Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Ciocia Gabi dziękujemy za troskę :*
Rano Jak wstaliśmy było 38 a w ciagu dnia schodziła temperatura i wieczorem było juz 37 :) ale przez cały dzien bawił sie uśmiechał machał nożkami i raczkami "gadał" wiec mój synuś wrócił :) mega ulga i aż moje serduszko sie śmiało jak to widziałam :) wieczorem padł o 21 i przez cały dzien robił sobie drzemki troche dłuższe niż zawsze bo takie 1,5 godzinne .
Jest ok :)

Moze twoja lalunia za duzo przeżyć jak na jeden dzien miała ? I wieczorem wszystko wyszło ? My tez duzo z malututkim jeździliśmy chodziliśmy Ale teraz lekarz zalecił 2 godz dziennie nie więcej przy ładnej pogodzie i będziemy sie do tego stosować nie chce juz Cyolina narażać na nic . Moze zapytaj tez lekarza ile u was zalecają dziennego spaceru ?

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej kobietki :-)
My po szczepieniu, wczoraj mieliśmy..
Mój Witus ma 70 cm :-D długas..

Jeszcze dziś i jutro sielanka a w niedzielę mąż wraca do pracy. Lipa... Fajnie było mieć cały czas towarzystwo w domu, a w rozjazdach pomoc w dźwiganiu fotelika hehe :D no ale cóż takie życie.. Ktos musi pracować żeby ktos mogl odpoczywać ;p

Odezwe się niedlugo :)

Megi dobrze że to "tylko" trzy dniowka.

Odnośnik do komentarza

Ola nie mów że Ty odpoczywasz... hehe. Opieka nad dzieckiem to też praca :-)
U nas dziś marna pogoda. Nici ze spacerku.
Kurcze dziewczyny ale ten czas leci. Już część z naszych maleństw skończyło 3 miesiące. Tak szybko się rozwijają że aż momentami szkoda tych pierwszych tygodni. To już nie ten sam dzidziuś który tylko je, śpi i sra :-) heheh

Odnośnik do komentarza

Aha,
zapomniałam wczoraj jeszcze napisać. Jeśli którąś z grudniówek interesuje to w księgarni internetowej Bonito jest promocja na książki ponad 30%. Promocja jest tylko do dzisiaj (trwa już od jakiegoś czasu).
Nie znałam wcześniej tej księgarni, ale trafiłam tam przypadkiem bo mają książkę o BLW. Akurat też jest wśród tych przecenionych i zamawiałam wczoraj kilka książek. "Bobas lubi wybór" jest za 23 zł. Ja jeszcze brałam d0 tego "Dziecko bez kosztów" - ponoć bardzo fajne z tego co czytałam recenzje.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam wszystkie mamy, jestem mamą 2,5 miesięcznej dziewczynki i czytam regularnie Wasze forum, jak i zresztą poprzednie ciążowe. Korzystam z rad i cennych informacji, a teraz chciałabym też do Was dołączyć. Mam też pytanie odnośnie badań krwi. Moja córeczka miała dwukrotnie wykonaną morfologię i za każdym razem wyniki wskazują że może grozić jej anemia. Wyniki są jeszcze w normie ale bardzo bliskie dolnej granicy. W ciąży kontrolowałam wyniki i przyjmowałam żelazo, wyniki były dobre. Czy któraś z Was robiła takie badania maluszkowi i jakie miałyście wyniki?

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Pare dni mnie nie było wiec
Marta a
Dziekuje za życzenia i współczuje bardzo sytuacji z zębem dobrze ze opanowalas sytuacje i bylas na tyle ostrożny ze przeczytałam ulotkę .

Mae
Oby Antosiowi jak najszybciej buziak sie wygoila.

