Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Hej.dziewczyny jaka niska nacie ta hemoglobine.ja mialam 10,7 i babka przepisala mi zelazek jadlam go moze z tydzien bo mialam metaliczny posmak po nim ale dieta buraczana u mnie zadzialala.wiec 2x w tyg jem krem z pieczonych burakow z jajem,w sobote robie wolowine,plus duzo pietruszki i orzeszki nerkowca.po miesiacu moja hem wynosi 11,1.odnosnie rodzenia w rzeszowie to znam szpitale od podszewki .i wiem ze jak cos jest nie tak to z pro famili wiaza do szpitala.wiecej nie bede pisac ale znam wiele kontrowersyjnych spraw na temat kazdej placowki.kazdy sobie sam wybiera.co do przeplywow pepowinowych nie wiem ale cos mi sie obilo ze norma do 2,5 ale nie wiem

Odnośnik do komentarza

mika258
No z tym problem ze mi podali w mmol/L i są następujące 3,34 - 4,27 - 3,66. Znalazłam tylko informacje ze norma to od 3,9 do 5,5 a to odpowiada od 70 do 99 mg ale czy w ciąży to takie są normy? Dziewczyny już coś pisały o normach ale oczywiście nie pamietam ;) przede wszystkim nie można cukrów prostych cukier biały, słodycze bo one tylko na chwile podnoszą poziom cukrów. Trzeba chude wędlinę i mięsko oraz nabiał, brązowy makaron i ryż, pieczywo. Ograniczyć owoce bo tez maja dużo cukrów ale nie koniecznie tych dobrych. Resztę muszę poczytać. Tylko ze oprócz tych owoców (których jem b. Dużo) to tak właśnie sie odżywiam wiec już nie wiem.

a nie kazała ci iść do poradni? Ktoś tu pisał że poniżej 30 jest źle
zastanawiam się też czy hemoglobina nie jest w jakimś stopni związana z tym cukrem
A te buraki to szczerze mowiąc taka trochę bujda, nie dostałaś nic na tą hemoglobinę :)?
A nie masz w tym suplemencie do ciaży co się bierze żelaza?

Przy hipoglikemi z tego co znalazłam powinnaś mieć cukier na czczo poniżej 3 mmol. Poszłabym jeszcze do innego lekarza z tym

leniwiec - mi się wydaje że to czy się słabo zrobi po tej glukozie, zależy od tego jak bardzo jest sie przyzwyczajonym na słodkie na czczo, ja osobiście nawet jak czekoladę zjem na czczo to mi niedobrze, a po śniadaniu już mogę jeść.

Odnośnik do komentarza
Gość - misiakowata30

No właśnie Kalae..jeśli liczyć to jak Ty to ja jem duzo warzyw,bo u mnie kanapki przewaznie"wiosenne" :-D
Pytanie,czy chodzi o porcje warzyw,jak duze sa :-)np nie plaster pomidora tylko caly,100g kapusty :-)
Heheh moglam uwazac na zywieniu w rodzinie w szkole x lat temu

Odnośnik do komentarza

aniia
KasiaMamusia
aniia
Nie martwcie się,że sobie nie poradzicie z maluchem :) to instynkt i na pewno wszystkie damy sobie radę.
Moja mała wariatka po tym jak wypiłam glukozę to wierci sie jak oszalała i kopie mnie! Mnie wzięło na spanie a ją z kolei na odwrót:P

Aniu miałam tak samo ona po prostu woła jeść kobieto jeść;)też ci przy tym brzuch skacze?

taak! ale dziwnie się czułam jak pani, która robiła ze mną krzywą później na pożegnanie, że "szczęśliwego rozwiązania, zdrowego dzidziusia". Myśłę, o kurde, to już naprawdę 3 jak nie 2 miesiące zostały!!! Pani laborantka też zagdywała, czy chłopczyk czy dziewczynka cos tam coś tam :P

Wróciłam i wpieprzam bułę z szynką i kiszonym ogórkiem i popijam herbatą z cytryną:P

Aniia widze ze n Ciebie glukoza zadzialala jak na mnie. Ja wczoraj tez marzylam o kanapce z szynkiem i ogorem kiszonym :D

Ja magnez biore 2x dziennid rano i wieczorem. A niedlugo pewnie doloze jeszcze jeden w ciagu dnia.

Jejku dziewczyny taka padnieta dzis jestem... Ledzwie to mi chyba pekna i nie ma dobrej pozycji... Troche mnie brzuch na dole troche boli noi uda ciagna i pachwiny...
Nie wiem czy to moze byc przez pogode?

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Uff Czarna.ana a juz myślałam,że hm może ja jakas inna jestem.. ale nigdy o tym nie słyszałam hehe może jestesmy w tym 1% DZIWNYCH DOLEGLIWOŚCI :)
Kasia mamusi,bo tak naprawde owoców duzo teraz jemy,sam fakt ,że sa słodkie hehe no i jakoś w zimę się bardziej chce..

