Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 4leks4ndr44

Hej kobietki :-)
U nas wszystko dobrze, Maly skończył wczoraj 5 miesięcy... Jak ten czas leci:-)
Ostatnio w wózku protestuje czy to w gondoli czy spacerówce.. Oby mu to minęło bo pogoda kusi żeby jak najwięcej być na zewnątrz.
W czwartek szczepienie. Aż się boję!;/
Ogolnie dobrze się rozwija, przekłada sobie zabawki z ręki do ręki-to najnowsza umiejętność :) do siadania się nie garnie poki co ;p
Mam codziennie dylemat jak ubierać w ta pogodę. Zwlaszcza że do wózka lżej ale z wózka co chwilę ląduje na rękach...

Później Was poczytam, przyznam że dawno nie bylam. Mam nadzieje że u Was ok:-) pozdrawiamw! :-)

Odnośnik do komentarza

Witam was mamusie.
Malutka daje mi w kość, jest strasznie marudna. Chyba idą ząbki - jak nie marudzi to straszliwie płacze. Szkoda mi biedulki. Cały czas domaga się uwagi i noszenia na rękach. Oby jak najszybciej to się skończyło, bo jest przed południem a ja już jestem wypluta. Rwie się do siadania. Od kilku dni gaworzenie zostało zastąpione marudzeniem :(
Zaczęłam wprowadzać nowe pokarmy. Na sok marchwiowy krzywi się, natomiast papka nawet smakuje.
Powiedźcie mi jakie kaszki dajecie/planujecie dać swoim maluszkom. Jest ich tyle że nie wiadomo na co się zdecydować
W zeszłym tygodniu byłyśmy na szczepieniu. Pierwszej nocy po szczepieniu po raz pierwszy miała temperaturę 38,5. Na szczęście rano minęła. Pojechałam z córeczką do lekarza. Było ok. Teraz zastanawiam się i tak naprawdę nie wiem czy to po szczepieniu czy z powodu ząbkowania
W najbliższym czasie postaram się was nadrobić.

Odnośnik do komentarza

witam dziewczynki u mnie bez zmian odciagam mleczko dalej mała wypija 200 na 2 godz wieczorem ja kłade o 21 wypija 200 mojego mleka spi do 2 potem o 5 si e budzi jedyny plus odciagania to ze mała najada sie na dłuzej a nie jak przy piersi co 1 h 1.5h i w nocy i w dzien :) wiec jakis plus z tego jest odciagam mleko co 3 h wiec ne jest zle :)
Bylismy u okulisty ma zapchany kanalik jak do poł roczku si enie przepcha to bedzie musiała miec przedmuchany taka igła pod cisnieniem ;/ by nie masuje dziennie 2 razy i mamy krople jeszcze jedne we wtorek idziemy na mała kontrole ....

Mała moja jest bardzo ruchliwa juz hehe jak jemy sniadanie siedzi na kolanach i wchwyta juz talerz chciała by złapac to co na talerzu ma 4 miesiace i 1 tydz :)

dziasła strasznie ja swedza strasznie sie slini i daje wszytko do buzi ma juz 7kg słuzy jej moje mleko :)

dziewczyny jak myslicie czy ma to znaczenie :
jak karmi si epiersia najpierw dziecko gasi pragnienei potem pokarm jest gesciejszy i si enajada w odciagnietym mleku jest wszytko wymieszane jk myslicie moze ja suszyc moze nie umie sie zaspokoic pragnieneia bo czasem nie jest głodna tylko wypije 20 jak by sie chciałą napic i sie zasttanawiam czy nie dac jej troche wody miedzy karmieniami ??????

Lenson powodzenia jak si e czujesz po operacji juz po wszytkim jasiek cudny :) jakie miała s objawy tego woreczka ???

Meggii jak urlop w Polsce nie chcesz wrócic na stałe heheh :) jak Colinek zadowolony :)

Gabi tez nie mam pojecia czy dobrze mała ubieram jak jest tak ciepło daj ebody krotki reka i cienka bluzk e albo sweterek na zapiecie leginsy skarpetki czapka bawełniana :) i przykrywam cieniutkim kocykiem ale jak jest naprawde ciepło odkrywam bo małej ciepło i krzyczy :) Dobrze ze mała po szczepieniu juz ok :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny .

