Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie dziewczyny. Czytam Was na bieżąco, ale na napisanie czegoś jakoś brakuje już czasu.

Mój Fabian za 1,5 tyg skończy 3 miesiące. Od paru dni przeszłam na rozmiar 68, a dziś na Pampersy 3. 15 lutego odbędzie się jego Chrzest. Pisałam Wam wcześniej, że zaczęłam stosować Sab Simplex i kminek. Przez pierwsze dni było rewelacyjnie, jednak zaczęły pojawiać się okropne wzdęcia, które spędzały sen z powiem mojemu dziecku. Po którejś z rzędu nie przespanej nocy postanowiłam odstawić Sab. Od 2 dni podaję mu tylko kminek i Espumisan. Wczoraj kolka wróciła, a dziś było spokojnie więc nie wiem jak sam kminek wpłynie na brzuszek.
Mój synek również ma zniekształconą główkę. Przez to, że miałam małe łożysko był tak ułożony, że od urodzenia układał główkę w jedną stronę tak jak w brzuchu, czego konsekwencją jest asymetria. Byłam u ortopedy, który zlecił ćwiczenia i powiedział, że wszystko powinno się wyrównać, jeśli nie, czytałam o kaskach i na pewno się na nie zdecyduję. Fabian ma też troszkę krzywe bioderko. To wszystko sprawiło, że przyjeżdża do nas rehabilitantka i ćwiczy Małego. Bardzo był chciała, aby wszystko mu naszło poprzez ćwiczenia, dlatego postanowiłam, że powinien się tym zająć specjalista. Zapiszemy się też na masaże mięśni.

Tydzień temu pierwszy raz miałam z mężem wychodne. Byliśmy na dancingu do 24. Na początku byłam rozluźniona, ale im dłużej tam siedziałam tym bardziej tęskniłam. Na szczęście Fabi zniósł to lepiej niż ja :)

Przepraszam, że tylko osobie, ale czas mnie goni.
Pozdrawiam

http://www.suwaczki.com/tickers/zrz615nm8es4ycdd.png

Odnośnik do komentarza

MartaA- ja już prawie wróciłam do wagi sprzed ciąży (50kg), a przed porodem ważyłam 68. Figura wygląda ok, choć mam wrażenie, że w biodrach jest trochę szerzej, no i brzuch nie taki jędrny jak wcześniej, więc trzeba zacząć nad nim pracować:)
U nas też dziś kupa- wielka i śmierdząca (po 5 dniach)

Nuria- masz racje z tym pokarmem- nie bez powodu afrykańskie matki, mimo że nie dojadają są w stanie wykarmić niemowlęta i pokarm nie jest jakiś mniej wartościowy przez to tylko one biedne chorują.

Soqlka- nam wcale nie ropiało miejsce po szczepieniu, zaczerwieniło się i powoli zabliźniło i teraz ma takie mocniej rózowe.
Antek ma 10 tyg. I rozmiar 62 jest na styk.
W ciągu dnia śpi ok 4h, choć dziś spał tylko 1,5 :)
Co do prezentu: zdjęcie wnusi w fajnej ramce, abo odcisk jej stópki:) a jeśli nie to cykl kryminałow Z. Miłoszewskiego, albo jakiś gadżet typu: podgrzewacz do kubka itp

Młoda fasolka- z tymi facetami to już tak jest- głupie toto i bezrozumne:)
Śliczne ma włoski córcia i jakie zgrabne paluszki:)

Iza majka- jak człowiek niewyspany to i maluch potrafi zdenerwować. Mnie mój też raz wkurzył i też w nocy bo nie chciał spać i też potem miałam wyrzuty sumienia.

