Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Cisza... :) normalnie w nocy mię miałam co czytać, co nadrabiać :)

Mojej malej od kilku dni tez pojawiła się ciemieniucha. Na razie walczymy, ale ciezko mi wyczesywac, bo choc ma Malo wloskow na glowie, to długie na 10 cm i ciężko operować sprzętem :) powalczę jeszcze trochę, a potem zobaczymy.

Ech. Ciągle sie krzywi, a na dodatek przewraca sie na ten bok, ma który właśnie się krzywi :/ byla niby poprawa, ale odkad bardziej wierzga kopytkami i przegina je w jedna stronę, mam wrażenie, ze znow jest gorzej. Chyba prywatna wizyta u lekarza specjalisty nas nie ominie.

Odnośnik do komentarza
Gość misiakowata

No nam znow sie pojawila takze wracamy do Ziajki przy kapieli :)

Strunka trzymam kciuki za niunie..niech pokaza co i jak i wycwiczycie :)

Kurde ale mnie zmeczenie wzielo..zamiast spac w nocy usnelam o 2 chyba z przejecia,ze zobacze noje dziewczyny :D
Kanapka i lecimy :*
Milego dnia marcoweczki :*

Odnośnik do komentarza

Mój niunio też dziś w nocy ślicznie pospał, 20.25-4.00. Teraz też jeszcze śpi. A ja już mieszkanie ogarnełam, odkurzyłam, rozwiesiłam pranie i obiad już się gotuje. Jak Marcinek wstanie to cyc i spacerek. Na 13.40 szczepienia:(
U nas ciemieniucha bardzo delikatna dokładnie na ciemiączku - narazie nie ruszam.
U nas też dziś już chłodniej. Ale słoneczko święci więc nie jest źle:)

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

U nas też jest znowu ciemieniucha, niestety to może nawracać ale nie pamiętam do jakiego czasu.

Nowe ćwiczenia są o wiele łagodniejsze, teraz to bardziej zabawa niż ćwiczenia.
Wczoraj spacer trwał 20 minut. W drodze powrotnej tata kierował wózkiem, a ja niosłam pasażerke :)

Odnośnik do komentarza

Madika
KasiaMamusia
~kamilllaaa
Dzieki kalae
Tez ostatnio zobaczylam ze Tosia ma ciemieniuche ale bardzo mala. Nasmarowalam głowę oliwka po jakimś czasie wyczesalam i w kąpieli też poczesalam-prawie calej gliwy zeszlo tylko w jednym miejscu zostalo Bo tam nie dosiegalam szczotka ale dzis to zrobie

Zrobiłaś ta zwykłą oliwką np.Bambino?ile czasu przed kąpaniem?i tak wszystko zeszło ładnie za pierwszym razem?
U mnie tylko nie ma mowy czesać w kąpaniu,jeszcze jest ryk, aż się zastanawiam co ja źle robię:(
A w ogóle to kąpana jest czasem co 2dni a chciałabym codziennie, ale jak usnie to już snem nocnym i żal mi budzić
Wczoraj to o 18 zasnęła i do 7rano spała,wiadomo z przerwami na karmienie, ale na śpiąco
Tu właśnie podziwiam wasze maluchy, że często w nocy nie musicie karmić bo nie chcą

To nie mozesz jej kapac przed 18? A potem przesuwac np na 19?

