Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie generalnie szczepionki to syf,jednak bardziej bałam się chorób niż podania szczepionki. A czemu 6w1? Przepytalam rzesze położnych i lekarzy, dla swoich dzieci /wnuków wybierali właśnie ja, myślę, że mówili prawdę, bo parę osób z nich to znajomi, nie mieliby raczej podstaw kłamać. U nas mały zniósł ja niby b.dobrze, zero gorączki, malutkie zaczerwienienie, no ale ta kupa, poza tym kiepsko mi śpi w nocy, a zazwyczaj była rewelacja. Z tymi szczepionkami to jest też tak ze od momentu podania o każda anomalie w zachowaniu dziecka człowiek podejrzewa szczepionkę, czasem słusznie, czasem niesłusznie. Ja dałam synka zaszczepić bardzo późno bo w 4 miesiącu i przez te 4 pierwsze ms tez miał dziwne zachowania,pewnie podejrzewałabym szczepionkę, a tak to wówczas wiedziałam, że ten typ tak po prostu miewa.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie wiem, ja wybrałam 6w1 i dodatkowo pneumokoki. Ta znajoma szczepi tymi bezpłatnymi bo podobno dzieci lepiej na nie reagują, podobno jej znajomi ze szpitala też szczepia w ten sposób swoje dzieci. Też nie jestem jakąś fanattyczka szczepień ale nie wyobrażam sobie nie Zaszczepić dziecka w ogóle.
Linda ja trzymam w szafce i nic się z nimi nie dzieje. W mieszkaniu mam około 21-22 stopnie.
Mój Igor od miesiąca budzi się znowu co 2-3 godziny a ja już padam na twarz... Dodatkowo dzisiaj strasznie boli mnie gardło

Odnośnik do komentarza

Dzisiaj tak szybko tylko :( Maksym jest nieznośny dzisiaj Chyba skok i pogoda dają o sobie znać :/
Podobno te szczepionki 5w1 6w1 to badziewie i ciężko w razie co określić co uczuliło (opinia pediatry) dlatego my szczepimy standardem Wkluc więcej ale są bezpieczniejsze
Piłka jest super do uspokajania i usypiania ale niestety uzależnia :( Bez niej nie mogliśmy już uspokoić Maksyma dlatego teraz używamy jej przy największych histeriach
Silesia jeśli sie powtórzy to najlepiej niech się lekarz wypowie - tak na wszelki wypadek Ale to pewnie nic poważnego

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Nas dzieliły godziny od zakwalifikowania na wcześniaka stąd decyzja aby krztusiec nie był pelnokomorkowy. To prawda, że piłka uzależnia. Jednak mój synek nie uśnie sam, jak mam wybierać bujanie ba rękach i chodzenie,chodzenie w chuście godzinę lub bujanie na piłce to już wolę ta piłkę....

Odnośnik do komentarza

Silesia, my szczepimy 5w1 ( mamy refundowane). Mieliśmy na razie 1 dawkę bo szczepienie było pod koniec 3 mż ( druga dawka na koniec miesiąca) brrrr..... u nas dość często jest śluz w kupie ale nigdy z krwią.
Meju ja swego czasu bardzo często korzystałam z przepisów z bloga smakoterapia. Jest tam dużo ciekawych przepisów z kaszy jaglanej i nie tylko. Też czasem czytam majówki 2017:))) ale ten czas leci..... okres ciąży wspominam b.dobrze. Meju na ból gardła polecam płukanie wodą z solą ewentualnie z sodą. Pomaga:)
Linda cześć; ) ja swoje słoiczki trzymam w piwnicy, bo tam jest chłodno. Mam nadzieję, że wszystko z nimi ok. Ja słoiki pasteryzowałam i po wyjęciu z garnka odwracałam i nakrywałam kilkoma warstwami ręczników by jak najdłużej były ciepłe.
Paula wytrwałości !!! Oj biedne te nasze dzieciaczki i my razem z nimi;)

Może kiedyś się wyśpimy! Pytanie tylko KIEDY? Spokojnej i przespanej nocy: )

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

My zasypiamy właśnie na rękach, odkładam go zawsze w wielkim napięciu i najostrozniej jak się da a i tak zdarzają się falstarty:-) Ogólnie to moje dziecię strasznie się drze jak jest śpiące i nie umie zasnąć, ale poza tym kochany z niego slodziak, noce w miarę przespane, budzi się 2-3 razy i śpi co najmniej do 7.
Chyba straciłam zapał do tych słoiczków.. Też pasteryzowalam i odwracalam do gory dnem do wystudzenia. Zobacze jeszcze po rozmrozeniu ale chyba zostanę przy mrozeniu.