U Nas przespane noce to juz na szczescie norma . Mala zasypia o 21 lub 22 budzI sie o 7 potem zjada bawimy sie I spi od 8 do 10 . Nastepnie nadrabia bo czesto chce jesc .uff juz jest duzo latwiej ..teraz sie smieje ze moglyby to byc blizniaki. Chcialabym nastepne dziecko aale sie boje .Ciesze sie ze corcia jest zdrowa I nie wyobrazam sobie by moglo byc inaczej .

Dzis czytalam te historie o dziewczynce ktora od urodzenia czuje bol podobny do tego jak ktosby oblewal ja wrzatkiem. I wiele wiele innych ale ta szczegolnie mnie dotknela .nie wiem co musza czuc rodzice tej malej niewinnej istotki :( moze ktoras z Was zdecyduje sie .mysle ze w kupie sila .nawet najdrobniejszy pieniadz pomaga .nawet I 1 zł.

https://www.sieomaga.pl/nomorepain

Vanessa35 mysle ze Marietka po prostu chce sie napic bo moja tez tak ma . Jesli Tobie nie przeszkadza w zyciu czeste przystawianie to ja bym nie dawala wody. Ma ja od Ciebie .W gorace dni pokarm zmienia sklad I zawiera jeszcze wiecej wody tak aby dzieci sie nie odwadnialy . Plusem tego ze ja przystawiasz nawet na chwile tylko jest to ze pobudzasz laktacje.

Megi1992 fajnie Wam .My dopiero w polowie maja do Polski . Powiedz co z tym kaskiem .? Konsultowaliscie ? Obawiam sie ze u nas sie to zupelnie nie wyrowna samo . Czytalam ze KK placi za to tylko w ekstremalnych przypadkach kiedy glowka jest bArdzo mocno splaszczona .

Aleksandra ja ubieram spodenki cienkie body z dlugim rekawkiem I bluze .zzawsze mam ze soba kocyk I kiedy mi robi sie chlodniej (ja w krotkim rekawie)to przykrywam corcie.

MartaA fit fit fit ♡ :D

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Aaaaaa I co w ogole cyca nie chce nawet na chwile ? No bo wiesz w tym wymieszanym mleku tez jest ta woda ale nie mozesz jej co chwile chyba dawac tego sciaganego zeby sie napila bo tak jak mowisz to pelnowartosciowy pokarm . Dobrze by bylo jakby napic sie chciala z cacycusia . A tak to jesli Ci placze I myslisz ze to z pragnienia to moze jej troche wody zobaczysz . Chociaz podobno teraz do 6 m.z I na mm nie polecaja wody . Ahh trudne sprawy .

