Skocz do zawartości
Forum

Kwietnióweczki 2016


Gość Agataaaaaa

Rekomendowane odpowiedzi

Secondtry cudnie! jestem z Ciebie dumna :) daj znać czy wypuścili Cię do domu :) trzymam kciuki!

Jeśli chodzi o maleńką Oliwię, na prawdę już tak szybko podejmują próbę rozintubowania? nie sądziłam, że takie maleństwo ma szanse na samodzielny oddech, trzymam kciuki!

Magda mi się podoba każde z wymienionych przez Ciebie imion, zarówno Milena, Lena jak i Mila, ale jednak bym uszyła ten napis o którym mówisz nad łóżeczko w pełnej formie, jeśli chcecie dać Jej na imię Milena, to tak bym zamówiła :) Lena i Mila - mimo, że pochodne to jednak inne imiona. A rodziną się nie przejmuj, to Wasza córcia i to Wam ma się imię (swoją drogą piękne), podobać. U nas była dyskusja czy na pewno Jeremi i czy nie zmienimy zdania, irytowało nas to ale byliśmy stanowczy. Przy kolejnym dziecku nie powiemy do końca na jakie imię się zdecydowaliśmy i będzie święty spokój (tak jak zrobiła Vena).

Szotka jak tam po lekarzu?

Odnośnik do komentarza

Kinia ja bym się nastawiała na to, że dotrwacie bezpiecznego terminu :) z tego co pamiętam, kończysz dziś 27my, czas leci mam wrażenie dużo szybciej niż na początku, zawsze w razie W. zdążysz zamówić kilka pajacy przez Internet w rozmiarze 50 (na mniejszy się nie nastawiaj!) :), a póki co zaczęłabym kompletować wyprawkę od 56, powolutku, przez Internet, z dostawą do domu, nie chodź przypadkiem po centrach handlowych. Ściskam mocno, bądź dzielna :*

Odnośnik do komentarza

secondtry super wiesci :)
Mnie caly ten slodki test ominie, jakos za nim nie tesknie, bo pamietam zbyt dobrze z poprzednich ciaz, ale z drugiej strony fakt, ze w Norwegii mierzy sie tylko cisnienie i sprawdza mocz, jakos mi nie wystarcza....
Pod tym wzgledem czulam sie pewniej w PL. Kto by tu pomyslal, aby zrobic 2.raz usg czy sprawdzic szyjke...eh
Magdau nas byla Milenka w planach :) Ale jest Marcelek :) tez dobrze

Dropsikowy sweterek gotowy :)
Kolorystyka mocno inspirowana widokiem z okna (swieza fotka) ;)
Bardzo prosciutki, przypomina pierwszy zrobiony przeze mnie dla lalki, a bylo to jakies 25 lat temu...
Ale jaki mieciutki, baby alpaka z jedwabiem + baby merino.
Slubny chce takie skarpetki, lobuz jeden ;)

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42646.jpg

monthly_2016_01/kwietnioweczki-2016_42647.jpg

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Secondtry brawo! Dałaś rade.super ze na usg wszystko ok. Trzymam kciuki żeby Ciebie dziś wypuścili.
Dzielna dziewczynka z tej Oliwii!
Kinia trzeba myśleć pozytywnie bo się dolujesz strasznie. Dotrzymasz do 36tc. Teraz medycyna jest na takim poziomie ze na pewno lekarze sobie poradzą z Twoim przypadkiem.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Ja juz po usg 28-30. Od rana mnie straszne nerwy trzymały.
Moja Gabryśka waży 1340g!
I jest bardzo dobrze odżywiona bo brzuszek pulchniutki jak to lekarka okreslila;) ustawila sie juz glową w doł. przepływy maciczne ok a szyjka 36mm.trzyma ładnie wszystko. Ufffff. ....
Ale ulga.....przewidywana waga końcowa 3750-3800 jak będzie rosła w takim tempie ale na tej wadze niech poprzestanie.
Następne usg 19.02.2016.

