Skocz do zawartości
Forum

Marcóweczki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

aniia

Wszyscy mówią,że ciąża mi służy i brzusio śliczny:) fajne uczucie,jak tak wszyscy wokół ciebie skaczą :P

Masakra.. nienawidze jak wokol mnie skacza, jak jade miedzy ludzi ktorzy maja hopla i zachowuja sie jakby ciezarnej nie widzieli to zakladam wszystko tak luzne zeby widac nie bylo.... :D powiem wam ze dziwnie sie czuje z brzuchem, przyzwyczaic sie nie moge :D

Odnośnik do komentarza

dowiedzialam sie przy badaniu .badanie robilam w 20 tyg ciazy w szoku bylam.objawy to czesto siku chodzilam i zawroty ale te objawy to tez ciążowe ja poprostu czulam sie zle teraz tez tak mam bo nie moge wyregulowac cukrow w raz z ciaza cukry rosną jednego dnia cos zjesz jest ok drugiego wysoki cukier i insulina nie pomaga i trzeba zwiekszac ale co 3 dni i tak chodze wsciekla bo juz w glowie siedzi wstac wczesnie bo do 8 mosi byc sniadanie zjedzone przed zmierzyc cukier zastrzyk i dopiero jesc chyba swiety by zwariowal a ja nerwowa a jak ktos kolo mnie je cos innego to wsciekla .uciekam bo kolacja o 19 musze cos zrobic

Odnośnik do komentarza

Kamilla właściwie można jeść wszystko, dostajesz zamienniki pokarmowe, które możesz stosować. Ja staram się ograniczyć ilość owoców i jem te mniej słodkie typu grejpfruta czy pomarańcze. Dużo warzyw w postaci surówek. Bardzo zalecane są kiszonki. Chude mięso, wędliny, ryby. Pieczywo żytnie pełnoziarniste , płatki owsiane z suszonymi owocami i ziarnami. Zamiast ziemniaków do obiadu kaszą lub ryż brązowy, ale to nie jest dla mnie problem, bo nie przepadam za ziemniakami :-) staram się też nie jeść produktów mącznych, chyba że sama zrobię naleśniki z mąki razowej lub żytniej, ale sobie robie kilka a reszcie rodziny z mąki pszennej, bo inne im nie smakują, no i zrezygnowałam ze słodyczy - czasem coś upieke to wtedy jem, bo wiem co tam jest, plus gorzką czekolada i właściwie tyle

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

Ja dzień przed testem obciążenia glukozą też zjadłam kilka cukierków czekoladowych nie świadomie oczywiście wypiłam 1,5 l soku pomarańczowego pochłonęłam ze 4 jabłka gdzie też mówią, że nie powinno się za dużo bo owoce mają cukier i było wszystko dobrze wychodzę z założenia, że to może i dobrze bo przecież to są nasze normalne nawyki, a wprowadzając jakieś ograniczenia przed trochę te wyniki zakłamujemy. Także kamilla myślę, że nie powinnaś się przejmować na pewno będzie wszystko dobrze :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/3i49zbmh5rsy2iro.png

Odnośnik do komentarza

ja tradycyjnie mix salat sos wloski i warzywa i kawalek schabu pieczonego no induka juz nie moge.insuline mam przed sniadanie i przed kolacja jak narazie mam 5 jednostek ale i tak jest duzy jutro juz na 6 przechodze.mi dietetyk odradzil makrele ze kobiety w ciazy nie powinny jesc wedzonej ryby bo tez kocham makrele.jajko jedno dziennie .chyba ze zjem dwa to juz nastepnego dnia nie moge.doktorka mowila ze nie ktore kobiety to do porodu po 40 jednostek wstrzykuja masakra.

Odnośnik do komentarza

Andzia sos możesz sobie zrobić z jogurtu naturalnego, sos vinegret jak najbardziej możesz, oliwa , olej rzepakowy czy lniany. Z mięsa wołowina, kurczak, gęś, ryby, indyk, cielęcina. Jest tego trochę. Zajrzyj sobie na stronę: slodkiemamy.eu są tan wskazówki, rady, przykładowe jadłospisy. Jak Ci cukier skacze, to następnym razem podajesz sobie insulinę? Mnie panie szkoliły, że np jak mi po obiedzie cukier skoczy, to następnego dnia mam już sobie przed obiadem podać insulinę.

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

wlasnie nie przejmuj sie bedzie ok .nika ile posiilkow jesz ?ja kupilam książkę dla cukrzykow ale przepisy z kosmosu ja mieszlam w malej miejscowosci i nie kupie tych produktow wogle na te diety to trzeba kasy miec warzywa i salaty itp kupe kasy idzie do tego paski do glukometru igly wizyty w poradni musze dojechac 40 kilometrow prywatnie ginekolog oj troche ta ciaza mnie kosztuje i finansowo i zdrowotnie mam taka nadzieje ze wszystko skonczy sie dobrze.

Odnośnik do komentarza

Makrela jest bardzo bogata w omega 3 i wedzona na goraco jest jak najbardziej ok. Ja kocham makrele i w ksiazce 'co jesc podczas ciazy' jest zaznaczone że można. oczywiscie co za duzo to nie zdrowo ja w 1szym trymestrze wpierdzielalam duzo i az sie zasłoniłam :D tak samo z serami plesniowymi. tylko z niepasteryzowanego mleka trzeba unikac. a wiekszosc typu lazur czy inne sa z pasteryzowanego.

Iness co do soku to stoi kolomnie juz go odkrecalam ale sobie przypomnialam ze jutro badanie.. boje sie bo ostatnio w tym 2trymestrze strasznie wpieprzalam slodycze. a jak nie zjem to glodna chodze. a snickersa... za snickersa to dalabym sie zabić :D

Odnośnik do komentarza

no ja to wszystko mosialam odstawic papierosy zucilam odrazu jak sie dowiedzialam ze w ciazy jestem .potem zakas sexu az do tej pory zero nawet nie wiem jak to jest w ciazy bo w tamtej to samo bylo .lezenie na poczatku do teraz oszczedzanie sie na maxa nawet sprzatac nie moge musze liczyc na swego faceta a wiecid jak z nimi jest roznie doszla cukrzyca to i ta przyjemnosc wiec czuje sie jak osoba chora troche bo nic mi nie wolno a jestem taka ze do bani biore wszystko duzo czasu toi duzo wkrecania hehe oby do 37 tyg i bedzie mi rozwiazywal moj gin obym dotrzymala bo z ta szyjka jeszcze roznie moze byc narazie trzyma ale macica sie stawia tylko jak wstaje z łóżka.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...