Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Madika
Ciaza316
Madika czytam o Twoim mezu. Moze pogadaj z nim? Moj zmeczony bo wnocy kiepsko spimy aon do pracy wczesnie wstaje i potem oboje czasami humor kiepski

Gadam i nic to nie daje... On zawsze potrzebowal przynajmniej 8h snu. Punkt z zegarkiem 22:30 szedl spac i budzilam go ok 7. Moze po majowce jakos bedzie lepiej... Moze z praca cos nadgoni...
No sama nie wiem.

Wyszlam z domu o 14 i teraz 16:30 juz pisze kiedy wracam....

Leniwiec sen z Zu2ia mnie rozwalil!!! Jestes boska :D


Oj rozumiem. Nam tez ciezko sie przyzwyczaic do dziecka bo bylismy niezalezni, mielismy swoje przyzwyczajenia, rytualy a teraz? Wszystko poszlo. Ciezko sie przestawic. I na poczatku sie chyba bardziej starasz a teraz dochodzi mega zmeczenie.
Mam nadzieje ze majowka Wam pomoze:-) odpoczywajcie;-) a co robicie jesli mozna wiedziec?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Ciaza316
Wybaczcie mam dzis dzien pytan;-)
Po karmieniu moja ulewa i czesto jej sie nie odbija. Co Wy robicie po kp? Odbijacie? Jak dlugo?

Czasem nawet i ok.pół godziny
Wczoraj jej nie odbiłam jak na karmiłam u pediatry i po przejechaniu do domu tak mi ulała jak nigdy
Teraz już rozumiem was z tym ulewaniem...


Wlasnie najgorzej z jazda bo karmie, staram sie odczekac i jechac bo moja co godzine je wiec duzo czasu nie mam
Pol godziny? A klepiesz ja, po prostu w pionie ukladasz? Jak to robisz?

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

KasiaMamusia
Ciaza316
Dziekuje za odpowiedzi odnosnie karmienia pod gorke. Dzis oprocz ranka nawet mi sie udalo. Ale Nie moge calkiem na lezaco bo nie moge potem wstac i Mala jest z nosem we mnie, czyli zablokowany.
Przed kazdym karmieniem dzis odciagnelam mleko, przez minutke i widze roznice. Ale jak to robic przy gosciach lub karmieniu 'na miescie'?

Też mi nie do końca karmienie pod górkę wychodzi, ale zauważyłaś,ze lepiej wtedy się odbija?Zawsze wtedy pierś przygniatam aby nosek mógł oddychać
A w mieście przy gościach... Hm...dobre pytanie
Jak się ma jeszcze tetre to pół biedy a tak to jakoś trudno coś wymyślić...


Nie wiem czy lepiej... Narazie 1 dzien mam za soba. Moze troszke mniej ulewa.

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

misiakowata30
Ciaza316
Dziekuje za odpowiedzi odnosnie karmienia pod gorke. Dzis oprocz ranka nawet mi sie udalo. Ale Nie moge calkiem na lezaco bo nie moge potem wstac i Mala jest z nosem we mnie, czyli zablokowany.
Przed kazdym karmieniem dzis odciagnelam mleko, przez minutke i widze roznice. Ale jak to robic przy gosciach lub karmieniu 'na miescie'?

moze sie unormuje ;)

tez mam problem zeby wstac z plecow..normalnie jak chwile przed porodem..

a ogolnie ciagle bola mnie plecy..
malutki podczas wietrzenia obsikał całe swoje wyrko,ochraniacze,posciel...łacznie z podkladem i tetra na ktorej lezal...wiecie ile roboty?:)

dodatkowo nasiadowka,karmienie,3 prania i po plecach..a wieczorami to mnie cale rece bola od noszenia malucha..