No dobra ale wez jedz 5 razy dziennie warzywa..ok surówka do obiadu albo jakaś jarzynka,do filmu surowa marchewka,to masz dwie porcje,a gdzie 3 jeszcze??chyba ze 5 marchewek co 15 minut załatwi sprawę heheheheeh:)

Dzis SR..mam nadzieję,że uda mi się tam dojść,bez żadnego ataku kamicy czy coś wrr


Da się da :)
Pomidor do kanapki na śniadanie, do obiadu surówka, do kolacji ogórek, podwieczorek np. jakaś sałatka, itp...

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

E to jak sie tak liczy jako porcja to luz :-)

A mnie tez brzuch twardnieje ciagle..dzis to juz 3 raz i tak mocno ze az mnie zatkalo..
Moj facet mnie wkurza..jakis taki zaziebiony sie robi,okna wymyl,zmarzl..ech ofiara no..mowie a czemu firany nie wyprane to mowi jutro..to ja pyk je sciagnelam do pralki..i on juz zly ze wieszac musi..boze przeciez jiz za rok sama to zrobie..humoru nie ma,mi tez psuje i wez idz do szkoly rodzenia z takim humorem..jak tak dalej pojdzie to porod mnie zaszkoczy a ja nic nie wiem o dziecku :/ poradnik mnie przerazil nawet..uch glupi dzien wrrr

Odnośnik do komentarza

kasia-87
ja się zastanawiam nad pro-familią w łodzi bo się otworzyli 2 mies temu :) ale jeszcze tam nie byłam, a napewno się wybiorę ;) teraz moja kuzynka tam urodziła i czekam aż się do mnie odezwie to będę miała relację z pierwszej ręki ;) muszę sobie listę pytań przygotować zanim pójdę do nich na rozmowę ;)

Kasia ja slyszalam same pozytywy. Moja znajoma byla i wyszla zachwycona. Mowi ze jak w hotelu a nie w szpitalu.

Ja jak bede rodzic naturalnie to na bank tam chce. Ale dopiero 28 dowiem sie czy naturalny czy cc. Wiec w nowym roku na bank sie tam wybiore :) Szkoda ze szkoly rodzenia tam nie maja...

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Misiakowata mi jak uciska ta głowicą usg po brzuchu to tez nie przyjemne jest i czasem zaboli. A wokół pępka to często mnie kluje cholercia.

Dziewczyny w tej szynce z ogórkiem kiszonym cos jest :-) jakiś czar albo urok ma, bo ja od kilku dni tak zajadam, tylko niestety z chlebkiem a nie bułką ;-)

A co do warzyw to rzeczywiście niezbyt sezon mamy. Teraz pomidor jest nie smaczny i nawet nie chce się go jeść. Ale jedna porcja np.podwieczorek może być: Brokuły, cebula w piórka, papryka w paseczki i np.kilka oliwek lub pomidory suszone ze słoika . Często chrupie tez białą rzodkiew na zmianę z marchewką. Albo warzywa mrożone na parze.
Kapusta kiszona z marchewka i odrobina oliwy. Albo ogórki kiszone w kostkę, trochę groszku konserwowego, cebulki, z jogurtem naturalnym trochę pieprzu.. Tak wymyślam żeby się nie znudziło ;-)

Odnośnik do komentarza

~Gosia1001
olka135
A Twoja ciąża przebiega prawidłowo? Bo słyszałam że jak jest jakiś dylemat to odsyłają do innego szpitala :/ ja z moją zagrożona tam nie ide. Ale ponoć ładnie w środku jest :D

Tak☺ Pierwszy trymestr byl niezbyt pozytywny i niepewny ale na szczescie od 2 juz jest dobrze.
I tak jest- przy zagrozeniu zycia badź jakis wiekszych powikłaniavh noworodek zostaje przewieziony do innego szpitala.

A u nas profamilja ma 3 stopien referencyjnosci na neonatologii wiec ciezkie porody i przypadki tez tam leza.

http://www.suwaczki.com/tickers/dqpruay3zb7i47bu.png

https://www.suwaczki.com/tickers/mhsv82c37ktobruc.png

Odnośnik do komentarza

~przyjazna
Misiakowata mi jak uciska ta głowicą usg po brzuchu to tez nie przyjemne jest i czasem zaboli. A wokół pępka to często mnie kluje cholercia.

