Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny trojka na raz niezle rodeo:)Mała brata to takie spokojne dziecko,zjadła i leżała bawiła się jakby dziecka nie było za to ten 3 latek oj oj powiem tylko tyle cieszmy się dopóki nasze są takie małe:) wszystko było na nie On ogólnie jest rozpieszczony u Nas w rodzinie jest cztery dziewczyny i Witek,a teraz Antoś. Dziś powtórka z rozrywki.
Monika ja na zimę kupiłam kombinezon dziecięcy z 51015 taki granatowy jest fajny w środku na takim misiu,takiego do fotelika narazie nie mam będę miała od koleżanki używany.Ja Antka ubieram body spodnie skarpety i na wierzch taki polarek grubszy czapka i do samochodu nóżki zawsze kocykiem przykrywam.
Paula ja narazie kaszki nie traktuje jako dodatkowy posiłek np mleko dostaje o 9.00 a kaszke o10.30 i później mleko O 12. tak pierwszy raz dałam mu 20 ml a teraz po tygodniu zjada tak 90 i daje mu łyżeczka i ładnie zjada. W następnym tygodniu idziemy na bilans w 6 miesiącu to zapytam jeszcze lek co i jak.
Moje dziecko tak dzisiaj piszczy,ze głową pęka:/ płuca ma zdrowe to pewnie przez te sterydy,które dostał jak był w brzuszku.

Odnośnik do komentarza

Kalinka jesteś wielka! :)
No to mamy pierwszą kaszkę za sobą :) nie wiem czy zjadł 3 łyżeczki Za to oboje byliśmy do przebrania :) Ogólnie szału zachwytu nie było Może następnym razem :)
Śpiwory na spacer mamy dwa W tym jeden z dziura miedzy nogami na pasy Który lepszy nie wiem bo nie używaliśmy jeszcze
Dobra to trzeba dołączyć mycie dziąseł do wieczornej kąpieli :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Hej, u nas powoli chyba kończy się skok. Mała ok. tylko budzi się w nocy co 2 godziny, a w dzień maks 2 drzemki po 30 minut lekko nie jest ale damy rade. Meju takich małych uparciuszków wzbraniających się przed snem jest więcej, ja to mowie każdemu ze mojej niuni szkoda czasu na sen damy rade a dołki zdarzają się każdemu i trzeba sobie powtarzać będzie lepiej:) natomiast musze wam powiedzieć, że dwa dni temu miałam koszmar. Pierwszy raz właczył mi się alarm w monitorze oddechu:( w pierwszej chwili zgłupiałam myślałam ze malutką wyjał z łóżeczka tata i zaraz ja odłoży po czym się zorientowałam ze przecież nie bo jest w pracy to trwało sekundy pobiegłam do pokoju cyk światło i patrze na córcie a ona taka cała napięta wręcz sztywna na maksa no to hop głowa w dół nogi w górę bo nie wiedziałam czy np. się nie zadławiła na szczęście zaczęła oddychać a ja zaczęłam ze stresu płakać. Potem całą noc czuwaliśmy. Jeszcze nie byłam taka zestresowana. Ogólnie to zastanawiam czy możliwe jest aby dziecko świadomie wstrzymało oddech na ponad 20 sekund? bo po takim czasie włącza się właśnie alarm. I nie wiem czy teraz powinnam iść do lekarza?
Jak super ze piszecie o pielęgnacji ząbków i etapie kaszek to wszystko jeszcze przed nami wiec dzięki Wam o ile to możliwe będę mogła się dobrze przygotować:)
Monika do fotelika mam kupiony kiedyś z Lidla śpiworek. Jak jest chłodniej to ubieram body spodnie kurteczkę i jeszcze kocykiem dodatkowo przykrywam a jak jest cieplej to bez kocyka.
Do wózka jeszcze śpiworka nie mam na razie używam tylko kocyków.
Kalinka również podziwiam trójka maluchów to niezły wyczyn:) Brawo!
Paula gratuluje Maksowi kaszki to teraz powinno być z górki choć pewnie jeszcze nie raz trzeba będzie zmienić ubranie:)

Odnośnik do komentarza

Auriss jakie koszmarne przeżycie Współczuję :( to musiało być straszne ale najważniejsze że nic sie nie stało Nie wiem czy takie maluchy potrafią na tak długo wstrzymać oddech :( A jaka była reakcja Małej po zdarzeniu? Może lepiej skontrolować?
Wydaj mi się że przebieranie po jedzeniu teraz to będzie standard Już nie mogę się doczekać tych plam z marchwi do sprania ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Auriss oby to już nigdy się nie powtorzylo dobrze,że z Iga wszystko dobrze zbawienie,że miałaś ten monitor. Rzeczywiście może dla spokoju skonsultuj się z jakimś lekarzem raczej to nie jest normalne żeby dzieci tak robiły. Brawo za zachowanie czujności i szybką reakcję dzielna mama:):):):)))
Paula u Nas marchewkowe ubrania to już standard mimo sliniaka:) Antoś bierze rączki do buzi i zanim zdążę zareagować to już wyciera się o siebie:)i ma wtedy marchewkę wszędzie.