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Gabrysia wygina się do przodu do siadania. Najbardziej po jedzeniu z pełnym brzuszkiem :) Jak posadzę córeczkę na kolanach lub na sofie cieszy się i rozgląda dookoła. W sumie ile to można patrzeć się na sufit :)
Nóżkami nie jest jeszcze zainteresowana.
Budzi się o 5 rano i po jedzonku zamiast dalej spać to wg niej jest najlepszy czas na rozmowy. Słodziutka jest
Strasznie ślini się, co chwilę muszę ją przebierać, bo cala mokra jest. Piąstki i palce regularnie trzyma w buzi. Leżąc na brzuszku pod sobą ma staw śliny haha
Włosy jak wypadały tak nadal wypadają. Są dosłownie wszędzie. Jak tak dalej pójdzie to nie będzie co czesać haha
W nocy jeden raz wstaje na jedzonko. Od jakiegoś czasu w ogóle nie chce cycunia. W nocy na śpiocha possie, ale w dzień nie ma mowy. Pozostaje mi odciąganie, ściągam aż 40ml z dwóch. Załamka
Od tygodnia je i pije marchewkę. Oczywiście wszystko w koło jest ubrudzone jedzonkiem :) Kupka tez jest marchewkowa, a jak pachnie haha. Powiedźcie mi dziewczyny czym można z ubranek sprać plamy z marchewki? Odplamiacz dzidziusia nie poradził sobie. Wodę do picia daję już z miesiąc. Nie zawsze chce się ją pić. Wodę czy soczki daje pomiędzy posiłkami.
Wszystkie dzieciaczki rosną jak na drożdżach. Słodziutkie są
Majówka zaczęła się i deszcze zaczął padać. Co za pogoda!!!
Marta A przypadkiem doszłam co do kręcenia główką podczas snu. Po prostu zalega jej jeszcze powietrze, biorę ją na ręce, odbija się jej, odkładam ją z powrotem do łóżeczka i śpi spokojnie. Najadłaś się strachu, współczuję. Dobrze ze małemu się nic nie stało. Jak z kupkami? Jak Semi zniósł przeprowadzkę do nowego domku? Ja rozważam krzesełko do karmienia 3w1 http://www.smyk.com/caretero-primus-krzeselko-do-karmienia-stoliczek-green,p1077038794,swiat-niemowlaka-p cos w tym stylu. Chodzi mi o to bo później można zamienić to na stolik i krzesełko. Nad firma jeszcze nie zastanawiałam się. Najpierw muszę w sklepie obejrzeć i wsadzić Gabrysię. No i oczywiście musi być funkcjonale i łatwe w czyszczeniu. Gratuluje dojścia do wagi sprzed ciąży. Mi zostało jeszcze 5kg. Waga jak stanęła tak stoi. W spodnie mieszczę się bez problemu, ale gorzej z bluzkami czy kurtkami. W cyckach nie zapinam się haha
kategoryczna witam Cię na forum. Marchewkę już wprowadziłam. Dziś dam ziemniaczka. Zobaczę czy posmakuje :) co kilka dni będę wprowadzać nowe warzywka. Za 2 tyg mam wprowadzić mięsko, wg zaleceń pediatry. Marchewkę je z gerbera. Zupki kupiłam z hipp i gerbera.
AgaPo słodziak z Waszej Hani
Mae jak po chrzcinach? Fajnie że Antosiowi podoba się na basenie. Zakładasz mu jednorazowe pampki czy pieluchomajtki? Oby więcej takiego płaczu Antoś nie miał. Nie wiesz co to mogło być? U nas w 3 mies Gabrysia straszliwie ryczała przez 3 godz. Tulenie, kołysanie nie pomagało, cycunia nie chciała. Myśleliśmy ze to może kolka i zrobiliśmy jej ciepłe okłady na brzusiu i masaże. Po czym wykapaliśmy ją. Uspokoiła się, zjadała i padła. Jeden jedyny raz tak było i do tej pory nie wiemy co to było. Z kolkami problemów nie mieliśmy
Vanesa super wieści, cieszę się że torbielek zmniejszył się. Dziąsełka smaruję dentonox n. Pomaga. Mi tez z dnia na dzień zmniejszyła się ilość mleka. Czuje się z tym źle. tak jak pisałam wcześniej, cycunia też nie chce, jedynie w nocy przez sen. Doskonale Cię rozumiem. Spóźnione ale szczere. Wszystkiego najlepszego, dużo zdrówka i pociechy z dzieciątka. Co z oczkiem Mariettki?
Megi super ze wyjazd udał się. Widoki cudne. Śpi aż do 9, ja też tak chce, moja wstaje 4-5 rano i koniec spania.
Róża daj znac jak było na basenie. Ja wybieram się od 3 tyg i zebrać się nie mogę. Muszę ogarnąć się i po majówce wyruszyć.
Lenson jak się czujesz po operacji?
Walentynka witaj na forum. Wczoraj Gabrysia zjadła 635ml mm + dwa razy przed mlekiem zjadła trochę marchewki. Ogólnie to je 5 razy na dobę. 21.IV (w 18 tyg) ważyła 6020g, ur. 3025g.

Odnośnik do komentarza

Witajcie dziewczyny. Widzę, że wasze maluszki rosną jak na drożdżach. Mój klusek za 2 tyg skończy pół roku. Jak ten czas zleciał. Dwa tyg. temu był ważony i miał 9600! Już nie mam siły go nosić.

U nas wszytko po staremu. Nie wiem czy pamiętacie o biegunce którą miał mój synek. Znaleźliśmy się jednak w szpitalu bo zaczął robić kopkę ze śluzem. Po paru godzinach okazało się, że ma tzw adenowirusa i zostaliśmy wypuszczeni do domu, gdyż Fabi ani nie wymiotował, ani nie miał gorączki. Trzeba było po prostu odczekać, aż mu przejdzie. Dwa dni później było po wszystkim.

