Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość Alesandraa

Sto lat, sto lat, niech żyje, żyje nam!
A kto?
Tosia!!!!

Spełnienia marzeń dla wszystkich Marcóweczek!!!

Michaś gada po swojemu, czasem tak śmiesznie krzyczy jakby się z kimś kłócił. Też ma fazę na przytulanie. To takie słodkie jak biegnie do mnie z uśmiechem od ucha do ucha i rzuca mi się w ramiona. Przytula się też do poduszek zrzuconych na podłogę, dywanu czy kanapy :) Zaczął też klepać mnie po twarzy, co już mniej mi się podoba, ale to chyba moja wina, bo uczyłam go robić "moja mama, moja mama".
Co do raczkowania to chciałam żeby robił to jak najdłużej, ale niestety szybko zaczął chodzić i tego już nie powstrzymam. Dobrze że przynajmniej zaczął raczkować, bo myślałam, że pominie ten etap.

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

~strrunka
Życie jest niesprawiedliwe. Jest mi tak smutno.
My babeczki mamy przerąbane :(
Tak lubię pracę w płacach. A tu się okazuje, że z racji redukcji etatu w konsekwencji będę miała zmianę obowiązków... :'(

Strunka przykro mi:( Niestety kobiety wracające do pracy po macierzyńskim często są krzywdzone.
W ubiegłym tygodniu byłam na spotkaniu z nowym dyrektorem. W związku z reorganizacją nie ma już mojego zespołu, zaproponował mi stanowisko i powrót już w maju, czyli nie wykorzystałabym całego zaległego urlopu. Nie zgodziłam się. Chyba czas najwyższy zmienić pracę...

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

Renia74
Dziewczyny
Szczepicie dzieci od razu po roczku na odrę świnkę różyczkę czy czekacie trochę z tym ? U mnie babka od szczepień kazała zaraz po roczku przyjść, a ja bym wolała jeszcze poczekać. A jak jest u was ?

U nas na wizycie szczepiennej wyznaczana jest od razu data kolejnego. Teraz mamy pod koniec kwietnia, więc Michaś skończy 13 miesięcy. A czemu lepiej później?

Odnośnik do komentarza

Tosia bardzo dziękuje za życzenia :)

Co do szczepień, to ja staram się o nich nie czytać, uważam, że należy dziecko zaszczepić i to robie, a nie chce się stresować jakimiś informacjami na ich temat, bo często jest to tylko paplanina.
Co do czasu, naszej lekarki nie ma w tej chwili w przychodni, dlatego też nie zaszczepie jej zaraz po roczku. Pójdę pod koniec marca lub na początku kwietnia, bo i tak miałam wtedy iść, a nie chce mi się chodzić dwa razy. Także taki powód co do późniejszego szczepienia mam :)

poza tym jeszcze kolejna dawka prevenaru jakoś będzie

Odnośnik do komentarza
Gość Alesandraa

~Lili jka
Wszystkiego dobrego ;)

JA, KOBIETA:

1. Nie czytam żadnych instrukcji. Wciskam guziki, aż zadziała.

2. Nie potrzebuje alkoholu, żeby narobić sobie obciachu. I bez alkoholu daję radę:-)

3. Nie jestem rozkapryszona, tylko "emocjonalnie elastyczna"!

4. Najpiękniejsze słowa świata: "Idę na zakupy"

Ciąg dalszy:

Nie mam żadnych dziwactw! To są "special effects"! 

Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości

Przebaczyć i zapomnieć? nie mam Alzheimera!

My kobiety jesteśmy Aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła lecimy dalej - na miotle! 

To nie jest żaden tłuszcz! To "erotyczna powierzchnia użytkowa"! 

Gdy Bóg stworzył mężczyznę, obiecał, że idealnego faceta będzie można spotkać na każdym rogu...a potem uczynił ziemię okrągłą!!! 

Na moim nagrobku niech będzie napis: "Co się głupio gapisz? Też bym wolała leżeć teraz na plaży!"

Tak tak...my kobiety jesteśmy bowiem jedyne w swoim rodzaju...

Odnośnik do komentarza

~kamilllaaa
Kalae. Wszystkiego co najlepsze dla Tosi!!! Niech rośnie zdrowo!!! :)

Dziękuje w jej imieniu :)

A miałam jeszcze napisać, że u nas z jedzeniem jest różnie, czasem próbuje ją karmić łyżeczką, widelcem rękami swoimi i jej i to wszystko przy jednym obiedzie. Bo np łyżczka nie chce ale jak jej dam do buzi placami, albo zostawię kawalki na blacie to zjada, ale łyżeczką nie ma szans.

