Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2016


Paulii

Rekomendowane odpowiedzi

Hej kobietki, u nas nocki bez zmian, pobudki co godzina i wstawanie o 5,fazy księżyca nie mają u nas na to wpływu, jest ciągle tak samo.my jeszcze nie myśleliśmy o prezentach, mój synek nie umie jeszcze się tak cieszyć z zabawek jakbym chciała, może więc kupić coś co będzie pamiątka z okazji pierwszych świat? Od rodziny dostanie i tak mnóstwo zabawek. Hmmm musze pomyśleć :)

Odnośnik do komentarza

Monia zapomniałam podziękować za życzenia, dziękuję Ci bardzo. Meju jeśli czerwone jest od śliny to lekkie smarowanie wazelina może pomóc, u nas po slinie czasem są czerwone kropki, po alergii tez bywają zaognione miejsca. Może smaruj czymś, obserwuj, może uda Ci się wstawić tu zdjęcie z tym newralgicznym punktem, może któraś mama będzie wiedziała co to.

Odnośnik do komentarza

Meju mój Antoś ma takie czerwone przy dolnej wardze jak byliśmy w środę na bilansie to pani doktor powiedziała,że to może być od śliny , a i jeszcze Mały ma taką czerwoną troche chropowatą plamkę pod brodą i jak zapytałam od czego to niby powiedziała,że obciera mu się, bo ma tam trochę ciałka i sama już nie wiem czy nie iść z tym do kogoś innego? ciemieniuchę też mamy tylko taką małą i narazie oliwką smaruje. Tak wogóle Antek też wszystko oblizuje, ostatnio ma faze jak leży na brzuchu to trze jęzorem po wszystkim. Meju, a dajesz już Igorkowi mięsko? i czy dokarmiasz mm jak tak to zmieniałaś już na 2?
Monika u Nas Antoś dostanie krzesełko do karmienia, a moja siostra zamówiła mu jakiś album ręcznie robiony, od teściow ma dostać taki samochodzik jeździk i też brałam pod uwagę szczeniaczka uczniaczka:)
Dziewczyny jak myślicie można naszym maluchom dać taki kompot z jabłek oczywiście bez cukru? dałam wczoraj na spróbowanie Antkowi to bardzo chętnie pił:)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Kalinka cały czas jesteśmy na mm1 ale końcem miesiąca mamy szczepienia więc wtedy chce zapytać czy już zmieniać :) Igor dostaje i mięsko i rybkę (rybę tylko gotową ze słoika). Myślę że ten kompot jest ok :)
Główkę dzisiaj w nocy znowu strasznie rozdrapal :( popołudniu jadę z nim do lekarza, niech to zobaczy
Silesia współczuję nocek... U nas się uspokoilo :) u Was też będzie lepiej

Odnośnik do komentarza

Jesteście okropne! Znowu mnie chwile nie było i tyle stron do nadrobienia Czujcie się upomniane ;)