Dalej się rehabilitujemy. Jeździłam z Małym 2 tyg na masaż, który mu bardzo pomógł. Widać dużą poprawę w tym jak układa głowę np podczas snu. W najbliższy czwartek jestem umówiona na konsultację w sprawie kasku. Główka mu się wyraźnie poprawiła, jednak do ideału jeszcze daleko i najprawdopodobniej sama się już nie naprostuje, a im wcześniej go założymy tym krócej będzie go nosić.

Najgorsze, że mój mąż wyjechał 2 tyg temu do Anglii, a więc zostałam sama z tym wszystkim. Jak tylko zakończymy rehabilitację przeprowadzamy się do niego choć mam duże obawy. Ale to dopiero za parę miesięcy.

Widzę, że wprowadzacie Waszym dzieciom posiłki. My niestety przez tego wirusa mamy przez miesiąc wstrzymać się ze wszystkim, aby odbudowały mu się kosmki jelitowe. We wtorek idziemy na szczepienie, a parę dni po nim zaczynamy ze stałym jedzeniem.

Życzę Wam miłej nocy. Pozdrawiam.

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczynki co tu tak cicho :)

Ja teraz nie mam wogole czasu praktycznie pracuje wiecej teraz bo sa komunie i ruch jak w rzymie w salonie ..

Gabi no ja mam naszczescie pokarm odciagam 150 na 3 ggodz policzyłam to i mała wypija mi 1 litr mleka mojego na dobe masakra jaki głodomorek heheh
Oczko dalej łzawi i ropieje Pani dr zapisała kropki ale juz 6 dzien podaje i znowu tyle ze ropka biała nie zielona ale łzawi i ropieje dalej masuje 2 razy dziennie we wtorek mamy kontrole

Aleksandra super ze z małym juz ok :) i super rosnie jak na drozdzach moja tez ma juz 7 kg i 4.5 miesiaca mały klocus ::)

MartaA a Ty gdzie sie podziałas :) kochana ...

Meggii jak pobyt w polsce jestes juz u Siebie :) jak mały zniosł podroz ???

Witamy nowa mame :)

