Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Hej dziewczyny nie było mnie tu trochę ale wreszcie się zebralam i pisze;)

U nas życie toczy się powoli, Kubuś z każdym dniem mnie zachwyca czymś nowym;)
Ciągle karmię piersią, mały niby ładnie je ale i tak jest w 25 centylu, dalej tez walczę zjego skórka choc jest juz duża poprawa buzię ma juz bardzo ładna teraz tylko od czasu do czasu jakiś liszaj mu wyskoczy na cialku i uzywam latopicu jest super kupilam też zaszetki i tez mu je podaje ;) jedyne co to po trądziku ma trochę zaskórników na buzi;(.

A i ciągle mały śpi w kołysce choć jak kilka razy karmiłam go w nocy w lozku to zasypialam i mały prze godzinę a nawet i 2 spał z nami ale postanowiłam to zmienić i karmie na siedząco w fotelu i odkladam go fo kołyski a sama przytulam się do mezusia;)

Maly ma od jakiegoś czasu ma ustalony plan dnia i staram się go trzymać, jak na razie dużo śpi bo ma 3 drzemki w ciągu dnia razem ok 6 7 godzin, dajcie znać czy to dużo czy nie.

AgaPo moj tez jescze sie nie przekreca ale spokojnie ja due tym nie martwię bo tak też było z podnoszeniem główki nie podnosił tylko tyle żeby sobie głowę przekręcić w czasie snu i któregoś dnia podniósł ładnie wysoko i terax juz tylko tak robi;)

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza

Czytałam właśnie artykułu na interii o ukraińskich dzieciach mieszkających w piwnicy w schronach.. Człowiekowi płakać się chce, żal dzieci, każde ma prawo do szczęśliwego dzieciństwa bez strachu i głodu. Ja położyłam moje dwie córki spać najedzone, wykapane i co najważniejsze bezpieczne. Powiedzcie co się dzieje z ludźmi ze zamiast choć trochę wczuć się w sytuacji tych biednych zwykłych ludzi komentarze pod artykułem są obraźliwe i krzyczące, że dobrze im tak, że nasze dzieci też mają źle, że to mało mordercy itp... Co dzieci winne?

Odnośnik do komentarza

Marysia1002 wydaje misię że to dużo snu, tzn w sam raz, moja mała nie więcej niż 4-5 godzin dziennie, jedna dłuzsza drzemka w okolicach spaceru (dosypia około godziny po przyniesieniu do domu) i dwie krótkie. Wydaje mi się że potrzebowałaby więcej bo często ziewa i jest marudna pod koniec dnia, no ale nie mogę jej namówić na więcej, po prostu w ciągu dnia szybko się wybudza.
Megi1992 ja również zapisałam małą na basen, od maja bo będzie skończone miała 4 miesiące. Już się nie mogę doczekać żeby ją zobaczyć w wodzie. U nas kurs trwa 10 zajęć po pół godziny. Ciekawe jak szybko taki maluch będzie umiał pływać....

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Roza, ja chodziłam ze starszą córka na takie zajęcia na basenie odkąd skończyła 4 mce do 10mca,potem zaczęła się zima, choroby i tak gruba się rozsypala. Na początku to było oswajanie z wodą. Potem zabawy typu przepływanie pod tunelem z zabawkami, łapanie kaczek. Po kilku mocach było nurkowanie... Znajoni chodzą nadal ze swoim synem teraz już trzyletnim (czyli chodzą 2,5 roku) i teraz w sumie mały pływa żabka.

Odnośnik do komentarza

Roza87(chyba mamy tyle samo lat jeśli twoj rok utodzenia to '87) moj Kuba też najdłuższy sen ma ma spacerze i jeszcze dosypia w domu godzine.

Ja też chcę zapisać młodego na basen, myślę że od kwietnia ale jeszcze zobaczę jak jest z miejscami bo się nie orientowalam.

larissa95 ja ciągle myślę o Ukrainie juz jak w ciąży byłam to myślałam Kubuś w jakich czasach będziemy żyć, bardzo się boje zeza 20 lat jak nasi chłopcy dorosną i u nas może byc tak jak tam jak nie wcześniej; (

http://www.suwaczki.com/tickers/relgj44jyqw72m9x.png

https://www.suwaczki.com/tickers/relgx1hpa9terjpy.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej grudniowe mamusie :-)
Przepraszam że nie odpisze wam imiennie ale z telefonu to zawsze dużo zabawy a głowa mi pęka więc tak tylko się melduje że u nas wszystko ok :)

Witek skończył 4 miesiące. Codziennie kocham go mocniej. Jest niesamowity.

