Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Ależ na tym forum mało dziewczyn się udziela, co się dzieje kobietki? Tak karmie piersią, a nocka podobnie jak reszta, dużo pobudek ale u nas to norma. Dzięki za patent z mlekiem ale u nas już katar jest symboliczny za to cos pokasluje i chrypi wiec jutro kierunek lekarz. Nocnik powiadasz? U nas to nie przejdzie, mały robi kupę kiedy chce i to z zaskoku wiec narazie nawet nie będę myślała o nauce na nocnik. Czy wasze dzieci po rozszerzeniu diety tez robią takie zwarte kupki? U nas po marchewce bardzo zwarta.

Odnośnik do komentarza

Monika trzymamy kciuki za nocnik :) ja na wigilię zrobiłam barszcz w wersji dla Igora ale o pierogach to nie pomyślałam :p
Silesia super ze Jaś zaczął się odzywać :p czekaj jak na Ciebie nakrzyczy :D Igor często na mnie krzyczy jak mu się coś nie spodoba ( mama zabierze coś co nie jest zabawką, przeniesie w bezpieczniejsze miejsce albo o zgrozo wyłączy tv jak mały się wpatruje) komicznie to wygląda :D
Gratulujemy nowych umiejętności :) i życzymy spokojnej nocy, u nas jak narazie pobudki, pobudki, pobudki...

Odnośnik do komentarza

Silesia mam nadzieję, że Ty chociaż nie przestaniesz tu zaglądać. Lubię tu zajrzeć, poczytać i dowiedzieć się co u Was słychać.
U mnie Lidka też różnie kupy robi. Nie spinam się z tym, teraz niech się z nim oswoi. Konsystencja kup to u nas jest taka gęsta papka. Daj znać co tam lekarz powie.
Idzie u nas górna prawa jedynka. Pojawiła się już biała kropeczka.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Monika powodzenia z nocnikiem :) Sadzaj po spaniu przed kąpaniem przy zmianie pieluchy Nauczy się kiedy siusiać i to szybko A kupe z czasem wyczujesz jeśli nie stęka sobie w trakcie Trzymamy kciuki za Lidke :) Brawo za siadanie :)
Silesia brawo dla Jasia za raczkowanie i gadanie :) Takiego gadania można słuchać bez końca :) I współczuję zgrzytania zębami Oby szybko sie oduczył A nocnika czemu nie chcesz jeszcze uczyć? W końcu nie tylko kupe się robi ;) Polecam A zostając w kupowym temacie -czasem są twarde aż pukają jak wpadną do nocnika Ale nie wiem po czym :(
Meju a to łobuz z Twojego Igora Jak tak można krzyczeć na mame Choć z drugiej strony sama jesteś sobie winna - jak możesz wyłączać tv!;) Mój czasem tylko się użala jak go za późno wezmę z maty lub od kogoś :) Skoro kupa w jednym miejscu to przygoda z nocnikiem może się już zacząć :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Paula ale tylko pod warunkiem że będę go karmić siedzącego na nocniku :p mąż mówi że on sobie miejsce robi :D
Co ja mam dzisiaj za dzień :p najpierw kupa jakoś bokiem uciekła z pampersa i noga do samej kostki ubrudzona, body też nie oszczedzil więc było mycie w umywalce... W czasie tej sekundy kiedy mama poszła zanieść brudne ubranie do łazienki Igor dorwal miseczke z resztą kaszki... Ciekawe co jeszcze mnie dzisiaj czeka :p
Monika nie zamierzam Was opuszczać, trochę gorzej u mnie ostatnio z czasem ale staram się zaglądać.
Trzymam kciuki za nocnikowe próby i nowe zęby :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny, długo nas nie było, ale się za wami stęskniłam. Gratuluję maluchom nowych umiejętności i zębów! Ela (1.6.16) na razie bez zębów i nie chce jeść żadnych potraw dla niemowlaków. Zupki, jabłuszka, kleiki, mm wszystko twu. Tylko kp i najlepiej bułkę, albo to co my na talerzu. Budzi się w nocy co 2-2,5 godziny okrutnie głodna. Po woli nie wiem co jej zaoroponiwać. Każdą pierwszą łyżeczkę zje, a potem zaciska zęby i płacze:/

