Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Rozmawiałam z moim lekarzem i opisałam co mi się dzieje, powiedział że to raczej nie jest okres, bo za szybko. To dopiero 5 tydzień po cc. A z reguły okres po cc przychodzi od 2 tygodni po połogu czyli po 8 tygodniach po cc.
Wizytę jednak mam w poniedziałek bo musiał wyjechać. :/ Powiedział, że gdyby do tych krwawień doszła gorączka lub wymioty natychmiast mam jechać do szpitala bo to może być oznaka źle obkurczającej się macicy lub infekcji.

Nosz przecież za pięknie być nie może.

mImi- Super, że u Was wszystko dobrze i, że maleńka rośnie zdrowo! :) No taka pogoda mogłaby już zostać... Nie mam nic przeciwko.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Fasolka - nic się nie martw, będzie dobrze. Ja byłam na kontoli u gina i wszystko było ok, macice juz miałam obkurczoną a za pare dni właśnie zaczęłam tak krwawić.

Dziewczyny byłam z moja Julcią na kontroli w poradni neonat.,narazie wszystko dobrze dalej zażywamy żelazo, ale pani doktor stwierdziła że moze powinnam małej ograniczac jedzenie bo że niby dużo przybiera, no ale później się poprawiła mówiąc, że wcześniaki lubia tak jesć. A ja się tak zastanawiam no troche walnieta bo niby jak dziecku ograniczac, jak potrzebuje to je.

Odnośnik do komentarza

111Magda- nasz Antoni też dziś kończy 3 miesiące:)))

Dziewczyny- jeśli podajecie swoim dzieciom probiotyk ( ja mam dicoflor) to jak długo? Mi się skończyla jedna buteleczka i tak z marszu kupiłam drugą, ale może nie trzeba? Nie pamiętam, żeby lekarz coś mi o tym mówił...

I jeszcze jedno- czy z końcem 3-go miesiąca odstawiacie witaminę K?

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza

Hej Mamy
Mam takie pytanie. Mój synek jest z 5.12, jako że to pierwsze dziecko, wiec nie mam porównania,ale od niedawna terroryzuje nas normalnie bo chce siadać. Gdy tylko złapie kogoś za ręce,prezy się,podnosi główkę i z całych sił chce siąść.. Dodam że Ollie zaczął podnosic główkę leżąc na brzuszku już ok 2go tygodnia, a do tego zaczyna mieć objawy ząbkowania..czy któraś z was ma podobnie? Wiem że to absolutnie za wcześnie na siadanie i już nie wiem co mam z tym uparciuszkiem robić :)

Odnośnik do komentarza

Megi ale Ci napisalam ;) zaspana i padnieta bylam wtedy haha
Mimi ciesze sie ze z u Ciebie i Karolinki wszystko w porzadku
Gabrycha jak ograniczyc jedzenie takiemu maluszkowi jak glodne jest?
111magda czekamy na relacje? Jak u Was z katarkiem? Ma glutki jeszcze?
Miremele ja nie daje probiotyku. Dzien przed skonczeniem 3m-ca mamy wizyte u pediatry i jednoczesnie szczepienia, podpytam sie jej ws wit K
flybuttermama wczesnie. Niestety nie podpowiem bo tak jak Ty to coreczka jest naszym pierwszym dzieckiem i nie posiadamy takiego doswiadczenia. Moze mamy z dluzszym stazem podpowiedzą Ci
Wiem ze pewnie powtorze sie z pytaniem ale nie daje mi to spokoju. Mysle ze mała ma katarek bo codziennie wyciagam jej z noska 1-2 biale glutki. Dzieje sie to nad ranem. W nocy czasem poswiszczy jej. Wiem ze swiszczy zalegajace mleko ale 2-3h po karmieniu tez? Jak zagladam do noska to tam nic nie widze. Panikuje czy to normalne?????? Powiedzcie bo zwariuje
Wczoraj u nas tez bylo wrecz wiosennie. Coreczka byla na dworzu 2h. Prababcia dogladala prawnusie.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie :)

Jak po walentynkach :)?

