Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

olka135
U mnie również wymagają oryginalnego papierka z grupą krwi. Miałam na samym początku ciąży :)

Dziewczyny, to przy tak skróconej szyjce mam zapomnieć o igraszkach?

No tak, potem jeszcze polog.
Chyba ze w 39 tygodniu ciazy to juz w sumie bez roznicy bedzie.

Ale moj ma blokade jakas zeby mi krzywde i maluszkowi nie zrobic, takze tez mam post.

Odnośnik do komentarza

Ernesto
matkapolka4
Ernesto ja robiłam te próby watrobowe aspat alant u bilirubina wszystko w normie nawet na dolnych granicach a ciało i tak mnie swedzi daj znac jak u ciebie mnie swedzi cale ciało i juz nie mam pomysłu co to

Właśnie odebrałam wyniki, ALAT ponad 3 razy większy niż miesiąc temu (norma przekroczona) ASAT ponad 2 razy większy. Lekarza mam na jutro rano. :(


Kurcze ernesto moge zapytac czy przy cholestazie to tak wszytsko swedzi czy jak bo juz sama nie wiem.wynik moczu ok ale miałam tylko ten ogólny-kolor zołty,przejrzysty,kolor stolca mam wrecz czarny

Odnośnik do komentarza

~anna13
Ernesto
matkapolka4
Ernesto ja robiłam te próby watrobowe aspat alant u bilirubina wszystko w normie nawet na dolnych granicach a ciało i tak mnie swedzi daj znac jak u ciebie mnie swedzi cale ciało i juz nie mam pomysłu co to

Właśnie odebrałam wyniki, ALAT ponad 3 razy większy niż miesiąc temu (norma przekroczona) ASAT ponad 2 razy większy. Lekarza mam na jutro rano. :(


Kurcze ernesto moge zapytac czy przy cholestazie to tak wszytsko swedzi czy jak bo juz sama nie wiem.wynik moczu ok ale miałam tylko ten ogólny-kolor zołty,przejrzysty,kolor stolca mam wrecz czarny

A ty masz ta cholestaze?
Mi jak mnie swedziala to mi dal skierowanie wlasnie na te proby watrobowe

Odnośnik do komentarza

Jakie śliczne brzuszki dziewczyny ;) Ja gr. krwi miałam wpisana na wpisie ze szpitala a i tak musiałam robic.
Ja mam co wizytę badanie na fotelu, usg dopochwowo nie robi. Chodzę prywatnie i usg brzusznego tez nie mam co wizytę . Powiedział ze dopiero po 30 tygodniu, ale na następnej wizycie wyprosze; )
My wyprawkę będziemy kompletowac po Nowym Roku. Chociaż mam już cała reklamowke ciuszków dla małej. Skorzystałam ostatnio z promocji w Smyku.
Dużo duzo zdrówka dla tych w szpitalu. Wszystko będzie w porządku.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3qqmzy1qytnxa.png

Odnośnik do komentarza

~anna13
Ernesto
matkapolka4
Ernesto ja robiłam te próby watrobowe aspat alant u bilirubina wszystko w normie nawet na dolnych granicach a ciało i tak mnie swedzi daj znac jak u ciebie mnie swedzi cale ciało i juz nie mam pomysłu co to

Właśnie odebrałam wyniki, ALAT ponad 3 razy większy niż miesiąc temu (norma przekroczona) ASAT ponad 2 razy większy. Lekarza mam na jutro rano. :(


Kurcze ernesto moge zapytac czy przy cholestazie to tak wszytsko swedzi czy jak bo juz sama nie wiem.wynik moczu ok ale miałam tylko ten ogólny-kolor zołty,przejrzysty,kolor stolca mam wrecz czarny

Swędzi mnie dosłownie wszystko, nogi, ręce, szyja, uszy, głowa, tyłek. Najgorzej jest wieczorem, w ciągu dnia znośnie. Tak już konkretnie 3 dzień mnie swędzi.
Jeszcze miesiąc temu miałam wyniki w dolnej połowie normy i swędzenia jako tako nie miałam. A teraz wzrosły mi ponad normę i cholernie mnie wszystko swędzi. Podobno wyniki moga być na poczatku swędzenia nieznacznie podwyższone, zby już po tygodniu mieć wartość 3 cyfrową.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Ernesto a czy wcześniejsze badania tez robiłaś bo miałaś jakies objawy czy profilaktycznie. Ja w drugiej ciąży miałam normy przekroczone trzy cyfrowo np.aspat 400 mam zdrowego syna bez komplikacji teraz badania sa ok ale świat jest dlatego mam powtórzyć badania zrobic wszystkie próby watrobowe ty robulasc całość czy tylko te 3 podstawowe mysle ze dostaniesz leki ewentualnie obserwacja w szpitalu wazna jest dieta watrobowa

Odnośnik do komentarza

matkapolka4
Ernesto a czy wcześniejsze badania tez robiłaś bo miałaś jakies objawy czy profilaktycznie. Ja w drugiej ciąży miałam normy przekroczone trzy cyfrowo np.aspat 400 mam zdrowego syna bez komplikacji teraz badania sa ok ale świat jest dlatego mam powtórzyć badania zrobic wszystkie próby watrobowe ty robulasc całość czy tylko te 3 podstawowe mysle ze dostaniesz leki ewentualnie obserwacja w szpitalu wazna jest dieta watrobowa

wcześniej robili mi profilaktycznie, jak byłam 2 razy w szpitalu. Wtedy nic mnie nie swędziało.
Teraz robiłam tylko te 3, poszłam wczoraj do rodzinnego. Tak rutynowo, raczej żeby wykluczyć cholestazę jako przyczynę swędzenia.