Manilka- napisz coś o sobie i maluszku i pochwal się fotką:)

A u nas najlepsza noc odkąd się mały urodził. Zasnął koło 20, a potem obudził się dopiero o 3.40:) póżniej 8 a potem spaliśmy do 11. Szaleństwo!!!
Dziś byliśmy w odwiedzinach i młodszej koleżanki Antosia i byłam dumna z synka, że taki grzeczny i pogodny jest. Bawił się ładnie w leżaczku i dał mamie w spokoju wypić herbatę. Kochany aniołek:))))

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Magda111
A czemu nie zgodzila bys sie na kask? Jesli to na byc rozwiazanie problemu? Lepiej zeby cale zycie smiali sie z dziecka i zeby mial problemy z oczami uszami zebami mozgiem?

Marta a
To chyba byl ten powod dlatego narazie darujemy sobie wyjazdy. Jak colin mial 2 tyg byla tu moja mama malutki byl grzeczny i wyszlismy sami z mezem na pare godz nie bylo problemu a w sobote masakra.

Odnośnik do komentarza

Maleńka ma na imię Kornelia i za 2 tygodnie skończy 2 miesiące. Nosi romiar 62 i pampersy 2, aczkolwiek szybko przybiera na wadze ;)

Ostatnio zwariowałam na punkcie jej zdrowia, raz poszłam do lekarza, i tak się zaczęło, skierowanie do neurologa, na USG główki, badanie na cytomegalię, oczywiście wszystko prywatnie, bo inaczej się tutaj nie da. Na szczęście wszystko wychodzi w porządku, ale wpadłam w machinę lekarzy i trudno to przerwać, bo jednak się martwię.

Miremele zazdroszczę nocy, jak mi brakuje, żeby się porządnie wyspać, chociaż raz :)

Właśnie myślę nad szczepieniami, jutro mamy żółtaczkę, a potem chyba też się zdecyduję na 5 w 1, chociaż ta szczepionka też ma swoje wady. Ja na rotawirusy i pneumokoki zaszczepię bliżej roczku, jakoś szkoda mi na razie obciążać tak małego organizmu tymi dodatkowymi.

Odnośnik do komentarza

JAK DOBRZE ŻE WAS TU MAM ! :*

Ten Bobotik chyba jest 100x lepszy, mała zaczęła prutać aż miło! Zasnęła zaraz po 19 zjadła oczywiście całe 120ml. Teraz powinna się budzić na kolejne karmienie ale śpi :)

MartaA- Masz rację ten Sab Simplex jest chyba stanowczo przechwalony! Julka dostawała go codziennie od 5 dnia życia 3x dziennie po 5 kropli. I sama nie wiem czy coś dawał... Raczej nie szczególnie.

Nuria- Kochana daję małej właściwie od 1 tygdonia jej życia Acidolac Baby. Mam dawać jej do skończonego miesiąca. A co do wyniesienia się do rodziny niestety nie mam takiej możliwości...

Iza-Majka- Na małą jako takiej złości jeszcze nie miałam, bardziej na bezradność przy kolkach. Bo tu ją boli drze się w niebo głosy a ja nie potrafię jej pomóc. To jest okropne. 10 godzin dźwięku suszarki?! Chyba by mnie w białym kaftanie z domu wynieśli! :)
Obiad? A co to? :p Ostatni raz obiad gotowałam kilka dobrych dni temu. Mąż albo je na mieście albo odmrażam zachomikowane bigosy, lecza itd. itp. CHWAŁA MROŻONKOM! :)
Ja tam mogę żyć na jogurcie i parówkach na zimno.
A prać piorę bo wyjścia nie mam jak mi się gatki kończą w szufladzie...

Sqolka
1- Julka miała szczepienie w szpitalu i ma czerwoną chrostkę właśnie wczoraj zauważyłam, że jest czerwona i nabrzmiała.
2- U nas jak był w sobotę po kolędzie ksiądz to zagadałam o Chrzcie, będziemy mieli 5.04 w Wielkanoc o 12:00. Bierze 'co łaska' damy 200zł.
3-Ile Julka śpi, gdy nie ma kolek to zasypia z reguły po karmieniu a je co 3-4h zaczynając od 5 rano :) I potrafi spać 2-3h po jedzeniu a zdarza się, że zasypia tylko po 15 lub po 12 i śpi do następnego karmienia. Noce raczej przesypia z przerwą na karmienie albo o 3 albo o 5.