Odnośnik do komentarza

Meju może podczas jedzenia to niekoniecznie ale jak zaczyna to wtedy Może szybko mu się spodoba :) Zawsze to mniej do sprzątania ;) Hmm Igor sam jadł i zrobił bałagan a ja Maksyma karmiłam a wyglądał jakby sam jadł :/ zachciało mu się udawać motorówke z kaszką w buzi ;(
Pineska trochę niejadek z Twojej Eli Albo już za poważna na dzieciowe jedzenie że chce wasze :) A ponawiałaś próbę z tym samym produktem? Bo Maksym za pierwszym i drugim razem pluł jabłkiem i marchewką Banana nawet nie przełknął A teraz już lubi i je bez problemu Powodzenia i wytrwałości :)
Dziewczyny wszystkiego najlepszego w Nowym Roku dużo miłości i zadowolenia oraz samych uśmiechów u Maluchów Mam nadzieję że nadchodzący rok będzie jeszcze piękniejszy niż ten mijający :*

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Nie opuszczę Was, spokojnie :) dobrze posłuchać rad koleżanek z dziećmi w podobnym wieku. Paula racja, nocnik to nie tylko kupa ale i siku. Meju mocno odczuwacie ząbkowanie? U nas górne jedynki to był armagedon. Co do rozszerzania diety to jesteśmy po marchwi, dyni i brokule, wszystko ładnie je ale brokul to tak sobie, zresztą spróbowałam i faktycznie jest niesmaczny ale Jasiek dzielnie łykal. Dostaliśmy od cioci ze wsi z jej uprawy dynie, marchew,ziemniaki seler i pietruche także sylwester będzie w garach i słoikach ;) mam też kontakt do gospodarstwa z certyfikatem eko, gdzie kupie warzywa i mięso. Moja mama (relacje juz się ułożyły) twierdzi, że swiruje i mam opierać się na kupnych słoikach ale kurde to nie ten smak. . Dynia ze słoika a dynia na parze to niebo a ziemia , czy jest tu jeszcze taka fisnieta mama na pkc jedzenia?

Odnośnik do komentarza

Majóweczki kochane dziękujemy za wsparcie przydały się bardzo bo...... siku i kupa były dziś w nocniku:p Fajnie jak jest taki ruch na forum: ) razem jest raźniej!!!!
Paula ponoć gdy kupa jest mocno zbita to maluch otrzymuje za mało płynów (wody).
Meju to tylko ubranie:) Lideczka po śniadaniu zawsze lub prawie zawsze ma prysznic; )))) wyobraź sobie jak musi wyglądać po samodzielnym jedzeniu kaszy=D
Pineska a myślałaś aby dać Eli kawałki warzyw pokrojonych w słupki???? Moja Lidka tak je i super sobie radzi. Mięso w kawałku też je a raczej ssie. Papki też jej daję ale mam duże wyrzuty sumienia: (
Silesia mojej brokuł też nie podchodzi. Fajnie że pogodziłaś się z mamą. Ostatnio pytałam siostrę czy ona kupowała swoim dzieciom produkty eko. Mówiła że nie. Ja część warzyw mam ze swojego ogródka, króliki mam od znajomego. Niestety cena mięsa organicznego jest powalająca (160 zł za kg filetu z indyka!!!!) dlatego kurczaka i indyka daję ze słoiczka. Warzywa czasem kupię w sklepie a za jakiś czas normalnie będę kupowała w sklepie. Oczywiście jak mam wybór produktów Eko to je wybiorę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za rady. Dziś po prostu wyjęłam warzywa z naszej zupy, trochę podziabałam widelcem i położyłam przed Elą. Była wniebowzięta, potem oczywiście multum sparzątania, ale warto. Muszę wyjmować dla niej warzywa z naszego obiadu zanim doprawię i tyle. Na szczęście ziemniaki, marchew, pasternak i seler mam od znajomego rolnika. Mięsa jeszcze nie dawałam, może za kilka dni czas na jajko? Spokojnej nocy!

Odnośnik do komentarza
Gość Jolka and Fasolka

Wszystkim Mamom i Dzieciom życzymy zdrowego i szczęśliwego Nowego 2017 Roku, a także imponującego rozwoju Dzieciom, a Mamom - żeby dobrze zniosły postępujące dorastanie Pociech! :)

Cześć! :) Dawno do Was nie zaglądałam... widzę, że ząbkowania w toku, a wszystkie Dzieci imponują rozwojem :) Mam nadzieję, że wszystkie "forumowe" dzieci cieszą się dobrym zdrowiem (katar to nie choroba! ;) )
Moja córka (08.06.2016, cc) ma zębów 7 i kolejne się pchają, karmienie stałymi pokarmami wdrażamy dużo wolniej... ale też Mała jest smakoszem dyni, ryżu oraz banana... cała reszta jest pfff! ;)

Ciepło pozdrawiamy!
PS. Moniko2016 - mam już "zielone światło" ;)

Odnośnik do komentarza

Pineska Ela wybrała BLW; ) brawo!!! Fakt sprzątania jest później sporo.

