Skocz do zawartości
Forum

500 zł na dziecko - popieracie?


Gość emilianka

Rekomendowane odpowiedzi

Także na jedno dziecko ,gdy zarobki nie przekraczaja kryterium dochodowego,ale są już propozycje,aby było to na dofinasowanie żłobków,przedszkoli,tak więc gra nie warta świeczki,Ci co mają za darmo przedszkola,już odpadną,a także zlikwidują rodzinne,więc po co to wszystko,we wszystkim jest jakiś kruczek no i mamy go właśnie

Odnośnik do komentarza

jak dla mnie to jedna wielka ściema przed wyborami PIS dawał na każde polskie dziecko 500 zł a dziś okazuje się ze już tylko na drugie i kolejne, jeśli ktoś ma dziecko wchodzące w dorosłość a drugie mniejsze to tez nie dostanie bo okazuje się że to drugie w tej sytuacji staje się pierwszym jeśli chodzi o prawo do zasiłku, no i jeszcze w projekcie ustawy nie ma zapisu czy to 500 zł będzie brutto czy netto
nawet któryś z polityków PIS skomentował tą ustawę w ten sposób że jak ktoś ma większe dochody a złoży wniosek o zasiłek to znaczy ze nie ma honoru
przed wyborami o tym nie mówiono ale wiadomo diabeł tkwi w szczegółach i pewnie jak zabiorą te zasiłki które były do tej pory a dadzą nowe na nowych zasadach to wyjdą na swoje bo więcej zabiorą niż dadzą

Odnośnik do komentarza

Natka, ja z góry przeczuwałam że to "ściema". Dlatego nie głosowałam na Pis.

Nie ukrywam że chciałabym dostawać - tak jak to jest w wielu zachodnich krajach- jakieś wsparcie finansowe dla dzieci. Każdy kto ma dzieci wie jak ich utrzymanie dużo kosztuje. Ale żeby dać jednemu trzeba zabrać komuś innemu. Te 500 zł na choćby drugie i kolejne dzieci będzie kosztować nasz budżet mnóstwo pieniędzy. Łatwo się szasta publicznymi pieniędzmi, a my mamy takie "cudowne" władze że obawiam się że rozwalą budżet i będziemy mieć drugą Grecję. Z tym że my nigdy nie byliśmy na poziomie Grecji więc u nas to by już było kompletne dno.

Odnośnik do komentarza

Adasaga mam pogląd zbliżony do twojego! :)

Ja tylko jestem ciekawa kiedy ludzie obudzą się że to ściema, bo PiS obiecał chyba wszystkim grupom społecznym kasę. A żeby komuś dać trzeba komuś zabrać, żeby dać wszystkim, wszystkim zabiorą.

Pierwsze żniwa już się szykują jak obiecali przycisnąć banki dużym podatkiem, banki szykują zwolnienia...a wiadomo że to spowoduje kolejne problemy.

Odnośnik do komentarza

cutiron
typowe, skrytykować jakie to głupie ale podświadomie każdy chciałby dostać. Eh, nie mam siły.

Ta krytyka nie jest bezpodstawna! Wiesz jak duży budżet trzeba mieć (jak wielki deficyt strwożyć) żeby dać 6 tyś. pln na jedno dziecko rocznie? Ja nie wierzę w pieniądze leżące na ulicy, wiem ile trzeba pracować, żeby zarobić 500zł - to się nie drukuje, tylko trzeba mieć pokrycie w pracy w tych pieniądzach.

Odnośnik do komentarza

cutiron ja to nawet chciałabym i 1000 na dziecko :D ale jak się okazuje nic nie dostane chociaż mam 2 dzieci szkoda ze przed wyborami mi tego nie powiedzieli :/
a już wiecie czy ta kwota będzie brutto czy netto? bo ja nie nadążam za tymi zmianami :D
No i jest się czym martwić bo dziura budżetowa jest już i tak duża a zapowiada sie ze będzie jeszcze większa bo tu nie chodzi o miliony zł a o miliardy !!!

Odnośnik do komentarza

ja prorokuję, że jak Polska będzie mieć astronomiczna dziurę budżetową wynikła z postanowień obecnego rządu, to zrobią, to co zrobili w jednym z krajów-wysepek w Europie jakieś chyba 3 lata temu: zabrali ludziom 10% oszczędności z banków.

A rząd ma niepodzielną władzę, nie liczą się z opozycją tylko rządzą niepodzielnie: uchwalili że 7 latki idą do szkół (tym sposobem 30% nauczycieli nauczania początkowego straci prace na 3 lata), uchwalają jakiś astronomiczny podatek bankowy (banki przerzuca do na nas w opłatach i zwolnią ludzi z oddziałów), no i wprowadzają ustawy o powoływaniu swoich ludzi na każdy stopień stanowiska państwowego (likwidacja konkursów) oraz mają przetrzepywać wszystkich prowadzących działalność a wiadomo, jak urzędy skarbowe potrafią przycisnąć i rozłożyć na łopatki (polecam film Układ). Będzie ciekawie, na razie już zabrali grubą częśc dofinansowań do prywatnych przedszkoli i punktów przedszkolnych, wiec od nowego roku szkolnego opłaty wzrosną i to znacznie!

Będzie ciekawie.

Odnośnik do komentarza

NATKA08
es_ze wszystko to prowadzi do całkowitego przejęcia władzy - do dyktatury i myślę ze to jeszcze nie wszystko to dopiero początek

Natka, nie tylko Ty tak myślisz. Chyba każdy już widzi że rządy Pisu i prezydenta Dudy do niczego dobrego nie prowadzą. Dlatego każdego kto głosował na Pis kazałabym rozstrzelać w trybie natychmiastowym. ;-) Dziwię się jak można się było dać omamić tym obiecanym 500 zł. ( i innym "gruszkom na wierzbie") i głosować na nich. Dziwię się dlaczego Polacy są tak głupim narodem by powierzyć władze jednej partii. Nie chcieli głosować na PO, chcieli zmian- rozumiem, ale było tyle innych partii. Gdyby głosy wyborców były inaczej rozłożone dziś nie mielibyśmy sytuacji że jedna partia rządzi krajem niepodzielnie, robi co chce, innych ma za nic, wszędzie wciska swoich ludzi (nieodpowiednich, niewykształconych w danych kierunku, bez doświadczenia), nawet na te najważniejsze stanowiska. Sytuacji nie polepsza nasz prezydent, zwany "pokornym", który tak naprawdę jest marionetką w rękach Kaczyńskiego. Już teraz słyszy się głosy że gdyby ludzie wiedzieli że w rzeczywistości będą głosować na Kaczyńskiego a nie na Dudę to by na niego w życiu nie zagłosowali. Ciekawe artykuły i wywiady na ten temat były ostatnio w Newsweeku.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, jak zrobią inwigilację Internetu to jeszcze nasze komentarze zastąpią peanami ku czci obecnie panujących;)

Nie wiem w jakim stanu będzie ten kraj po 4 latach jak tak ostro"naprawiają" kraj...obyśmy się myliły. Przynajmniej ręce mam czyste bo na nich nie głosowałam...co i tak nic nie zmienia...

Odnośnik do komentarza

co do artykułów w News... to byłabym bardzo bardzo powściągliwa co tam piszą, es_ze dajmy czas nowemu rządowi ile oni rządzą, pamiętaj że wiele przepisów i ustaw zostały przyjęte przez wcześniejszy urząd a ten obecny musi to odkręcić a łatwe to to nie jest

a tutaj taki malutki wykres dotyczący "polskich mediów - gazety"

monthly_2016_01/500-zl-na-dziecko-popieracie_41959.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...