Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Ja będąc nastolatka miałam to badanie. EEG. Trwało kilkadziesiąt minut. Robi się je często po urazach głowy, przy podejrzeniu padaczki, w śpiączce... Ja miałam napadowe bóle głowy. A że starsza córka to było tak: ok cztery mce temu, mając dwa i pół roku dostała kataru. Zasnęła i tak charczala, że ja to wybudzalo. Po rozmowie z mężem stwierdziliśmy, że pasuje jej ściągnąć ten katar na noc, bo po co na się męczyć. Podnieślisny ja wiec i powiedzieliśmy co zamierzamy zrobić i ścian ekip y katar. Bardzo się rozplakala i dalej zapadła w sen lecz zaraz zaobserwowalismy drgawki, do tego rzucała się po łóżku. No straszny widok. Nie dało się jej utulic ani uspokoić. Minęło po ok dwóch godz. Rano wezwałam lekarke. Powiedziała, że córka nie była dostateczbue wybudzona w trakcie czyszczenia nosa.. Mam nauczkę, nigdy nie będę wybudzac dziecka....

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny i u mnie dzis byl strach!
Rano zauwazylam ze Semi ma czerwone oczy,myslalam najpierw ze to od tarcia bo czesto trze oczy,pözniej patrze ze jest wiecej no to zabralam sie do czytania na necie i doczytalam ze to zapalenie spojöwek lub inne infekcje oka by natychmiast zglosic sie do lekarza,wiec pojechalismy do szpitala a tam tyle chorych dzieci! Czekalismy z pöltora godz a wizyta trwala niecale 5 min okazalo sie ze to od bakteri,brudnych raczek zapalenie spojöwek i ze jest zakazne ze mamy wszyscy myc ciagle rece i uzywac jednego recznika by te bakterie zniknely i maly dostal antybiotyk w kropelkach mam mu 4 razy dziennie dawac do oczu, my tez mozemy dostac,mamy sie nie zblizac do innych dzieci,biedny möj Gugus Pani Doktor powiedziala ze piekne niebieskie oczy a raczej czerwone!
Wyglada jak maly wampirek biedactwo moje!

A Megi u was juz spoköj?

Larisa to sie najadlas strachu ja bym chyba sie ze sra...

Dzis bylo pieknie na dworze bylismy na spacerku no i Semi bral dzisiaj pierwszy raz prysznic z tata,tata trzymal go na rekach a ja ich mylam raczej gugusia tylko,bardzo mu sie to podobalo i mozna w sumie codziennie, raz ze mna czy z mezem tak umyc dupke !
A tak to dzis u nas nuda wszystko pozamykane Wielki Piatek z tego co pamietam w Polsce chyba dzis wszystko pootwierane nie?

Odnośnik do komentarza

marysia1002 super, że Kubuś przekręca się
Vanesa słodziak, tylko wycałować
Larissa dzięki, zaczęłam też raz do jednej ręki raz do drugiej wkładać zabawki i daję jej palec do chwytania podczas karmienia. O kurcze, najedliście się strachu.
Megi odcisnęłam stópki i rączki w gipsie jak miała 2 miesiące. Jaki duży Colinek, przystojniak :) Współczuję, daj znać co wyszło po badaniach.
Gabrysia nie przekręca się z plecków na brzuch, odwrotnie tak. Wczoraj była grzeczna i pozwoliła mamusi wyprać i wyprasować firanki i zasłony :) Jutro zabieram się za pieczenie baby
Zauważyłam ostatnio, że zmniejsza mi się ilość mleka. Chyba powoli kończy się :( No i dziś dostałam okresu :<<br /> U nas dziś były cztery pory roku. Rano jak obudziłam się było biało
Mam pytanie do mam ws chrzcin. Ile Wasze maluszki dostały kaski od gości? Ile się daje? Pytam bo nie wiem ile dać.
Uciekam spać bo ledwo co patrze na oczy

Odnośnik do komentarza

Marta, ja pamiętam zapalenie spojówek i kojarzy mi się ze strasznym pieczeniem. Jakby ktoś sypnal w oczy piachem... Mam nadzieje, ze szybko minie małemu. Żeby tylko nic nie było w pakiecie gratis ze szpitala przy tylu chorych dzieciach...
Gabi, ja chrzest mam w pon a trzy lata temu jak chrzcilam pierwsza córka to goście z tego co pamiętam dawali między 300-500 a chrzestni ok 1000. Wszystko zależy, tak mi się wydaje, np od tego ile osobowa rodzina, czy impreza w lokalu czy w domu . My byliśmy rok temu u siostrzenicy męża i daliśmy 500zl plus jakiś ciuszek. Daj tyle na ile Cię stać, bo naprawdę stawki są zróżnicowane.

