Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

My mamy maxi cosi opal do 19 kg z możliwością montowania tyłem i przodem :) cena około 950 zł :)
Monika zazdroszczę talentu i tego że Ci się chce :) mnie dzisiaj czeka pieczenie tortu, tym razem moje, mamy z Lidka w tym samym dniu. :)
Paula Igor zawzięcie mówił tata a teraz jakby zapomniał że takie słowo istnieje :p wszystko jest mama, auto, i wola jak chce jeść albo pić NANA :)
Dziewczyny gratulujemy pierwszych kroków i tych bardziej stabilnych i wszystkim dzieciaczkom wszystkiego najlepszego z okazji urodzin :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska1

100 lat dla Lidki! Życzymy przede wszystkim zdrowia i żeby ta ciekawość do poznawania świata i dziecięca radość została jej na zawsze! Monika gratulacje już rok bycia mamą to fantastyczne uczucie! Serdeczne pozdrowienia Anka i Ela!

Odnośnik do komentarza

Sto lat Lideczko, rośnij zdrowa i szczęśliwa, bądź pociecha dla rodziców. Monika super talent z Ciebie, musisz być bardzo pracowita osoba. :)
U nas TeZ od dawien dawna tata na tapecie, coś na kształt kicia do kota, da to oczywiście daj najczęściej w złości i nerwach bo musi mieć już, natychmiast, od razu. O.mama mogę narazie pomarzyć. Poza tym jedna górna czwórka się przebiła ale tylko w części, to naprawdę żmudny.proces. U nas przygotowania do urodzin coraz większe, a ze połączone to z chrztem to i lekki stresik.jest. Miłego dnia dziewczyny

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy bardzo za życzenia.
Meju dużo zdrowia, spełnienia marzeń:)
Pineska sto lat dla Eli! Dużo zdrowia, szczęścia;)
Cebulka gratuluję;)
Silesia udanej - podwójnej imprezki.

Dziewczyny dziękuję za słowa uznania. Muszę Wam powiedzieć, ze imprezka się udała. Lidka miała swój tort, jadła, bawiła się nim, rozkladala na części pierwsze. Dorośli mieli swój tort. Aaa i jeszcze dostała tort od siostry. Także tortów było do wyboru i koloru.

monthly_2017_06/majoweczki-2016_57923.jpg

monthly_2017_06/majoweczki-2016_57924.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Lideczko wszystkiego najwspanialszego samych radosnych dni oraz duzo zdrówka :) A dla rodziców pociechy z córeczki i żeby dalej tak wspaniale sie Lidka rozwijała :)Przepraszamy że dopiero dzisiaj ale wczoraj mieliśmy dzień dziecka w Manufakturze i Mały szalał A potem dostał gorączki i tak bidulek męczy sie do teraz :( Nie wiem czy coś go rozkłada czy zęby a może to co zjadł (papier toaletowy +fusy od kawy :/ pisze zjadł choć wydaje mi sie że wszystko zdażyłam wyciągnąć)
Monika super że impreza sie udała a Lidka zadowolona Śliczne torty i dekoracje Szkoda że macierzyński nie trwa dlużej ale pewnie i tak zawsze byłby za krótki :(
Dawidku brawo za kolejne takie ważne słowo:)
Silesia powodzenia w imprezach oby wyszło tak jak sobie wymarzyliście Nam dwie czwórki przebiły sie nie wiem kiedy a ostatniej dwójki nadal brak :/
Dzięki dziewczyny za info o fotelikach :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Lideczki i innych roczników!
Ostatnio jak chce coś napisać to błąd mi wyskakuje i tak schodzi, ale jestem z Wami:)
My mamy fotelik cybex sirona. On jest tyłem i przodem i ma regulacje pochylenia jednym przyciskiem. Mierzylismy axkida wolmaxa ale był totalnie pionowo i nie dało się go u nas wstawić, a że Marysia lubi pospacerować jeszcze w samochodzie więc wzięliśmy ten który można pochylić. https://www.3kiwi.pl/product-pol-46060-CYBEX-GOLD-FOTELIK-SIRONA-M2-I-SIZE-MANHATTAN-GREY-0-18KG-KOLEKCJA-2017-uniw.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLnOF09ZuKl8mhRUdZnE-Bdj809Ec_tgL1-VLNw4lSrBoC4xbw_wcB