Jakie śliczne Dzieciaczki tutaj są I jakie zdolne :) Gratulacje za wszystkie nowe zdolności i spokojniejsze noce Oby u wszystkich tak już było :)
U nas tv gra od późnego popołudnia (chyba że jesteśmy u babci i jest jakiś mecz siatkarski lub tenis) Maksym niestety uwielbia oglądać reklamy ale staramy się go oduczyć
Pod choinkę Mały dostanie huśtawkę od chrzestnego krzesełko do karmienia od szwagierki i chyba termometr od jednej babci Nie jestem zwolennikiem zbędnych prezentów i nie chce mieć sklepu z zabawkami ale od nas pewnie dostanie jakąś zabawkę :)
Dziękuje za pomoc z termometrem Teraz trzeba jakiś wybrać i poprosić Mikołaja o dostarczenie ;) Jakoś nie wyobrażam sobie mierzenia temp termometrem pod pache takiemu maluchowi choć wiem że są najlepsze :(
Widzę że u Was rozszerzenie diety już rozpoczęte na dobre My póki co jemy kaszke i kaszke z dodatkiem dyni A jak sie podaje jajko? I po co? Sorry za takie pewnie głupie pytania :(
Maksym polubił gondole na nowo więc spacerówka jeszcze troche poczeka Szczególnie że w niej trochę zimniej będzie :(
Silesia spóźnione życzenia Jesteśmy w tym samym wieku :)
Było już o ubieraniu Bobasów na spacer i do spania a jak ubieracie do auta? W to co na spacer? Rozbieracie w samochodzie? A jak bedziecie ubierać zimą? My mamy nosidełko w aucie bo jak jade sama to nie daje rady Maksyma z nosidłem znieść z 3 piętra :( Ale przez to jest ono bardzo zimne :/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Hej,
U nas znowu ciężkie dni Iga marudzi przez zęba wyrzyna się dolna jedynka:/ pediatra potwierdził (ja jeszcze jej nie widzę).
Tak ogólnie po wizycie niunia wazy 10,8 i mierzy 76 cm:) Alarmami póki co mamy się nie przejmować. Mała faktycznie w nocy mogła sobie niebezpiecznie spowolnić oddech ale póki dalej nic się nie dzieje i nie ma nowych i częstszych alarmów to jest ok. Wiec odetchnęłam:) Zaczynamy wprowadzać warzywa i jesteśmy po pierwszej próbie z marchewka reakcja hmm … łyżeczka zjedzona bez większego zachwytu.
Monika – ja myślałam o jakiś klockach bo u nas na święta to będzie 7 i pół miesiąc a i konik na biegunach też fajny.
Silesia – po pierwsze dopiero doczytałam, że obchodziłaś urodziny wiec przepraszam i przesyłam spóźnione życzenia. Mamy podobnie z nockami:/ -łącze się w bólu i życzę wytrwałości. Jest nas więcej:) Tez myślałam o spacerówce, ale póki mała nie protestuje „wciskam” ja do gondoli tam ma cieplej.
Meju – przesyłam spóźnione życzenia dla Igorka:) odnośnie czerwonych krostek to może być od nadmiaru śliny. Ja smaruje zielonym linomagiem. To trochę pomaga i chroni skórę.
Kalinka - fajna ta stronka chyba podeślę dziadkom:D a u nas na ciemieniuchę pomógł dopiero olej lniany.
Paula – ja do samochodu staram się zawsze jedną warstwę mniej ubrać niż na spacer. Dodatkowo tylko biorę kocyk bo to szybko można zdjąć. Czyli np. jak dzisiaj na spacer ubrałam body, bluza półśpiochy, skarpetki, kombinezon, czapka rękawiczki, to do samochodu zamiast kombinezonu dałabym tylko koc.

Mam pytanie do dziewczyn które karmią piersią przy rozszerzaniu diety należy podawać wodę. W jakich ilościach powinnam ją podawać?

Odnośnik do komentarza

Auris dzięki za życzenia, Twoja dzidzia to prawdziwy okaz, piękna waga, piękny wzrost. Dzięki za życzenia. Ja juz chyba przywyklam do tych nocek,teraz od razu daje cyca. Mały śpi i ja też zaraz usypiam, aż do następnej pobudki, a o 5 wstaje mąż. Tak sobie podzieliliśmy zadania i to zaczyna się sprawdzać. Ja narazie karmie tylko cyckiem i nie mam pojęcia jak wygląda wprowadzanie wody przy rozszerzeniu diety. Tez chętnie się dowiem :)

Odnośnik do komentarza

Auriss Iga to duża dziewczynka Piękna waga i wzrost :) Oby jedynka szybko i jaknajmniej problemowo wyszła :) Dobrze że te alarmy to nic poważnego Z tego co wiem to wode można podawać bez ograniczeń Soczki max chyba 100ml ale je sie traktuje jako niemleczny posiłek póki co Dziękuje za wskazówki dotyczące ubierania :)
Ala Krzyś widać dba o linie ;) pewnie jak prawdziwy chłop czeka na mięsko :) Jeszcze troche i będzie 'mamo zrób więcej kanapek' :) Powodzenia z kaszkami My szczepimy standardem Pielęgniarka też naciskała na 6w1 ale się nie daliśmy Wy też podjeliscie taką decyzję z jakiegoś powodu i nikt nie powinien go krytykować ani narzucać swojego zdania Nie miej wyrzutów sunienia :)
Silesia super że macie z mężem taki układ :) Też bym tak chciała ale mój pracuje na zmiany i dodatkowo nie jest mamą :/

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

6W1 nie zawiera szczepionki na pneumokoki meningokoki, 6w1 zawiera te same szczepionki co na NFZ ale w jednym wkluciu,natomiast pneumokoki i meningokoki są szczepieniem zalecanym,my z tej opcji nie skorzystaliśmy jak również z opcji rotawirusow.

