Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Szpital na Inflanckiej jest na liście banków krwii. Nie ma to żadnego znaczenia, jeśli krew będzie pobierać zupełnie niewyszkolona w tym kierunku osoba. Mam nadzieję, ze u Was będzie ok, ale warto napisać, ze żaden bank krwii w Polsce nie informuje o ryzyku zakażenia próbki. A ja miałam cesarkę, więc ryzyko było teoretycznie mniejsze.

Odnośnik do komentarza

Warto też pamiętać, ze krwii może być za mało na stworzenie preparatu. Nie zrozumcie mnie źle - jestem wielką fanką krwii pempowinowej i uważam, ze gdyby było to przeprowadzane profesjonalnie, to naprawdę warto zainwestować. Ale polskie położne nie mają o tym pojęcia. Przy mnie pokazywały sobie zestaw do pobrań jako ciekawostkę. A to duży warszawski szpital, w którym jednego dnia robią 8-10 cc plus porody naturalne.

Odnośnik do komentarza

A ja czytałam, że krew pępowina to nie jest żadna ot taka sobie krew z pępowiny, ale krew naszego dziecka! Że zabieramy krew własnemu dziecku. Po przeczytaniu tego artykułu jestem pewna, że się nie zdecyduję.

Dziękuję za namiary na wózki :) od koleżanki też dostałam i już mi się w głowie kręci od nadmiaru informacji...chyba pójdę do sklepu, pojeżdżę i zobaczę, co mi do serca przemówi :)

Ashica naprawdę masz niesamowicie mądrą i dzielną córcię :)

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamusie :)
Chcialabym dołaczyc do forum, mam nadzieje, ze moge ? Od dluzszego czasu obserwuje i tez bym chciala sie udzielac. Mam 22 lata i jestem w pierwszej dlugo wyczekiwanej ciazy. Aktualnie 12tc i 5 dzien. Dzis bylam na pierwszych badaniach penetralnych. Jesli cos zle napisze, bardzo przepraszam dopiero wszystkiego powoli sie ucze. I chetnie poslucham waszych rad. : )

Odnośnik do komentarza

Witamy wszystkie nowe ciężarówki
:-):-)
Ja dzisiaj byłam u gina..teraz oprócz Duomox'u jeszcze będę bawić się z Nystatyną VP, czy któraś z was brała kiedykolwiek? Ja chyba oszaleje z lekami...kolejne USG dopiero mam wyznaczone na 18 grudnia czyli dopiero w 19 tygodniu ciąży...wątpię żebym wytrzymała tyle czasu, w dodatku po tskiej kombinacji lekarstw...chociaż każdy lekarz twierdzi że nie mam się czym denerwować...Ehh...idę pod koniec listopada...:-) może będzie już widać to co potrzeba :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Czy ktoras z was miała alergie w ciazy ? Mi strasznie dokucza od samego poczatku. Oczy swedza, lzawia, kicham, katar wodnisty, uszy tez swedza. Uzywam tylko soli fizjologicznej do przeplukiwania oczu, jest duza poprawa, ale wciaz swedza. Alergologa mam za miesiac, a sama nie wiem na co mam ta alergie. Nigdy wczesniej nie mialam, tzn pierwszy raz dostalam tego roku w czerwcu i bralam zyrtec, takie tabletki dala mi pani w aptece. Wtedy to moze i na jakies pylki mialam, a teraz ? Wszystko wrocilo jakos w sierpniu w 6tc.

Odnośnik do komentarza

Olcia93 mam zapalenie gardła i niestety już żadne domowe sposoby nie działały...można i nie można.
Czasami rozwój choroby i infekcji jest groźniejszy dla płodu niż antybiotyk...
Ten akurat zalicza się do grupy leków które można przyjąć w ciąży pod okiem lekarza... Najchętniej obyła bym sie bez...Ale jak mus to mus... :-)
Alergii może nie...Ale na pewno nasilony katar i kichanie... Do nosa wypróbuj wodę morską można stosować w ciąży jest genialna..

Antilope no to super cieszę się :-))

http://www.suwaczki.com/tickers/oar890bvnevvo7qm.png

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvh371ie7tqtzh.png

Odnośnik do komentarza

Olcia, ja też miałam tylko usg, a PAPPA miałam robić, gdyby coś wyszło nie tak. Wyniki wyszły mi bardzo ładne i nie robiłam już nic więcej. Ale to decyzja każdej z nas. Nikt nigdy nie da Ci 100% pewności, że będzie dobrze, że coś się nie ukryje, żaden test. Trzeba być dobrej myśli, że wszystko będzie ok :)

Odnośnik do komentarza

Meeg dziekuje, wlasnie czegostakiego potrzebowalam uslyszec "przeczytac". Juz jestem duzo spokojniejsza. Maluszek sie dzis bardzo wiercil, az ciezko bylo pomierzyc, ale patrzenie jak wymachuje raczkami i sie wygina, a potem uslyszec bicie serduszka, bezcenne uczucie. Niestety nie stac mnie zeby ciagle chodzic prywatnie na wizyty, ale na to badanie duzo osob polecilo mi pojsc wiec poszlam.