Odnośnik do komentarza

I znowu pobudka po 3h spania ;( Mam nadzieje że to nie prawda że matka wyśpi sie dopiero jak dziecko ma 3lata :/
Monika strasznie późno mieliście pierwsze szczepienie My musieliśmy się gęsto tłumaczyć czemu dopiero w 11 tyg :/ Wg mnie nie ma co się stresować szczepieniem Maluchy nie wiedzą co je czeka a my nie możemy być zaczepione za nie -wiem łatwo się mówi :( sama mam stresa ale walczę :)
Linda znam to napięcie przy odkładaniu :( I największa obpóki anie wyciąganiu ręki spod główki Eh wspaniale jest być mamą ;) Współczuję przeżyć przy sloiczkach :( Oby mrożenie rozwiązało sprawę :) u nas większość samej dyni odpadła ale została przerobiona jeszcze raz z czymś (marchew jabłko ziemniak) i się zamknęło Oby szczelnie
Meju życzymy szybkiego powrotu do zdrowia Igorkowi :) Na ból gardła polecam płukanie gardła wodą z solą i kilka kropel wody utlenionej do ucha Pomaga :) w ciąży fajnie było ale wczoraj mąż przypomniał mi jak wyglądałam pod koniec maja TRAGEDIA! :( no ale +20kg musiało zrobić swoje :/
W ogóle to mama się ze mnie śmieje że jak byłam mała to chciałam mieć 3dzieci potem stwierdziłam że jednak 2starczy A teraz zastanawiam się czy chce drugie :(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Linda ja też mam trochę warzyw mrożonych dla Niuni i wydaje mi się, że będą lepsze niż te moje papki ze słoiczka. Słoiczki będę wykorzystywać do zup natomiast mrożone do pieczenia lub gotowania na parze (mam je pokrojone w słupki aby dziecko mogło sobie je samo chwycić).
Paula my mieliśmy odroczenie od neurologa. Ja strasznie boję się powikłań.... Paula my chcemy mieć dwójkę:) wydaje mi się, że jeśli jedno dziecko jest wymagające to drugie nie będzie... w naturze wszystko się uzupełnia: ) ja miałam +14 kg na koniec. Wodę utlenioną też polecam. Nie martw się długością postów, moje też są długie ale jest za to co czytać=P

Moja Gwiazdeczka wczoraj padła o 19:40 i wstała o 7:50. Oczywiście w nocy kręciła się ale jak widziałam, że próbuje już wstać to ja jej cycusia i przysynała. Ale miałam sen!!! Śniło mi się, że Lidka miała mieć operację serca:(((( A mnie porwali a mąż w ogóle tym się nie przejął:( już którąś noc mam koszmary:(((

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Paula Igor na szczęście zdrowy, tym razem mnie coś łapie a jeszcze mój Skarb nie dał pospac w nocy i głowa mi pęka :( on tak źle śpi ostatnio że już mi się płakać chce :(
Ja jeszcze z rok temu też myślałam o tym że chciałabym mieć 3 dzieci a teraz się zastanawiam czy nadaje się do tego żeby mieć chociaż 2...
Jakoś dzisiaj humor mi nie dopisuje.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny u Nas dziś była straszna noc Antoś budził się dosłownie co pół godziny większość nocy spał u mnie na brzuchu,wiec już nie spalam:/i głową mi dziś pęka. My będziemy się starać o drugiego dzidziusia jak Antoś będzie miał rok a w ciąży przytylam 3kg mimo,że lezalam cała ciążę.