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Lideczki i innych roczników!
Ostatnio jak chce coś napisać to błąd mi wyskakuje i tak schodzi, ale jestem z Wami:)
My mamy fotelik cybex sirona. On jest tyłem i przodem i ma regulacje pochylenia jednym przyciskiem. Mierzylismy axkida wolmaxa ale był totalnie pionowo i nie dało się go u nas wstawić, a że Marysia lubi pospacerować jeszcze w samochodzie więc wzięliśmy ten który można pochylić. https://www.3kiwi.pl/product-pol-46060-CYBEX-GOLD-FOTELIK-SIRONA-M2-I-SIZE-MANHATTAN-GREY-0-18KG-KOLEKCJA-2017-uniw.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLnOF09ZuKl8mhRUdZnE-Bdj809Ec_tgL1-VLNw4lSrBoC4xbw_wcB

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Lideczki i innych roczników!
Ostatnio jak chce coś napisać to błąd mi wyskakuje i tak schodzi, ale jestem z Wami:)
My mamy fotelik cybex sirona. On jest tyłem i przodem i ma regulacje pochylenia jednym przyciskiem. Mierzylismy axkida wolmaxa ale był totalnie pionowo i nie dało się go u nas wstawić, a że Marysia lubi pospacerować jeszcze w samochodzie więc wzięliśmy ten który można pochylić. https://www.3kiwi.pl/product-pol-46060-CYBEX-GOLD-FOTELIK-SIRONA-M2-I-SIZE-MANHATTAN-GREY-0-18KG-KOLEKCJA-2017-uniw.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLnOF09ZuKl8mhRUdZnE-Bdj809Ec_tgL1-VLNw4lSrBoC4xbw_wcB

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Wszystkiego najlepszego dla Lideczki i innych roczników!
Ostatnio jak chce coś napisać to błąd mi wyskakuje i tak schodzi, ale jestem z Wami:)
My mamy fotelik cybex sirona. On jest tyłem i przodem i ma regulacje pochylenia jednym przyciskiem. Mierzylismy axkida wolmaxa ale był totalnie pionowo i nie dało się go u nas wstawić, a że Marysia lubi pospacerować jeszcze w samochodzie więc wzięliśmy ten który można pochylić. https://www.3kiwi.pl/product-pol-46060-CYBEX-GOLD-FOTELIK-SIRONA-M2-I-SIZE-MANHATTAN-GREY-0-18KG-KOLEKCJA-2017-uniw.html?gclid=CjwKEAjw387JBRDPtJePvOej8kASJADkV9TLnOF09ZuKl8mhRUdZnE-Bdj809Ec_tgL1-VLNw4lSrBoC4xbw_wcB

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas wielkimi krokami nasze wielkie święto, cały tydzień mam w.zadaniach.moj Jasiek z dnia na dzień coraz bardziej rozumny, to zadziwiające jak dzieci się rozwijają. Coraz ciężej mi z myślą o powrocie do pracy no ale wierzę, że decyzja była słuszna. Czasami myślę, że fajnie by było mieć drugie dziecko ale tak szybko to chyba nieee, wiecie, że jeszcze nie mam okresu? Schodze trochę z karmien ale i tak mam małego cycoholika. Trzymajcie się

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny;)
My już wróciliśmy na stare śmieci: ( ostatnie dwa tygodnie były baaaaardzo intensywne. Imprezy już za nami. Wszystko się udało;) Teraz szykujemy się na wyprawę rowerową, wyjeżdżamy w poniedziałek. Jestem przerażona pakowaniem itd ale najgorsze będzie załadowanie się do pociągu.
Paula dziękuję za życzenia. Gorączka minęła? U nas 3 i 4 idą i przebić się nie mogą; (
Zawiszka dziękuję za życzenia. Fajny ten fotelik. My jeszcze nie zmieniamy ale pewnie po wyjeździe będzie trzeba już się przymierzyć.
Silesia ja też jeszcze nie mam okresu;) dziękuję;)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Silesia Monika Maksym troche lepiej Tzn o tyle lepiej że już nie ma gorączki (prawie 40st było przez 2noce) ani nawet stanu podgorączkowego Za to jest ślicznie kropkowany :/ W poniedziałek pani daktor nie potwierdziła trzydniówki za to przepisała antybiotyk bo gardło czerwone (żadnego kaszlu ani kataru nie miał:/) Zobaczymy co powie jutro bo kropek jest chyba więcej i czasem zakaszle Jest troche marudny i płaczliwy ale rozrabia jak zawsze
Monika udanej wyprawy Podziwiam za odwagę i kondycję Mały już ma dwie 4 i chuba 5 (albo bardzo daleką 4) A ostatnia 2rośnie ale nadal jest w dziąśle (tak jakby ubrana) Dziwnie to wygląda :(
Silesia Brawo dla Jasia :) u nas też przygotowania trwają a ja jestem przerażona że jeszcze tyle do zrobienia ;( Ale postanowiliśmy już że więcej imprez w domu nie robimy bo za dużo ludzi No chyba że znajdziemy wymarzony dom ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Wszystkim pełnorocznym Skarbom przesyłam moc uścisków, pieszczot i najlepszych życzeń! Uszczęśliwiajcie się z Rodzicami co dzień! :)
Wzruszyłam się przeglądając kilka ostatnich stron i widząc znajome "nicki" :) Ileż to emocji nami targało rok temu? :) Ile szczęścia mamy teraz w domu? :)
Zazdroszę niektórym z Was:
- przespanych nocy (my nadal KP w nocy co ok. 1,5 godz.),
- samodzielnych kroków (moja Dziewunia jedynie kilka razy bez podpórki stała po parę sekund, a tak - zasuwa, ale obowiązkowo z asekuracją w postaci palców osoby dorosłej w obu dłoniach),
- apetytu (poza gruszką i bananem to generalnie Młoda pokarmy co najwyżej skosztuje ociupinkę... ale po co więcej skoro mleczko Mamusi jest nasmaczniejsze?)...
...ale cieszę się, bo mimo że nadal bardziej wymagająca -
moja Córa jest absolutnie super :)
W ogóle : fajne macie Dzieci i jesteście fajnymi Mamami :)
Wszystkiego dobrego Wam życzymy!!! :)