Jolka ło matko!!!!! A już myślałam, że całkiem przepadłaś a tu proszę: ) gratuluję zębów! Jejku czym ją karmisz, że aż tyle ich jest:p u nas są 3 (2 jedynki i dwójka dolna) i idzie górna jedynka. Jola ja też mam pozwolenie:) trzymam kciuki aby się udało: ) odzywaj się do nas; )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny! Chciałam Wam jutro napisać życzenia ale widzę, że już składacie więc i ja coś napiszę; )
Przede wszystkim życzymy aby nowy rok był jeszcze lepszy niż ten stary. Dużo miłości, uśmiechu i zdrowia. Pociechy z Maluszków aby zdrowo rosły i pięknie się rozwijały. Mało trosk a dużo radości. Spełnienia wszystkich marzeń; )))) Monika i Lideczka Wam i sobie z całego serca życzy.

monthly_2016_12/majoweczki-2016_53579.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Dzięki za życzenia noworoczne oby się spełniły. Tak dajemy d3 plus dha z firmy bioaron. Więcej witamin nie daje bo nie widzę potrzeby, witaminę C dostaje jak jest podziebiony, ja też lykam dha i kompleks witamin, bo ciąża i kp dały w kość organizmowi. Zapomniałam napisać, że po lekarzu Oki, mały nie ma osluchowo zmian, dostał syrop na kaszel, Wit c,wapń, depulol do wcierek. 9 kg waży i ponoć zębów nie widać narazie nowych.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, że już będzie lepiej z rozszerzaniem diety, nasza mała Zosia samosia.
Ja daję tylko witaminę D, sama biorę zastaw witamin dla kp z dha i D oraz piję 1x dziennie 500 mg wapnia.
Życzę wam aby 2017 był tak dobry jak ten odchodzący rok. Wszystkiego najlepszego :))

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny my też Wam życzymy dużo szczęścia, miłości, zdrowia i spełnienia marzeń. Buziaki dla mam i maluszków :*
Ja też daje tylko Wit D, to co ja biorę nie ma już większego znaczenia bo mleka mam tyle co kot naplakal.
Jolka jestem pod wrażeniem odnośnie ilości zębów, mój szczerbatek ma na razie dwa na dole :p
Jolka i Monika trzymam mocno kciuki :) my mamy plan na 2018 :)

Odnośnik do komentarza

Meldujemy się w nowym roku :)sto lat dla Lidki, widzę, że panna dziś 7 ms kończy. Brawo! Odnoszę, iż winowajca kataru okazał się być standardowo ząbek, przebija się górna dwójka, a kolejna czeka w natarciu. Będzie to już 5 ząbek do kolekcji. Buziaki!

Odnośnik do komentarza
Gość monika20016

Silesia super, ze u lekarza dobre wieści. Ładnie rośnie Jasiek. Gratuluje zabka:) Kurcze, bede musiala zapytac o te wit. przy kolejnym szczepieniu. No I sama musze zaczac cos lykac. Dziekuję w imieniu Lidki.
Pineska trzymam kciuki za diete:) wszystkiego dobrego dla Eli:) to juz 7 miesiecy..... jak ten czas szybko leci.
Meju dzieki:) oby nasze plany sie spelnily.

Dziewczyny dziekuję za życzenia. Niech ten rok bedzie rokiem spelnienia marzen; )

Odnośnik do komentarza

Witam w nowym roku :) Jak ten czas leci coraz bliżej pierwszych urodzin naszych Maluchów :)
Jolka masz chyba rekordzistke z ząbkami Super :) Dynia u nas też króluje Powodzenia z resztą jedzonka
Jola Monika powodzenia :) Gratuluje decyzji :) Meju Tobie również
Monika brawo dla Lidki! Teraz tylko konsekwencja Powodzenia! Maksym ostatnio samo mleko pije niestety Wody czy herbatek nie chce pić :( Przy okazji co piją Wasze dzieci i z czego?
Silesia cieszę się że z mamą już masz dobre stosunki :) Słoiczki są dobre w razie 'W' i jak nie ma się warzyw/mięsa Gratuluje ząbka :)
Czy używacie już pasty do ząbków? Jak tak to jakiej? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...