Gabi
Jest ok wszystko zrozumialam i dzieki za wymiary :) super ze mata cieszy lalunie :) colin tez zasypia czasem na niej
My raz na pare dni tez wyciagamy glutka bialego i na koncu ma nawet taka kulke duza ropy.
A co do swiszczenia to u nas przestal Colin jak nawilzamy powietrze. Trzymamy w granicach ok 50% zeby bylo i jest ok zanim wlaczylismy pierwszy raz bylo w mieszkaniu tylko 33%

Gabrycha
A ile wazy ?

Miremele
Dzieki za wymiary.

Odnośnik do komentarza

Jak po walentynkach? Wypiłam 2 kieliszki wina a czuje się jakbym się schlała jak nie wiem co.

Megi - Julka na 12 tydzień wazyła 6150 , a waga urodzeniowa 2500. Nie mam zamiaru słuchać tej baby, tym bardziej ze nasza pediatra mówi ze jest ok i dziecko je tyle ile potrzebuje.

Gabi - wydaje mi sie że to raczej normalne, może tak jak mówi Megi za suche powietrze. Mojej tez tak czsem świszczy zwłaszcza w nocy a jak popsikam wodą morską to przechodzi i tez sciagam takie glutki ale nie wydaje mi się żeby to był katar. Noi tak jak mówią dopóki nie jest zielony, cieknący z nosa katar to jest ok.

U nas dzis już 3 dzień wiosennej pogody, aż chce się wyjść z domu, oby tylko nie okazało się ze teraz się wywiosnujemy a w marcu/kwietniu będziemy lepić bałwany.

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny w piekna wiosenna pogode!
My codziennie wedrujemy to na spacerze to na zakupach albo u taty na budowie,wczoraj zrobilismy mu niespodzianke,kupilam wielki balon w ksztalcie serca z rekami i nogami (taki smieszny) z napisem "Ich Liebe dich" i ciasto w ksztalcie serca z malinami,poszlismy do taty na budowe z przywiazanym balonem do wözka ,tato jak nas zobaczyl strasznie sie ucieszyl! Niespodziewal sie ale chociasz tak chcialam mu pokazac ze bardzo go kochamy.Wieczorem jak maly poszedl spac byly przytulanki i tak sie skonczyl Walentynkowy dzien.

flybuttermama dziwne bo to wszystko za wczesnie co opisujesz, a jakie ma objawy zabkowania? Möj wklada raczke caly czas do buzi i ssie i sie slini ale wcale to nie oznacza zabkowania a möj jest z 27.11 !

111magda jak po chrzcie?

Fasolka jak z tym krwawieniem bo u mnie tez bylo bardzo bardzo duzo ale jak u ciebie jest za wczesnie to lepiej sprawdz.

Odnośnik do komentarza

Hej.

Miremele- Ja daje od początku Acidolac Baby we wtorek będę u lekarza to zapytam czy jeszcze podawać czy nie bo właśnie też nie wiem.

111Magda- Daj znać jak po chrzcie. :)

MartaA- Dalej mocno krwawię, wczoraj niby było ciut lepiej, ale w nocy jak zaczęło ze mnie lecieć to aż po nogach ciekło. A używam na noc tych podpasek po porodowych. Jestem słaba jak cholera, w nocy to mąż zajmował się małą bo nie miałam po prostu siły. Jutro idę do lekarza i aż czuję strach... :/ Jakieś głupie myśli mam.

A my Walentynki spędziliśmy u mojego brata na urodzinach. :) Julka miała pierwsze 'wielkie' wyjście do takiej ilości ludzi, bałam się że źle to zniesie że będzie rozkapryszona. A tu mnie moje dziecko zaskoczyło bo była grzeczniutka nawet jej bieganie i krzyki dzieciaków nie przeszkadzały. :) Za to jak wróciliśmy o 21 do domu to dała koncert, ale się jej nie dziwię bo zawsze ją kąpię o 19 a wczoraj miała rozbity rytm. Ale szybka kąpiej mleko i spała do samej 6 :)

