Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Lilijka87

A jak zapisze ją teraz na listę to określam od kiedy będzie chodzić do żłobka? A jak to jest z okresem wakacyjnym? Do pracy wracałabym w okolicach maja bo jeszcze będą zaległe urlopy do wybrania z 2015 i 2016.

Odnośnik do komentarza

Ernesto, moja Marta miała badaną kupę jak miała rok, więc te kupy już były normalne, było można normalnie materiał pobrać. Nosiłam 3 dni pod rząd, glista wyszła w drugim. O wszyscy wtedy braliśmy pyrantelum medana w zawiesinie. W międzyczasie wynieśliśmy się za granicę i tam podaliśmy drugą dawkę leku. Aha i jak miała 3 miesiące to miała baaardzo przekroczoną eozynofilię,miala ponad 4 razy wyższą.
My dziś po szczepieniu, pneumokoki i 5w1. Jejku jak Marcinek płakał:( przy córce nie byłam taka miękka jak teraz:( Synio waży 7150 i 67 cm, lekarz jak go zobaczył mówi: jejku jak on urosł:)

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
A jak zapisze ją teraz na listę to określam od kiedy będzie chodzić do żłobka? A jak to jest z okresem wakacyjnym? Do pracy wracałabym w okolicach maja bo jeszcze będą zaległe urlopy do wybrania z 2015 i 2016.

co do okresu wakacyjnego nie wiem, ale w przedszkolach są przedszkola dyżurujące w lipcu lub sierpniu i rodzice zapisują się na listę jeśli chcą dzieci do przedszkola posłać w tym czasie, więc może tu jest samo.

Preferowany termin przyjęcia określasz, ja podałam marzec, choć też mam do wybrania urlop za 2015 i 2016, ale pani ze żłobka mi powiedziała że termin lepiej określić wcześniej, bo jak określisz np na maj bo wtedy wracasz do pracy to może się okazać, że akurat nie ma miejsc. A jak masz wcześniej i przyjmą np w marcu to możesz dziecko na 2-3godz dać do żłobka. Stwierdziłam ze coś w tym jest i wpisałam marzec. Ale ten termin można zmieniać w między czasie.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

A czy ja będąc z Siemianowic mogę zapisać do przedszkola miejskiego w Katowicach? W prywatnych pewnie to nie ma znaczenia. Bo opcja blisko pracy jest dobra, a w okolicach Sokolskiej chyba jakieś się znajdą. Ciężka decyzja.

Odnośnik do komentarza

no możesz, tylko nie wiem czy nie dostaniesz mniej punktów, na uniwersyteckiej jest i na koszutki też, ale nie wiem co to za ulica.
Lilijka zapisać to nie jest taka ciężka, ciężka decyzja będzie potem zostawić w żłobku i pójść do pracy

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

~kalae
Ernesto - a jak nie ma takich woreczków, to bym spróbowała pobrac do tego woreczka, tylko przykleiłabym przy odbycie.

Zawsze coś wleci :D

Nowak się odezwała?

Niuska duży już chłopak, wow! Zaraz wskoczycie na rozmiar 74 choć pewnie już większość rzeczy ma w tym rozmiarze. Ania w zeszły czwartek miała 60 cm.

Odnośnik do komentarza

Hej. My juz po bioderkach. Usg wyszlo ok,ale mowil,ze ma slaba prawa strone. Kazal nosic szeroko i czesto na żabke i glowka ma byc na prawo kierowana. Byl zdziwiony,że pediatra nic nie zauwazyl. Ja sama nic nie zauwazylam bo jak lezala na pleckach to krecila glowka w prawo i lewo. Do kontroli za 6 tygodni. Powiedzial, ze jak sie nic do tej pory nie zmieni to cos tam beda zakładać. I powiedzial,ze jak by sie uczyla chodzic to by nozke zawijala do srodka i utykala :/

Odnośnik do komentarza

Madika
Sylwia921125
Hejo. Dzieki dziewczyny za kciuki. Dzisiejszy dzien nie należy do moich ulubionych. Stresu tyle, ale to juz za nami. Tylko jeszcze na odczytanie wyroku. Mama sie wycofala a stary nie przyznal do niczego. Stwierdził, ze to nasza zmowa przeciw niemu. Ale powiem Wam, ze trafiła nam sie taka cudowna sędzina. Ostra jak nie wiem, ale starego gnoila na kazdym kroku i do tego nie pozwolila mu dojsc do slowa. Jak przyszla moja kolej to sie zestresowalam, ale zaczela pytac o Martynke i potem poszlo.

Sylwia ale jesli mozna wiedziec to jak sadzisz jaki bedzie wyrok?
Szkoda ze mama sie wycofala... bo ona na darmozjada robi.
A Twoj maz tez byl na rozprawie?

Nie wiem. Chociaz sedzina powiedziala ojcu, ze jest na jak najbliższej drodze do wiezienia. I od dnia wczorajszego ma sie sam utrzymywac. I jak przyjdzie pijany to mamu dzwonic i sie moze pakowac do więzienia. Tak M. Tez byl bo zeznawał. Zaczelam sie trzasc na początku ze stresu to mnie poglaskal po ramieniu i powiedział zebym sie nie bala, ze jest ze mna. Ale między nami jeszcze bardzo dluga droga. Albo w jedna albo w druga strone.