Dziewczyny w tej szynce z ogórkiem kiszonym cos jest :-) jakiś czar albo urok ma, bo ja od kilku dni tak zajadam, tylko niestety z chlebkiem a nie bułką ;-)

A co do warzyw to rzeczywiście niezbyt sezon mamy. Teraz pomidor jest nie smaczny i nawet nie chce się go jeść. Ale jedna porcja np.podwieczorek może być: Brokuły, cebula w piórka, papryka w paseczki i np.kilka oliwek lub pomidory suszone ze słoika . Często chrupie tez białą rzodkiew na zmianę z marchewką. Albo warzywa mrożone na parze.
Kapusta kiszona z marchewka i odrobina oliwy. Albo ogórki kiszone w kostkę, trochę groszku konserwowego, cebulki, z jogurtem naturalnym trochę pieprzu.. Tak wymyślam żeby się nie znudziło ;-)


Fajne pomysły :)
Ja na obiad zrobiłąm gulasz z cielecinki, makaron pełno ziarnisty i surówka marchew z pekinką. PO godzinie 96 :) A po dwóch (czyli przed podwieczorkiem 98 (3 razy mierzyłam i tyle zamo wychodziło) !!! W międzyczasie nic nie jadłam, może wiesz dlaczego cukier rośnie sam z siebie? Po śniadaniu miałam podobnie po 88 a przed obiadem 96.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

~kalae
mika258
No z tym problem ze mi podali w mmol/L i są następujące 3,34 - 4,27 - 3,66. Znalazłam tylko informacje ze norma to od 3,9 do 5,5 a to odpowiada od 70 do 99 mg ale czy w ciąży to takie są normy? Dziewczyny już coś pisały o normach ale oczywiście nie pamietam ;) przede wszystkim nie można cukrów prostych cukier biały, słodycze bo one tylko na chwile podnoszą poziom cukrów. Trzeba chude wędlinę i mięsko oraz nabiał, brązowy makaron i ryż, pieczywo. Ograniczyć owoce bo tez maja dużo cukrów ale nie koniecznie tych dobrych. Resztę muszę poczytać. Tylko ze oprócz tych owoców (których jem b. Dużo) to tak właśnie sie odżywiam wiec już nie wiem.

a nie kazała ci iść do poradni? Ktoś tu pisał że poniżej 30 jest źle
zastanawiam się też czy hemoglobina nie jest w jakimś stopni związana z tym cukrem
A te buraki to szczerze mowiąc taka trochę bujda, nie dostałaś nic na tą hemoglobinę :)?
A nie masz w tym suplemencie do ciaży co się bierze żelaza?

Przy hipoglikemi z tego co znalazłam powinnaś mieć cukier na czczo poniżej 3 mmol. Poszłabym jeszcze do innego lekarza z tym

leniwiec - mi się wydaje że to czy się słabo zrobi po tej glukozie, zależy od tego jak bardzo jest sie przyzwyczajonym na słodkie na czczo, ja osobiście nawet jak czekoladę zjem na czczo to mi niedobrze, a po śniadaniu już mogę jeść.

Hemoglobine mam 31. Startowałam z 39 i z wizyty na wizytę coraz mniej. Przepisala mi tardyferon i tabletki buraczane. Nie kazała mi iść do przychodni tylko za miesiąc badania powtórzyć i wizyta. Tez sie zastanawiałam czy cukier i wyniki morfologi nie są jakoś ze sobą powiązane.

http://www.suwaczek.pl/cache/8ee24712b2.png

Odnośnik do komentarza

Jak dla mnie usg nie bylo takie zle ale czasami jak babka przycisnela to czulam dyskomfort. U mnie teraz polozna bada brzuch rekoma, bo usg tylko 2 przysluguja. Jak mi zaczela naciskac, szukac jak mala jest polozona i potem sluchac bicia serca myslalam ze jej trzepne! Zero delikatnosci az mala czulam skakala jak oszalala:-( nastepna wizyta po swietach i boje sie ze znowu bedzie mi tak brzuch masakrowac
Ma ktoras tak ze jak lezy to bola/pieka ja zebra, pod cyckami? Okropne uczucie

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość -misiakowata30

o no to widzicie,dobrze,że zapytałam o to..bo naprawde myslalam ze hestem jakas wyrodna matka czy cos..
A ja se poplakalam,wyrzucilam Miniowi,co mysle,wzielam sie w garsc,umalowalam i idziemy do sr..moze bedzie fajnie :-)

Odnośnik do komentarza

Ciaza316
Jak dla mnie usg nie bylo takie zle ale czasami jak babka przycisnela to czulam dyskomfort. U mnie teraz polozna bada brzuch rekoma, bo usg tylko 2 przysluguja. Jak mi zaczela naciskac, szukac jak mala jest polozona i potem sluchac bicia serca myslalam ze jej trzepne! Zero delikatnosci az mala czulam skakala jak oszalala:-( nastepna wizyta po swietach i boje sie ze znowu bedzie mi tak brzuch masakrowac
Ma ktoras tak ze jak lezy to bola/pieka ja zebra, pod cyckami? Okropne uczucie

Mnie bolą żebra prawa strona ale to dlatego ze Mała wsadziła tam główkę. Moje Małe są strasznie wysoko i dlatego te żebra bolą a najwięcej na wieczór.

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsve6ydmpbaj4io.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...