Odnośnik do komentarza

Meju mam nadzieję,że dziś będzie lepiej i nasze łobuziaki przespia ładnie noc:) super,że Igor już dobrze.
Silesia mam taką szczoteczke silikonowa do zakładania na palec zaczęłam nią masować już dziąsła Antkowi jak zaczęły ząbki wychodzić,a teraz to tak dwa razu dziennie mu "myje" ząbki kupiłam w Rossmann.
Linda ja słoiczki trzymam w piwnicy tak jak wszystkie przetwory w zimę się okaże jak się przechowaly. Jak wekowalam to niby wszystko ok było.
Paula mam nadzieję, że niedługo będzie nam dane przespać noc:) i to prędzej niz za 3lata.
Monika oby te koszmary już nie wróciły mi też się czasem takie głupoty śnią,że hej aż się zastanawiam skąd to się bierze:/
Ja to ostatno taka bez energii jestem,mam takiego lenia,że sama siebie nie poznaje:(

Odnośnik do komentarza

Akurat mamy przerwę na cyca. Mały poszedł spać o 18.45.ciekawe jaka będzie noc. Zastanawiam się czy te ząbki myć Juz pasta dla maluszka a jak tak to czy z fluorem czy bez. Dentyści są zdania, że bez fluoru nie ma sensu,a ja się boję, bo wiadomo, że pastę polknie

Odnośnik do komentarza

Meju mam nadzieję,że u Ciebie lepsza nocka była i Igor posłuchał Antosia,bo my niedawno wstalismy z łóżka:)))
A u mnie ciekawy dzień się szykuje brat ma mi za chwilę przywieźć swoje dzieciaki więc będę miała wesoło z czego bratanek ma 3 latka,a mała Niunia 4 miesiące i ja sama mam z nimi siedzieć,bo najstarsza córe maja w szpitalu.

Odnośnik do komentarza

Uwielbiam nasze forum :) Właśnie się niedawno zastanawiałam jak się przygotować na pierwsze ząbki (choć póki co nic nie widać żeby miały się pojawić -chyba że górne trójki :)) i czy już wcześniej jakoś myć dziąsełka A tu prosze gotowa odpowiedź :)
Co do pasty to ten fluor to nie taki cudowny podobno Ale żeby zaszkodził to chyba więcej niż tubkę trzeba by było zjeść
Widzę że chłopaki się zgrali Maksym wczoraj robił pobudke max co 2.5h i to z takim wrzaskiem że aż uszy bolały A uspokoić i uspić było ciężko :/
Monika współczuję snu :( Skąd się biorą takie głupoty? :( Ja nie chce jednego bo sama jestem niestety jedynaczką i nie chce takiego losu zgotować własnemu dziecku Ale póki co posiadanie dwójki mnie przeraża :(
Kalinka Ty to jesteś mega! Tyle maluchów na raz?! Szacun! Jak było? Dzieciaki oczywiście pomogły w trudnej sytuacji i były grzeczne? :) Fajne jak w rodzinie są dzieci w podobnym wieku Zawsze wesoło :) A jednocześnie widać różnice między bobasami- a to już nie zawsze dobre
Udało mi się kupić kaszkę do wprowadzania glutenu -jupi :) i pytanie Pierwszy raz to pewnie kilka łyżeczek tylko zje ale kiedy dawać? Od razu zamiast posiłku czy póki co między? A może w porę posiłku i dopchnąć mlekiem? Ciekawe jak nam pójdzie początek przygody z łyżeczką :)

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Nie dodało mi wczoraj postu a tyle napisałam: ((

Meju jak się czujesz? Mam nadzieję, że już lepiej. Pamiętaj, że jesteś NAJLEPSZĄ, NAJWSPANIALSZĄ MAMĄ DLA IGORA!!!! W chwilach zmęczenia to różne myśli przychodzą do głowy.
Kalinka mam nadzieję że Antoś dał Ci choć dziś pospać. Żyjesz? Dzieciaczki były łaskawe dla cioci? To z taką praktyką to przy dwójce maluszków będzie luz. Zdrowia dla siostrzenicy.
Silesia moja jakoś od dwóch tygodni budzi się z płaczem ale tylko w dzień.
Paula czytałam, że powinno się myć już dziąsła gazikiem z wodą. No czytać czytałam ale żeby to jeszcze wprowadzić w życie.... Ponoć przy dwójce człowiek jest bardziej zorganizowany.... my chcemy dwójkę:)

Ech... znowu noc z przerwą na spanie od 4:30 do 6 z minutami. A jak w końcu zasnęła to mi już spać się nie chce!!!!! Beee....

Mam pytanie. Macie jakiś śpiworek do fotelika i wózka? Możecie coś polecić? Znalazłam śpiworki firmy JJ Cole ale może coś innego jest godne uwagi? Właśnie jak ubieracie dziecko do fotelika? Na warsztatach z bezpiecznego malucha mówiono, ze nie powinno ubierać dziecku kurtek ani kombinezonów bo w razie "w" dziecko z tego się wyślizguje :(

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...