Skocz do zawartości
Forum

Grudniowe 2014 maluszki :)


Gość Megi1992

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny dzięki za miłe przywitanie po nieobecności :-)

Dziewczyny mój Wojtuś znowu przespał noc jak usnął pomiędzy 20 a 21 tak obudził się o 5.30 z tym że o 1 dostał mleko na śpiocha i spał dalej :-)

uwielbiam jak się przebudzi i woła ej i jak ktoś podejdzie to rozbrajający uśmiech :-)

Vanessa podaj te krople a małego swędzieć nie będzie,
mi na oczko doktorka kazała smarować oxykortem A i pomaga bo jak na noc posmaruję to rano oczko już ładne. Wojtusiowi nie spływa łza do kanalika, albo zatkane albo niewykształcone
Ja już to przechodziłam z moim pierwszym synem, też ropiało mu oczko i diagnoza że zatkany kanalik, pojechaliśny do okulisty na przepłukanie kanalika solą fizjologiczną, wyprosili nas z sali zabiegowej a po chwili jeden wielki krzyk małego aż sama płakałam. Okazało się że kanalik się niewykształcił i potrzeba czasu na to. Więc niepotrzebnie był męczony. Do dzisiaj ma ślad na tym oczku, taką widoczną żyłkę.

Vanesa - ja aby mój Wojtuś nie wisiał mi na cycu w dzień to ściągałam wcześniej i dawałam mu z butli mleko a w nocy cyc z lenistwa

Odnośnik do komentarza

Marta A - widzę, że Twój bujaczek ma projektor, a ta moskitiera to na całości jest czy tylko tak z tyłu?
Ale jak Semi trzyma grzechotkę, nie uderzył się nią?

Smiło mi się dzisiaj, że maly tak strasznie płakał i ja w końcu mówię do niego czemu płaczesz, co ty chcesz? a on mi z takimi nerwami odpowiedział - pić.

Nie wiem, czy Wy też tak macie, że jak dziecko śpi tak długo i nie budzi się to chodzicie i sprawdzacie czy wszystko ok.?

Odnośnik do komentarza

aabalik tak ma Projektor i fajnie to wyglada jak jest ciemno to te gwiazdki sa na tej firance,ta firanka jest tak do polowy.Maly jest tym zachwycony,smieje sie i gada do projektora, 5-10 min göra zasypia wtedy go biore by dlugo tam nie lezal .Grzechotka raz sie w glowe puknal,byl zdziwiony ale on bierze wszystko co ma pod reka i wklada do buzi,powyciagalam dzies wszystkie miekkie zabawki.
Ja tez ciagle podchodze jak spi i patrze czy oddycha a w nocy jeszcze czesciej! Jakos wole byc pewniejsza a jak spi mocno i nie widze nic to go dotykam by zobaczyc czy zareaguje.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Vanesa
Ale laska :)ksiądz Cię wygoni z kościoła a wszystkie matki zjedzą Cię wzrokiem :) ale szczerze sukienka jest lepsza :)

Marta a
Jak patrzę teraz na malego to chyba jednak do Ciebie podobny :)

Aablik
Ja mam to samo jak Colin śpi juz z 3 godz to idę i patrzę czy oddycha w nocy jak przychodzę do pokoju spać a on tak mega cicho oddycha to kładę mu rękę na brzuszek i patrzę czy się rusza :) od początku mam taka manie pierwsze noce spalam głowa prawie w jego łóżeczku i tylko co chwile sprawdzałam czy żyje

My juz dzisiaj po zakupach zaliczyliśmy mc Donald nie jadłam juz z 4 msc dzisiaj to aż uszy mi się trzęsły :) maż pojechał po prezenty dostał listę a ja muszę szykować sałatki i jedzonko na jutro bo mam gości . Colin wie ze mam dużo pracy wiec śpi juz 3 godz

