Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Gość MlodaZabcia

Dobry wieczór dziewczyny :-)

Joanna tak jak dziewczyny pisały, nie się co przejmować waga, raz ze granicą błędu wynosi prawie 500g więc sporo no i Filipek może być drobnej budowy :-)
Jak by było coś nie tak to lekarz by Ci powiedział.

A ubranka mega super!!!!

Lutowka współczuję serdecznie... Ważne że możecie liczyć na siebie i wiecie jak to was kosztowało, bo za darmo tego nie dostaliście.

Sonja uważaj na siebie i wytrzymaj jeszcze trochę :-)

Ja dziś bylam u diabetologa p. Doktor zadowolona bo Hb1 wyszło mi 5,3% i nawet nie zmartwiala się moimi odchyleniami cukrów bo na tle reszty są ok no i średnia cukrów też ładna :-)

Widzę że temat torby ruszył :-) póki co mam tylko piżamy resztę muszę dokupić. No i tu kwestia gdzie będę rodzic. Bo biorę dwa szpitale pod uwagę. W jednym dają wszystko ale nie bardzo są skorzy do wykonania planowano cc i namawiają mnie na próbę sn a jak by coś szło nie tak to mnie pokroja :-/ no i tu mamy znajoma na oddziale neantologicznym a w drugim czeba mieć praktycznie wszystko ale tam pracuje mój lekarz i tam cc będzie bez problemów. Więc czekam do wizyty w styczniu czy się zgodzą na to cc czy nie...

Odnośnik do komentarza

Cześć i witam po świętach. Dziś tylko odsypiamy i leniuchujemy. Trzeba odpocząć po świętach.
Jutro ruszę na zakupy, bo mam coraz większe problemy z chodzeniem. Bardzo się męczę. Torba u mnie nie spakowana, wyprawka tylko szczątkowa ;-)
Ehhh wiecie jak to jest. Pakujmy się dziewczyny, bo nie znamy dnia ani godziny ;-)
Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Nika, mówisz i masz. Moja kuchnia :)

MlodaZabcia, powiem Ci, ze przed ciąża zawsze mówiła cc i tylko cc, ale coraz bardziej skłaniałbym sie ku porodowi naturalnemu. Tylko gorzej znaleźć szpital, w którym jak cos idzie nie tak to zrobią Ci szybko cc. Mój najbliższy to ma taki taktykę, ze chocbys miała urodzić nosem to tak długo by Ciebie męczyli przy porodzie naturalnym...

Odnośnik do komentarza

Mam pytanko do dziewczynek które budowały/budują domy ;) Możecie powiedzieć, bądź napisać na priv ile mniej więcej wyniosła Was budowa Waszego typu domku, tak do stanu surowego zamkniętego? My z mężem się zastanawiamy czy warto budować samemu czy lepiej kupić dom i w sumie chciałam zrobić rozeznanie bo mam Was tutaj, oczywiście jeśli możecie. Jak nie to nie było pytania:-)

https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5egrm8fd7r.png

https://www.suwaczki.com/tickers/860ivcqgtujhjx0j.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny
U mnie 35 tydzień ciąży. Dziś czułam się fatalnie twardniał mi brzuch i chwilami myślałam ze zemdleję....A mąż zamiast mnie wesprzeć to jeszcze panikował i chciał już ściągnąć swoją mamę do pomocy...i ciągle mnie pogania z zakupami i pakowaniem torby...
Joanna nie ma co martwić się na zapas...wszystko na pewno jest w porządku,a ciuszki piękne.... Lutówka wiem że kłótnie z rodziną są mało komfortowe ale najważniejsze aby w twojej,,małej ,,rodzince wszystko dobrze się układało...My mieszkamy bardzo daleko od rodziny ( 500 km), ale bardzo często dzwonimy, latem przeżywamy oblężenie ale jest to bardzo miłe...
Mimka1 mój mąż ogarniał sprawy fiinansowe do momentu stanu surowego zamkniętego, potem ja przejęłam pałeczkę i urządzałam dom, jutro go zapytam ile kosztował nas ten etap budowy...
Ja też jestem niskociśnieniowcem ( co niezmiernie cieszy mojego lekarza prowadzącego), piję dużo zielonej herbatki...

