Skocz do zawartości
Forum

ADHD prawda czy mit ?


NATKA08

Rekomendowane odpowiedzi

dziewczyny tyle się przez ostatnie lata mówi o ADHD, a słyszałyście o tym ze „odkrywca” ADHD, Leon Eisenberg, kilka miesięcy przed śmiercią (2009 r.) wyznał, że ADHD to fikcyjna choroba. Podobno sam Eisenberg w wywiadzie dla „Der Spiegel” zapytany
- Po co „tworzyć” chorobę? odpowiedział :
- "Otóż można na tym całkiem nieźle zarobić". Najpopularniejszym sposobem „leczenia” ADHD jest farmakoterapia z lekiem Ritalin na czele.
Z tego wynika ze głównym sukcesem badań naukowych nad ADHD był wzrost sprzedaży leków.
Co o tym sądzicie?

Odnośnik do komentarza

no to może ja się wypowiem
ogólnie uważam że ADHD jako zaburzenie funkcjonuje, ma swoje dokładne opisane objawy w DSM-4 między innymi - i z tym się zgodzę że takie zaburzenie istnieje
Co innego jest kwestia:
- diagnozowania w Polsce (bo tutaj mogę się wypowiedzieć) ADHD
- leczenia czy też terapeutyzowania ADHD
W tych dwóch przypadkach faktycznie nagłaśnianie tego zaburzenia mogło wpłynąć na zwiększoną ilość kupowanych leków.
Mogłabym tutaj dużo pisać o tym temacie.

http://www.suwaczki.com/tickers/w5wq3e5en5kuzrs6.png

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvz3e5eqgubclqa.png

Odnośnik do komentarza

amerykanie co jakiś wymyślają choroby i lekarstwa na nie, na przykład ostatnio czytałam o szczepionce hpv i to podobno wielkie oszustwo, bo szczepionka nie zabezpiecza przed rakiem szyjki macicy, jak to jest powszechnie reklamowane, najgorsze, ze szczepi się dziewczynki, które w wyniku szczepienia mogą mieć poważne skutki uboczne, a nawet przedwczesną menopauzę, więc są środowiska, które mówią, ze szczepienie to jest wielkim oszustwem na skalę światową

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...