Odnośnik do komentarza

Oj a ja dziś dosłownie biegam od rana byłam już na pobraniu krwi, na zakupach odwiedziłam małą w szpitalu zrobiłam zakupy i biorę się za paprykę mój mąż stwierdziła, że chyba mam dużo czasu wolnego to uraczył mnie dwoma workami pięknej czerwonej papryki więc rada nie rada trzeba zawinąć rękawy i do roboty:) Dziewczyny jakich pampersów używacie? ja do tej pory firmy Pampers, ale ostatnio mnie irytują już kilka razy zdażyło mi się, że Antoś miał cały bok mokry, zastanawiam sie nad Dada z biedronki używacie może?

Odnośnik do komentarza

i skasowało post:(
Kalinka zazdroszczę energii ja to chętnie cały dzień bym przespała.
Ja właśnie po 15 minutach spaceru musiałam wracać bo zaczęło padać. My używamy pieluszek Dada i jest ok.
Paula - mała na początku przez chwile była nieobecna ale potem aktywna i chętna do zabawy i o 23 przez półtorej godziny dokazywała:)
Niedługo mamy wizytę u pediatry to zapytam się jak dalej mamy postępować.
Zawsze zastanawiałam jak się zachowam w stresującej sytuacji i ciesze sie ze nie spanikowałam, ale oby nigdy więcej takich akcji.

Odnośnik do komentarza

Kalinka wiem o czym mówisz z tym rodeo. Moja siostra ma trzy córki i między każdą jest rok i pięć miesięcy różnicy. Łatwo nie było:) Matko, skąd Ty bierzesz tyle energii? Ja dziś odkurzyłam i robię bułki pszenne. Jakie wspomagacze bierzesz? My używamy Pampers (te zielone) choć miałyśmy baby dreams z Rossmann i też były ok.
Paula gratuluję kaszki! Z każdym dniem będzie lepiej. Może warto zakładać taki fartuszek z rękawami do jedzenia lub karmić w samym pampersie?
Auriss współczuję sytuacji. Dobrze, że trzeźwo myślałaś i wiedziałaś co robić. Oby takich akcji nigdy więcej nie było!

Dziewczyny, czy łykacie jakieś witaminy? Ostatnio zauważyłam, że coraz więcej wypada mi włosów i na paznokciach pojawiły się białe plamki. Pije mega Med pregna dha.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Moje dziecko zaczęło lepiej spać! Budzi się ze 2 razy w nocy i potem już nad ranem ale jesz gdzieś do 8 dosypiamy. Zaczęłam go ciepłej ubierać i odstawilam zupełnie kawę. ( piłam jedną dziennie, a co do ubierania w pokoju ma 20-21 stopni i zawsze się odkrywa więc śpi w takim lekkim polarowym pajacyku)
Auriss współczuję przeżycia.... Ja raz karmilam Igora i on się mlekiem zadlawil i zaczął się dusić. Mi się momentalnie zrobiło ciemno przed oczami, nawet nie wiem kiedy go odwrocilam, oparlam na kolanie i puknelam w pupę. U nas przynajmniej był konkretny powód, a Wy macie ten monitor z jakiegoś konkretnego powodu ( jeżeli mogę spytać). Bardzo dobrze ze szybko zareagowalas.
Kalinka my używamy dada i pampers i powiem szczerze że najlepiej się sprawdzają dada premium :)
Co do włosów to mój mąż przez ostatni miesiąc trzy razy odtykal prysznic :/ poszłam ostatnio do fryzjera i scielam wszystkie do ramion... Fryzjerka powiedziała że mam się nie martwić bo lysa nie będę :) więc Wy pewnie też nie. Taka pocieszajaca puenta na dobry początek dnia.

Odnośnik do komentarza

Hejka z rana:)

No ja mam krótkie włosy i mam ich dużo, więc raczej też łysa nie będę ale tak strasznie wypadają: (

U nas nocki bez zmian. Pobudki 24-1-2:30-4:30-6-7:50. Ech..... teraz śpi.... Ale o dziwo nie jestem zmęczona.

Za to mam inny problem. U mojej Smerfetki od trzech dni (dziś już czwarty) nie było kupy:(((( niby brzuszek miękki, bąki ma śmierdzące.... nawet wczoraj dałam jej przygotowaną wodę (wypiła może jakieś 4ml a raczej pociumkała smoczek). Dałam jej też jabłko do cmokania i nic: ( macie jakieś sprawdzone sposoby pomocy dla maluszka?