Pozdrawiam i życzę spokojnej nocy

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za wsparcie. Ze względu na to że mieszkamy po sąsiedzku mój dom i brata to bliźniak jestesmy przyklejeni jedna sciana lustrzane odbicia to dziś do nas przyszli i trochę sobie rporozmawialismy brat przeprosił nas na koniec że wcale nie o to mu chodzilo i nie chciał nas urazić. Jest w miarę ok ale słowa padły więc gdzieś tam z tylu głowy zawsze to zostanie mimo wszystko.
Ehh mimka wiem o co chodzi ale twój mąż bardzo dobrze mówi że mialyscie z siostrą taki sam start podobnie jak ja z bratem.

Nasz dom to bliźniak że względu na nieduża działkę robiliśmy projekt samodzielnie u architekt bo nie było takiego projektu jak potrzebowalismy. My mamy niecałe 100m parter z poddaszem użytkowym ale gora jest wysoka bo ciebie my zachować przestrzeń pokoi mimo skosow dachu. Stan surowy otwarty robiliśmy na równo z bratem więc koszta tnelismy na pół (funademnty, strop, doskowanien, dach itp) fundamenty byly robione z bloczkow, sciany z pustaka bialego h+h, strop lany, okna dachowe fakro, dach blachodachowka pruszynski to nas wyniosło ok 50 000zl później doszły okna drzwi wylewki tynki ocieplenie dachu to robiliśmy sami każdy inne to co chciał. Pozniej ocieplenie domu + struktura podprzybitka i całe wykończenie wewnętrzne. MaMy wszystko rozpisane ile co dokładnie kosztowało mogę podać jak ktoś chce. Ogólnie koszt postawienia stan surowy zamkniety + wykończenie (lazienki kuchnia podłogi drzwi sufity podwieszane kominek hydraulika elektryka i robocizna ) to ok 220 tys ale zaznaczam że to nie całe 100m bez garażu piwnic itp. Na dole Salon 30m kuchnia 8m łazienka 4m korytarz 3m gabinet 10m na górze 2 sypialnie po ok 12m łazienka 8m garderoba i korytarz i strych na który wchodzimy z korytarza.

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Lutówka dobrze, że pogadaliście - trochę powinna się atmosfera poprawić, ale wiadomo, że "smród" zostaje :-/
Nasz dom to ok. 170m - więc i koszty większe niż u Was będą. No i dach droższy, bo zdecydowaliśmy się na dachówkę ceramiczną brasa - płaską - świetnie wygląda, ale też jest ponad 10 tys droższa niż zwykła falowana.
A okna jakie wstawialiście - drewno czy plastik?

http://www.suwaczki.com/tickers/rolo3e5ezp5zik75.png

Odnośnik do komentarza

A ja mam termin na 9 lutego.a dzisiaj się okazało ze mam rozwarcie na 1cm, brzuszek juz nisko i pani doktor mówiła ze mam wytrzymać jeszcze minimum te 2 tygodnie.jutro mi się zacznie 35 tydzień. To była ostatnia wizyta planowana.11 stycznia idę na zapis ktg do szpitala i ogólne badanie i później na następny zapis ktg w następnym tygodniu czyli 18-22 stycznia i jak się nie urodzi to mam iść na wizytę 25 stycznia.

Odnośnik do komentarza

Nika no dokładnie niesmak jakiś pozostanie...
No więc właśnie dom domowi nie równy że względu na metraż czy materiał. Blachodachowka na pewno dużo tańsza niż dachówka. Okna PCV braliśmy z oknoplastu profil VEKA 3 szybowe 6 komorowe. Najdroższe wychodzą te przysuwne tarasowe u nas było jedno takie w salonie 270 cm.

Kocham Cię Krolewno :*http://www.suwaczek.pl/cache/2b92a62998.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...