4- Jeszcze nosimy 56. Chociaż już kilka ubranek poszło w odstawkę.
5- Ojoj, nie mam pojęcia. Może jakiś dobry alkohol ? Zależy od gustu...

anaxia84- Witaj. :) Bobotic można kupić w kroplach? Nawet nie patrzyłam szczególnie w necie a mąż kupił mi w tych cholernych kapsułkach które się przekręca. :/

Eh widzicie kochane z tymi naszymi chłopami to tak jest...
Muszę go jakoś ogarnąć w całość bo dostanę na łeb jak dalej będzie taka atmosfera w domu. Nie lubię gdy się żremy bo to bez sensu...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Marta a
Colin spi tylko na prawej stronie i ma juz krzywa glowke za cholere nie chce na lewej stronie w bujaczku i maxi cosi tez zawsze sie przekreci. Lekarz wczoraj nam powiedzial ze to juz jest granica wiecej isc nie moze bo bedzie zle. Ale colin jest uparty dlatego bedziemy dzialac z kaskiem na cale szczescie mamy klinike w bonn

Mloda fasolka
Nam sab simplex tez nic nie dawaly.

Odnośnik do komentarza

Marta89 to wogöle nie ma smaku a jak dasz do jogurtu to fajnie strzela pod zebami,zazwaczaj daje do musli z mlekiem .

Megi no to zeczywiscie musisz dzialac,u mojego juz lepiej ale jeszcze nie dokonca.

Manilka juz niedlugo bedzie lepiej z nocami najgorsze pierwsze 2 miesiace.

Miremele a jak ty to kobieto zrobilas,daj przepis na schudniecie! 18 kg ? w 10 tygodni?
Tylko pozazdroscic!

111magda to zycze by szybko wszystko doszlo do siebie!

anaxia84 witaj! Möj zniösl dobrze,nic po nich nie bylo.

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny ktore karmia piersia odciagałysie kiedys pokarm zeby sparawdzic ile maluch zje ??? Bo 2 razy odciagłam w nocy po 4 godz przerwy 100 a jak karmie to jak odciagam za godz to nie wiem czy 50 to nie za mało i dlatego sie zastanawiam dlaczego mała co godz chce jesc moze nie umei wyciagnac tej setki na raz i chce czesto /??

MartaA ja sie nei obzeram ale jem 6 posiłkow i jest jak jest pije 3 l płynow soki machewkowo selerowe jabłkowe jem jabka banany jem flavon z naturalnymi ekologicznymi owocami jem twargoki pije kefiry mleko jem lekko strawnie a mimo to waga ani rusz i zaowazyłam ze jak nie zjem pomine kilka posiłkow z braku czasu to mała jest nerwowa i mleko jest dzo dupy i mało go ze wwypije 1 cyc 2 cyc i jeszcze wrzeszczy i czasem juz naprawde chce butle zrobic ma tez ktoras dziewczyna tak ???Czasem mysle ze mam za mało pokarmu a mała jest przystawiana w dzien co godz w nocy co 2 max 3 wiec albo cos z poprostu z moim pokarmem jest nie teges albo mała ma jakies fanaberie...

We wtorek mamy szczepienie miało yc wczoraj ale lekarka na chorobowym ... czy jak sie szczepi 5w1 to odrazu tez na zołtaczke czy w odstepach ???

