Skocz do zawartości
Forum

Brak kupki u niemowlaka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem mamą 7 tygodniowego chłopca, od jakiś 3 tygodni mały nie robi sam kupki tzn. za pierwszym razem po ok tygodniu braku kupki dałam mu pół czopka glicerynowego i wtedy się wypróżnił kupka była normalna lecz cała sklejona śluzem, jakiś kolejny tydzień też nie robił kupki ale byliśmy na szczepieniu po którym dokładnie się wypróżnił było to w ubiegły czwartek dziś mija 9 dzień bez kupki mały coraz częściej natęża się i wije. Karmię go piersią jestem na diecie ogólnie maluszek jest pogodny i ładnie przybiera na wadze. Myślę, że wszystko się zaczęło kiedy podaliśmy małemu 1 raz mleko modyfikowane bebilon po którym wieczorem zwymiotował, później dostał też wysypkę na buźce która gdy jest chłodno jest niewidoczna a jak się buzia nagrzeje to robi się czerwona, synek ma również gazy które z biegiem czasu jak ilosc dni bez kupy sie zwieksza okropnie śmierdzi. Brzuszek wydaje misię, że ma miękki.Podaje małemu dicoflor i od ok tygodnia debridat, nie widzę żadnej poprawy. Wczoraj odstawiłam wszystkie produkty mleczne bo boję się że to uczulenie na mleko krowie. A może to trądzik niemowlęcy a brak kupki to objaw czegoś innego? Proszę o pomoc.

http://www.suwaczki.com/tickers/w57vw1d3h9u1mjp2.png
http://www.suwaczki.com/tickers/relganligxpeb9nx.png

Odnośnik do komentarza

Piszesz że karmisz piersią, ale wspomniałaś też że dawałaś dziecku mleku bebilon . Nadal pije to mleko? Może to ono sprawia że dziecko ma problemy ze zrobieniem kupki. Mi lekarka mówiła że dziecko karmione piersią może i przez tydzień nie robić kupki, albo na odwrót robić ich nawet 10 na dobę. Ale 9 dni to już rzeczywiście za długo. A jak często ssie pierś Twój synek? Może za rzadko go przystawiasz do piersi? A jak byłaś na szczepieniu nie rozmawiałaś z lekarką o tym że tak rzadko robi kupki? Na Twoim miejscu wybrałabym się do pediatry i zapytała co z tym "fantem" zrobić, bo takie zatwardzenia nie są przyjemne dla dziecka. Czytałam też że podobno pomaga przepajanie dziecka wodą. Generalnie dziecka karmionego piersią nie dopaja się, ale gdy są ku temu przesłanki można mu podawać wodę z butelki lub łyżeczką.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...