Odnośnik do komentarza

Hej, ja też przeżywam już swój powrót do pracy :( myślałam że będzie mi łatwiej a nie śpię po nocach ze stresu a tu jeszcze 3 tygodnie wolnego przede mną,co będzie jak zostanie kilka dni? . Poza tym ostatnio jak wychodzę z domu to mały po max pół godziny beze mnie biegnie pod drzwi i płacze i wola mama.
Mam w ogóle pytanie, czy któraś z Was się orientuje czy żeby korzystać z godziny na karmienie trzeba pracodawcy przedstawić jakiś dowód na to że się karmi? Jakieś zaświadczenie od lekarza czy coś? Pytam czysto teoretycznie bo wiem że u mnie w pracy by to w ogóle nie przeszło no a po drugie ja już nie karmie :)

Odnośnik do komentarza
Gość Pineska1

Jolka and Fasolka : bardzo się ucieszyłam jak zobaczyłam twój wpis. Mam dokładnie takie same odczucia, że nie tak dawno wszystkie po kolei się "rozpakowywałyśmy", a teraz nasze fasolki już biegają, wcinają owoce i wołają coś po swojemu.
Meju: wracam do pracy 26 czerwca i dokładnie wiem co czujesz. Odnośnie karmienia, to zaświadczenie powinien wystawić lekarz rodzinny ( mi wystawił, ale to było 10 lat temu). Teraz mam od ginekologa ( mój pracodawca w Niemczech sobie życzył). Wszystko na " słowo honoru ".

Ja widzę dobre rzeczy związane ze żłobkiem. Ela jest bardziej kontaktowa, dogadujemy się w wielu sprawach. Bawi się chętniej zabawkami, które zna ze żłobka(np.domek z dziurami w dachu na klocki z Ikei).Jak dzieci muszą zostać w żłobku, u niani, babci to kontakt z innymi osobami też coś wnosi i jest ważny, a mama swój czas z dzieckiem wykorzysta na 200%.

Odnośnik do komentarza

Monika zazdroszczę i podziwiam, wyprawa na pewno się uda!

Paula wygląda to na klasyczna trzydniowke.zdrowka!