Za tydzien mamy chrzest (w 1 święto). Ciekawa jestem jaka pogoda bedzie.. Chrzest na 16 osób. Dla malego ubranko już mam. Sobie też coś kupilam ale co chwilę zmieniam zdanie w czym pójdę ;P

Piszecie o ukrainie... Mój boże aż się boję oglądać wiadomości jak słyszę co się dzieje na świecie... Patrzę na tego mojego malutkiego chlopca i modlę się żeby nigdy nie musiał patrzeć na takie rzeczy. Mam nadzieje że się tam w pore opamiętaja :(.
U mojego k na komendzie mają zbiórkę pampersów dla uchodźców także też się dorzucamy, bo trzeba pomoc jak tylko można. Zwlaszcza tym małym niewinnym dzieciom.

U nas pogoda się zepsuła.. Ale już i tak wiosna blizej niż dalej. Coraz lepiej się spaceruje i spacery robimy coraz dłuższe. Wcześniej się bałam co bedzie jak maly zacznie płakać daleko od domu, a teraz jest coraz ciepłej więc w razie czego mogę wyjąć go z wózka i przytulić :)

Trzymajcie się kobietki:-*

Odnośnik do komentarza

Widze ze nie tylko ja wstalam rano. Ostatnio malej cos odmienilo sie. W nocy je co 2h, possie piers 5 min na spiocha. Budzi sie po 5, zje po czym zaczyna bawic sie i rozmawiac. Robi sobie krotka drzemke ok 8
Wczoraj byla tak sliczna pogoda +20'C a dzis +3'C :(((
111magda super ze nie musicie isc do szpitala. Takiej doktorki tylko pozazdroscic. Szkoda ze nie ma wiecej takich. Zdrowka zycze Fabiemu
Marysia moja w dzien spi 3-4h. Glownie na spacerku lub podczas jazdy autkiem, czasem pospi jeszcze z godzinkę. W domu lapie krotkie drzemki. Twoj Kubus dlugo spi w porownaniu z Gabrysią.
larissa wczoraj w wiadomosciach mowili o 5 dniowym noworodku. Tatus uderzyl o futryne i wyrzucil z domu dzieciatko. Scyzoryk w kieszeni otwiera sie. Co winne jest to dziecko, nie zrozumiem ludzi. Jak to jest ze jak czlowiek chce to nie moze miec ukochanego skarba a jak nie chce to ma na potege i wyrzuca lub zabija!!!!
Aleksandra ciesze sie ze u was wszystko w porzadku
Milego weekendu zycze

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :-)
Długo się nie odzywałem, bo teraz ciężko z czasem. Codziennie chodzimy na spacery, wczoraj nie byliśmy bo cały dzień lało dzisiaj to samo :-/
Moja mała jest coraz bardziej kochana. Zasypia kolo 21 czasem później w nocy różnie, czasem obudzi się o 4 czasem o 5, a dzisiaj o 3 juz wstała na cyca. Do rana z nami śpi i wstajemy kolo 8 mała się obudzi rano, ale leży jeszcze w łóżku i mam czas żeby się ogarnąć.