Odnośnik do komentarza

Kale
Najlepsze życzenia dla Tosi.

I wszystkiego naj naj dla wszystkich kobiet małych i dużych z okazji dnia kobiet :)

Co do szczepienia to cholernie się go boję bo to żywe wirusy, i też słyszę wszędzie że po 13 mcu powinno się robić a u nas naciskają żeby zaraz po 1 urodzinach. Ale kto mnie zmusi żebym już teraz przyszła ? Przecież z policją po nas nie przyjdą :)))) Chyba poczekam do kwietnia, najwyżej jak będą się czepiać to powiem że miał katar lub gorączkował.

Odnośnik do komentarza

U nas z tym jedzeniem też jest bardzo różnie, czasem w miarę ładnie zjada, a czasem w ogóle nie chce. Ostatnio chce SAM jeść np serek łyżeczką więc po takich próbach cały jest do przebrania i mycia i krzesełko i podłoga wokół też, ale mu daję, niech się uczy. Strasznie mnie denerwuje jak więcej jedzenia jest na podłodze niż w jego żołądku. Muszę sobie sama tłumaczyć że to przejściowe i że musimy przez to przejść i nie dać się ponieść nerwom jak żarcie fruwa wokół. No i muszę kupić więcej plastikowych naczyń, bo jak je ze szklanej miski to ją trzymam żeby nie pofrunęła, chciałam kupić takie z przyssawką żeby nie było tak łatwo wyrzucić, ale nie mogę znaleźć.

Odnośnik do komentarza

Witam drogie kobietki =) wszystkiego najlepszego z okazji Naszego święta :* <3<br /> I oczywiście podwójne zyczenia dla naszej kochanej solenizantki Tosi :* <3 rośnij zdrowo :*<br /> Ja w sumie nie znam dzieci ktore by zaczely chodzic majac 18 miesięcy. Większość Juz kolo roczku chodzi.
Ciaza to dla Mya nowa sytuacja i musi sie przyzwyczaić.
Martynka mowi mama, tata, baba, kaka, kaja, ide. Ja jej mowie cześć ona cesc bawimy sie w kuku to robie jej nie ma nie ma ona mowi jee. Umie robić jak piesek. Oczywiscie nee i taa i jak idziemy spac to mowi nyny =)

Odnośnik do komentarza

Laseczki, czytam Was szybko bo w tyle jestem. Dziekuje za mile slowa:-) wlasnie obiadek w spokoju sobie jem w pracy.
Ja z zachodniopomorskiego i tez znam ten zwyczaj stawiania przed dzieckiem roznych przedmiotow do wyboru:-) napewno zrobimy dla Mya
Trzymajcie sie ciotki. Lece zeby byc na biezaco

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

~kalae
ale powiem wam, że ja się boję powrotu do pracy i to nie ma nic wspólnego z Tosią... ale już tyle mnie tak nie było

Nie boj zaby. Dasz rade kochana! Mi tylkonie padi szykowanie sie rano z Mala, ale dajemy rade. A w pracy a to kawke z rana strzelam wkoncu, wypije nawet ciepla i w ogole. Pogadam z ludzmi. Troche sie odnajduje jako ja z powrotem. Mam nadzieje ze tez tak bedziesz miala. I 6h to super rozwiazanie. Trzymam kciuki

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza
Gość Lili jka

~Alesandraa
~Lili jka
Wszystkiego dobrego ;)

JA, KOBIETA:

1. Nie czytam żadnych instrukcji. Wciskam guziki, aż zadziała.

2. Nie potrzebuje alkoholu, żeby narobić sobie obciachu. I bez alkoholu daję radę:-)

3. Nie jestem rozkapryszona, tylko "emocjonalnie elastyczna"!

4. Najpiękniejsze słowa świata: "Idę na zakupy"

Ciąg dalszy:

Nie mam żadnych dziwactw! To są "special effects"! 

Kobiety powinny wyglądać jak kobiety, a nie wytapetowane kości

Przebaczyć i zapomnieć? nie mam Alzheimera!

My kobiety jesteśmy Aniołami, a gdy się nam podetnie skrzydła lecimy dalej - na miotle! 

To nie jest żaden tłuszcz! To "erotyczna powierzchnia użytkowa"! 

Gdy Bóg stworzył mężczyznę, obiecał, że idealnego faceta będzie można spotkać na każdym rogu...a potem uczynił ziemię okrągłą!!! 

Na moim nagrobku niech będzie napis: "Co się głupio gapisz? Też bym wolała leżeć teraz na plaży!"

Tak tak...my kobiety jesteśmy bowiem jedyne w swoim rodzaju...