Odnośnik do komentarza

Gugus zrobil sie bardzo elastyczny,pröbuje wcinac sobie nözki i juz powoli mu sie udaje duzym palem dotknac ust i juz niedlugo pewnie bedzie mial noge w buzi!
Dzis go zlapalam na sciaganiu skarpetek raczkami,zawsze tarl noge o noge by mu spadly a dzis ciagnal reka z podniesiona dupka!

Larissa to nie ciekawie sie zapowiada!
Specjalnie usledlismy zdala od wszystkich dzieci bo sie balam!

Gabi jak ci sie konczy mleko,skad wiesz albo jak to rozpoznajesz?

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27703.jpg

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27704.jpg

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27705.jpg

Odnośnik do komentarza

MartaA wkładek w ogóle nie nosiłam. Opakowanie leży. Nawału też nie miałam. W dzień rzeczywiście ostatnio mam bardzo miękkie piersi.
Te święta wszystkie spędzimy razem z maluszkami.
Razem z Gabrysią życzymy Wam kochane mamusie zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.

Odnośnik do komentarza

MartaA wspołczuje małemu zapalenia spojówek tez to miaąłm 2 lata wstecz dziwny pikacy bol swiatłowstret płakałam z bolu ;/
oby małemu szybko przeszło :)
Semi jest taki duzy juz i kochaniutki :)

Gabi pobodz lakatacj laktatorem ja tez mialam problem z mlekiekiem ale pobudzalam lakatatorem i do dzis odciagam 2 butelki w nocyy :) tyle mleka teram mam a w dzien jest jak znalazł jak potrzebuje wysjsc z domu :)

Megiii jak Colinek ??????

Wesołych swiat wszystkim :)

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27737.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Marta a
Biedny gugus . Lepiej juz troszkę ? Ja cie proszę napisz mi na whatsapp wiecej szczegółów z wspólnego prysznica ha ha super pomysł moze tez to troche zgapimy :) tylko chyba nie wiem jak sie za to zabrać

A co do szpitala jak bylismy juz pare razy zawsze w weekend to strasznie duzo dzieci chorych

Vanesa
A colin ok od soboty zero drgawek . Wiec narazie chyba spokój
Ale widać ze Semi i colin jak bliźniaki bo ... Wstaliśmy rano i ? Colinowi oczko ropieje albo łzawi nie potrafię rozpoznać jak wstał z drzemki to na rzęsach miał troszkę ropy . Poczekamy do jutra co sie bedzie działo.
A malutka jak ok ?

Gabi
Bedzie dobrze nie poddawaj sie i karm jak najdłużej sie da. Ja żałuje ze na początku sie poddałam

My tez życzymy smacznego jajka :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Gabi
Kochana a moim zdaniem może po prostu ustabilizowała Ci się laktacja? Po dłuższym czasie tak wlasnie często jest że piersi nie są już "pełne" a mleko produkuje się już tylko nabierzaco zgodnie z potrzebami dziecka podczas ssania;) mam nadzieje że tak jest u Was. A jeśli bardzo się martwisz to pobudzaj laktacje laktatorem.

Marta a
Biedny twój maluszek.. Dobrze że w pore zauważyliście co się dzieje. Lepiej już po lekach??
Tak. Dobrze pamiętasz w pl w wielki piatek i sobotę też wszystko pootwierane..

Megi
Dziękuje że pytasz co u nas :) zaraz wam napiszę. ;)
Jak colin?? To musialaś najeść się stachu... Ja mialam też kiedyś to badanie eeg bo czasem słabo mi się robiło i wyszło mi nieprawidłowe.. Powiedzieli że to może być epilepsja. Po nim mialam rezonans głowy który wykazał że jednak jest wszystko ok.

My już po chrzcie... Witus był cudowny taki spokojny. Natomiast teraz odreagowuje chyba ten cały hałas gosci itd.. Albo po prostu dokucza mu bol dziaseł.