Wczoraj mega sie wkurzylam . Na poczatku tygodniu zatrudnilismy sprzataczke zeby raz w tyg przyszla i wszystko mi dokładni posprzątała wczoraj była pierwszy raz i co stara pizda przyjechała a właściwie maż musiał po nią jechał i zamiast się pytać co ma robić to zaczęła sama od kuchni po paru min mówi kuchnia gotowa ok idę zobaczyć a tam ciul wielki i dwa bąbelki syf taki jak był wiec mowię jej ze jaja se robi zlew cały brudny kafelki na ścianach brudne szafki opalcowane i jedynie co umyła to szafki u góry i okap :/ a i podłogi . Ok idziemy dalej duży pokój jedzie jedna szmata ta co waliła kuchnie myje i stół szklany i tv i lustro i kanapę mowię minęło chwile mowię ok a co z pułkami z zdjęciami co z kaloryferem klawiatura stołem a ona szmata a bo zapomniałam ej myślałam ze ja rozwale potem łazienkę robiła to tylko weszłam i kilo syfu na pralce na przewijaku zlew dupla raz dwa i koniec i najlepsze całe mieszkanie mam w kafelkach ona tylko mopem robiła i wiadomo ze jak się prędzej nie odkurzy to zostaje wszędzie taki zwinięty syf i tak tez było po 2 godz stwierdziła ze gotowe ok daliśmy jej kasę i powiedzieliśmy ze jest syf a on ze jeszcze nikt jej nigdy nie powiedział ze złe sprząta i ona juz nie będzie u nas tego robić od razu do auta z nią i nara i na koniec jak wychodziła z auta powiedziała mężowi "pana żona jest młoda wiec niech se sama sprząta" fuck cipa głupia stara robi to za kasę i marudzi i na odpierdziel . Wysłałam dzisiaj mamie zdjęcia jak ładnie mam czysto to od razu wyśmiała i powiedziała ze to debilka . Koniec taki z wkoncu dzisiaj rano sami sprzątalismy jeszcze raz.

Odnośnik do komentarza

Megi ja bym stala kolo niej i jej möwila co ma jeszcze zrobic i co mi sie nie podoba wkoncu dostaje za to kase ja bym jej nawet palcem czy reka pokazala ze tu czy tam jeszcze! Ja gdzies 18 lat temu sprzatalam u niemki to mna tak pomiatala ze musialam ladnie zapierdzielac bo placila na godziny i w tym byly okna,schody itd takze niech ta baba nie przesadza bo kto myje podlogi wczesniej jej nie odkurzajac a co ja kur... obchodzi czy ty mloda czy stara czy sprzatasz czy nie ty ja zawolalas do pracy a ona musi posprzatac i tyle,odpierdzielic moze sobie u siebie w domu! Polka?

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ta tez miala na godzinę płacone ale po 2 stwierdziła ze koniec a zreszta taka od początku powiedziała ze 2 jej wystarcza .
Super tej bujaczek :) na tych ostatnich zdjęciach cały Ty a teraz na dwóch maż kurczę juz sama nie wiem ha ha :) niech Semi sobie będzie podobny do siebie i koniec :)

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Ah a ta babka to stara Niemka . Teraz chcemy Turke oni maja wyrąbane na porządek u męża w firmie taka sprząta i jest mega błysk tak samo ta moja koleżanka one tez w każdej wolnej chwili sprzątała z mama u niej był błysk

Odnośnik do komentarza

Megii współczuje Pani sprzatajacej to prawda jak sammu sie posprzata to odrazu widac bo robi sie to dokładnie :)

No sukienka extra ale wykorzystam ja n wesele :)a w kombinezonie łatwiej bedzie mi karmin :)

MartaA Semi ma sie jak krolewicz przystojniak :)

MOja Lalunia osttanio wiecej spi w dzien osttanie czasy wogole nei spąła teraz jej sie cos poprzestawioało :) w nocy bez zmian co 2 godz pije ;/

pokarze wam jaki zamowiłam tort dla małej :)

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25379.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Vanesa - łzawi i ropieje, raz bardziej raz mniej