Zuzulinek soli morskiej jeszcze nie probowalam, wiec czas to zrobic. Ja tez bylam chora, ale mi pomogly domowe sposoby. Ale ginekolog powiedziala mi, ze jest seria lekow dla kobiet w ciazy, na katar, kaszel i gardlo. PRENALEN sie nazywaja :) probowala ktoras ? Ja narazie nie mialam okazji.

Odnośnik do komentarza

Ja biore witaminy mama dha od miesiaca ,wczesniej jakies inne tansze ,nie pamietam nazwy. Jesli chodzi o test pappa to mam wrazenie ze z niego duzo wiecej sie dowiedzialam ,jest szczegolowy. Sa wyszczegolnione choroby genetyczne a przy nich napisane prawdopodobienstwo zachorowania dziecka w oparciu o moj wiek (srednia wsrod kobiet) a obok napisane jest prawdopodobienstwo w moim osobistym przypadku w oparciu o wywiad (tz. Wczesniejsze ciaze ,choroby w rodzinie itp.) moj wiek i wynik badania krwi. Dam przyklad: choroba downa- prawdopodobienstwo zachorowan w oparciu o srednia w moim wieku wynosi 1:207 czyli jedna kobieta w moim wieku na 207rodzi dziecko z downem, moje prawdopodobienstwo jesli chodzi o downa wynosi 1:3224 wiec wynik swietny uwazam. I w ten sposob opisane jest pare strasznych chorob. Uwazam ze ten test jest konkret z usg nie bylam az tak zadowolona ,tam tylko przewiernosc karkowa wazna i kosc nosowa ktorej u mojej kruszynki widac nie bylo bo pleckami odwrocona. Jakbym miala na dzien dzisiejszy wybierac to wole test pappa!

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Ania po
Ja np nie biore zadnych, tylko kwas foliowy. Lekarz mi powiedzial, ze wszystko jest s normie wiec nie ma potrzeby dublowac, bo to tez jest zle. Niedlugo bede miala kolejne badanie, jak bedzie czegos niedobor to pewnie jakies mi poleci, narazie jem duzo owocow i pije duzo :)

Odnośnik do komentarza

Antilope ja taką rozpiskę dostałam właśnie po usg...

Olcia ja biorę Pharmaton Matruelle, wybrałam go tylko dlatego, że ma odpowiednią ilość jodu. Mam niedoczynność tarczycy i muszę go w ciąży przyjmować. Nie wszystkie produkty mają odpowiednia dawkę. Nigdy nie brałam witamin i nie zamierzałam brać w ciąży, ale lek, który zaleciła mi endokrynolog, jest na receptę, a recepty mi nie wypisała... No to biorę zestaw witamin z jodem.

Odnośnik do komentarza

Antilope, a to nie jest tak ze na poczatku i tak musisz zrobic to usg a dopiero wtedy te badania krwi ? Czy mozna pominac te usg i od razu zrobic badania krwi ? Jakbym miala lepsza sytuacje finansowa napewno bym zrobila, a tak po tym usg jestem zadowolona i bede sie nodlic zeby dalej wszystko bylo dobrze. Dzis za usg zaplacilam 150 zl, a jakbym chciala jeszcze badania krwi to 160.. wydac 310 na raz to pol mojej wyplaty bo niestety mam 0.5 etatu :/

Odnośnik do komentarza

Meeg, ja tarczyc nie mam.. chyba.. nigdy wczesniej nie mialam tzn mialam badana kilka razy, ale albo byla w normie albo przy gornej granicy, aczkolwiek nigdyn nie przekroczyla tego progu wiec wydaje mi sie, ze narazie mi kwas filiowy wystarczy. Mam nadzieje, ze jak na nastepne badania bede miala do sprawdzenia tsh i glukoze, ale ta druga, bo na czczo mialam i bylo wszystko dobrze, ale i tak jeszcze pewnie sporo badan przede mna :) tylko ze tak jak pisalam ja chodze na nfz i sama nie wiem co oni robia na nfz a co nie :/

Odnośnik do komentarza

Meeg ta rozpiska u mnie jest glownie w oparciu o krew ,na usg nie jest w stanie ustalic takiej procentowosci. Nie mam pojecia czy mozna na sam test pappa isc . W opolu pappa +usg 400zl. Witaminy nie bierzemy dla dziecka tylko dla siebie ,dziecko pobiera witaminy z naszego organizmu nie zaleznie ile ich mamy. Niedobor odczuje mama ,np. Zaczna wypadac wlosy lub kruszyc zeby.

https://www.suwaczki.com/tickers/qsky2t30d5l81y2h.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...