A oto moje 7 kg szczescia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa jestem jestem ale mi czasu brakuje bo pakuje wszystko w domu co sie da! A jest tego w cholere do tego maly nie zawsze mi daje cokolwiek zrobic bo Pana trzeba zabawic lub ponosic ale biore go wkladam do kartona lub miedzy ciuchami czy workami i mi sie tak przyglada co robie!
A jak zasnie to szybko nosze do auta by pözniej przewiesc a reszte zawozimy meza busem ale konca nie ma.
Poköj Gugusia dzis maz zlozyl jutro idie urzadzac,kuchnia jest,zestaw wypoczynkowy tez juz jest,sypialnia w kaplecie zostal möj poköj na ciuchy,lazienka,meza biöro i poköj na samej gorze ale to na samym koncu a tu w mieszkaniu sajgon! W sypalni to tylo lözko stoi gdzie z Gugusiem spimy a w okolo worki i kartony. Najwiecej zajal mi möj poköj bo az 3 dni i nawet niewiedzialam ze jest taki duzy! I przy okazji znalazlam pare rzeczy o ktörych zapomialam ze mam.
Roboty jest co niemiara jak nie tu w mieszkaniu to i jeszcze wiecej tam w domu do tego pözniej musimy pomalowac to mieszkanie bo chcemy od 1.06 juz wynajac by jakas dodatkowa kasa wpadla.
Wieczorami jestem padnieta bo opröcz tego pakowania,wycierania,odkurzania,prania,prasowania,obiady i te latanie w kölko z jednego kata do drugiego plus maly jeszcze ,przychodzi 22 godz i padam!
Dzis nie robilam nic bo sa moje urodzinki i sie bycze i przygladalam sie z malym jak maz sklada mu mebelki a teraz maly kima a ja zrobilam sobie lampke szampana! A co tez mi sie nalezy a maly i tak dopiero wstanie gdzies na pare godzin.
A teraz o malym!
Semi robi czesciej kupki bo je kasze manne ktöra bardzo lubi,je juz sporo ale nie wszystko,pije od czasu do czasu wode lub jakis soczek ale nie daje mu codziennie,chwyta zawsze szklanke lub kubek mojej kawy czy herbaty i chce pic! Pije z kubka normalnego bo nic innego nie akceptuje pil troche z dziubka ale szklanka jest dla niego najlepsza! Przy sniadaniu siedzi z nami i sciaga wszystko ze stolu,lapie wszystko co popadnie,wyrywa kubek z herbata jest niemozliwy! Nie mozna go utrzymac i nawet na pare minut nie moze byc spokojny chyba ze juz naprawde padniety jest. Wszystko co lezy w okolo niego zrzuca albo bierze do rak i prosto do buzi,nawet nogami lapie zabawki i podaje sobie tak do buzi,nawet papierek zauwazy na podlodze i go wezmie w rece,nic nie przeoczy wszysko go ciekawi,nie raz nie mam juz sily na niego ! Trzeba go trzymac bo chce stac jak stoi to idzie na przöd,maszeruje ostro,nie raz sama sie dziwie ze taki maly a juz rwie sie do chodzenia,glowe lezac podnosi wysoko,obserwator jeden,obraca sie w kazda strone,robi mostki i rözne dziwne rzeczy nie usiadzie w jednym miejscu musi sie wiercic i zbadac kazda strone i wszystko co jest kolo nigo ( to ma wszystko po mnie ja tez taka wiercipieta) ale on na takiego malego szkraba naprawde zachowuje sie jak by byl starszy.
Smieje sie w nieboglosy az mu tchu brakuje szczegölnie jak robie glupie miny albo jak go laskocze w kark lub pod pachami,smieje sie nie raz tak od siebie bo pilka sie odbije albo jak spiewam albo smieje sie do telewizora. W lözeczku juz nie chce byc zreszta juz za male na jego wygibasy,hustawka jeszcze idzie w ruch tam przysnie troche ale sypia po 20-30 min w ciagu dnia,takie drzemki tnie. Nowe zabawki interesuja go na krötko woli takie rzeczy codziennego urzytku jak gazeta,worek,jakis kartonik tylko trzeba zobaczyc by to ostre nie bylo,nawet plastikowa butelka sie bawi.
Ostatnio wyrwal mi pietke chleba ktöra jadlam i oczywiscie do buzi,fajnie ja ciamkal az byla tak mokra ze juz mu zabralam by sie nie zaksztusil,slini sie okropnie. Najgorsze jest to ze strasznie ciagnie mnie za wlosy mimo ze sa spiete,kolczyki sciaga, ciagnie za uszy i nos i moje biedne okulary do tego! Wlosy wychodza mi normalnie garsciami sa wszedzie!
Mrowienie rak troche ustalo ale nie do konca,kregoslup pobolewa mnie czesto.
Semi znalazl sobie ulubiona pozycje do spania,spi na rawym boku tak jak ja! Maz sie smieje jak wejdzie do sypialni möwi ze wygladamy jak by na s ktos tak poukladal.
Zostaje od jutra 2 dni sama w domu maz ma robote poza naszym miastem a ja pewnie jak zwykle przy jakims pakowaniu lub rozpakowywaniu .
Opowiem wam co möj potworek ostanio zrobil.wyszlam przed dom z nim i przechodzil sasiad z sasiadka z 18 miesieczna cörka mala chinka! Ja trzymajac Semiego, strasznie sie ucieszyl widzac ja i zaczal sie do niej smiac,usmiechac i zaczal ja dotykac a ona sztywna i nawet nie mrugnela okiem zero reakcji a o na raz podniösl jej spödniczke do göry!
A my wszyscy w smiech! Ze möj syn Casanowa a ona sie nawet nie bronila! Ale byl ubaw on zawsze musi gdzies te rece wlozyc lub cos w nie wziasc! Dosc ze usmiecha sie do kazdej Pani,uwielbia dzieci jest bardzo towazyski to juz podnosi spödniczki do göry! ha..ha..

Vanesa i co znalazlas mnie na Fb ?
Mala przeslodka!

Megi ciotka co sie nie odzywasz do mnie? Jak bylo w PL ? Jak braciszek Semiego?

111magda super ze sie odezwalas!
Prawie 10 kg niezle,drowy chlopczyk! Reszta napewno sie ulozy!

Gabi twoja widze ze ranny praszek! U nas to samo z przebieraniem bo ciagle mokry!
Mi Megi poradzila pranie na 95 stopni z Vanischem i super zero plam po marchwi!
Ja tez poczekam jeszcze troszeczke z krzeselkiem bo go tez chce wsadzic i wypröbowac.