Marta A - widać, że Semiemu się podoba huśtawka, ja taki projektor mam przy karuzelce i też Wojtusiowi się podoba jak motylki po ścianie fruwają

Ciężko trafić na dobrą osobę do sprzątania, ja kiedyś moją siostrę zatrudniłam do sprzątania raz w tygodniu, ale skończyła szkołę i do niemiec wyjechała, uczyć się i sprzątać :)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Hej kobiety ;)
Muszę wam się pochwalić, zdecydowałam się na wyjście w piatek i to było moje pierwsze wieczorne wychodne ;P powiem Wam że dalo mi tyle pozytywnej energii że już czekam na kolejna okazję żeby się wymknąć :D hehe malutki pięknie spal jak go uspilam, pod opieką mojej mamy, przyjechala do nas bo k mial służbę.. No a ja bylam pod telefonem, ale nie było zadnych alarmów :). Poczułam się jak za starych czasów..... Tymbardziej że spotkanie z ekipa z liceum to już w ogóle :)

Poza tym u nas ok:) guzek mam nadal wyczuwalny, ale nie boli sam z siebie jedynie pod wpływem dotyku.

Malutki znow śmiał się w głos.. :)

Zapisujecie coś swoim dzieciom na pamiątkę? Np kalendarz czy album itp? Ja w kalendarzu na pierwszy rok zapisuje wlasnie jakies nowe umiejętności i to co ważniejsze :)

Milej niedzieli dziewczyny, nie zdążę więcej odp bo muszę nas spakować, jedziemy do moich rodzicow niby na trzy dni ale spakować nas dwoje to jak na całą wielką wyprawę ;D

Odnośnik do komentarza

Hej,
Aleksandra - no i super, że wyszłaś do ludzi :) Potrzebna jest taka odmiana od siedzenia w domu z maluszkiem. Dobrze, że ta pierś wygląda już lepiej. Jeśli chodzi o pamiątkę to my mamy książeczkę-pamiętnik o tytule w stylu "Moje pierwsze latka" i tam są gotowe linijki gdzie pisze się różne kamienie milowe, wspomnienia, co lubił/nie lubił itd. Bardzo sympatyczna książka, ma też miejsce na liczne zdjęcia. Zamierzamy ją wypełnić, potem schować i dać w prezencie na 18 urodziny w pudełku razem z różnymi ukochanymi jego (w przyszłości) zabawkami itp.
Megi - faktycznie ta pani sprzątająca to jakaś porażka. Oby kolejna była już ok.
MartaA - świetnie wygląda ten bujak. Ja się póki co wstrzymuję. Mój maluch od leżaczka ostatnio preferuje kocyk na podłodze.
aabalik - miło, że wróciłaś :) Też chodzę i sprawdzam czy oddycha jak śpi długo i jest cisza.
Fasolka - jak się czujesz?

Jeśli chodzi o ubranka to zamierzam te uniwersalne pochować dla przyszłego dziecka. Pozostałe pójdą dla kogoś.

Mój Antoś zaczął się w końcu do nas uśmiechać! :) To były dopiero takie pierwsze nieśmiałe uśmieszki ale przeznaczone dla nas :) Co prawda rybki na ścianie nadal są bardziej kochane i radośnie gaworzy sobie do nich. No ale i się bardzo cieszę, heh.
Ja wczoraj sobie poimprezowałam. Moi koledzy z pracy stażyści odchodzą do dalszych placówek. Niestety jak wrócę z urlopu to będą same nowe twarze i nie wiem czy jeszcze ich spotkam :( Więc wczoraj było pożegnalne wyjście do restauracji i na miasto. Wybrałam się na nie razem z Antosiem, żeby mieli okazję go poznać. Zorganizowali mi przecież świetne baby shower i obdarowali prezentami małego. Mój maluszek spisał się na medal! :)
W restauracji cały czas spał w foteliku. A potem poszliśmy jeszcze na chwilę do kręgielni. Wtedy był już obudzony. Myślałam, że przesadziłam z tym, żeby takiego malucha zabierać tam gdzie głośna muzyka, huk i światła. A tymczasem mój synek to disco boy! Był zachwycony tym gwarem, laserowymi światłami, kolorowymi ekranami. Byliśmy tam jakieś pół godziny a mały wszystko z zainteresowaniem oglądał, uśmiechał się do moich znajomych, dał się wziąć na ręce przyjaciółce. Wszystko bez najmniejszego grymasu na twarzy. Na koniec zgłodniał więc go jeszcze nakarmiłam w kręgielni. Krępowałam się ale znalazłam zakątek, gdzie nie było zbyt dużo gapiów. Nie chciałam wracać do domu z dzieckiem płaczącym w samochodzie z głodu . Ogólnie wyjście bardzo udane :)))

