Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie mamusie !

nareszcie odpisuje z komputera bo z telefou mi za kazdym razem ucinalo .

Mae my od 3 dni zaczelismy przygode z BLW i jestem pod wrazeniem jak corcia dobrze sobie radzi . Na całe szczęście nie krztusi sie . Do tej pory jadła juz brokuły , młoda marchewke , ziemniaki i banana .Z tym ostatnim idzie jej najlepiej bo najłatwiej go złapac i wpakowac do buzi .Oczywiście mleczko wciaż najwazniejsze . Tak jak zawsze miałam przespane noce tak teraz budzi sie na jedzenie 5 razy . Tłumacze sobie ze rosnie i potrzebuje .

Megi1992 jesli moge cos polecic to jogurt naturalny i to tez nie kazdy bo wiele z nich zawiera zbedne skladniki typu cukier czy bialka mleka .Najlepszy bedzie taki gdzie w składzie mleko pasteryzowane i kultury bakterii Do tego dodaj jakies malinki bananka i jogurt pierwsza klasa .
to skład tych małyych kolorowych danonków ktore niby sa dla dzieci
Skład:
Twarożek odtłuszczony, śmietanka, wsad owocowy (woda, truskawki 3,1 % - puree, cukier, oligofruktoza, syrop glukozowo-fruktozowy, wapń, aromaty, barwnik: koszenila, witamina D), cukier, białka mleka. Z mleka pasteryzowanego. Nie zawiera konserwantów.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Dzieńdoberek wszystkim!
Wreszcie jestem w domu :) Wczoraj wróciliśmy koło 21. Antek na szczęście podróż powrotną zniósł całkiem dzielnie. W samolocie spał, w autobusie trochę pomarudził i też pod koniec spał.
Ferie w Polsce jak zwykle - więcej biegania niż odpoczynku. A dzisiaj na spokojnie sobie wypakuję bagaż, nastawię pranie i poleniuchuję :)
Mamy nadzieję, że tata do nas dołączy już za jakieś 5-6 tygodni. Szkoda by było, żeby przepadły mu te cenne "pierwsze razy" Antosia.

Gratuluję ząbków u waszych maluchów!
MamaMa - no to miłej przygody z BLW :) U nas banany są jednymi z ulubieńszych obok kalafiora i brokułów. Zresztą Antek wcina wszystko co mu daję całkiem chętnie. Ale muszę pokombinować nieco z formą, żeby się to tak wszystko łatwo w ręce nie rozpadało. Póki co robię tak, że dostaje coś do łapki raz dziennie, albo czasem co drugi dzień jak akurat nic nie mam dla niego. Karmienia nocne mamy teraz jakieś 2-3.
Elciaaaa90 - witaj na forum :) Śliczny twój synek. Dobrze widzę że ma brązowe oczy?
Vanesa - u nas oczko ciągle ropieje. Nic do tej pory z tym nie robiłam. Teraz myślę, że pomasuję mu je trochę i zobaczymy, czy to przyniesie efekt. Ja bym nie chciała robić synkowi zabiegu...

Co do krowiego mleka, to obiło mi się o uszy, że nie należy dawać do ukończenia pierwszego roku życia . Natomiast można wcześniej chyba przetwory mleczne jak np. jogurt czy kefir.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Mae
Mogła bys mi opisać dokładnie jak wyglada lot z takim małym dzieckiem ? Każdy szczegół jest dla mnie cenny :) lecę we wrzesniu z Colinem do polski i juz mam stres

Mamusie blw
Jak robicie te magiczne warzywka dzieciaczka ? W piekarniku na parze w wodzie ??

Mamama
Myślisz ze jogurty naturalny był by juz ok ?
Jak byłam w pl kolezanka miała córeczkę 7 msc i dawała jej normalnie bakusia i danonki gadałam z kuzynka która dwie córki wychowała i od ok 8 msc dawała tez bakusie i danonki

Ja ja jem jogurty i serki to zawsze colinowi zamocze pare razy łyżeczkę nie ma
Alergi ani nic

Gabi
Ja tez porostu myłam owoce i blendowałam . Bananki jedynie robiłam tak ze środek odcinalam

Elcia
Śliczny synus
Ha ha o tym samym pomyslałam imprezy sylwestrowe zapłonowane dla jego znajomych :)