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Nic nie mówiła o szczepieniach. Zadzwoń do niej najlepiej.
Żłobek w Katowicach odpada już na starcie Ania ma 49 punktów mniej niż dzieci z tego miasta.

Sylwia nie stresuj się bioderkami. Jeśli powiedział, że wystarczy nosić na żabkę to polecam chuste. Życzę Ci też by między tobą a mężem się wszystko wyjaśniło. Nie wiem co zrobił ale jeśli jest cień szansy na poprawę to warto zawalczyć o miłość.

Olka z tego co opisujesz to będzie ciemieniucha.

Odnośnik do komentarza

No i mi napisala, że będzie opracowywać dziś te materiały, a o wizycie nic, oczywiście też że była w szpitalu jak juz pisała. Nosz wiem ze była, ale z drugiej strony skoro miała być kontrola za tydzień, a już drugi mija, to chyba powinna się jakoś odezwać. No może ja jestem nadwrażliwa matka, ale jednak takie małe dziecko to chyba powinna skontrolować, bo może ja mu nie umyślnie krzywdę robie. Trochę jestem zawiedziona nią.

Odnośnik do komentarza

Lilijka, Marcinowi już body 74 są na styk :)
Sylwia, dlatego ja się cieszę że Marcin nosił szelki prawie od urodzenia, bylo kiepsko, bałam się operacji. Ten najgorszy czas w szelkach przespał i dziś jest już prawie wszystko ok. za dwa tygodnie koniec noszenia szerokiej pieluchy.
Polecam zrobić Martynce taką szeroką pieluchę z 1 flanelowej i 1 tetrowej i to zszyc A żeby nie spadało przyszyć rzepy po bokach. U nas pomogło:)

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

My juz po wycieczce:) fajnie bylo pogadac z dziewczynami :) Mati cycusiowal na molo i w restauracji :) jak zwykle wpatrzony we mnie ech..moje serdusio :)
No ta ziajke bedziemy uzywac codziennie zeby znow sie skorupy nie zrobily..

Dziewczyny dostalam wysypke na klacie i na rekach..raz mialam to nivea na noc i zninelo..dzis bylam na sloenczku i znow..to od slonca czy moze po zmianie lekow z euthyroxu na letrox..czy ktoras miala cos takiego?
Jak podrapie to swedzi

Ech musze sie nauczyc wjezdzac do autobusu..teraz juz wiem zeby tylem wyjechac..a wchodzac tylem ze schodka wozek spadl i sie maluszek wystraszyl jeju no..zaden gimbus nie ruszyl dupy tylko jedna starsza babeczka mi pomogla i jeszcze powiedziala ze moglam krzyknac ech gapa ja :)

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

niuska_aw
Lilijka, Marcinowi już body 74 są na styk :)
Sylwia, dlatego ja się cieszę że Marcin nosił szelki prawie od urodzenia, bylo kiepsko, bałam się operacji. Ten najgorszy czas w szelkach przespał i dziś jest już prawie wszystko ok. za dwa tygodnie koniec noszenia szerokiej pieluchy.
Polecam zrobić Martynce taką szeroką pieluchę z 1 flanelowej i 1 tetrowej i to zszyc A żeby nie spadało przyszyć rzepy po bokach. U nas pomogło:)

Dobry sposób na co dzień:)my mieliśmy tylko na noc to ja małej wkładałam jedna tetrową na pampersa i na to bodziaka:) trzy tyg tak spała i po kontroli usg juz ok :)

Odnośnik do komentarza

Nadrobiłam:)
Lilijka co Ty piszesz że za rok mała będzie biegać od huśtawki do piaskownicy? Razem będziecie;)
My chrzciny robimy 21 sierpnia, w knajpie, nie ma limitu godzin, też nie będzie u nas alkoholu. Z ciekawości ile płacicie za menu za osobę. My 75 bez ciasta i tortu.
My posyłamy Ksawcia od pazdziernika do żłobka, a Zuzię od następnego października. Pani dyr poleciła nam od razu przynieść papiery Zuzi:)

A tak poza tym to jestem przemęczona... Ale szczęśliwa, ostatnio tak się jakoś pozytywnie nastawiłam do życia. Tylko nie mam siły się cieszyć;)

http://www.suwaczki.com/tickers/lprkzbmhlydqtmyx.png
http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5e9sf8amqv.png

Odnośnik do komentarza

możliwe ,że od słońca jednak..no nic natłuszczę się i zobaczymy :D

Ja pod balkonem mam super nowy plac zabaw razem z siłownią na powietrzu :) Także tego niuniu z tatą w piasku a mama na orbitreku :D hehe

Monimoni :) Wazne ,że cieszysz się w sobie :D

Matko jak mi się synu rozgadał..udało mi się nagrac dyktafonem jak brechta w głos..jeju az sie popłakałam,że mam takiego cuda w domku :D
i dzis znów prostował nozki i wyciagał rece i dzwiga głowke jak go zlapie za raczki...matko skok miał jak nic ostatnio :D

monthly_2016_06/marcoweczki-2016_48737.jpg

monthly_2016_06/marcoweczki-2016_48738.jpg

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...