Hej;)
Wczoraj wykąpałam po 18 po ostatnim karmieniu dziennym;)
Madika my co 2hcyc, co 2hzabawa,co 2hspanie, tak że 19-20to już śpi,w międzyczasie czas na ogarnianie domu,obiad,potem zabawy-nauka ze starszym i dzień mija,w tym wszystkim brak czasu dla męża,a już mi śpiewać zaczyna, że połóg się dawno skończył:D a to on chodzi spać z kurami nie ja:)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Pedicetamol tez mamy,jeszcze tfu tfu nieotwarty :)

Madika jakspadła goraczka to moze juz nie trzeba..chyba ,ze cos boli to po paru godzinach podac..albo dać te 2 ml..
sa tez czopki przeciwbolowe..ale jakos wolalam kropelki :D

Nam czopki kazali na 4dzielic , aby to 1/4podac jakby co i dopiero powyżej 38 zbijać,ale ja jak widzę ponad 37 to już mną telepie, że dziecku cos jest(za dużo przejść temperaturowych było ze starszym)

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Madika
Gosia1001
Sylwia trzymam kciuki zeby dobrze poszlo. Powodzenia !! :*

No Ola to pozytywnie Michal reaguje :) Bardzo dobrze :)

Lilijka ja nie ciagne absolutnie za rece. Poprostu widze ze jak mala ma pozycje na pół leżącą to chce główke ciagnac to gory. Tak sie napina :)

Madika lubue Twoje wpisy pelne zielinych buziek :D

Ciesze sie ze moge Wam pomalowac swiat na zielono :D hehe Uwielbiam te zielone mordki i moje SMS tez sa zawsze pelne mordek :D hehe

Hanula dostala temperatury 38,2 miala o 20. Teraz ma 37,5... Mam maly problem bo w aptece kupilam Paracetamon Hasco ale Hanula pluje nim strasznie i dostala tylko ponad 2ml a powinna 4ml. Nie wiem czy na cos innego nie zmienic.
Jak myslicie? Moze mialyscie podobnie?? A jak tak to co polecacie?

Po pierwszym szczepieniu dałam czopek w paracetamolu, teraz nic.
A 37.5 to jest temperatura ok

Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

Ja od urodzenia codziennie myję główkę, czeszę i mimo to ciemieniucha jest, to znaczy byla raz -pozbyliśmy sie i teraz jest znów..
Malutka po wczorajszym szczepieniu spala 2,5 godziny :D
W szoku byłam bo to u nas nie spotykane..obudziła sie radosna i potem godzinę na macie sobie gaworzyła do zabawek :) nocka tez ok 21-3-6:30-8:30 :D wyspałam się ze ho ho. Poprasowałam stroje na niedzielę. Obiad będzie w restauracji i wszystko oni załatwiają łącznie z tortem, ciastem, owocami a na początek przystawka:D także kompleksowo i mam nadzieję :D ze nikt mi się do domu juz po wszystkim nie zwali :D bo nie zamierzam nic szykować..
Dzis chyba w całym kraju chłodniej ale dobrze ze słonecznie:) podobno tak ma być do konca tyg a pod koniec przyszłego znów ciepełko:D

Odnośnik do komentarza

Przyjazna a na ile godzin macie przewidziany ten obiad? Jestem w trakcie planowania chrzcin ale u nas to dopiero na koniec września bo musimy się w końcu wyprowadzić od teściów. Chcę żeby moi rodzice i chrzestna Szymka czuli się swobodnie bo będą musieli przenocować a u teściów to swobodnie chyba tylko Szymek się czuje :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/bl9ci09klvyn2j4t.png

Odnośnik do komentarza

AsiaR
Przyjazna a na ile godzin macie przewidziany ten obiad? Jestem w trakcie planowania chrzcin ale u nas to dopiero na koniec września bo musimy się w końcu wyprowadzić od teściów. Chcę żeby moi rodzice i chrzestna Szymka czuli się swobodnie bo będą musieli przenocować a u teściów to swobodnie chyba tylko Szymek się czuje :-D

My mieliśmy chrzciny w niedzielę. Lokal mieliśmy na 6-8 godzin, a że chrzciny były bezalkoholowe po 4 godzinach byliśmy w domu.
Odnośnik do komentarza
Gość przyjazna