Fasolcia julka jest zabojcza:)

A to moja mała nerwuska jak to połozna okresliła dziecko z połozna okresliła dziecko z pazurem !:)

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_24332.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa normalne musli z suszonymi owocami lubie najbardziej (jest duzo röznych) zalewam 1.5 % mlekiem ,wsypuje 2 male lyzeczki Chia i tak jem. Mozesz sobie normalne platki kupic tylko popatrz na zawartosc cukru bo w niektörych jest naprawde duzo,sa tez bez cukru.
Vanesa jak mala przybiera na wadze to nie masz sie czym martwic ze jest za malo,a jak twoje cialo domaga sie posilköw to musisz jesc moze rzeczywiscie wplywa to u ciebie na pokarm.Ale jak mala zdrowa rosnie nie martwila bym sie o pokarm. Jedne maja nawal drugie maja mniej wazne ze dzieciaczki zdrowo rosna.
Ja tez bym chciala by waga szybko spadla ale kurde jest ciezko mimo ze jem zdrowo i troche cwidze w domu ale mi sie wydaje ze nasze cialo poprostu potrzebuje czasu by dojsc do siebie.
A mala jest cudna jak laleczka!

Odnośnik do komentarza

Hej,
Vanesa - u Antka oczko ciągle ropieje, ale nie jest jakieś zaczerwienione. Wycieram mu co jakiś czas tą ropkę z oka i tyle. Podobno te zatkane kanaliki z czasem się same udrażniają. Ale zapytam się lekarza na kontroli w piątek.
Jak mała przybiera dobrze to nie martw się o mleko. Ale to dobrze, że jesz około 6 posiłków, tak właśnie dietetycy zalecają, mało a często jeść. Nie odciągałam pokarmu laktatorem tak z ciekawości bo mam ręczny i słabo mi się robi na myśl tego żmudnego odsysania. Jak nie ma potrzeby to nie ruszam. Ale pamiętaj, że dzieci lepiej wysysają mleko niż najlepszy laktator.
MartaA - mam chię w domu ale do tej pory robiłam sobie tylko z niej od czasu do czasu napój. Muszę faktycznie zacząć dodawać do musli :)
Fasolka - świetne włoski ma twoja Julcia. Oj ciężko jest się dogadać z facetami. Ja na mojemu czasem mam ochotę wygarnąć, że robi byle jak. Obyście sobie szybko z tym poradzili.
Manilka - a czemu tyle badań przechodziła twoja Kornelka? Że neurolog, usg itd? Z powodu jakiś komplikacji przy porodzie?
iza-majka - oj ja się czasem na małego denerwuję. Szczególnie na marudzenie w nocy, bo wtedy człowiek niewyspany łatwiej cierpliwość traci. Staram się jakoś tłumic nerwy i nie podnosić głosu na synka. Za to mąż niewyspany jest zły jak osa. Dlatego ja w nocy małego przewijam, bo nie mogłam słuchać jak mąż czasem krzyknął na małego jak ten płakał i się wił na przewijaku.
anaxia84 - witaj wśród grudniówek :) Współczuję tych kolek u synka.
111magda - pociesz się, że te kolki się niedługo skończą, bo ponoć mijają z 3 miesiącem. A ty kminek podajesz w butelce, czy sama pijesz?

A u nas jakiś spadek formy. Wczoraj mały jadł dokładnie co 2 godziny przez cały dzień a w nocy znów masakra. Jedzenie o 1, 2, 5, 7 i 8 godzinie... I oczywiście o 5tej nie dało się tak łatwo zapchać buzi cyckiem i musiałam dłużej uspokajać. Ostatnio moje dziecko zachowuje się jakby nie potrafił cycka chwycić. Muszę mu do buziaka wpychać a i tak się wije nie chwyta. I tak każde przystawianie to walka, ehh...

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mea wiem o tym ze dzieci lepiej ssaja niz laktataor i zaowazayłam ze jak jej odciagłam i dałam butle to nie chiała mi cyca ssac za s zybko jej leciało i sie wsciekała na maxa ale eden dzien ja pomeczyłam i znowu ssie butla juz tylko jak naprawde bedemusiał wyjsc albo bedzie nawał mleka...
To zapytaj czy podawac ta gentamecyna tczy zaczekac az samo przestanie połozna mowiła zeby zaczekac bo nie ma stanu zapalnego tylko ta ropa wycieka ta ropka jest u nas w dzien kilka razy rano sklejone oczko wiaomo po nocy zaschniete a w dzien z kacika wew wycieka taka ropka takie duze spiochy kolor zilono zołte ! A u was ??