Lenson jak u ciebie jak poszlo jak sie czujesz?

Odezwijcie sie kobitki bo cos nam Forum umiera chociasz raz na tydzien!
Jak komus nie odpisze to przepraszam oczy mi sie juz kleja die palulu! Pa kochane

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :)

My juz w domu . Wrocilismy w piątek rano Colin pięknie zniósł podróż przespał cała noc wstał o 6 akurat jak bylismy 10 km od domu troche pogadał z nami dotrwał do domu my sie przebraliśmy i wszyscy zasnęłismy pięknie . W Polsce było super :)

Marta a z góry przeprasZam ze sie nie odzywałam ale internet miałam tylko w domu u mamy a ciagle gdzies bylismy a jak nie bylismy to ciagle ktoś u nas wiec szczerze czasem nie miałam czasu nawet zjeść .

Ale super super super :) colin poznał wszystkie ciotki wujków i wszystkim był w zoo w parku na grilu . Mamusia wykorzystała ciotki i babcie i skoczyła na wielkie zakupy i fryzjer :)
Następny wyjazd podpiero gdzies za 3 msc .

Ah spotkałam sie z koleżanka która ma syna o 9 dni starszego od Colina i mały łobuz jak siedzi to główka ucieka na dół a zeby stał to moze pomarzyć Jasiu ma miękkie nogi jak z waty jak zobaczyła jak Colin stoi prosto i siedzi to nie mogła sie napatrzeć . Wiec widać każde dziecko rozwija sie po swojemu .

Teraz brak czasu Znow bo wszystkie sprawy tygodniowe trzeba załatwić zakupy mieszkanie lekarze itd :)

Buziaki dla wszystkich mam i dzieci :)

Odnośnik do komentarza

Vanesa - daj znać jak po kontroli tego oczka. U nas ciągle prawe oko ropieje, ale ta ropka jest biała.
111magda - super, że się odezwałaś. Kawał chłopa z twojego synka :) Trochę mieliście tych problemów. Szkoda, że Fabi musi mieć kask na głowie, ale to dla jego dobra. Jak piszesz im wcześniej zacznie tym krócej ponosi. A nic z tego nie będzie potem i tak pamiętać.
MartaA - no to macie faktycznie nawał pracy. Za to jaka będzie radość jak już się przeprowadzka skończy :) Własny dom i Semi w swoim pokoiku.
Megi - te trzy miesiące szybko zlecą do kolejnej wizyty. Aż zazdroszczę, że Colin tak dzielnie podróż zniósł. Jeśli my do Polski się wybierzemy to samolotem.
Gabi - ja z tym ściąganiem mam podobnie. Dlatego teraz dłuższe wyjścia są problemem bo mleko ściągam na raty. Na raz udaje się około 30-40 ml z obu stron. Nie wiem czemu tak jest. Ściągam mleko bardzo rzadko, ale wcześniej potrafiłam na raz zebrać 100 ml.
Z tym atakiem płaczu ja też nie wiem do końca co to było. Grunt, że się nie powtórzyło do tej pory. A co do basenu to zakładam mu jednorazowe pieluszki Huggies przeznaczone do pływania.
Lenson - jak po operacji?
Marysia - jeśli nasz jeszcze czytasz to napisz co tam u Kuby?

My już po chrzcinach Antka. Było bardzo intensywnie. Rodzina przyleciała do nas na kilka dni i mieliśmy sporo odwiedzin, bo musieli przychodzić na raty. Antek w kościele przez niemal cały chrzest "dawał głos" :p Bardzo podobało mu się oglądanie nowych twarzy, towarzyski chłopak jest. A i wszyscy rwali się do noszenia go :)
Tak poza tym dalej męczymy się z alergią. Wykluczyłam sporo rzeczy z jadłospisu ale postępu brak. Teraz tylko smarowałam Antośkowie policzki maścią sterydową, żeby chociaż nie był taki czerwony na zdjęciach.
Niestety mały słabo przybiera na wadze. Dzisiaj na kontroli miał 6440 gramów, a ma już prawie 4,5 msc-a. Spada więc ciągle na siatce centylowej, ale na szczęście dosyć łagodnie. Jeśli kolejne ważenie za 2 tygodnie będzie niezadowalające to zaczynamy wprowadzać już stały pokarm. A ja w międzyczasie wykluczam jeszcze pszenicę z diety i będę obserwować.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Ojej Mae przykro mi ze Antek jeszcze ma ta alergie,biedactwo! pamietam mojej siostry synek a möj chrzesniak tez biedny mial taka straszna alergie z wiekiem minelo ale biedak sie na cierpil bo go swedzialo.mam nadzieje ze mu szybko minie!
To möwisz ze byl dzielny na chrzcinach,no wiadomo kazda ciotka chce na rece i poglaskac,posciskac i ucalowac!
Antek widocznie ma taka swoja urode ze nie tyje szybko tez napewno przez ta alergie ale powiem ci ze möj skonczyl 5 miesiecy i wazy 7,5 kg a je normalnie taka chyba jego uroda.