Coraz więcej umiejętności opanowały te nasze dzieci. :)
Mój synek przekreca się już od dłuższego czasu, bawi się raczkami, nóżkami.. Wymyśla coraz to nowsze dźwięki i "słówka" ;D. I kocham jak się śmieje i patrzy mi prosto w oczy swoimi wielkimi oczkami. Całe zmeczenie mija wtedy:)
A jak u waszych dzieci z próbami siadania? Mój aż tak się nie garnie do tego, nieraz zlapie się za ubranko ale zdecydowanie woli leżeć i na boki się "gibać" ;p

Pozdrawiamy mamusie :-* i wasze dzidziusie :-D

Odnośnik do komentarza

Swieta, swieta i po swietach. Dwa dni bylismy w rozjazdach. Gabrysia spisala sie na medal. Rodzinka pochwalila nasza coreczke, ze taka grzeczna jakbysmy dziecka nie mieli :) Obie jak nigdy dzis spalysmy do 9. Chyba byla zmeczona bo zawsze wstajemy ok 6. Zjadla, pomarudzila troche i teraz znowu spi.
Dzieki dziewczyny. Ostatnio caly czas jestem w biegu przez co zmeczona jestem bardzo. Moze dlatego a moze tylko wydaje mi sie. Jak mam chwile to sciagam mleko. Nie ma go tyle co np miesiac temu. Ciesze sie ze jest i bede dawala Gabrysi jak najdluzej sie da.
Co do umiejetnosci to przekreca sie tylko z brzucha na plecy. Zywiolowo reaguje na odbicie w lustrze. Zawsze zostawia swoje odciski palcow :) Glowka lata jej na wszystkie strony, taka ciekawa jest swiata. Cwicze prawa raczke bo slabiej chwyta.
MartaA jak czuje sie Semi?

Odnośnik do komentarza

Heeeeejaaaa !

W końcu Was nadrobilam :D

Jak po świętach mamusie??
My byliśmy u teściów. Jaśko cały pobyt się uśmiechał i był bardzo grzeczny :) rośniemy jak na drożdżach.

Marta A, jak oczka Semiego?? mam nadzieje, że lepiej.

Megi Colin sliczny. Siedzi juz ? bo na jednym foto siedzi :P

Obiecuje poprawę i bd częściej do Was zaglądac :)

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie!

Baaardzo dawno się nie odzywałam, ale często o Was myślałam. :)
Moja Julka wchłonęła mnie całkowicie... Po prostu 100% mojego dnia skupia się na Niej. :)

A więc o u Nas...

Hm. Moje szczęście za 2 dni kończy 3 miesiące, czas zleciał jak szalony! Co potrafi do tej pory?
Śmiać się w głos, mimo że co raz częściej jej się to zdarza to za każdym razem lecą mi łzy :D
Nadal czekam aż zacznie się przewracać z pleców na brzuszek, bo nadal nie lubi leżeć na brzuszku.
Uwielbia skupiać na sobie uwagę, gdy tylko wchaczy, że ktoś jest w pobliżu szuka wzrokiem i zaczyna gaworzyć. :)
Ogólnie to jest kochana, gdy trzeba 'zajmie się sobą', tak, że mogę spokojnie wstawić pranie, ogarnąć obiad itd.

Teraz w niedzielę mieliśmy Chrzciny.
Lepiej sobie tego wyobrazić nie mogłam, wszystko było jak najlepiej, Julka w kościele ani nawet nie pisnęła, rozglądała się po kościele z zaciekawieniem.
W domu podczas obiadu, grzecznie leżała 'prezentowała' się i uśmiechała do wszystkich. A już po imprezie była tak zmęczona, że zasnęła mi w wanience podczas kąpieli. :)
Ale najgorsze jest to, że z nie dogadania nikt nie zrobił ani jednego zdjęcia podczas chrztu w kościele. :/

Co do naszego trybu dnia, hm nic się nie zmieniło. :) Dalej grzecznie przesypia całą noc, ostatni raz je o 22 i potrafi przespać do 6-7 rano. W dzień śpi już o wiele mniej, domaga się uwagi. :)
No i brzuszek, w końcu od jakiś 2 tygodni mamy spokój. Już nie daję kropli, kupki są z reguły co 2 dni, ale potrafi zrobić 2-3 w ciągu dnia. :)

A co do mnie, to w sumie nic nowego. Z moim Ł. JAKOŚ zaczęliśmy się dogadywać, co prawda czasami mam ochotę mu wbić nóż w plecy, ale cóż takie charaktery mamy. :) Nie mogę już narzekać, że nie zajmuje się małą, bo zaczął. Chyba w końcu poczuł, że jest w 100% ojcem. I, że zajmowanie się dzieckiem to obowiązek a nie 'przyjemność'.