Megi
Dobrze ze juz po i Colin wraca do zdrowia oby juz go choroby omijały

Ja tak na szybko wskoczylam wiec jesli komis nie odpislalam przepraszam.
My wczoraj byłyśmy na ważeniu i Hania przybrała 180g w tydzien wiec spoko i waZy ju 6220 wiec od urodzenia przybrała 2kg :) kochana jest śmieszka coraz więcej zaczyna pokrzykiwac i popiskiwać :)
Pozdrawiamy wszystkie ciocie:)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

Ja tez zgłaszam się po kilku dniach, niestety ostatnio moja córcia miała gorsze dni, nie dość ze zaczeła bardziej ulewac nawet godz.po jedzeniu to dodatkowo po kazdym jedzeniu wrzask, choć tyle ze w nocy ładnie spi. Chwilami juz nie mam siły, nie moge patrzyc jak moje dziecko płacze a ja nie wiem co jej dolega.

Odnośnik do komentarza

Roza87 moja córcia tez miała 2 razy morfologie robioną bo niestety miała anemię, na szczęście wczoraj byłam na wizycie i juz jest ok. Przez 2 msc podawała jej ForumLek i pomogło, poza tym pani doktor bardzo z mojej Julci zadowolona (byłam u innej bo tamta kazała mi dziecko odchudzać), za tydzień skończy 4 msc i waży 7 kg bez 2 gram.

Odnośnik do komentarza

Gabrycha moja mała ma podobne wyniki nieznacznie wyższe choć u nas póki co jeszcze w normie. Tak się zastanawiam czy moja dieta jest istotna skoro karmie piersią bo ja mam wyniki bardzo dobre. Moja córa ważyła po dwóch miesiącach 5,5 kg czyli 2,5 kg w ciągu dwóch miesięcy. Trochę się właśnie martwiłam czy nie za dużo ale podobno nie można przekarmić takiego malucha bo nadmiar uleje.... Zresztą nie wyobrażam sobie jak można odchudzać takiego szkraba....

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Roza87 ja karmie mm, piersią karmiłam tylko 6 tyg a anemie miała przez to ze urodziła się miesiąc przed terminem. Waga urodzeniowa to 2500 a teraz 7 kg, na szczepieniu lekarka mi wyliczyła że gdyby przybierała wg normy to powinna wazyc 4900 ale powiedziała ze jest ok bo rośnie i je tyle ile potrzebuje, z czasem będzie mieć mniejsze zapotrzebowanie chociaz wcale duzo nie je, 6-7 razy po 120ml.
Z racji ze Julka jest wcześniakiem to chodze z nia do neonatologa i wczesniejsza lekarka twierdziła ze za dużo waży i żeby ograniczać, teraz poszłam do innej i tak jak pisałam wszystko super, zadowolona bo mała prawidłowo się rozwija a o odchudzaniu nawet nie napomniała.

Odnośnik do komentarza

Gabrycha niestety o dobrych lekarzy strasznie trudno, dobrze że znalazłaś lepszego, bo odchudzanie niemowlaka brzmi jednak okrutnie. Wiem że z wcześniaczkami chodzi się do wielu specjalistów choć miesiąc przed to jeszcze nie tak strasznie dużo a waga 2500 jest całkiem w normie. No a jeśli tak szybko przybiera to chyba najlepszy dowód że się dobrze rozwija. My też chodzimy do różnych specjalistów neurolog, lekarz chorób zakaźnych, okulista a wszystko dlatego że ja miałam opryszczkę w ciąży. Skąd anemia natomiast nie wiem maluszek urodził się dzień po terminie więc chyba miała czas żeby sobie zrobić zapasy żelaza. No ale nie mnie sądzić może taka jej uroda. Miałam nadzieję, że może mogłabym to nadrobić dietą no ale skoro piszesz że Twoja córka dostała suplement to chyba muszę spokojnie poczekać do następnej wizyty.

