Skocz do zawartości
Forum

jak powiedzieć o ciąży rodzicom?


Gość lilhan

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, jestem w 17 tygodniu ciąży, mam 19 lat i wsparcie w moim partnerze. Mam jeden ogromny problem. Nie powiedziałam jeszcze o coazy rodzicom i nie wiem jak im to powiedzieć a powinni juz wiedziec. Tyle razy chyba chciałam powiedzieć ale sie boje gniewu rodzicow. Mama juz kiedys mi powiedziala ze jezeli jestem w ciąży to mam sie pakowac i wynosic bo nie bede z nia mieszkac. Strasznie sie boje powiedzieć o tym. Mama jest strasznie nerwowa a tata? Taty nie umiem przewidziec. Prosze o pomoc....

Odnośnik do komentarza

Witaj lilhan!

Rozumiem, że boisz się powiedzieć rodzicom o ciąży. Podejrzewam, że z racji Twojego młodego wieku ciąża była nieplanowana. Stało się jednak i teraz trzeba ponieść konsekwencje. Nie pomagasz sobie, odwlekając rozmowę z rodzicami. Żyjesz w ciągłym stresie z obawy przed ich reakcją, a to nie sprzyja w Twoim stanie. Wiem, że bardzo się boisz, tym bardziej po tym, co usłyszałaś wcześniej od mamy. Niemniej jednak spróbuj się też wczuć w ich położenie. Na pewno nie będą zadowoleni, że zaszłaś w ciążę. Dla niech to również trudna sytuacja, a nawet szok. Zrozum ich. Wierzę jednak, że po pierwszym gniewie i złości, przyjdzie czas na zrozumienie i że rodzice pomogą Ci w wychowaniu Twojego dziecka, a ich wnuka. Trzymam kciuki za tę rozmowę. Przygotuj się, że nie będzie zbyt miła, ale jest konieczna. Przygotuj się na pytania w stylu, kto jest ojcem, czy możesz liczyć na jego wsparcie, co teraz wspólnie zamierzacie zrobić itd. Pozdrawiam i życzę zdrowia dla Ciebie i maluszka!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...