Odnośnik do komentarza

Elciaaaa u nas po południu parę razy zagrzmiało, za to mocno powiało i zlało, ale tylko przez kilka minut. Na szczęście żadnych szkód nie ma.
mamaMa dlatego sama nie kupuję owocowych jogurtów, w których owoce są w postaci suszu czy proszku. Po co aromaty czy barwniki w jogurcikach dla dzieci? Lepiej kupić jogurt naturalny i wsypać płatki owsiane i owoce. To samo tyczy się deserków, w których jest kwasek cytrynowy. Świetnie, że córeczka radzi sobie z blw
Mae ja dla tatusia nakręcam filmiki, bo praktycznie całe dnie siedzimy same i też omijają go "pierwsze razy"

Odnośnik do komentarza

Megi no pewnie ze naturalny jak najbardziej. Wiesz dziecko nie otruje sie danonkiem czy bakusiem ale po co mu cukier ,syrop glukozowo fruktozowy i inne tego typu .wiesz ze w takim malenkim danonku jest rownowartosc dwoch lyzeczek cukru. Czasem produkty reklamowane jako dla dzieci sa gorsze niz te dla doroslych. Podanie tych rzeczy nie ma negatywnych skutkow natychmiast ale moze miec zly wplyw na zdrowie w przyszlosci.Czasem mamy nie maja pojecia co jest w tym niepozornym danonku .- no bo dla dzieci przeciez. Warto czytac etykiety dla naszych malych wielkich Skarbow

Odnośnik do komentarza

Ja wlasnie kiedys uslyszalam ze lepiej dac bakusia niz danonka bo danonki maja duzo cukru. Myslicie ze moge juz dac Wojtkowi jogurt naturalny np z danon?

Mae my moze w przyszlym roku wybierzemy sie w daleka podroz, polskie morze albo jakas Bulgaria. Ciekawe jak to bedzie wygladalo:-)
A jak na razie to Wojtek ma mieszany kolor oczu, jednego dnia ma niebieskie po tacie a innego dnia ma brazowe po mnie ale mam nadzieje ze jednak zostana mu juz te brazowe oczka ;D

Megi a jakie to serki jadasz ze dziecku tez dajesz? :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza

Elcia
Ja mysle ze jutro spróbuje dac ten naturalny .
Ja jem wszystko od monte po jogurty z ziarnami wszystko mu smakuje wiadomo troszkę na czubki łyżki pare razy
My juz mamy pare wyjazdów za soba i colin zawsze spisywał sie super

Jedziemy wlasnie do lekarza Colin ma biegunkę juz 3 razy robił dzisiaj .

Odnośnik do komentarza
Gość Vanesa35

Dziewczynki mowicie ze mozna juz mksowac owocki z jogurtem naturalnym lub kefirem? Jakie warzywka dajecie dzieciaka i jakie owoce zjadaj wasze dzieci pol sloika deserk u 190gr czy 125 gr podajecie ? Mea No sama nie wiem co robic z tym kanalikiem moze jeszcze poczekam kurde martwi mnie to a co powiedzial twoj lekarz na ten temat?
Megii daj znac co colinciem;*

Odnośnik do komentarza
Gość Vanesa35

Czy wasze dzieci zjadaja sloiczki z moese 2 razy w tyg czy wiecej ? Dajecie moze biszkopta zjesc lub sucharka z rumiankiem? Czy pija soki jakies ? Dajecie moze jajko zoltko? Jakie reakcje? I jak podajecie to zoltko? Czy dzieci na piersi pija duzo mlela momo podawania dodatkowego jedzenia ? Moja tak traktuje to mleko jakp popijanie po posilku ah hehe chocoaz jak jest upal to daje jej wode z sokiem jabklowym 1;2 to wypije z 80

Odnośnik do komentarza

Vanesa co to jest moese? Biszkoptow czy sucharkow z rumiankiem nie daje. Pije wode i soczki 100%. Nie daje kazdego soczku, patrze na sklad np odpadaja z kw cytrynowym. Ugotowane 1 zolktko wrzucam do obiadku na 2 dni, wszystko razem blenduje. Dzis na obiadek ma: marchewka, 1/2 pietruszki, ziemniak, szpinak, zoltko, lyzka oliwy z oliwek + 2 czubate lyzki kleiku ryzowego. Po zoltku nie zauwazylam zadnego uczulenia. Nie karmie piersia. Nie podpowiem Ci
Elciaaaa wczoraj zerwalam poziomki i tak sama nie wiedzialam czy dac czy nie.
Jedziemy dzisiaj na wazenie. Jestem ciekawa ile przytyla. Oby wskazowka drgnela.