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

Moja corka Liliana tez ma wiele zdrobnien ale rodzina męża glupio zareagowala na imie bo jak beda do niej wolac a teraz kazdy wola na wiele roznych fajnych sposobow. Tesciiwa wymyslila sobie nawet drugie imie ale jak mala sie ur to zmienila zdanie i wolala po imieniu ale by nie miala wstepu gdyby nie uzywala normalnego.

magda tak szczerze to myslalam ze Milena i Lena to 2 rozne imiona, u mnie w rodzinie sa Leny i Mileny. Oba ładne.

Kinia zalezy od dziecka, bo kokezanki urodzona corka w 33 na poczatku 33 lezala krotko w inkubatorze a po 10 dniach juz byla w domu a drugiej kolezanki w 34 a teraz mniej rozwinieta ale niby do 2 roku wczesniaki maja czas zeby dorownac. W inkubatorze nie ubieraja dzieci a pampersy daja swoje. Pozniej Ci powiedza. Miejmy nadzieje ze dotrwasz do 35-36. Moja corka nosila 50 rozmiar ale wiecej zakladalam 56 i podwijalam rekawki. Nie planowalam wczesniaka ale 50 to i tak duzo. Teraz widziałam w tesco rozm 44 w paczkach.
Z tym segregowaniem nie przesadzaj tylko lez grzecznie;))

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Heltinne hak ja bym chciała umieć tak jak ty dziergac ;) śliczny sweterek :) co do imienia wiem ze jest też imię Lena ale jakoś podoba mi się to zdrobnienie :) poza tym mam słabość do imion na L ;) jak nie mieliśmy żadnych pomysłów mówiłam do niej Ludka ( od mały ludzik ) ale jakoś nie widzę w dzisiejszych czasach dać jej na imię Ludmiła... a może będziemy do niej mówić Mila ;) tak mówią na moja teściowa Emilie. A jeszcze zobaczymy ;)
Flawia ja juz nie mogę się doczekać usg za tydzień... dawno nie widziałam małej i mam małego stresa jak A jest duża. Nastawiam się coraz mocniej na poród w domu porodowym a tam mnie nie zakwalifikuja jak będzie za duża... chciała bym bardzo tam urodzić ale mam w zapasie inne opcje ;) najważniejsze żeby była zdrowa ;) poza tym tylko raz udało się zerknąć na jej płeć wiec może moje sny okażą się prorocze i zamieni się jeszcze w malego chłopca ;P nie no śmieje się, czuje od początku ciąży ze to dziewczynka ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73tqywbca4srr2.png

Odnośnik do komentarza

walutowa, hyhy, ja w Norge mieszkam, tego zamawiac sie nie oplaca ;) !

A tak serio to szylam kiedys dla dzieciaczkow na zamowienie, zdarzylo mi sie tez cos na necie sprzedac. Mialam nawet spore plany w zwiazku z tym, ale plany planami, a zycie....wiadomo. Chociaz ktoz to wie, co jeszcze przyniesie....

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Magda dziekuje :) Uwierz, to banalnie proste, same prawe oczka. Prosciej juz sie nie da! Wystarczy sprobowac i dac sie zaskoczyc tym, jakie to latwe. .. zerknij na YT.
Taki sweterek swietnie nadaje sie dla poczatkujacych. Ja co prawda do nich nie naleze, ale lubie takie wlasnie ciuszki. No i cwicze lewa reke,bo od kwietnia mam niedowlad a marze o odzyskaniu sprawnosci.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

heltinne tak myslalam; )
A masz linka do wzoru na tez sweterek? Ile oczek itd. Moja mama jest w tym dobra. Juz nawet zapomniałam ze jak byłam mała to mi robiła sweterki na drutach a teraz byłaby zachwycona jakby mogła cos dla wnusi zrobić. A jeszcze byłabym wdzięczna gdybyś mi porzuciła link gdzie mogę w pl kupić dobrą włóczkę na sweterek i nie iść przy tym z torbami;)

GABRYSIA ur. 18.03.2016r. CC o godz. 13.30.waga 3030g 50 cm.