Śliwka dobre masz porównania hihi


Polozna mowila ze wszystko nibysie normuje w 6-8 tygodniu. No ale jak cyc pełny to i będzie pryskal.
Plecy i kark od karmienia i noszenia mi doskwiera. Z jednej dolegliwości w druga co? ;-)
Dlatego sie ciesze ze chłopaka nie mam:-) u mnie jedynie pod siebie;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

U mnie tez rytualu nie ma, przez te bole brzuszka i krótkie drzemki. Spi z nami juz od ost posta, grzecznie bez wybudzania:) mi tez ciężko jest ja odbić,mimo ze w trakcie karmienia tez staram się to robic. A najgorsze jest to ze jak ja oderwę od cyca na odbicie to potem ona nie chce juz cyca i sie wkurza

Edit, wlasnie sie obudzila z płaczem i podkurcza nozki

Odnośnik do komentarza

Ernesto wspolczuje :( ale tu wszystkie trzymamy kciuki za Paulinke i musi byc dobrze :)

Sylwia, Olka zdrowka dla dzieciaczkow!

Haha Renia! Oliwka szaleje :D super

Ja dzisiaj jakas padnieta jestem. Niby raz do malej wstawalam ale ledwo zyje, taka oslabiona.
Za to Marysia od 2 dni prawie non stop na cycusiu, i w dzien tylko 2,3 godziny spala, no normalna. Moze jakis skok? Nie wiem... W sobote konczy 7 tygodni.

Misia smieszne te sikawki :p teraz nie mam tego problemu ale przy suny tez sie dzialo, czesem nie zdazylam pieluchy podlozyc a tam juz wszystko mokre wokolo :D

Leniwiec coz za proroczy sen :D Zuzia sie ucieszy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/l22ntv73nvew76w4.png

Odnośnik do komentarza
Gość magdalwnka851

Odbijanie to u nas trwa dłużej niż karmienie. Mały ostatnio ładnie odbija ale przytrzymuje go trochę dłużej na ramieniu bo mimo odbicia jeszcze mu się cofa i strasznie go skręca przy tym:( zmieniliśmy probiotyk z dicoflor na enterol i podejrzewam ze to przez to chociaż pewności nie mam. Kupa nadal zadkA i wodnista ale jak się je co 1,5godz to chyba normalne, co? Z reszta jest ich juz mniej czyli to raczej nie biegunka mam nadzieje. Zazdroszczę mamom, które się wysypiaja, my dzis walka cala noc z tym odbijaniem i cofaniem. Normalnie zasypialam na karmieniu budzilam się po godz schować cyc to maly się budził zmiana pieluchy i znów jedzonko. Czytałam marcoweczki żeby nie zasnąć ale przegralam ta walkę:D a Wojtus wygryzl tatę z łóżka i się maz na kanapie wyleguje w salonie a my cale loze mamy dla siebie. Boss na środku tylko mama z cycem raz z prawej raz z lewej:D takie czasy nastaly;)
Planujemy weekend u moich rodziców o nie byłam juz od stycznia! I już sie nie mogę doczekać boje sie tylko żeby Wojtus nic nie załapał bo widzę że wasze dzieciaki powoli latarki i kaszelki łapią.
Mieliśmy szczepić w środę ale przez te wodniste i częste kupy mamy szczepić po majowce. Chyba pneumokoki dokupie bo sie boje, chcemy na urlop w lipcu jechać i starszak z przedszkola też przynosi...swoja droga kupiliśmy rotarix i ktoras z was pisała za na rotawirusy są tańsze i droższe szczepionki, tak? A jak konkretnie rotarix to chyba tylko jeden rodzaj jest ? ja sie nie znam a tak na recepcie mialam
Ola Twoja Majka to juz dziewczynka a nie niemowlaczek:D ponoć po 3mc to juz z gorki;):D
Renia Ty s,czesciaro, zazdraszczam
My dzis mężem 6rocNice slubu swietujemy. Poprosiłam tesciowa czy Ostanie Z dzieciakami jak juz spać pójdą a my na kolacje się wyrwiemy aleznajac życie klapa bedzie. Kiedyś na walentynki przy starszaku chcieliśmy wyjść to jak na złość nie chciał spać, wyczuł sprawe:D