Odnośnik do komentarza

Dziękujemy za komplementy:)
Ala - synuś ładnie przybiera i oszczędza mamy kręgosłup:) ja już ledwo dźwigam moją gwiazdę, ale noszenia jej nie odmówię, w końcu dla mnie to moja mała córeńka:)
My też szczepimy standardowymi i bez pneumo, rota itd.
Też odniosłam wrażenie, że jestem niedobra bo stresuje dziecko tyloma wkłuciami, ale tak postanowiłam i nie było więcej dyskusji. Nie powinno Ci być głupio taką podjęłaś decyzję i kropka.
Silesia - fajnie że złapaliście jakiś rytm ja powoli staram się ale to różnie nam wychodzi.
Paula - u nas też mama to mama i póki co nie ma opcji, aby ktoś inny się małą zajął. Kurcze chyba nie dane mi będzie pobawić się podczas tegorocznego Sylwestra:/

Odnośnik do komentarza

Kalinka fajny ten sklep. Dzięki za stronkę; )
Paula.... ach my niedobre:)))) dbamy o to abyś się nie nudziła=D z tego co się orientuję to najpierw podaje się żółtko a białko dopiero (chyba) po 8 mż. Ostatnio podawałam link do poradnika o rozszerzeniu diety i przepisy. Do fotelika ubieram zazwyczaj w body na długi rękaw, rajstopy i pajac polarkowy oczywiście czapka. Zamiast koca mam specjalny śpiwór do fotelika a'la kocyk.
Auriss ja sprawdzam łyżeczką czy ząb już się przebił. Ulala.... duża dziewczynka. Chyba Wy jesteście wysocy? Spróbuj zrobić frytki z marchewki i daj do memłania. Moja jak widzi jabłko (całe bez skórki) to aż się trzęsie. Ja raz dałam wodę jak nie było kupy przez 4 dni. A tak do picia to tylko cyc.
Ala może podaj zupkę krem w kubeczku? My szczepimy tylko szczepionką 5 w 1 (mamy refundowaną). A na pnemokoki zaszczepimy (do końca nie wiem czy będziemy) w okolicach roczku. Na rota, meningokoki nie. Lekarka nie powinna naciskać bo to Twoje dziecko i taką podjęłaś decyzję.
Silesia póki co to tylko ja lulam do snu.

Dziś moja Gwiazda zaczęła robić pompki ale takie że można włożyć rękę pod brzuszek (kolanka są w górze). Kilka razy też udało jej się podkulić kolanka (tak jak do raczkowania). Śmieszy widok. Nocka była bez zmian.... sen niespokojny i przy cycusiu.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6upjy8vb5lcfc.png
https://www.suwaczki.com/tickers/ex2b3e1gst0qcer3.png

Odnośnik do komentarza

Paula w skrócie o jajeczku zawiera witamiy m. in. A, E, D, K oraz B2, B9 i B12, kwas pantotenowy oraz cenne składniki mineralne takie jak: żelazo, fosfor, magnez, potas, cynk, selen i jod.Jajko wprowadzamy stopniowo. Najpierw zaczynamy od podawania połowy ugotowanego żółtka jaja kurzego(można dodać np do zupki) niemowlakowi już od 7 miesiąca do 9 miesiąca życia co drugi dzień. W 10 miesiącu zaleca się podawanie już całego ugotowanego żółtka jaja kurzego co drugi dzień. Natomiast od 11. miesiąca życia można podawać maluchowi już całe jajko, 3 – 4 razy w tygodniu. Jeżeli chodzi o ubieranie na spacer body długi rękaw, na to ogrodniczki ociepłane, i takia kurteczka polarkowa, grube skarpety, wandamka i czapka i na dno gondoli kłade gruby koc i też przykrywam go grubym kocem i jeszcze takie coś na wierzch gondoli zakładam. Do samochodu tak samo tylko rozpinam polarek i dopiero pasy zapinam i przykrywam kocykiem zanim samochód się nagrzeje:) Na zimę mamy kombinezon na spacery.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Ala my szczepiliśmy 6w1 rota i pneumo nikt Nas nie namawiał to byla tylko nasza decyzja.