Odnośnik do komentarza

sweterek

darmowe wzory drops design

powyzej link do wzorkow ktore zostaly przetlumaczone z norweskiego na polski.
Niestety tylko czesc,gdybys chciala zobaczyc reszte,musialabys zmienic jezyk na norweski

Ja kupowalam wloczke tutaj,w promocji z drops deals.
Ale moge ewentualnie polecic sprzedawcow na allegro,u ktorych kiedys sie zaopatrywalam.
Z tego co widze 100 % welny nie jest tak popularne w PL jak w NO ale mozna kupic ewentualnie fajne mieszanki.

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Kinia to dobrze. Ja sie strasznie narobilam przy kartonach wiec odkad mam sie oszczedzac to nie robie takich rzeczy juz pranie i robota przy corce to duzo. W czw wizyta wiec zobaczymy czy dalej 3,5 czy dalej sie skraca jak dalej 3,5 to robie ciuszki i polece na zakupy. W 30 tyg kolejna wizyta i nawet jakby sie skracala to watpie ze tak pozno pesar zalozy co innego rozwarcie.

heltine a ten niedowład to konsultowałaś z jakimś specjalistą? Jak dasz rade z noworodkiem bo zanim sie rece przyzwyczają do rosnacego dziecka...

http://www.suwaczki.com/tickers/ug37zbmhdhinvpti.pnghttp://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egao88507.png

Odnośnik do komentarza

Kurczę coś Helciak mój mniej aktywny dziś.Zainstalowałam sobię nawet apkę za niecałe 5 € i iphone zmienił się w niezły detektor tętna płodu, to niesamowite.Któraś pisała, że za taki detektor 400 zł płaciła więc chyba warto.Teraz sobie słucham jej serca i dziecię rozruszało na wieczór :)

Helenka❤️Ziemowit❤️Jagódka❤️

Odnośnik do komentarza

Melly tak, ale nic jak dotad nie wiadomo. Mialam rezonans tuz przed zajsciem w ciaze, nic nie wykazal. Na szczescie wykluczono SM, ktore wystepuje w mojej rodzinie.
Inne badanie nie potwierdzilo podejrzen neurolozki o tzw.zespole rowka lokciowego. Fizjoterapeutka do korej chodze z powodu boli miednicy i spojenia oraz trudnosci w chodzeniu, twierdzi, ze to moze byc dyskopatia, jednakze nie moga mi zrobic odp.badan w ciazy.
Mam wiele spodobow na wykonywanie wielu czynnosci jedna reka przy lekkim wspomaganiu lewa.
Cwicze i gleboko wierze, ze jakos to sie ulozy a za jakis czas zrobia porzadek z ta reka.
Zanik miesni dloni jest dosc widoczny, nie umiem tego nadrobic jak narazie..

☆☆☆Marcelek ☆☆☆
☆25.04.2016 godz.7:27☆
☆52cm, 3620g☆

Odnośnik do komentarza

Ja od wczoraj złapałam marudę, więc siedzę cicho :( objawowo bez zmian, więc nie jest źle, bo mam nadzieję, że wizyta we czwartek nie przyniesie złych wieści.
To już tydzień ostrych skurczów, które robią ze mnie inwalidę :/ wiem, powtarzam że mogłoby być gorzej, że wolę już płakać w z bólu, niż nad inkubatorem, ale czasem to słabe pocieszenie. Wczoraj wyprawa do marketu z dziećmi do działu z zabawkami, bo miały obiecane za bardzo dobre zachowanie i po przejściu parkingu musiałam zrezygnować :/
Ostani tydzień z dziećmi … od następnego tygodnia przedszkole i mimo, że planowane i wcześniej czy później do tego by doszło to jestem rozgoryczona, że tak wyszło …

100 lat Klaro! (Ur 17/03/2016) :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...