http://www.suwaczki.com/tickers/3jvzzbmh9gzvsuxk.png

Odnośnik do komentarza

Witam w słoneczną niedzielę :)
Strasznie cicho ostatnio na forum, ale pewnie spędzacie czas z małymi na dworze lub u rodziny.
Chciałam pochwalić się tym, że Antoś, który kończy dzisiaj 12 tygodni, po raz pierwszy trącił świadomie zabawkę :) Do tej pory uderzał w nie rączkami czasem ale patrzył wtedy w zupełnie inną stronę. A tymczasem dzisiaj odkrył, że jest władcą prawej rączki :D Potem dobre pół godziny opanowywał nową umiejętność, heh. Niby mała rzecz, a człowieka duma rozpiera.
Miłej niedzieli życzę wszystkim grudniówkom i ich rodzinom :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Hej hej Kobitki ! :)

Alez tu cisza zapanowala -jak nigdy!

My wlasnie po U3 .Malutka, a w zasadzie juz nie taka malutka bo niezly z niej pączus,wazy 6500! Przy czym najmniejsza jej waga ze szpitala to 3180 .Byly mamy z takimi kilkudniowymi maluchami ktore wydawaly mi sie takie malenkie przy moim Skarbie .Ani sie obejzymy a nasze pociechy bede zima po sniegu biegac . Ten czas tak szybko lecileci.Czekam na nowe umiejetnosci etc..ale lezka w oku sie kreci kiedy przypominam ja sobie taka malutenka :)

Mae gratulacje dla Antka !:) u nas nowe odkrycie to to ze ma dwie raczki bo non stop sie nimi bawi I mizia po nich :)

Megi1992 jak tam juz z Colinem dobrze ? Mam nadzieje ze macie sie swietnie I ze juz po stresie :)

Roza87 Witaj !:) My mielismy morfo ale jeszcze w szpitalu I wszystko bylo w normie wiec nie pomoge.

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza

Część Mamusie :)
jestem Majówką 2015 i jestem na etapie trudnych wyborów wyprawowych :) chciałam Was zapytać o to czy jakoś przygotowywałyście brodawki do karmienia? jakieś hartowanie? niby można wcześniej zacząć smarować maściami do brodawek żeby je uelastycznić? macie jakieś doświadczanie czy to coś pomaga? jaką maść polecacie na brodawki? i jakie wkładki laktacyjne? i czy biustonosz do karmienia to lepiej miękki czy usztywniany? bo na razie kupiłam miękki i się zastanawiam czy usztywniany też kupic przed porodem czy poczekać?
Pozdrawiam Was i Wasze Dzieciaczki :)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Hanka Czesc

Ja brodawek nijak nie przygotowywalam ,kkupilam jakas masc ale jeszcze jej nie rozpakowalam , bo nie mialam takiej potrzeby -mmoze tez bedziesz miala to szczescie :)

Wkladki laktacyjne mialam (teraz juz nie potrzebuje) Canpol EasyStart I goraco polecam .boo kiedy mi sie skonczyly kupilam baby dream z rossamana I byly moim zdaniem do niczego . Te okazaly sie zbawienne podczas nawalu mleka .

Biustonosza do karmienia bym na Twoim miejscu przed porodem kolejnego nie kupila bo piersi po porodzie bynajmniej moje mooocno sie powiekszyly . Osobiscie nie wyobrazam sobie stanika do karmienia z usztywniaczem .

http://www.suwaczki.com/tickers/relgupjyml4u9676.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej :)

Hanka05
Ja dwa miesiące przed porodem zaczęłam smarować mascia Maltan czy to przypadek czy masc pomogła - nie wiem, ale jako jedna z nielicznych dziewczyn nie mialam problemu z brodawkami po porodzie. Fakt, były trochę tkliwe, ale nic poza tym. A czy taka moja uroda czy rzeczywiście masc pomogła to nie wiem. Producent zaleca dwa miesiące przed zaczac smarowanie i niby systematyczne stosowanie ma na celu po 1 zachartowanie brodawki a po 2 zachęcenie dziecka do ssania (nie wiem w jaki sposób)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Co do biustnosza to ja osobiście miękki i bez fiszbin.. Dla mnie to ważne bo jak coś uciska to zaraz w moim przypadku kończy się zatkanym kanalikiem i zapaleniem piersi (raz się nabawiłam a teraz wraca-niestety jak na początku nie mialam zadnych problemów z kp tak teraz pod górkę ;p)