Monika gratulacje dla Lidki za nowe umiejętności jeszcze chwila, a zacznie raczkować:) teraz z dnia na dzień Nasze pociechy będą zaskakiwać nowymi umiejętnościami.

Auriss z Igi to już duża panna Antek ją nieźle goni:) ząbki szybko wyjdą i się wszystko unormuje.

Silesia kiedyś nadejdą leprze czasy i Nasze maluchy Nas zaskoczą przespaną nocką.
Super,że stronka się przydała;) U Nas nauka spania w łóżeczku trwa jest coraz lepiej dziś spał od 20-3.00 butla i do 7.00:) chodź wystraszył mnie jak się przebudziłam i zobaczyłam,że spi buzią w materacu:( czy Wasze maluchy też tak kopią nogami jakby biegały przez sen?

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Kalinko mój nie wierzba nogami przez sen,jak się budzi to na całego.jak usypiasz swoje dziecię? Dziś nocka to był koszmar, nie chciał nawet za bardzo spać przy cycu,to chyba skok plus zęby, bo jak obudził się standardem o 5 i maz poszedł z nim na mate,to mówił,ze tak gadał,ze chyba cały alfabet przerobił a na macie pływał aż prawie dziure zrobił hehe, jakieś nowe ruchy pokazywal także cos z nowych umiejętności. Teraz śpi mi na rękach bo był nieodkladalny. Dziewczyny przepraszam jeśli czasem cos mi umknie i nie pogratuluje lub na coś nie ODP. To niecelowe, a przemęczenie, przeoczenie.buziaki na cały dzień!

Odnośnik do komentarza

Silesia u mnie Antek od początku usypiał w wózku czasmi jest tak,że w czasie snu zaczyna pakać to biorę Go na ręce ululam i znowu odkładam, ale takie zasypianie na rękach zdarza się bardzo rzadko. U nas wyglada to tak 20 kąpiel później butla zasypia zazwyczaj przy niej i odkładam do łóżeczka, a jak nie usnie przy buli to usypiam Go w wózku. Moje dziecie to wogóle jak jest bardzo spiące to usypia tam gdzie leży nawet w wannie:) kiedyś były piękne czasy jak usypiał z pieluchą przy pozytywce, ale to już dawno i nie prawda:):):) a drzemki norma poranna ok 10-11.30 popołudniowa ok 15-17.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kpats6665.png

Odnośnik do komentarza

Hej znów się zaniedbalam ale już nadrobilam;)
Ale będę odpisywać ogólnie co do suchej plamki pod broda u mnie też najpierw była jedną mała a potem przyznam się ze trochę zaniedbalam i zrobiły się duże te plamy. TO się zdaje się nazywa wyprzenie. DOKTORA mówiła żeby woda przegotowaną i mąka ziemniaczaną to traktować. TO ja biorę sól fizjologiczna i alantan i jest ciut lepiej ale chyba dopóki będzie się tak slinic to mi to nie zniknie.
U nas były słabe noce ale ostatnie dwie jakoś lepiej i tylko trzy pobudki były. Bo wcześniej to już przestałam do łóżeczka odkładać żeby też się trochę wyspać.
U nas raczkowanie na całego ale z jedzeniem gorzej mała jest cyckozerca i w nosie ma nawet jabłko z bannem. Wydaje mi się ze z chęcią by jadła surowe jabłko ale nie wiem czy już można dawać.
Święta ja też myślę o pamiątce mam chęć na zdjęcia świąteczne u fotografa. WIEM wiem ja bym ciągle tylko się fotografowała ale jak inaczej zatrzymać te chwile:)
Moja zasypia przy cycu ale często porostu przytulona nie zawsze ciumka.
JA o spacerowe na razie nie myślę bo chociaż moja juz pięknie siedzi to w gondoli grzecznie leży i dopóki nie będzie mi się wyrywać z niej to nie będę zmieniać. ZAWSZE to cieplej no i kręgosłup nie będzie taki wytelepany.