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Mi tez wypadaja wlosy, pierwsze miesiace po porodzie bylo ok, wiec myslalam, ze moze sie uda :/
Na mocne wlosy ponoc swietna zielona piertuszka np.jako smoothie, ale ja nie znosze.
Monika: Lidzia tylko na cycu?z tego, co pamietam to chcialas wprowadzac nowe pokarmy metoda BLW? To moja rada moze byc nietrafiona, ale na zatwardzenia swietne sa przetarte jabuszka, najlepiej surowe. Jak to nie pomaga, to w ostatecznosci maly czopek z mydla (najstarsza cora miala czasem takie problemy w wieku 6 miesiecy, bralam kawaleczek mydla, formowalam obly, podluzny ksztalt i hop, zawsze pomagalo).
Odnosnie nocek, to u nas podobnie. Jakos mi lzej, jak czytam wasze posty. Codziennie ok. 7:00 baki, a potem kupa. Czekam, az Ela bedzie siedziec i kupuje nocnik, bo prawie codziennie cala brudna i do przebrania...Wiem, ze bobas nie bedzie za bardzo wiedzial o co chodzi z tym nocnikiem, ale jakos mi nieprzyjemnie, jak wiem ze kupa ma kontakt ze skora (prawie 2 tygodnie walczylismy z pieluszkowym zapaleniem skory).

Ela, ur. 01.06.2016 :))

Odnośnik do komentarza

Pineska, jest na cycu. Dobrze pamiętasz, że chcę wprowadzać metodą BLW. Ostatnio trzymałam ją na rękach i jadłam jabłko. Jak chwyciła mnie za ręce i przyciągnęła jabłko do buzi to nie sposób było jej wyrwać! Hehe Takim o to sposobem spróbowała pierwszy raz jabłka.
była , nie duża ale zawsze coś: )
Z nocnikiem to jest dobry pomysł. Moja koleżanka do roku nauczyła dzieci korzystania z nocnika. Jak ona szła do łazienki to sadzała małego na nocniku i w ten sposób się nauczył. Młodszego w ten sam sposób uczyła. Ja za pietruszką też nie przepadam: ( ale dziękuję za radę.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Ja tylko na moment bo mamy nie najlepszy czas
Noce u nas ciut lepiej choć dzisiaj o 3 mieliśmy nocne pogaduchy :)
Jedzenie kaszki nam się spodobało Maksym żąda kolejnej łyżeczki a mama zadowolona że tylko śliniaczek i łapki do mycia :) Ale mój żarłok zjadł dzisiaj 40ml i było mu mało :( Czy z kaszką jest tak jak z innym jedzeniem że trzeba zrobić przerwę? Czy nie ma znaczenia?
Moje włosy od zawsze wypadały (poza ciąża) Łykam tylko MamaDha premium Włosy ściełam miesiąc temu ale poprawy brak Fryzjer polecił tabletki na włosy ale skleroza zrobiła swoje ;(
Monika przy kp jedna kupa na tydzień może być Jeśli oczywiście Maluch nie ma dolegliwości to nie przyspieszać wcześniej -rada lekarza
Kalinka my używamy Dady i jest ok Teraz mamy z InterMarche są ok choć wyglądają strasznie Pampersy uczukają Małego
Dziewczyny nie czekajcie z nocnikiem za długo Maksym przytrzymywany siedzi -sam też ale krótko Dzisiaj usiadł na nocnik 4raz i była kupa!! Mama bardzo dumna - chwale się Wam jako pierwszym :) (póki co nie mam komu sie pochwalić ;()

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Paula wielkie gratulacje!!!!! Wow!!!!! Ale jestem pod wrażeniem nocnikowym. Lidkę sadzam tak na chwilę ale wtedy się cieszy: ) (rehabilitantka mówiła że dziecko samo powinno usiąść i żeby tego nie przyspieszać). U nas też często są pogaduchy w nocy, najczęściej między 3 a 5 rano:)))) teraz jak będę w aptece to kupię te tabletki. Dzięki

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

o kurcze tyle sie dzieje:)
Paula jestem pod wrażeniem! Gratuluję chyba jutro polece kupić nocnik:)
Meju - nie mieliśmy zadnych wskazań po prostu ja jestem panikarą i pierwszy zakup jaki był to nie wózek nie łóżeczko a właśnie monitor.
Monika moja tez na cycu nam pomogła kiedyś kąpiel w wannie położyłam Igę na brzuszku tak żeby czuła spód wanny nalałam ciepłej wody no i totalnie się odgazowała zrelaksowała a ja zaliczyłam pierwszą wodną kupę.
Ja dzisiaj dałam na spróbowanie kaszki jedną łyżeczkę i chwyciła ją i sama wpakowała sobie do buzi, no i poszłam za ciosem i dałam jej troszkę ściagnietego mleka z kubka doidy - Monika to jest chyba to:) porozlewała trochę ale ogólnie piła wiec widzę swiatełko w tunelu.
z tabletek łykam Omegę Pregna i żelazo bo miałam całą ciąze złe brr az strach jak będe robić kontrolę co to wyjdzie ale mówię sobie że mały ssak zabiera wszystko wiec tak musi byc.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny, u nas ciężkie dni mały nieznośny, mało śpi w nocy, w dzień każda drzemka poprzedzona mega płaczem wręcz histeria. Nie wiem o co kaman. Gratuluję nocnikowego sukcesu, mój synio jeszcze nie siada, nawet nie próbuje, no wiec narazie unikam pozycji siedzących. Mam dziś taka migrenę po tych akcjach pana marudy, że powiem wam tylko dobranoc i papa ide lulu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...