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mae- widzisz jak te nasze Antośki sobie dają radę:) mój też był dziś w restauracji i też był mega grzeczny. Trochę się zestresowałam, że po wejściu już nie spał, ale całe 1,5 h siedział grzecznie w wózku ( zrobiłam mu taką podpórkę z koca pod plecy, żeby miał leżaczek) i bawił się zabawką, uśmiechał się do wszystkich, a jak zgłodniał to dałam mu butlę ze ściągniętym wcześniej mlekiem. Jakoś tak niezręcznie byłoby mi karmić przy ludziach, a w łazience się z nim przecież nie zamknę;)))

Super się czyta o kolejnych sukcesach waszych maluszków. Mój dziś pierwszy raz złapał zabawkę w dwie rączki i skierował ją do buzi. Normalnie koordynacja oko- ręka na coraz wyższym poziomie;)))

Ostatnio mam wrażenie, że mam za mało pokarmu. Koło 22, jak mały śpi odciągam sobie około 60 ml.W nocy jest dużo, aż nie zjada wszystkiego i wtedy sobie odciągam ( ok 80ml), do godziny 16 jest też ok, ale nie na tyle żeby coś jeszcze ściągnąć. Ale przy ostatnim karmieniu, koło 19 nie najada się i czuję, że w piersiach jest mało. Podgrzewam mu wtedy to mleko ściągnięte wcześniej. Co zrobić, żeby mieć więcej pokarmu wieczorem???

Spróbuję dodać jakieś fotki młodego, ale mam same duże zdjęcia, a na tablecie nie umiem zmniejszać:(

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3vkcb12t6tlw6.png

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Miremele
Super że Antos taki grzeczny :).
Kochana niepotrzebnie się martwisz, ponieważ nie mozesz mieć za mało mleka:) nawet jeśli piersi wydają Ci się puste to pamiętaj że mleko produkuje się na bieżąco kiedy dziecko ssie. Laktator też nie jest w stanie ściągnąć tyle ile dziecko potrafi.
Bardzo gorąco polecam Ci stronę hafija.pl To jest blog dziewczyny której zaufała już cała masa kobiet i dzieki której cała masa kobiet karmi piersią. (nie przesadzam, wystarczy poczytać komentarze i zobaczyć polubienia). Ja na tym blogu znalazłam odpowiedz na wiele pytań związanych z karmieniem. :-)

Odnośnik do komentarza
Gość 4leks4ndr44

Vanesa
Tort wygląda słodko :D.

Mae
Domyślam się ile radości Antek wam sprawił... Pamiętam jaka bylam szczesliwa jak zobaczyłam pierwszy świadomy uśmiech u Witka jak patrzył mi w oczy i buzia mu się rozpromieniła :). Bardzo towarzyski ten Wasz chłopak :) to naprawdę super, bo my np unikamy takich spotkań w większym gronie, bo np ostatnio u teściów bylismy jak mieli więcej gosci to maly aż podskakiwał wystraszony jak ktos głośniej mowil lub się śmiał... Choć może to też kwestia jego humoru danego dnia bo na dwa latka mojej siostrzenicy był bardzo radosny..

Aabalik
Witek też woła EJ hehe a podejde i banan na buzi :D. Jej gratuluję wam takich przespanych nocy :) pozazdrościć. :) Też tak mam że jak maly spi dlugo to co chwilę zaglądam czy wszystko ok..