Uratowałaś sytuację ;)
Odnośnik do komentarza

Madika
Sylwia na roczek kladzie sie przed dzieckiem rozne rzeczy:D U nas kase kluczyki ksiazke dlugopis obraczke rozaniec i kieliszek. Co dziecko wezmie pierwsze to ma to symbolizowac co bedzie robic w przyszlosci albo kim zostanie:D
Nie wiem ile w tym prawdy bo zdaje mi sie ze ja rozaniec wzielam a zakonnica nie jestem i bardzo pobozna tez nie:D Jak same widzicie rozne slowa czesto ciskaja mi sie na usta :D

A może to idzie w drugą stronę i jest odwrotnie;)

U nas się kładzie różaniec książeczka pieniądz papierowy

http://s6.suwaczek.com/201011135561.png
http://s6.suwaczek.com/201603311580.png

Odnośnik do komentarza

nati91
Izunia dziękuje ślicznie za życzenia! :* imprezka się udała, Iza zmęczona pod koniec już była, może dlatego spała prawie 4h po kąpieli! Nie pamiętam kiedy ostatnio tyle pierwszego snu miała. Choć w nocy często się budziła potem. A dziś zasnęła sama w łóżeczku! Może jakaś magiczna bariera ten roczek :D
Nie złożyłam Nikosiowi życzeń - spóźnione, ale szczere sto lat! :* a u nas akurat zabawki zrobiły furorę :) dostała odkrywczy domek dumela i nim się sporo bawiła :) ale inne prezenty też były fajne :)
Ann1ee, gratulacje! :*
Zawsze po urlopie szybko się wracało do rytmu pracy, po kilku godzinach się czułam, jakbym w ogóle nie miała urlopu. Podejrzewam, że teraz będzie podobnie ;) no może trochę dłużej potrwa wdrażanie, no i dzień krótszy.
Ciąża, daj znać, jak tam Mya :) bo Iza to taka mamusina ostatnio, że nie wiem, jak mam ją zostawić... no ale trzeba.

Mya lubi towarzystwo i wydaje sie byc szczesliwa z siostra i siostrzenica. Tylko nie spi, moja siostra chyba nie probuje jej lulac ale dzis wziela ja w auto i Mala pospala troche:-) konicznie piszcie jak Wasze dzieciaczki sobie daja rade no i Wy:-)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72309.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny bedzie mnie tu coraz mniej..boooo..dostalam prace !!!!w poniedzialek zaczynam :)jutro tylko doniose papiery i zrobie badania i staje sie mama na etat !!!!
:D:D

Dzis nie bylo 4 godz a Mati byl z tesciowa to tak sie wlepil potem we mnie...ach ciezko bedzie :)
W poniedzialek mam na 5,P na 6 to niuniu do 13.30 bedzie z babcia..Smialysmy sie z tesciowa ,ze w niedziele spac z wrazenia nie bedziemy mogly :)

Tosiulka Kalae duzo zdrowia i samych cudownych dni :***

Wszystkim marcoweczkom ,tym duzym i malym zycze wszystkiego najlepszego w Tym dniu :***

http://fajnamama.pl/suwaczki/utrzsua.png

Odnośnik do komentarza

Ja to w sumie wielkiego powodu żeby odraczać szczepienie nie mam. A wolałabym w maju, może koniec kwietnia żeby było już po sezonie grypowym, bo nie chciałabym żeby przy okazji złapała coś w przychodni ( a z tego co słyszę to w tej przychodni teraz tłumy kichających i chyrchlających ).
Ot, takie dmuchanie na zimne trochę ;)

http://suwaczki.maluchy.pl/li-72290.png

Odnośnik do komentarza
Gość Ann1eee

Wszystkiego najlepszego kobitki i 8 cudy swiata w dniu naszego święta :D
Kalae przekaz Tosi najserdeczniejsze życzenia :)
Jeszcze raz dziękuję że Wam za ciepłe słowa, na fb jeszcze sie nie pochwalilam ;)
Ciąża to super, że się odnalazlas w powrocie do pracy :) teraz z każdym tyg bedzie coraz łatwej :)
Misia gratuluję ! Trzymalismy za Ciebie kciuki oboje z Dawidkiem :) oby Ci się dobrze tam pracowalo!
Alexann za Ciebie dalej trzymamy kciuki żebyście dotrwaly z Hania przynajmniej do 37 tc!
Co do szczepień mam podejście jak Kalae. Do tej pory Dawid po szczepieniach nie mial nawet stabu podgoraczkowego i oby tak dalej. Szczepienie mamy 31 marca 9 dni po urodzinach. Nawet nie pomyslalam zeby odroczyc. Ale jeszcze pogadam o tym z pediatra ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...