AsiaR
Przyjazna a na ile godzin macie przewidziany ten obiad? Jestem w trakcie planowania chrzcin ale u nas to dopiero na koniec września bo musimy się w końcu wyprowadzić od teściów. Chcę żeby moi rodzice i chrzestna Szymka czuli się swobodnie bo będą musieli przenocować a u teściów to swobodnie chyba tylko Szymek się czuje :-D

Babka mówiła ze nie jesteśmy ograniczeni czasowo. Powiedziała ze z doświadczenia takie imprezy trwają ok 3 godzin

Odnośnik do komentarza
Gość Lilijka87

Z tym żłobkiem dobrze robisz bo ciężko o miejsca. Ja wciąż nie wiem co zrobić po macierzyńskim. Tak bardzo nie chcę zostawiać takiego maluszka na przynajmniej 9h :( może rok wychowawczego jeśli nie uda się zajść w drugą ciążę. U P. W pracy jest przyzakładowe przedszkole ale przyjmują od 2 rż i musi być odpieluchowane dziecko. Co robić, co robić?! Nawet byłabym skłonna mieć dwa lata macierzyńskiego płatnego po 50%!

Odnośnik do komentarza

Lilijka87
Z tym żłobkiem dobrze robisz bo ciężko o miejsca. Ja wciąż nie wiem co zrobić po macierzyńskim. Tak bardzo nie chcę zostawiać takiego maluszka na przynajmniej 9h :( może rok wychowawczego jeśli nie uda się zajść w drugą ciążę. U P. W pracy jest przyzakładowe przedszkole ale przyjmują od 2 rż i musi być odpieluchowane dziecko. Co robić, co robić?! Nawet byłabym skłonna mieć dwa lata macierzyńskiego płatnego po 50%!

Lilijka, a co ci szkodzi zapisać teraz? Najwyżej zrezygnujesz, albo będziesz zaprowadzać na parę godzin, a zawsze to lepiej mieć jakąś opcję. Też wolałabym ją nie zostawiać w żłobku.
Ja się nad wychowawczym też zastanawiam, ale na razie nie wiem co będzie i co zrobię, dlatego wolę ją zapisać niż w marcu się zastanawiać co mam zrobić.
Gdyby nie to, że moi rodzice mieszkają pod Krakowem, to pewnie bym się żłobkiem nie zajmowała, a tak no trudno, jeszcze mój tata idzie na emeryturę od nast. roku.
Może nie będzie chodzic do zlobka 5 dni w tyg, a np 1 dzień zostanie z moimi rodzicami, a drugi z rodzicami M.Oni są z Bytomia, ale jakoś wątpie, że matce M będzie się chciało dzień w dzień jeździć autobusami bo do nas jest słaby dojazd z Bytomia. Choć tak deklaruje, niemniej ja w to nie wierze, szybko by się jej odechciało, tak jak się jej nie chce już zajmować raz na czas dziećmi brata M.

Odnośnik do komentarza

jeszcze myślałam pokombinować z urlopem, żeby np 2-3 dni w tyg mieć urlop, a 2-3 być w pracy, wtedy by się w czasie odciągnął też żłobek, bo te 2-3 dni by się w opieke dziadków zaangażował0, albo wtedy do żłobka 2-3 dni,, ale nie wiem jak w pracy by na to poszli. U mnie w zależnoście gdzie by mi przyznali ten żłobek to byłyby 6-7 godzin.

Odnośnik do komentarza
Gość Ernestoo

Niusia tak przez ciekawość zapytam jak wyglada odrobaczanie tak małego dziecka?
My po prywatnej wizycie u alergologa. Na początek zleciła nam morfologię z rozkazem, mocz, crp, próby wątrobowe itp. Powiedziała, ze następne bedą pasożyty. Jestem ciekawa czy u takiego maleństwa robi się z krwi. Z kupki będę miała problem zebrać bo są małe i płynne :( Ile razy i co ile dni nosiłaś kupkę do analizy? Znasz dobre lab w białym? Póki co chyba oddam na Mickiewicza. No i przy okazji sobie tez zrobię.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...