Madzia ur.06.09.2018, 3280g, 51cm szczęscia :)
Marysia ur.25.04.2016, 2960g, 50cm szczęścia :)

Odnośnik do komentarza

Kalinka dzięki bardzo za informacje :) czyli jeszcze trochę czasu na jajko czekamy :) Gratulacje za spanie w łóżeczku Nam się popsuło i śpi coraz więcej z nami :(
Auriss czemu masz sie nie bawić w sylwestra? w tamtym roku byłam na tzw domówce m.in.z bratową - mamą wówczas 3 miesięcznego bobasa Ona karmiąca ja w ciąży miałyśmy 2 picolo tylko dla siebie Była super impreza :)
Silesia brawo dla Małego za nowe umiejętności Oby teraz dał mamie odpocząć :)
Zawiszka super że Mała taka zdolna Pewnie zaraz polubi inne jedzonko więc głowa do góry :) Sesja świąteczna to super pomysł W końcu pierwsze wspólne święta :)

My po szczepieniu Mały waży 8.100 (jupi już nie muszę się martwić że coś mu dolega) i ma 71cm :) Ogólnie wszystko dobrze Nawet wodniaki prawie się wchłonęły Płacz był tylko chwilkę przy wkłóciach więc mam dzielnego chłopaka :) Niestety teraz jest stan podgorączkowy i od 14 cały czas śpi :( aż boje się nocy ;(

http://www.suwaczki.com/tickers/1usa20mm8bd3lc44.png

Odnośnik do komentarza

Trochę mnie tu nie było i ile do nadrobienia :)
Buzię smaruje kilka razy dziennie oliwką i wygląda to dużo lepiej :) chyba faktycznie kwestia ogromnej ilości śliny
Mój zdolniacha zaczyna raczkowac :) jeszcze nie potrafi załapać że rękami musi przebierać i ląduje czasem na buzce ale myślę że to kwestia kilku dni :)
Zębów jak nie było tak nie ma :)
Paula ja mam dokładnie te same informacje na temat jajka co Kalinka :)
Auriss ja też w zeszłym roku bawiłam się przy piccolo :) i było super, myślę że w tym roku zabawa w tym samym składzie, tyle że Igor już na zewnątrz :)
Ja to w ogóle jak pomyślę o pierwszych świętach mojego Skarba to się wzruszam od razu, aż mój mąż się ze mnie śmieje :) właśnie, odnośnie mojego męża :) fajny jest... Odpowiadalam mu ostatnio o Sophie :) i wczoraj wrócił z nią z pracy... Prezent od rodziców dla Igorka na pół roku :) mały zadowolony więc my również
My szczepienie mamy za tydzień w piątek i potem za dwa tygodnie w piątek :( szczepimy 6w1 i pneumokoki, to była nasza decyzja. Lekarka namawiala nas jeszcze na rota i moningokoki i chyba jeszcze coś na ospe. Ogólnie powiedziała że jest fanatyczka szczepień więc w sumie cieszę się że mamy teraz innego lekarza :)
Mogłabym pisać i pisać ale nie będę zanudzac :p

Odnośnik do komentarza

Paula super wieści o wodniakach i piękna waga synka, brawo!!! Karmisz piersią, mm,może rozszerzasz?przepraszam ale nie pamiętam. Meju to cudnie, ze dziec zaczyna Raczkowac, teraz czekać aż się posypie ta umiejętność u innych dzieci :) gratulacje!!! U nas cały dzień był nieodkladalny, uśpić było mega ciężko, raju... Teraz wisi na cycu, wydaje mi się,że zęby są naprawdę blisko, górę ma tak popuchnieta, rączki non stop w buziaku. My tez szczepimy 6w1 i była to tylko i wyłącznie nasza decyzja, podejmowana mega długo,bo pierwszy raz szczepilismy dopiero po 4 ms. Nas pediatra namawiał na ta szczepionkę w oparciu o jego doświadczenie, a ostatecznie przeważyły opinie znajomych lekarzy, no i pewne niuanse, w co nie będę się już wglebiac,bo każda z nas ma ta decyzję za sobą :) dla nas była to bardzo trudna decyzja. Moj Jasiek ostatnio nie cierpi ubierać rękawów body, no taki robi protest, że nieźle musze się nagimnastykowac... P.s.dziewczyny piszcie jak najwięcej, to naprawdę fajna sprawa mieć kontakt z mamami dzieci w podobnym wieku.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...