kwestia skróconego czasu pracy z uwagi na karmienie nie jest do końca rozwiązana w przepisach. Tzn nigdzie nie jest jednoznacznie wskazane jak należy udowodnić fakt karmienia piersią. To trochę nadgorliwosc polskich pracodawców spowodowała, że wymaga się zaświadczeń lekarskich. Tak naprawdę powinno wystarczyć oświadczenie matki dziecka, no ale cóż, z koniem nikt się kopać nie będzie. Moja kadrowa zazyczyla sobie Zaświadczenia od lekarza aktualizowanego co 3 ms,ale chyba ja pogonie z tymi 3 ms, tzn zażądam uzasadnienia w przepisach hihi, oj chyba będę zolza ale sama się prosi. Miałyśmy spięcie, gdyż ja no cóż swoje prawa znam i przepisy Lubie czytać a już wgl Lubie wiedzieć co mi się należy a co nie. Dziewczyny podczas mojej nieobecności miały 2 x podwyżkę. No więc ostatnio zapytałam czy juz mi zRówna place od czerwca, a ta jak wyskoczyła, że jeszcze nie zaczęłam pracować a już mi podwyżki w głowie. Na co ja hola hola, znam swoje prawa i Wiem,że wykonując taka sama prace jak dziewczyna przy biurku obok należy Mi się taka sama płaca, inaczej to przejaw dyskryminacji. Ta coś z kolei wyjechała, że nie do końca tak jest bo jedna pracuje 3x szybciej i może więcej zarabiać, no nie będę się kłócić z myśleniem rodem z PRL, już nie Raz musiałam sprowadzać kadrowa na ziemię cytując jej przepisy i przedstawiając wyroki w sprawie. Wszystko wszystkim ale kobiety, walczmy o swoje prawa. Jeśli tylko macie możliwość wychodzić godzinę szybciej, należy o to walczyć. Nie jest powiedziane, że mamy karmić piersią regularnie co 3 ha. Mój jest co prawda strasznym cycoholikiem, ale zastanawiam się jak niby lekarz rodzinny ma stwierdzić to czy karmie? Mam Jaska przy nim do cyca dostawic? cZYSTA głupota.

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny.
ostatnio Dawid tak po nocach daje popalic ze chodze jak zombi, wybudza sie, płacze i doi jak noworodzio w nocy. A za dnia lata jak z motorkiem wiec nie ogarniam tej kuwety ostatnio.
A z pozytywnych rzeczy to narobilam juz 18 sloikow dzemu z truskawek z dzialki, sama zbieralam wiec eko:) ale Dawidos jakos nie chce jesc truskawek. No i rozszerzam diety i niema wysypki. I dzis kupowalismy butki i Dawidek przytulał wszystkie dziewczynki w sklepie, to było takie słodkie. I mam prawdziwego mężczyznę w domu, bo codziennie z rana jak jess z babcia to zrywa mi roze z ogródka i przytosi z usmiechem na twarzy.

Odnośnik do komentarza

Cześć: )
Paula a nie jest to trzydniówka? U nas w końcu parę dni temu przebiła się górna lewa 4.
Jolka fajnie że nas odwiedziłaś;) zadam niedyskretne pytanie: rośnie już fasolka? U mnie nie bo i nadal okresu brak:(
Meju nie stresuj się bo dziecko wszystko czuje. Teraz jak byliśmy w domu to nie miałam problemu zostawić małej z moją mamą, ani razu nie płakała u niej natomiast u teściowej to już inny temat. Nie wiem czy zaświadczenie jest wymagane bo jeszcze o to nie pytałam kadr.
Pineska podobne zdanie mam co Ty odnośnie żłobka.
Silesia Ty skarbnico wiedzy; ) o swoje trzeba walczyć bo nikt inny o twój interes nie zadba. Oby pogoda w miarę dopisała to będzie dobrze:)
Cebulka może to zęby? Odkąd przebiła się 4 to noce mamy z jedną pobudką na karmienie ok 23:30 i później ok 7 rano. Dziś spała do 9:30!!! Super ze masz swoje truskawki. U mnie jeszcze nie ma;( a Dawid to mały/wielki dżentelmen;)))

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Cebulka masz super pociechę z Dawidka. Łącze się w bólu.co do nocek u nas tez tak to wygląda, z tymże dwie górne czwórki juz się przebily i teraz czuję pod palcem, ze idzie dolna. Były takie dwa dni gdzie mały jadł praktycznie samego cyca. Teraz jest ciut lepiej ale te ryki w nocy.... Kochane kupiłam stylowe dla małego, sukienkę dla siebie i koszule dla męża wydałam.fortune ale chrzest z roczkiem jest Raz.i.skoro robie te imprezy w jednym to można ze strojem poszaleć. Byłam tez u fryzjera i na.paznokciach.fajne się człowiek dowartościowuje. Mała anegdota, mierząc sukienkę słyszałam jak jakieś państwo zagadalo.sprzedawczynie,że teraz to wszędzie bale gimnazjalne i ta pani w.przymierzalni szuka pewnie kreacji ma.bal., na co pani ekspedientka, że ta pani dawno bal ma.za.soba szuka na.chrzxiny.synka. Oj tak mnie jeszcze nie odmładzano zazwyczaj dają 18 lat a.nie 16;)
P.s. Maksym 100 latek dla Ciebie, rośnij.zdrowy i.badz super facetem!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...