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Ja unikam ogladania takich rzeczy bo jestem bardzo w tych sprawach uczuciowa i zaraz rycze!
Najgorsze jest to ze caly swiat sie przyglada i nikt nic nie robi w tym kierunku by i pomöc,dzieci czy na Ukrainie,Iraku,Iranie,Afryka i te inne biedne kraje,dzieci umieraja na rözne choröbska lub z glodu nie maja zadnej przyszlosci sa od urodzenia skazani na biedote i szybka smierc az sie serce kraja a wystarczylo by by kazdy kraj zrobil jakis Produkt w ktörym bylo by pare centöw dla biednych dzieci to by sie miliardy nazbieraly!
Takie bogate kraje tylko sie patrza i do tego nazekaja ze im jest zle!
Ciesmy sie tym czym mamy bo nam jest naprawde dobrze!
A co do takich organizacji charytatywnych nie mam zaufania!
Okolo 10 lat temu bylo w Srilance sunami gdzie zmiotlo cale miasta tysiace ludzi,dzieci,domy,szkoly wszystko! Byla wielka katastrofa bylo möwione na kazdym kanale w kazdym kraju (moze przypominacie sobie wtedy zmiotlo jadacy pociag z ludzmi) caly swiat zbieral kase u nas Pan Schumacher dal 1 milion euro plus inni nazbierali naprawde kilkanascie milionöw euro bylo bardzo glosno o tym ! I co ?
3 miesiace po sunami bylam w miejscu gdzie to sie stalo ( w Srilance) wygladalo to jak by bylo po zakonczonej wojnie czyli nic! Staly tam postawione takie baraki dla ludzi raczej budy dla psa! Ludzie zaczeli za nami biegnac,prosic o pieniadze a my zesmy wszesniej porozmieniali je bo w to miejsce specjalnie jechalismy 200 km od naszych znajomych by zobaczyc to miejsce po sunami.Takiego widoku nie zapomina sie cale zycie! No i porozdawalismy kase i ci ludzie zaczeli opowiadac ze nic od miasta czy kraju nie dostali nie maja nawet czystej wody,dostali worek grochu do jedzenia gdzie nam pokazali a w nim robaki! I gotujac ten groch na ogniu potrzeba ze 2 dni by wogöle zmiekl! Niedostali nic,zadnego wsparcia,zadnych pieniedzy,domöw,ubran nic kurwa sorry ale do tej pory mnie to rozbraja! Gdzie te miliony?
Tylko Reklame sobie robia kto ile dal a tu dupa poprostu wielkie klamstwo! Dlatego od tamtej pory jak mam cos dac to do reki a nie do jakis organizacji po to by oni sami napychali sobie pieniedzmi kieszenie!
Sa owszem pomoce jak wybudowanie szköl,robienie pap by leciala czysta woda itd ale to za malo!! Nie dosc ze sa biedni,chorzy ,nie maja nic to jeszcze najwiecej katastrof jest wlasnie w takich biednych krajach! Co oni zawinili? Czy to sprawiedliwe? Nie raz sobie mysle Boze i ty sie tylko na to tak patrzysz?
Dziekuje mu codziennie za zdrowego syna za moje najwieksze szczescie na swiecie! Ale tez sie pytam a co z innymi dziecmi? Czy one sobie zasluzyly na takie zycie,w brudzie,smieciach,bez domu,bez milosci (juz mnie bierze na placz)!
Niektöre dzieci marza tylko by miec swöj pokoik inne by miec wogole dach nad glowa inne by byc zdrowym itd...mozna o tym oisac i pisac!
Czemu jak teraz byla Ebola w krajach afryki zrobili test na amerykanie i przezyl a mimo wszystko nie wyprodukowali tych leköw czy szczepionki bo kur...za drogo dla nich jasne za drogo bo sa czarni czy co? Patrzyli sie jak ludzie padali jak kawki,owszem byla pomoc tam ale po to by zapobiec rozszezaniu sie a nie ratowania zyc ludzkich! Bali sie by nie przeniesc choroby do europy czyli Bali sie o wlasne dupska a co ja bede pisac swiat sie robi coraz chciwszy,kazdy patrzy tylko na siebie i odwraca glowe widzac biednego!
Wiadomo samemy mozna niewiele zdzialac ale jak by wszyscy sie ogarneli napewno jeden czy drugi kraj by sie od biedoty uratowalo.Jestem ciekawa jak te inne organizacje,slyszy sie na co dzien ile kto uzbieral pieniedzy i co z nimi?

Odnośnik do komentarza

Larissa möj tak mial opröcz dzisiaj tez ostatnie 2 dni tak zasypial,budzil sie z przerazajacym krzykiem,zasypial i za godzine to samo ale przeszlo dzis musze sie pochwalic spalo sie nam bardzo dobrze!
Gugus wstal tylko 2 razy na jedzenie okolo 21 poszedl spoc pierwsze jedzenie o 2 dopiero a 2 o 5.30 ! Sukces moze ciotka Megi nam dobrze zrobila bo gadalysmy wczoraj przez Telefon! Fajna babka!
Do tego nic mnie nie bolalo swieto lasu! A przedwczoraj w nocy ryczalam u bölu kolana nie moglam wstac ani nogi wyprostowac a dzis jak nowo narodzona do tego wyspana i swieci jeszcze sloneczko! Lepiej byc nie moze!

Aleksandra,marysia,marta wkoncu jestescie! Fajnie ze u was dobrze i dzieciaki sie fajnie rozwijaja,u nas ze spaniem tez tak bylo ciagle sie zmienia ale juz na lepsze.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny

To widzę, że nie tylko mogą robi sobie teraz pobudki nocne...
Marysia, fajnie ze zajrzalas do nas:)
Aleksandra, zapowiadają zimne święta a najgorzej w drugi dzień... My też wtedy chrzciny. Fajnie, że u Twojego męża są takie inicjatywy..
Gabi czytałam o tym świrze co wyrzucił dziecko przez okno... Czytałam, że córka i żona mówią co innego, córka, że wyrzucił przez okno a żona, że wcale nie. Mam nadzieje, ze nie broni go po tym co zrobił...
Marta, nic dodać, nic ująć... Mam takie same spostrzeżenia co do biedy i światowej pomocy.