anna13 ciemny mocz i jasny stolec to też objawy cholestazy. Nie każdy musi mieć to samo, ale one się też zdarzają. Ciemny stolec jest, bo ten ciemny kolor daje żółć, która ciemnieje podczas drogi w jelitach. Zastój żółci powoduje, że stolec ma jasny (żółty, pomarańczowy) kolor. Zdarza się, ze niektórzy mają mocz ciemny.
U mnie jest to swędzenie i jasny stolec. Jasny stolec mam już gdzieś od 3 tygodni a swędzi od 3 dni.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

matkapolka4
Ja pierwszy raz miałam w 34 tyg dziwne troche tal wcześniejszych

Teraz czytam różne fora i dziewczyny mają to już w 26-28 tygodniu. Fakt, że większość raczej 33+ ale też zdarzają się takie co mają to wcześniej.

Siedze teraz i to pisze i się czochram, bo wszystko mnie swędzi :( Najgorzej jest wieczorem :(

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3c8iik408njqat.png
przepisa Agi na gofry strona 3718

Odnośnik do komentarza

Ernesto
matkapolka4
Ja pierwszy raz miałam w 34 tyg dziwne troche tal wcześniejszych

Teraz czytam różne fora i dziewczyny mają to już w 26-28 tygodniu. Fakt, że większość raczej 33+ ale też zdarzają się takie co mają to wcześniej.

Siedze teraz i to pisze i się czochram, bo wszystko mnie swędzi :( Najgorzej jest wieczorem :(

a może zrób sobie kąpiel w krochmalu jak się dzieci azs kąpie, może ci ulży to swędzenie

Odnośnik do komentarza

Dziewuszki, dziękuję za wsparcie i dobre słowa :-*
Lekarz stwierdził, że to co mnie boli to "rozwarstwianie się chrząstek łączących kości łonowe" i te chrząstki się ocierają o siebie, stąd taki ból i to, że chodzę jak kaczka, boli jak przekładam nogi i w ogóle... Ale co "najlepsze" jeżeli do przyszłego tygodnia mi się nie polepszy to da mi skierowanie do ortopedy i ten będzie mnie "naprawiał", choć moja nadwaga też tutaj daje do pieca :-(
Ale to co mi teraz wyszło jest już dużą przesłanką do cc bo przy sn mogę, cytuję lekarza "rozerwać się w połowie"...
Więc mam leżeć z nogami do góry i tyle, mogę przy silnym bólu wziąść diclofenac, ale on jest wybitnie mocny i poratuje się czopkiem paracetamolu 500 mg.
Więc dołączam do mamusiek leżakujących :-) no i muszę mocno ograniczyć słodycze, bo mam już 11 kg na plusie.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, trzymajcie się tam! Olka, leż! Ernesto, daj znać, co jutro Ci powie lekarz. Bad.woman najważniejsze, że się Tobą zajmą, nie musisz się już martwić. I nie pamiętam co tam jeszcze komu dolega, ale niech wszystkie trzymają się dzielnie :)
Ja się dziś nadenerwowałam... nie zdążyłam do lekarza, bo był wypadek i korek, a byłam ostatnią pacjentką... no i lekarz poszedł (jechał do innej pracy). Na szczęście udało mi się na jutro zapisać. Najgorsze, że już pozamykałam dziś w pracy wszystkie sprawy, a tu nie mam jeszcze zwolnienia, no ale mam nadzieję, że mi da jutro :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz6io4p2e2irzwe.png

https://www.suwaczki.com/tickers/zpbn6iyesqoui9t8.png

Odnośnik do komentarza

Bad.Woman
Dziewuszki, dziękuję za wsparcie i dobre słowa :-*
Lekarz stwierdził, że to co mnie boli to "rozwarstwianie się chrząstek łączących kości łonowe" i te chrząstki się ocierają o siebie, stąd taki ból i to, że chodzę jak kaczka, boli jak przekładam nogi i w ogóle... Ale co "najlepsze" jeżeli do przyszłego tygodnia mi się nie polepszy to da mi skierowanie do ortopedy i ten będzie mnie "naprawiał", choć moja nadwaga też tutaj daje do pieca :-(
Ale to co mi teraz wyszło jest już dużą przesłanką do cc bo przy sn mogę, cytuję lekarza "rozerwać się w połowie"...
Więc mam leżeć z nogami do góry i tyle, mogę przy silnym bólu wziąść diclofenac, ale on jest wybitnie mocny i poratuje się czopkiem paracetamolu 500 mg.
Więc dołączam do mamusiek leżakujących :-) no i muszę mocno ograniczyć słodycze, bo mam już 11 kg na plusie.

tzn ten ból spojenia łonowego jest wskazaniem do cesarki?

a bolą cię też pachwiny?

Odnośnik do komentarza

Kalae, jest to przesłanka do cesarki, ponieważ kości spojenia łonowego mogą za bardzo się rozszerzyć i może pęknąć miednica i będzie się chodziło jak kaczka - tak to tłumaczył mój lekarz. Mówił, że to że boli to tak czasem jest naturalne w ciąży ale jak mi wsadził palce do środka i tam wyżej posmyrał to dosłownie wiłam się z bólu i po tym on to badziewie u mnie stwierdził. A ból jest taki rozrywający od środka, tak jakby ktoś przypierdzielił ci kijem od golfa w samą piczunie. Każdy ruch nogą to ból.
A pachwiny czasami mnie bolą.

http://www.suwaczki.com/tickers/l22njw4zasudaiur.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...