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa 35 ja właśnie planuje odciągnąć i sprawdzić ile mała zje, tak żeby się najadła, ale nie wiem kiedy mi się to uda, bo za jednym razem udaje mi się odciągnąć max 50ml a i tak potem boję się, że dziecko w piersi będzie miało za mało.

Mae ja mam elektroniczny laktator, a i tak jest to żmudne i nieprzyjemne. Ale staram się nauczyć odciągać i nauczyć dziecko jeść z butelki, żebym czasem mogła wyjść gdzieś bez niej. A co do badań, to lekarze kierowali na nie tak na wszelki wypadek, sama nie wiem po co, bo ciąża i poród były w porządku. A ja jeśli chodzi o dziecko, to trochę tracę zdrowy rozsądek i robię wszystko, co mi każą, bo się po prostu martwię. Jeszcze dodatkowo regularnie ma pobieraną krew i sprawdzaną billirubinę, bo cały czas ma żółtaczkę, eh...

Odnośnik do komentarza

Vanes a za nic w świecie nie daj sobie wkręcić że z Twoim pokarmem jest coś nie tak-nie ma lepszego pokarmu niż matki
gentamecyna nie jest antybiotykiem a do oczka można psiknąć mlekiem własnym-wedle mam z grupy karmiących piersią działa najlepiej
my dzisiaj szczepiliśmy się 5w1 plus wzw i to był dramat nie mogłam go uspokoić dopuki nie ruszyliśmy samochodem. A że po szczepieniu trzeba min 20 minut odsiedzieć przed gabinetem to się działo mały mam juz chyba serdecznie dosyć kłucia, kolek, macania i innych bóli w samochodzie padł dosłownie więc nawet viburcolu nie zdążyłam podać i śpi już ponad godzinę. co będzie dalej zobaczymy

manilka pamiętaj że po 4 dniach dopiero zobaczysz czy działa, ja myślałam ze nie działa bo kolki nie minęły ale dopiero po odstawieniu na dwa dni bardzo pożałowałąm bo jednak działał

http://s7.suwaczek.com/201412201755.png

Odnośnik do komentarza

Vanessa- U nas też jest problem z ropiejącym oczkiem szczególnie prawym. Na początku przemywałam solą fizjologiczną ale nic nie dało później rumiankiem i też nic. A teraz rano wycieram ciepłą wodą, ale i tak się zbiera więc jedynie wycieram. Nie jest ani czerwone ani napuchnięte jedynie ta ropka się zbiera. I najgorzej jest po płaczu... Położna powiedziała, że mogę małym palcem delikatnie masować kącik oczka Julki, ale jeszcze nie miałam odwagi tego zrobić!

Z mężem rozmawiałam wczoraj chyba z 3h! Doszliśmy do jakiegoś porozumienia, oczywiście nie obeszło się bez moich łez, ale wyrzuciłam z siebie wszystko co we mnie siedziało od porodu. I nawet nie wiecie jak mi ulżyło... Mam nadzieję, że jego obietnice nie będą bez pokrycia.

Julka dzisiaj dostała pierwszy raz tą 'Herbatkę na brzuszek' z Humany. Na początku pluła bardzo, ale za 3 podejściem wypiła praktycznie całe 100ml. :) Zobaczymy czy faktycznie będzie działać tak jak sobie ją chwalą. No i mąż kupił mi krople Bobotik forte od jutra będę dawać. Może podziałają jeszcze lepiej niż ten Bobotik w kapsułkach. Jak dzisiaj nie zrobi kupki to będzie 3 dzień bez... Aż boję się nocy.

Położna miała przyjechać i nie przyjedzie bo ma chore dzieci, a chciałam bardzo dowiedzieć się ile moja kruszynka waży.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...