U nas też wiosennie, i niech już tak zostanie! :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Flybuttermama
Kochana lekarzem nie jestem ani nie mam zbyt dużego doświadczenia, ale napisze Ci z czym zdazylam sie spotkać, ale nie wiem czy tak jest akurat u was..
Zatem jeśli chodzi o to wczesne podnoszenie głowy, to może to być objawem nadmiernego napiecia mięśni które z czasem powinno sie samo wyregulować.
Co do ząbkow, to mogę sie pojawić w różnym czasie, aczkolwiek powiedz jakie to są objawy? Bo jeśli chodzi o nadmierne wydzielanie śliny i pchanie raczek do buzi, to jest to na tym etapie normalne i nie koniecznie związane z zębami. (czytalam o tym ostatnio jak witek zaczal sie slinic, a później jeszcze większość mam pisała że ich bobasy też, więc to normalne) :-)
Ale jeśli chodzi o to siadanie to pojęcia nie mam ;-). Daj znac jak będziesz coś wiedziała :-)

Odnośnik do komentarza

Megi i Gabrycha dzięki. Będę musiała kupić nawilżacz, bo ostatnio sami obudziliśmy się w nocy z suchym gardłem.
Megi jaki masz nawilżacz?
Ok 6 rano świeciło piękne słoneczko, ucieszyłam się. Niestety po paru godz schowało się za chmurami i jest przenikliwy wiatr, nici z dzisiejszego spacerku.
Kolejną noc mam nieprzespaną. Budzi się ok 5 marudzi i kręci się. Zasypia z powrotem dopiero ok 8. Rano jestem nie do życia, czuję się jakbym tyrała w kamieniołomie. Teraz słodko śpi na macie. Jak tu jej nie kochać

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

U nas od kiedy mamy nawilzacz też już tak nie charczy małemu :) megi my tak samo 30 % mieliśmy, masakra. A teraz jest ok :)
Jeśli chodzi o walentynki to cóż, mój ukochany mial służbę ;P więc z moja druga miłością spędziliśmy je spokojnie w domu ;p
Ostatnio bylam u rodzicow, mój tata zlapal grypę, po nim mama, później mój szwagier, po nim siostra i starsza siostrzenica, a wczoraj jeszcze ta młodsza (8 miesięcy). I po prostu obsesyjnie sprawdzam temperaturę w obawie że sie zarazilismy;/ niby okres "wylegania" trwa zwykle ok 2 dni ale może nawet do siedmiu. Mam nadzieje że nas ominie.
Mamy już jedna mate bo dostaliśmy ale tak kusi mnie ta z pianinkiem.... Tylko gdzie to wszystko trzymać... Nasze całe dwa pokoje są już całe zagospodarowane tymi wszystkim gadżetami ;o jeszcze k wymyślił sobie akwarium więc kolejny mebel w pokoju, no masakra :D

Odnośnik do komentarza

U nas podobnie- odkąd mamy nawilżacz mały tak nie chrypi. Ale i tak wyciągam mu glutki z noska- nie przejmuję się tym jednak- mi też jak wracam z dworu cieknie z nosa a chora nie jestem:)

U nas ząbkowanie też się zaczęło- stwierdził to lekarz- mały ma napuchnięte i zaczerwienione dziąsełka. Trochę mnie to martwi bo szybkie ząbkowanie oznacza szybką próchnicę:/

Nasz może nie siada, ale ostatnio chce by go nosić tylko w pozycji pionowej przodem do świata. Jak próbuję go położyć na ramieniu to syrena. Nie wiem czy to zdrowe- ale na razie mu ulegamy:)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Aleksandra
Dzisiaj teraz to mamy nawet 20% :/ okno otwarte i mega nisko.
Widze kazde dziecko bedzie muzYkalne:)
Potem jak bedzie starszy Witus to moze na siedzaco grac i jeszcze jest opcja wyciagnac i bedzie chodzil z pianinkiem w reku i wszedzie gral ja juz mam dosc tej muzyczki a jak pomysle kolejny rok to sluchac to ciarki przechodza ha ha :)

Gabi
My mamy beurer lb88 i do tego termometr ktory ma temperature w pokoju i nawilzenie

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Miremele
To faktycznie wcześnie ząbki :) chociaż to trochę potrwa zanim sie przebija pewnie... A pomyśleć że są dzieci które sie rodzą już z ząbkami :o

Megi
No ryją głowę te melodyjki ;D. Małemu puściłam rano w bujaczku i zasnął przy tym, po godzinie myslalam że ośzaleje. :-) a jak mu sie wyłączy to sie budzi
Sluchaj a nie ma problemu z odłączeniem wszystkich elementów od maty żeby ja wyprac? Bo sie zastanawiam czy nie kupic używanej.. Widzialam takie w ładnym stanie i za połowę ceny ;)