Odnośnik do komentarza

Martaa fajnie ze odezwalas sie i ze u was wszystko jest w porzadku
MartaA szczera prawda. Zgadzam sie z Toba co do pomocy. Kase biora do swojej kieszeni a ochlapy rzucają poszkodowanym i biednym i chwala sie ze pomogaja. Smiech na sali.
Po swietach tez bede chciala ruszyc na basen. Musze zorientowac sie co i jak.
Gabrysia dzis w nocy (ok 3) plakala nie wiedzac czemu. Cyca zbytnio nie chciala to dalam jej odciagniete mleko. Zjadla od niechcenia i poszla spac wiercac sie. W ogole jak wczoraj zasnęła ok 20:40 to wstala dzis ok 10. Szok bo bardzo dawno tyle nie spala. Zjadla tylko o ok 3 i 7. Moze zmiana czasu tak na nia wplynela haha
Oby tak zostalo bo ostatnio wstawala o 5 i jadla co 2h w nocy. Przez to jestem padnieta.
Strasznie dretwieja mi rece zwlaszcza lewa reka. Nawet teraz od trzymania telefonu.
Standardowo na swieta psuje sie pogoda. Czekam tylko na snieg by ulepic zajęca haha A w poniedzialek zamiast lac sie woda to bedziemy rzucac śnieżkami

Odnośnik do komentarza

Gabi82 dobre pytanie co do pieluch, a w ogóle to czy same pieluchomajtki na basen czy jakiś strój kąpielowy dla takiego maluszka?
larissa85 moja Gabrysia też tak się budziła przez dwie czy trzy noce, dodatkowo problem z zaśnięciem na koniec dnia, a potem samo przeszło, teraz znowu wstaje zazwyczaj dwa razy w nocy a przerwy między karmieniami wynoszą nawet 5 godzin
no widzisz a ja myślałam że maluszek nauczy się pływać podczas jednego kursu... no ale najważniejsze i tak żeby oswajał się z wodą, nawet jeśli nauka zajmie więcej czasu niż myślałam
Marysia1002 tak jestem również z 87
Martaa89 ja praktycznie nie wychodzę bez malca, chyba że już naprawdę muszę i zawsze śpieszę z powrotem, bo mam wrażenie że moje dziecko cierpi, oczywiście zazwyczaj to tylko moje wyobrażenie, bo jak przychodzę to ma się całkiem dobrze. te wyjścia nigdy jednak nie były dłuższe niż 1,5 godziny.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Roza i Marysia tez się dopisuje do waszego rocznika.

Sorki dziewczyny ze się nie odzywam ale nie dość że zajob przed swiętami to na to wszystko moja mała sie rozchorowała. W czwartek było wszystko ok a dzis ostre zapalenie oskrzeli, jak do jutra nie bedzie poprawy toszpital, normalnie jestem załamana mieliśmy chrzcic w 1-sze swieto a teraz niewiadomo czy nie trzeba wszystkiego odwołać.

Odnośnik do komentarza

Gabi, ja kupowałam pampki do wody 3 no one są dość ciasne i w ogóle jak będziesz chodziła raz w tyg to zanim stracisz opakowanie to dziecko dobije do rozm 3:)
Roza,mam nadzieję, że moja tez opamięta się z tym budzenie w nocy :)
Gabrysia, trzymam kciuki żeby jednak obyło się bez szpitala... Macie zamówiony lokal? Jeśli nie to może mimo wszystko jeśli zostaniecie w domu lepiej później ochrzcic? Będziecie zaraz po chorobie a ma być zimno... Życzę zdrowia.
Co u pozostałych dziewczyn?

Odnośnik do komentarza

Marta89, ja sama rzadko wychodzę. Do sklepu i powrót... Mała płacze u dziadków na rękach a mąż wraca późno z pracy i zajmuje się starsza córka.
Ja byłam dzis z mala na rehabilitacji. Wydawało mi się, że lewa ręka ma słabsza, trzy tyg temu byłyśmy u pani dr i dala skierowanie a dziś pani fizjo powiedziała, że jest ok, pokazała mi jak się bawić z takim maluchem. Odświeżylam sobie info co do obrotów, przewrotow, fajnie było.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...