Mój pierwszy okres po ciąży był mega bolesny, i trwał z dobre 12 dni. Zaczęłam brać tabletki, więc już bez stresu. :)
Rana po cc właściwie się już wchłonęła, smaruję BioOil od tygodnia, póki co bez zmian...
Ale za to moja waga, uparcie zatrzymała się w miejscu i nie chce iść w dół... :/ No, ale prawdę mówiąc za szczególnie jej póki co nie pomagam. :p

No i zaczęłam walczyć z najgorszym problemem jaki mnie dopadł po ciąży... Wypadanie włosów!
Moje włosy są wszędzie!
Jak wstaję rano najpierw 'czyszczę' Julkę z moich kłaków, poduszkę, cholera mała nawet w pieluszce miała moje włosy! :/
Przed świętami z ogromnym bólem serca ścięłam włosy, a miałam długość za łopatki, a aktualnie mam lekko przed ramiona, więc znacznie skróciłam...
Póki co dało to tyle, że wszędzie leżą krótsze włosy a nie długie :p
Biorę witaminy, ale nawet fryzjerka powiedziała, że musi po prostu wypaść co ma wypaść i tyle...
Łatwo powiedzieć... Ja już nawet boję się czesać. :D

Dość chaotycznie napisałam co u nas, mam nadzieję, że się nie gniewacie. :)

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27793.jpg

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27794.jpg

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27795.jpg

monthly_2015_04/grudniowe-2014-maluszki_27796.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Halo mamusie :)

Młoda fasolka
Fajnie ze sie odezwałas.
Lalunia jaka duża juz :)
Widze mata z pianinkiem ?
Sprawdza sie ? Julka chętnie na niej leży ?
Super ze mała przesypia cała noc zazdroszczę .
A włosy to i mój problem ! Sa wszędzie wszędzie wszędzie i to w wielkich ilościach . Juz nie wiem co robic

Lenson
Jak miło ze i ty napisalas :)
Colin sam nie siedzi ale uwielbia być w tej pozycji wystarczy ze dam mu rączkę a on juz sie podnosi nawet jak leży w łożku to próbuje po kołderce albo kocyku sie wspinać wszystko tylko zeby siedzieć.
Gdzie zdjęcia Jasia :)?

Gabi
U nas colin z brzusza na plecy przekręcił ske tylko pare razy na równe 3 msc od tamtej pory tylko z pleców na brzuch chyba łatwiej im tak :)

Aleksandra
U nas ok oczko juz zdrowe jedynie pan colin ma od wczoraj złe dni :) jest mega maruda najchętniej na rączkach nawet problem z jedzeniem chce ale nie chce i muszę sie bawic i kombinować .
To widać mój mały dziubek jest jedynym dzieckiem które nie wiem ze ma
Stopki :) jeszcze nigdy ich nie złapał .

Dziewczyny maja wasze dzieci jesscE tez odruch moro ? U nas od jakiegoś czasu znowu sie straszy bardzo colin . Był juz spokój i nagle znow .

U nas święta spokojnie . Maz ma
Urlop 2 tyg i wczoraj zaczęliśmy kombinować co zrobic dzisiaj zarezerwowaliśmy domek z dwoma pokojami kuchnia itd bo hotel nie ma sensu z dzieckiem i jedziemy do niedzieli do szwajcari odpocząć troszkę . Pytaliśmy lekarza powiedział ze do 2000mnpm jest ok nasz domek jest na 1000mnpm . Tak samo zrobimy próbę jak colin zniesie drogę i pobyt tam . Pogoda ma być super.
Mam troche stres i juz nie potrafię ogarnąć co mam zabrać itd . Karmiła bym cyckiem nie było by problemu cycki zawsze mam ha ha a tl podgrzewacze butelki mleka słoiki wody .