Odnośnik do komentarza

Renia83
Ciaza316
Renia83
Poszlam dziecko nakarmić a te 3 strony nastukly.
Po co odpalać laktator przy każdy karmieniu, bierze się chusteczke czy pieluszke, sciska cycka aż to mleko pod ciśnienie wyleci na ta pieluszke. Zazwyczaj wystarczy kilkanaście sekund i juz leci wolniej. Mam to samo, mleko na poczatku tryska na dwa metry :) czekam aż mala zassie az ja poczuje ze się zaczyna i podkladam pieluszke. Chwil i juz mala może normalnie jeść. Jak jeszcze szybko leci to powtarzam zabieg :)
Moja tez ma zielone albo zolte. Białe tez :) tęcza.

Bede musiala tak sprobowac. Tylko jak moja zassie to nie potrafie jej odessac. Sprobujemy. A jak sobie poradzic z tym, ze czasami stanik, koszulka jest mokra od cieknacego mleka?

Żeby odessac to wkladasz czubek małego palca miedzi wargę a pierś. Tak mnie uczyli w szpitalu :)
Nie używasz zadnych wkladek? Oprócz wkladek to nie mam pomysłu, ja ciągle jestem albo ohaftowana albo wlasnie mleko poleci na bluzke.


Wiem jak to zrobic ale pijawka jak sie zassie to nie moge jej odessac.
Uzywam wkladki ale ciagle a to stanik mokry gdzies a to wlasnie bluzka i tak sie zastanaeiam czy to juz tak zostanie ze taka oznaczona bede chodzic :D

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
Ma ktos monitor oddechu, babysense5? Jak sie sprawuje?
Bo Tosia najlepiej spi na brzuchu, nawet teraz spala na boku i zaczela plakac, przewrocilam na brzuszek i spi, a to podobno nie najlepsza pozycja do spania, to mysle kupic monitor, szkoda ze ma mrugajace swiatlo, wolalabym jakby nie bylo. Przekonuje mnie certyfikat med i to ze jest uzywany w szpitalach.

Ja jestem jak zwykle kilka stron do tyłu ;-) ale dzielnie nadrabiam w międzyczasie jak mi mały pozwala.

Pewnie dziewczyny Ci już odpisały o monitorze. Ja też mam ten monitor i jak dla mnie to jest super. Wprawdzie ani razu nie włączył się alarm (no chyba że wyjęłam małego, poszłam do salonu i zapomniałam wyłączyć).

Ja przykleiłam taka małą karteczkę żeby nie razilo tak w nocy i jest ok.

http://www.suwaczki.com/tickers/1usahdgenypzflnq.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia, Olka, Kalae współczuję katarku, oby szybko przeszło!
Renia, Gronek zazdroszczę :D moja dziś ponad 5h od karmienia się obudziła, wcześniej było poniżej 5h, może tak się będzie o kilka minut wydłużać i za kilka miesięcy dojdziemy do 8h hehe :p
Moje dziecko śpi, a ja nie... dziś nietypowo zasnęła od razu po pobudce porannej o 6:30 i ja też zasnęłam, ale zaczęła się kręcić jakąś godzinę temu i od tamtej pory już nie mogę zasnąć... i jeszcze chrapiący mąż obok, ech :)
My mieliśmy rocznicę w poniedziałek i moja mama została z Izą, jak wychodziliśmy, to płakała :p myślałam,że przez brzuszek, potem się okazało, że nie dojadła i była głodna! Wtrząchnęła 120 ml mojego mleka i jeszcze chciała, gdzie zawsze na raz jadła poniżej 100 ml, a ja więcej nie zostawiłam. No ale jakoś przeżyła :) a babcia chyba zadowolona, że mogła z wnusią zostać, choć faktycznie takie małe dziecko jest jeszcze trudne w obsłudze :)
Ja nie zawsze odbijam, jak nie beknie po ok. pół minucie to odkładam. Ale przy kp mówią, że nie zawsze trzeba, a ona ulewa bardzo sporadycznie, więc się nie przejmuję.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Sylwia921125
kamillla
~przyjazna
Kamila zapomniałam Ci napisać że mojej małej tez wytarty się włosy od czoła do środka głowy:D !! I też w związku z tym wygląda jak Paździoch hehe :D
PS.jak wygląda paździoch ???