Wkładki laktacyjne mialam różne najbardziej bylam zadowolona z tommee tippee
Jak już w temacie karmienia i piersi jesteśmy to zaopatrz się w kapustę blizej porodu, bo jest nieoceniona w nawale mleka w pierwszych dniach:-)
I szczęśliwego rozwiązania:-)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

MamaMa
Też mam taki sentyment do tej maleńkości naszych dzieci ;D ostatnio w sklepie zobaczyłam body na 50-56 to aż się wyruszyłam :) takie maleńkie.. Niby ledwo 4 miesiące ma Maly ale mimo to jak wspominam te pierwsze tygodnie to mi się to tak dawno wydaje :-

Mae
Brawo dla synka za opanowanie kolejnej umiejętności :-) no jasne że mamę musi duma rozpierac, nawet jeśli to drobiazgi, mam tak samo :-)

Megi
Jak colin?

Co u Was dziewczyny

?

Coś się nasze forum rozsypuje..
Pewnie cieszycie się podrywami wiosny i spędzacie czas na spacerach ? :-)

Odnośnik do komentarza

Megi ciesze sie ze synuś czuje sie juz lepiej
Aleksandra ale dlugiiii Witus. Bedzie z niego wysoki przystojniak
Roza87 witam Cie na forum. Niestety nie podpowiem Ci ws morfologii. Miala robiona tylko w szpitalu.
Gabrycha jak to odchudzać niemowlę? Niech sama doktorka pojdzie na diete
Mae takie chwile sa bezcenne. Ja tez sie ciesze jak Gabrysia odkrywa coraz to nowsze rzeczy.
Hanka ja nie hartowałam brodawek i nie smarowałam niczym. Noszę normalny stanik. Wstrzymaj sie z zakupem do porodu. Wkladki kupilam i leza nieotwarte. Nawalu wcale nie miałam :( co nie oznacza ze mleka nie mam. Karmie piersia i dokarmiam mm.
Straszna cisza u nas na forum. U nas dzis bylo 13st i cudne słoneczko.
Coreczka nauczyła sie wyciagac smoka i wkłada rece. Obslini je, rekawki cale mokre ;) Lezac na macie z zabawek upatrzyla sobie mapkę. Bawi sie nia, sciaga i macha trzymając w raczce :)
Kochane doradźcie bo idziemy na chrzest do rodzinki i komunie chrześniaka. Ile daje sie teraz chrześniakowi na komunie???? I ile/co daje sie/kupuje maluszkowi na chrzest????? Co wasze maluszki dostały jak chrzciłyście??

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :*
U nas ciagle goście teraz jest brat na tydzien potem w weekend teście beda i tak leci czas.

Dziękujemy za troskę kochane ciocie :*

Colinek ma sie dobrze tylko jeden dzien miał gorączkę na następny juz było ok nie mam pojęcia co to było . Teraz za to mamy skok ! W nocy 10 razy budzi sie bo chce smoczek w dzien chwila zabawy i potem chce na rączki i oglądać wszystko zasypial sam gdzie popadnie teraz raz na rączkach raz na kanapie nie ma tragedii ale wstawanie w nocy jest masakra ! Juz spi znow z nami .

Jak inne mamusie i dzieci ? Opowiadać o sie dzieje

Mae
Gratulacje dla Antosia :*

Aleksandra
Witus dlugas :)

Gabi
Colin zjada tez wszystko co popadnie a najlepsze palce mamy :)

Mamama
A nie u4? My mamy 24 :) plus szczepienie

Pare dni temu oglądałam i wkładałam Colina do spacerówki ale jeszcze za malutki poczekam do maja gdzies

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...