Marta a
Wow to nieźle semi się ruchowo rozwija jak już tak chwyta wszystko :) mój maly jak mu się włoży grzechotke taka mała mięciutka to trzyma ją, ale sam to jedynie łapie mnie za ręce przy karmieniu i tak lubi się bawic moimi palcami..

Megi
No zobacz, babka zamiast uszanować pracę i się postarać to na odpieprz sprzątała... Jej strata bo już więcej z jej usług nie skorzystacie...
Narobiłaś mi smaku na mc'a :) aż mi slinka cieknie hehe

Odnośnik do komentarza

Czesc dziewczyny!

Vanesa tort superancki!

Aleksandra fajnie ze wypad sie udal i troche sie wyrwalas od szarej zeczywistosci.
Pomysl z zapisywaniem jest super nawet niepomyslalam o tym.
Czytalam to co podalas i ciesze sie ze niema watpliwosci co do kawy bo ja uwielbiam i nieumialabym z niej zrezygnowac w ciazy tez ja pilam i pije do 3 filizanek dziennie.

Mae usmiech dziecka wynagradza wszystko,napewno bylas wniebowzieta!
Imprezka z malym sie udala czyli w przyszlosci mozesz spokojnie z malym wychodzic na balety tez he..he...

Miremale widze ze nasze bobaski coraz wiecej umieja i kazda nowa umiejetnosc sprawia tyle radosci! Ja sie niemoge doczekac pierwszego slowa i pierwszego kroku.
Antos sliczny i tak mile patrzy na pieska!
Mleko napewno masz jak byc malego przystawila to by przyspieszyl laktacje,moje piersi tez sa czesto puste a maly mleko ciagnie.

aabalik möj ciagle möwi gu gu.. i na gu...gu reaguje i sie chichra,dlatego z mezem möwimy do niego Gugu zamiast Semi. Niech sobie nie pomysli ze sie tak nazywa! he..he

Gugu wlasnie zasnal w bujaczku tak go lubi ze siedzac juz tam usmiech od ucha do ucha.

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Halo mamusie

u mnie od wczoraj są moi rodzice zrobili mi mała niespodziankę urodzinowa. A wiec rano maż z Colinem złożyli mi życzenia prezenty buziaki itd i nagle moj ukochany się ubiera i mówi ze jedzie po kwiatki ta ciekawe gdzie kwiatki w niedziele :) nie bylo go 2 godz i nagle wrócił z moimi rodzicami :) wiec tydzień będę miała pomoc .

Marta a
U mnie Colin robi ciagle takie gyyy ale taki z gardła nie da się tego opisać ale jak robię mu tak samo to on powtarza :) i ciagle łapie moja ręce i uwielbia patrzeć na pierścionki obrączkę włosy :)
A tapeta ładna . Ja w następnym mieszkaniu będę robić sypialnie czarno złota :)

Odnośnik do komentarza

Cześć dziewczyny
Vanesa - piękny tort
Aleksandra - super ze wieczór się udał i się odprężyłaś

Dzisiaj mój Wojtuś obudził się o 4 rano na jedzonko i przy okazji pomogłam mu zrobić kupkę bo nie robił już od 4 dni, była ogromna :),
po tym wszystkim mój maluszek przy kolejnym przebudzeniu jak nie to dziecko, uśmiechnięty, i tak się śmiał aż na głos, prawie przez 1,5 godziny chciał rozmawiać

Odnośnik do komentarza

Megi

Dziś jest taki dzień,
w którym smutki idą w cień
a marzenia się spełniają
i otuchy dodają.
Każdy składa Ci życzenia:
szczęścia, zdrowia, powodzenia.
A ja życzę Ci miłości i radości
oraz życia bez przykrości.
Żeby każdy dzień był taki,
w którym słonko daje znaki
o wierności i miłości
zyczy ciotka Marta

monthly_2015_02/grudniowe-2014-maluszki_25468.jpg

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...