a no tak :

:D:D

Haha dziewczyny :) padlam ze smiechu i nie moge sie podniesc :D
Moja ma zakola jak Fredek :D


To moja jest z Twoja do pary:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny codziennie czytam Was przy karmieniu..z pisaniem gorzej

Ale dziś muszę wam napisać....
Snila mi się Zu2ia i jej 3 synów :) chyba było coś o tym na forum...... he he przyszla na pierogi do mnie ze swoim zelazkiem i prasowala na sobie ubranie bo pognieciona jeść nie będzie! !!:)
Zu2ia pozdrawiam:):)

Chyba mi mózg zwariował No mały spał dziś 6 godzin bez przerwy:) i takie oto cuda się dzieją :):)

POZDRAWIAMY WAS DZIEWCZYNKI O WASZE SZKRABY:)

Odnośnik do komentarza

A ja sie nadal nadziwic nie moge ze jak sie Tosia budzi w nocy spiac na boku i juz prawie placze, a jak ja przeloze na brzuch to zasypia. Czyli nie z glodu sie wybudza, tylko z czego? Chyba jej sie robi niewygodnie.

Ona raz przespala cala noc na brzuchu od 23 do 7.

Dzieki za opinie co do tego babysense 5, chyba go faktycznie kupie.

Jeszcze musze sie zaopatrzec w inhalator/nebulizator

Odnośnik do komentarza

Tak, kolejna Majeczka;-) bo to i po polsku i po ang, a ze pisownia inna to nie szkodzi.
Puszczalam w nocy rainforest ale nie chciala spac. Co zasnela to sie budzila. Ciagle jakies dzwieki wydawala. Smoczek jedziemy dzis kupic! Dosyc tego. Jak nie pomoze to juz nie wiem. Ale ostatnio probuje kciuk ssac wiec smok moze akurat pomoze. Planujemy tylko w nocy, zeby sie wyspac. Taki mamy plan. Ciekawe czy Mala sie zgodzi ;-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Moja pluje smoczkiem, mamy dwa, nic tak nie koi jak miękki ciepły cycus. Dziewczyny zaczelam mała obracać na brzuszek jak się wybudzi i wczoraj spała 1,5h co jej się w dzień nie zdarza. Drugi raz co prawda nie podzialalo :p Ale i tak super.
Dziś mała była wazona i mamy 4160 :) jak się cieszę ze przybiera bo jest tylko na piersi, mm wypija z łaski 30 ml :p

Odnośnik do komentarza

Witam mamusie :-)
Dzień mnie nie było a tu tyle nadrabiania wracamy do formy z ciąży hehe ;-)
Witam nową mamusie :-)
Co do żelaza mój bierze acticerol start i acticerol 7mg. Wczoraj robilam mu wyniki morfologie i poziom żelaza więc tak hemoglobina super bo aż 11.8 o żelazo też w tych górnych granicach więc rewelacja jak dla mnie :-)
Floractin ma już odstawiony, a jak skończą się kropelki cebion multi to też mamy więcej nie podawać. Co do żelaza to decyzja zapadnie 4 maja bo wtedy mamy wizytę u naszej pani neonatolog a dzień później szczepienie. Później 10 kolejna wizyta na bioderka i uszka no niestety tej wizyty boję się najbardziej :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5ew3p8xvbj.png

Odnośnik do komentarza

My juz po wizycie. Tyle ludzi było. Oczywiście moj lekarz na urlopie, ale trafiłam na super babeczke :)
Osluchowo wszystko dobrze. Kaszel bo katarek splywa do gardelka. Mowi, ze to od tego,że w domu wszyscy chorzy. Kazala chodzic w maskach i nie calowac. Ja myslalam, ze jej nie zarazam a podobno tez. Przepisala wode morska, witamine c, masc do noska i jeszcze cos.
Olka a co u Was?? Nie wiem do jakiego rozmiaru sa te bodziaki, ale nam kupila 74 :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...