Odnośnik do komentarza

Gabi skoro po 6 miesiacu mozna dawac borowki (jagody), maliny, truskawki to mysle ze poziomki tez :-) dzisiaj bede w sklepie to kupie malemu brzoskwinie :-)
Vanesa ja juz biszkoptow nie daje bo maja za duzo cukru. Dzis na obiadek Wojtek dostanie zupke z marchewki, ziemniaka, cukini,kalarepy, do tego zoltko, oliwa z oliwek i kleik ryzowy. Tez nie zauwazylam zmian alergicznych po zoltku.
Co do picia u nas jest tragedia bo moje dziecko oprocz mleka nic nie chce pic. Probowalam juz wszystkich soczkow, herbatek i wody. Nie chce tego pic wiec wpadlam na pomysl i daje mu picie z lyzeczki, tak to mu pasuje ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgi09kyyng0nxq.png

http://www.suwaczki.com/tickers/eoc9h00ct7ltb3wh.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie

Wczoraj wrocilismy dopiero o 22:30 w domu . Czekaliśmy 2,5 godz az nas przyjmą w szpitalu bo ciągnę były jakies nagle przypadki . na całe szczęście ok colin ma lekko czerwone gardło i głośno w brzuszku :) mamy obserwować dzisiaj juz nie było biegunki .

Elcia
Twoj wojtus to malutki jest mój gigant ma
Ponad 8,5 kg juz na bank
Spróbuj dac mu pic z szklanki na Colina to działa on sie cały trzęsie jak widzi ze my cos pijemy nawet wczoraj w szpitalu wyrywał mężowi kubek z woda

Vanessa
Z warzyw to słodki ziemniak normalny ziemniak marchew pasternak burak brokuł kalafior juz prawie wszystko
U nas pol słoika deserku 190g obiadek cały 190g . Owoce to maliny truskawki pomarańcza mango jabłko banan brzoskwinka wiśnia gruszka morela kiwi śliwka jagoda arbuz uwielbia lizać i ssać :)
Juz predzej pisałam colin je 2 razy w tyg słoik z mięsem raz w tyg z ryba czasem od nas troche zje z obiadku mieska ale to malutkie ilości
Colin je chrupki kukurydziane ciasteczka za słodkie. Soczki pije jabłkowe albo gruszkowe tez te 1:2 albo i nawet 1;5 lekko robie zeby woda miała smak . W pl pił fajne soczki z gerbera chyba były z jagoda ale super mu smakowało
Jajko u nas jest bee bo wszystko co ja zrobię jest bee A nie wiem czy mogę jedzenie z słoika pomieszać z jajem

Odnośnik do komentarza

Elciaaaa coś słyszałam, że dziecko powinno potroić swoją wagę na pierwsze urodzinki. Może spróbuj podać mu picie ze szklanki, może spodoba mu się.
Megi super, że z Colinem jest ok. Spokojniejsza jesteś. Na początku wprowadzania mieszałam np. ziemniaczki ze szpinakiem ze słoiczka z gotowanym przeze mnie mięsem.
Byłyśmy u lekarza i nasze słoneczko waży 7640g, czyli w ciągu 3 tyg przytyła 540g. Ulżyło mi, ładnie nadrabia nasza kluseczka :)

Odnośnik do komentarza

Cześć mamusie:)
Mnie znów wciągnęła codzienność i zaniedbalam forum i jak zawsze bije się w piersi i obiecuje poprawę i nadrobienie:)
Ja teraz siedzę jak na szpilkach bo u nas zaczął się etap oswajania Hani ze żłobkiem i dziś została sama na półtorej godziny wczoraj była na godzinę i było ok nie płakała. Niestety mój powrót do pracy jest nieunikniony i zbliża się wielkimi krokami. Łzy mi się do oczu cisną ze będę musiała się rozstać z mała ale life is brutal i trzeba za coś żyć :/ wiem żłobek tez kosztuje ale państwo większość cześć wydatków finansuje.
U nas bez większych zmian Hania ma 2 dolne jedynki i chyba coś będzie się dalej działo bo znów zaczyna się slinic i pcha wszystko do buzi. Sama siedzi ładnie ale biesiada sama na brzuchu wije się jak żmijka:) i porusza do tylu jak rączek :) ale nie raczkuje. Jeszcze przyjdzie na nią czas. Mówi mama czasem baba i tata się przytrafi :) ostatnio libinplazywac język i zaliczyła wczoraj pierwszego siniaka na buzi w okolicy ust tak intensywnie wymachiwala zabawka. Jedzenie idzie rożnie raz zajada i obiadki i deserki a czasem gardzi wszystkim i tylko mleko kobieta zmienna jest:)
U nas to tyle niebawem nadrobie co u was:)
Miłego dnia :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...