Odnośnik do komentarza

Meggi- Tak, tak to ta z pianinkiem. :D Wczoraj ją położyłam na tej macie pierwszy raz i powiem Ci, że z lekka miała strach w oczach bo co ruszyła nogą to coś zaczęło grać. Ale bardziej chyba chodziło o to że wcześniej nie leżała na podłodze, zawsze w pokoju leży na kanapie, i nagle ją położyłam tak nisko i nie wiedziała co jest grane :) I była zdezorientowana, ale dzisiaj już było lepiej, nawet zaciekawiły ją zabawki nad nią :)

A no to karmienie butlą jest dość 'upierdliwe' tu się zgodzę... Najbardziej właśnie podczas wyjazdów.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Lenson po swietach pewnie przybylo mi pare kg haha. Fajnie ze odezwalas sie. Pisz czesciej co u Was
MlodaFasolka fajnie ze odezwalas sie. Gabrysia tez nie lubila lezec na brzuszku, zawsze byl placz. Jakos od 3-4 tyg polubila :) Super ze problemy brzuszkowe przeszly. Moj pierwszy okres trwal az 3dni. Zawsze mialam 5-dniowe. Co do rany to mam jeszcze niewielkie zgrubienie po cc. Nadal jest lekko czerwona. Nie mam kiedy smarowac czy masowac jej :( Moje wlosy tez sa wszedzie. Wypadaja mi garsciami, jestem przerazona. Jeszcze troche i nie bedzie co czesac. Przed swietami tez skrocilam wlosy i nadal leca :[ Julcia slodziutka i taka duza
Megi moja tez nie wie ze ma stopki. Podnosi je wysoko i nic. Moro nie zauwazylam ale ostatnio niespokojnie spi. Czesto kreci glowka tylko w nocy. Nie wiem co to moze byc. Moze snia sie jej koszmary. Udanej podrozy zycze. Rzeczywiscie butla jest meczaca ale daje jakos rade. Na podroz leje do butli wrzatek i powoli stygnie do nastepnego karmienia.
Gabrysia lada dzien skonczy 4 miesiace!!!! Szok jak ten czas leci

Odnośnik do komentarza

Mae Antek zrobił świetny prezent dla taty ;) co do męczenia się z skórką dzieciaków to ja tez już sama nie wiem co to może być ale co raz mniej się tym przejmuję, nawilżam ile tylko mogę i liczę że z wiekiem to minie.

Megi mam nadzieje że już wszystko dobrze.

MartaA oby Semi juz miał tylko niebieskie oczka;)

Gabi a dokarmiasz mm czy tylko karmisz piersią ??

Aleksandra super że chrzciny się udały . co do siadania to mały siada ale jak leży na nie a jak leży na łóżku to nawet nie próbuje, pewnie ciężko mu wystartować ;)

Młoda Fasolko Julka pięknie wyglądała ach i te jej włosy ;)

Dziewczyny łączę się z tymi które wstają co chwile w nocy na karmienie mój Kuba też jakieś 2 tygodnie budzi się co 2,5 -3 godziny na jedzenie a wcześniej to potrafił 6 godzin przespać och kiedy to do nas wróci ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Gabi a próbowałaś herbatki laktacyjne albo karmi bezalkoholowe? Ja po herbatce zawsze mam więcej pokarmu choć trzeba uważać bo od nadmiaru robią się małej zielone kupki.
Megi czasem sie jeszcze zdarzy moro ale juz nie takie gwałtowne chyba bardziej jak się zdziwi a nie przestraszy.
Młoda fasolka jak czytam tydzień po tygodniu jak rozwija się bobas to przeczytałam ze w trzecim miesiącu życia tatuś odkrywa dziecko i wtedy się w nim zakochuje, bo wtedy dziecko staje się bardziej kontaktowe stroi minki słucha śmieje sie itd u nas tak się właśnie stało, teraz widzę że chętniej się niunią zajmuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Gabi a próbowałaś na pobudzenie laktacji herbatki laktacyjne albo karmi bezalkoholowe? Ja po herbatce zawsze mam więcej pokarmu choć trzeba uważać bo od nadmiaru robią się małej zielone kupki.
Megi czasem sie jeszcze zdarzy moro ale juz nie takie gwałtowne chyba bardziej jak się zdziwi a nie przestraszy.
Młoda fasolka jak czytam tydzień po tygodniu jak rozwija się bobas to przeczytałam ze w trzecim miesiącu życia tatuś odkrywa dziecko i wtedy się w nim zakochuje, bo wtedy dziecko staje się bardziej kontaktowe stroi minki słucha śmieje sie itd u nas tak się właśnie stało, teraz widzę że chętniej się niunią zajmuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...