Odnośnik do komentarza

Kobitki, ale Wy sie rozpisujecie. Jak Was nadrabiac?? hehe :))

Gabrycha a dopajasz dzieciatko ?? Imponujacy wzrost wagi :))

Mireleme, my w ogóle nie pdoajemy wit. K bo Jasiek mial po niej ogromne problemy z brzuszkiem i pediatra kazala odstawic a wit. D mamy w kropelkach na recepte i dajemy jedna krople dziennie.

Megi1992 my nie obchodzimy walentynek, ale Jasiek spal i wykorzystalismy chwilke na swintuszenie.

I tu moje pytanie : czy boli Was podczas współżycia? No u mnie masakra :( juz 2 czy 3 podejscie a mnie boli jakby mialo mnie rozerwac zaraz. Mozliwe,ze mnie za mocno zsztyli?? Przez to moje libido jest bliskie O i widze, ze mojemu jest przykro, że jak On cos chce zainicjowac to ja az sie denerwuje, bo w głowie mam tylko ból a nie przyjemność :(

Młoda Fasolka, mam nadzieje,ze wszystko bedzie ok. Moze to faktycznie okres??

kurcze zastanawiam sie nad kupnem maty, ale Jasiek sprawia wrqzenie jakby nic go nie onteresowalo. Nie interesuje go lezaczek, nie intwresuje go karuzelka, myszka miki z lampka i kolysankami. Moje dziecko generalnie nie umie sie sam soba zajac. Jak sie obudzi to placz, nakarm mnie i nos na rekach ;/
Tak samo z zasypianiem. Nie zasnie sam, musimy go ululać az zasnie.

Generalnie u nas od 3dni masakra : prawdopodobnie 2 skok rozwojowy !
Nie wiem co mi sie z dzieckiem dzieje. Jest bardzo niespokojny, ale od wczoraj to jest tragedia :( ciagle płacze, nie możemy go uspokoić. Płacze/krzyczy cały dzien ! Nawet sauszarka nie pomaga. Czasem nawet na rekach noszenie nie pomaga. Jak w koncu zasnie na rekach to tez spi niespokojnie i potrafi co chwile obudzic sie z krzykiem. Je tez nerwowo, possie chwile i krzyk, wiec zaczelam mu podawac druga piers. Tylko tak sie uspokaja..

Odnośnik do komentarza

Lenson - mnie też boli. Dwa razy to aż mi łzy poleciały. Ja jestem dwa miesiące po porodzie. Sex nie sprawia mi teraz żadnej przyjemności a wręcz jest dla mnie odpychający przez ten ból. Mam wrażenie jakby w jednym miejscu tam w środku coś bylo nie tak. Mam nadzieje, że z czasem wszystko przejdzie.
Dzieci zazwyczaj po trzecim miesiącu zaczynają się mega interesować zabawkami dlatego nie stresuj się, że Jasia nic nie interesuje.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczuny u nas narazie ok bylismy 2 godz ns spacerku wczoraj ;) moja ma manewry po kapieli jest podwujnie glodna az brakuje cyca a mam naptawde nawal bo w nocy odciagam 100 bo kapie nie wiem p co jej chodzi ale po kapieli wypija 120 mpjego ml i ma malo ryk. Czasem domieszm 30 ml butli jak bardzo ryczu a czasem smok pomaga. Nie wspolzylam jeszcze z mezem bardzo sie boje psychicznie pewnie tez befzie bolec bo czasem mam uvzucie w srodku jak mnoe cos ciagnie jeszcze jak siedze rozkrakiem ah zal mipjego ale on widzi zr narazie nie mam czasu nawet o sily mala daje popalic zasypia dopiero. 22-24 masakra czlowiek jedt wykonczpny szybka kapiel i spac poki co co 2 godz sie budzi na picie 8 tyg ma jutro ;) B. Martaa sliczny bujaczek super prezent walentynkpwy dla meza pomyslowy. Moja tez jak chce sie sie nosic to tylko w pod pionie. Lenson tez mysle ze to skok sliczny jasiek ;)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...