Skocz do zawartości
Forum

dzieckiem które nie chce się uczyć i nie słucha 9 lat


Gość IlonaG

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam duży problem. Moja córka ma 9 lat nie słucha mnie, ani nauczycieli w szkole. Pyskuje nie notuje zadań nie chce się wcale uczyć . Jak jest sprawdzian w szkole to oddaje kartkę mówiąc że i tak się nie uczyłam. W domu zadania są robione płaczem histerią rzucaniem zeszytów . Już nie mam siły proszę o pomoc

Odnośnik do komentarza

Witam Pani Ilono!

Przez Internet nie da się dokonać analizy sytuacji ani tak naprawdę zbyt wiele pomóc. Najlepiej, gdyby skonsultowała się Pani z psychologiem, np. w lokalnej poradni psychologiczno-pedagogicznej. Tam można byłoby na podstawie rozmów z Panią i z Pani córką ustalić, co jest możliwym powodem buntowniczych zachowań córki i jak sobie z tym radzić. Agresja i złość dziecka nie bierze się z niczego, musi być jakiś powód. Nie chcę, by moja wiadomość wybrzmiała jako zarzuty w Pani kierunku, ale być może córka nie miała do tej pory ustalonych konkretnych zasad, których przestrzegania Pani respektowała. Prawdopodobnie zabrakło też stanowczych komunikatów ze strony wychowawczyni, stąd zachowania córki. Zdaje sobie sprawę, na ile może sobie pozwolić, dlatego tak się zachowuje. Zachęcam do konsultacji ze specjalistą. Jeśli starania Pani jako rodzica ani oddziaływania wychowawcze ze strony szkoły nie pomagają, trzeba rozpocząć współpracę na linii rodzice-szkoła-poradnia, by w sposób kompleksowy pomóc córce. Podejrzewam, że za agresją i problemami dziewczynki w nauce stoi konkretna przyczyna, z której może nawet nie zdajemy sobie sprawy. Zachęcam do szczerych rozmów z córką i skorzystania z pomocy psychologicznej! Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...