Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Lilijka87

Main coon
Lepsze są koty ze schroniska/fundacji


Dokladnie:) my mamy dwa z Pruszkowskiego Domu Tymczasowego i sa super. Ale maine coony, norweskie lesnie i niebieskie rosyjskie uwielbiam. O tym ostatnim marze od 7 lat:)))

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

~kalae
z tym słodkim smakiem to jest niestety tak, że każdy lubi, niejako uzależniając się od niego , bo już w mleku jest cukier
także pierwszy smak dziecka jest słodki, ale co dać sskowi jak nie mleko :)?

Juz w wodach plodowych, ktore dziecko polyka cukier juz jest, chyba :))) wiec wczesnie zaczynamy dzieki naszym mamusiom pozeraczkom slodyczy;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

olka135
Kamilla mylisz te dwie rzeczy - idąc Twoim tokiem myślenia - papierosy i alkohol jest tak niezdrowe jak słodycze - to skoro jesz słodycze w ciąży to dlaczego nie napijesz się kieliszka czy nie zapalisz papierosa? Przecież wiadome, że papierosy szkodzą zdrowiu i alkohol - zagrażając życiu... No to bez przesady, ale słodycze można ograniczyć - albo w ogóle od początku uczyć dziecko że nie będzie jadło ile mu się podoba, tylko powiedzieć dość.

to podalam jako przyklad, chodzilo mi o rzeczy nie wskazane dla malego dziecka. pozatym dziewczyny po raz kolejny napisze ze nigdzie nie napisałam ze w ogóle nie bede dawać, sporadycznie przed 2rz, a z umiarem po 2/3 rz

Odnośnik do komentarza

kamilla
ale co w tym zlego, że po cichu my chowamy sie jedzac slodycze a przed dzieckiem udajemy ze nie istnieja? :) wiem ze sama jestem uzalezniona od cukru i chce tego oszczedzic mojemu dziecku. pozatym, co innego slodycze domowej roboty, a co innego slodycze sklepowe naładowane syropem glukozowym i innymi smieciami :)

Kamilla sama pytalas co w tym złego wiec odpowiadam ze dla mnie to hipokryzja. Nie stresuj sie :) słodycze, czy przed 3 czy przed 60 rokiem zycia, w ogóle są nam zbędne. A kawa czy papierosy...no nie popadajmy w skrajności z tym porownywaniem.

http://www.suwaczki.com/tickers/gyxwl6d878ytfrqp.png

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
Lilijka87

Main coon
Lepsze są koty ze schroniska/fundacji


Dokladnie:) my mamy dwa z Pruszkowskiego Domu Tymczasowego i sa super. Ale maine coony, norweskie lesnie i niebieskie rosyjskie uwielbiam. O tym ostatnim marze od 7 lat:)))

Leniwiec, to Skad ty jestes? :) ja mam 3 "europejskie" dachowce :P

Odnośnik do komentarza

leniwiec_leniwiec
~kalae
z tym słodkim smakiem to jest niestety tak, że każdy lubi, niejako uzależniając się od niego , bo już w mleku jest cukier
także pierwszy smak dziecka jest słodki, ale co dać sskowi jak nie mleko :)?

Juz w wodach plodowych, ktore dziecko polyka cukier juz jest, chyba :))) wiec wczesnie zaczynamy dzieki naszym mamusiom pozeraczkom slodyczy;)

no tak, więc z jednej strony chcemy ograniczać dzieciom słodycze, a z drugiej obecnie ładujemy w nie cukier (niby w siebie, ale pośrednio i w nie)

Odnośnik do komentarza

zostawić Was na chwilę i już się kłócą :) Hormony w konserwy ! :) hehe
Renatka,ja dziś tez taki nie ogar jestem..bo nic mi się nie chce i boli mnie tu i ówdzie...właśnie nospę wzięłam,bo wysiedzieć na fotelu nie mogę,a jak chodzę to mam te kłucia tam :/
Idę zaraz leżeć..Ale słodki masz brzucholek,nie ma co :-D
Jeśli chodzi o słodkie,to uważam ,że malutki już lubi słodkie,bo my jemy w ciąży tego sporo :)wiadomo,że nie będę karmiła dziecka samymi słodyczami,ale tylko jak zje obiad,no i wiadomo,że jak wszyscy będą jedli ciacho to ono też spróbuje :)toz to mały człowiek :)
Co do Coli to już jak starsze i też limitowanie :)
Nie ma co szaleć :)
Kurcze..no nie wysiedzę,przepraszam dziewczyny,ale no boli mnie tam wszystko..ide leżeć ..później zajrzę do Was :)
Miłego popołudnia :)
Ps;Kamilla super wypieki mmmm..czy druga fota to szarlotka/jabłecznik??oje*ałby ;-D

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Renia83
Olka u ciebie tez drzwi od tej szafy tak ciężko chodzą? Cholernie ciężkie są :)

Nooo! Strasznie! Trochę odsune za ten mały uchwyt a potem łapie całe drzwi :D tak mi łatwiej :)