Megi nie ma sprawy ja tez nie mialam czasu, tez odpisuje na raty bo nie mam kiedy i jak,dzis tez wozilam ze 3 razy wory! Zrobilam szafe w sypialmi mezowi ( Dostal cala dla siebie) i Semiemu zrobilam lözeczko,troche ciuchöw tych wiekszych poukladalam juz w szafie,dywan lezy ale jeszcze nie mam karnisza na firanke,jakies pölki czy regaly musze do ikei sie wybrac no i fotel bym mogla go karmic lub mu cos poczytac.
Takze konca nie widac,lözeczko Semiemu sie podobalo ale ogölnie dom mu jest obcy i chce szybko na rece mam nadzieje ze sie przyzwyczai bo jak jestesmy tu w mieszkaniu to jest bardzo szczesliwy usmiech od ucha do ucha.
Nagraj Colinka jak stoi albo cos wogöle i mi wyslij jestem bardzo ciekawa.
Jutro ma byc 30 stopni burze i grad!

Odnośnik do komentarza

http://www.medycynamanualna.net/jakie_sa_nastepstwa_pominiecia_fazy_raczkowania/pytania_i_odpowiedzi/43/26.html

Megi1992 MartaA nie zebym sie madrzyla ale kiedy czytam ze Wasze chlopaki sa stawiane to mam ciarki .Podsylam linka . To chyba potwierdzi kazdy ortopeda. Kazdy robi jak chce ale moze czasem po prostu nieswiadomie . No chyba ze oni samI bez pomocy siadaja a potem myk na nogi to zwracam honor .

Z gory sory za medrkowanie :)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Colin ma juz ponad 5 msc !
Siedzi juz prawie sam jedynie czasem ucieka do tylu z przodu potrafi sie podeprzeć . Stoi dumnie na wyprostowanych nogach nie uginają sie . Moja mama wychowała 3 dzieci moja ciocia 3 dzieci i 3 wnuków kuzynka 2 dzieci i uwaga każda z nich widziała jak Colin stoi i same mówiły ze jest bardzo silny mysle ze jak by cos było noe tak to napewno by mnie upomniały . Tyle u mnie w tym temacie .

Odnośnik do komentarza

Megi chyba nie przeczytałaś podesłanych linków :) Ale to Twoje dziecko i Twoja sprawa.

Sorki, że tak się wcięłam, pierwszy raz a czytam Was od grudnióweczek bo też rodziłam maleństwo w grudniu, terminowo prawie tak jak Vanesa swoją Marietkę :)

Odnośnik do komentarza
Gość terapeutka

o zgrozo... ledwo się urodziły już stawiają... i to nie kwestia siły jak to jedna z Pań określiła, ale głupoty rodzica...proponuję poczytać linki, które podały tu koleżanki - stania w tym wieku skutecznie powinno się zabraniać!!! No chyba, że dziecko SAMO usiądzie i SAMO wstanie na nóżki, a nie, bo tak mu się podoba... Późniejsze konsekwencje mogą być naprawdę tragiczne, więc zastanówcie się drogie matki....

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ha ha Marta widzisz zostałyśmy zbiczowane przez mamy które sa anonimowe :) moze zacznijcie pilnować swoje dzieci :) skoro mój Colin lubi stać i wychodzi mu to to bedzie to robił koniec kropka . Ha ha nie no śmiech na sali :)z

Mamama nic do ciebie oczywiście nie mam ty tu jestes ciagle i wyraziłas swoje zdanie a nasze nowe kochane mamusie robia pouczenia i zakazy

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...