Kamilla ale nie obrazaj się, każdy przecież pisze po trochu coś swojego :)
Zjadłam obiad teraz lece do sklepu bo zachciało mi się zupy jarzynowej :(

http://www.suwaczki.com/tickers/km5shdge1jysm8f9.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
zostawić Was na chwilę i już się kłócą :) Hormony w konserwy ! :) hehe
Renatka,ja dziś tez taki nie ogar jestem..bo nic mi się nie chce i boli mnie tu i ówdzie...właśnie nospę wzięłam,bo wysiedzieć na fotelu nie mogę,a jak chodzę to mam te kłucia tam :/
Idę zaraz leżeć..Ale słodki masz brzucholek,nie ma co :-D
Jeśli chodzi o słodkie,to uważam ,że malutki już lubi słodkie,bo my jemy w ciąży tego sporo :)wiadomo,że nie będę karmiła dziecka samymi słodyczami,ale tylko jak zje obiad,no i wiadomo,że jak wszyscy będą jedli ciacho to ono też spróbuje :)toz to mały człowiek :)
Co do Coli to już jak starsze i też limitowanie :)
Nie ma co szaleć :)
Kurcze..no nie wysiedzę,przepraszam dziewczyny,ale no boli mnie tam wszystko..ide leżeć ..później zajrzę do Was :)
Miłego popołudnia :)
Ps;Kamilla super wypieki mmmm..czy druga fota to szarlotka/jabłecznik??oje*ałby ;-D

a no, szarlota :D a jaka dobra!

Odnośnik do komentarza

Kobitki każda zrobi co uważa ze swoimi pociechami, rozumiem Cie Kamila tylko uczulam też na skutki nie dawania słodyczy j.w. napisałam o moim bratanku. Też nie znał smaku słodyczy więc niby nie powinno go ciągnąć do tego ale dziecko widzi więcej niż nam się wydaje. Pewnie, że nasze zdrowsze, a są taie przepsy że ciasteczka w 30 minut i się wie co je:)

Odnośnik do komentarza

Skad jestem? Od dlugo by tlumaczyc;) normalnie Warszawa ale od kwietnia na emigracji w. Toruniu:))
A z tymi slodyczami to czasem jest takie sztuczne. Mam kolezanke. ( ta niby od blw) i ona nie daje w ogole cukru dziecku ( a podobno bobas lubi wybor;))) a sama pochlania sporo ciastek, lodow itd. Nie znam sie czy cukier w czustej postaci przenika do mleka matki, bo jesli tak to troche bez sensu ;) jesli zdecydujemy, ze nasze dziecko nie posmakuje slodyczy do ktoregos tam zycia, to konsekwentnie i my bedziemy prowadzic bezcukrowy tryb zycia ( w tym koty !! O zgrozo...jak one to zniosa;))) ale jesli pojdziemy do cukierni na lody to jesli dziecko uzna, ze tez chce to, co mama/ tata to to dostanie...dla mnie trzy lata czy piec czy rok to to samo. A podobno kubki smakowe dzieci ksztaltuja sie juz teraz;)) pozniej bedziemy zbieraly tylko plon tego, czy chlonelysmy szpinak czy paczki;)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5scwa1654n41yi.png

Odnośnik do komentarza

Jola88
Kobitki każda zrobi co uważa ze swoimi pociechami, rozumiem Cie Kamila tylko uczulam też na skutki nie dawania słodyczy j.w. napisałam o moim bratanku. Też nie znał smaku słodyczy więc niby nie powinno go ciągnąć do tego ale dziecko widzi więcej niż nam się wydaje. Pewnie, że nasze zdrowsze, a są taie przepsy że ciasteczka w 30 minut i się wie co je:)

no i o tym caly czas mowie. przecież nie usiade przed dzieckiem jedzac slodycze i mu nie dam az taka wredna nie bede. pozatym jak moj siostrzeniec jest u nas to dostanie MAŁA ILOSC domowego ciasta (jeśli jest bez jajek na przyklad) a o skutkach do jakich to prowadzi to mam też okazję oglądać jak dziecko z domu z zasadami wpada do domu bez zasad :D

Odnośnik do komentarza

gdzieś czytałam, ze smak słodki jest dla ludzi najprzyjemniejszy, fakt że dziecko już smakuje wody plodowe i rozpoznaje smaki, najbardziej lubi te słodkie (bo są dla niego przyjemne), więc możliwe że już teraz uczy się jeść słodkie.

Mi się wydaje, że jak będę ograniczać słodycze dziecku to i sobie.

Odnośnik do komentarza

ajka88
Z tymi słodyczami to jest tak, że trzeba od siebie zacząć a później wymagać też u dzieci. A z tym u mnie słabo, bo też mówiłam zero słodyczy dla dzieci. A co teraz wpierniczam w ciąży - słodycze. I gdzie tu konsekwencja i zdrowie odżywianie.

Ajka lepiej bym tego ujac nie mogla :) jak moge coś wymagac od dziecka jak sama dla siebie nie jestem konsekwentna :) najpierw sie schowam wpierdziele czekoladę a potem dziecku nie dam i powiem nie jedz bo to nie zdrowe :D jak sobie bede pozwalac na slodycze to dziecku tez :D

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...