Skocz do zawartości
Forum

Pleśniawki


Gość wiola200

Rekomendowane odpowiedzi

witam moja córka ma 2 tygodnie i zauważyłam że od wczoraj ma biały nalot na języku i to dośc gróba warstwę próbowałam to przemywac ale nie schodzi więc wygląda to na pleśniawki co robic i co stosowac czy udac sie niezwłocznie do lekarza

Odnośnik do komentarza

Mnie się też wydawało, że mój synek ma pleśniawki. I poszłam z tym do lekarza no i głupio zrobiłam, że jej zasugerowałam pleśniawki. Niby potwierdziła i dezaftan med kazała kupić. Po tygodniu smarowania poszłam prywatnie do innego pediatry. Prywatnie dlatego, że chciałam się do niego wkręcić jako lekarza dla dziecka. Podobno jest najlepszy w mieście i ciężko się do niego wkręcić na nfz. I poszłam do niego by małego zobaczył, no i też dlatego, że z teściami się zna, więc pomyślałam, że zagadam, może się uda i udało się :) no ale mniejsza o to. Tylko zajrzał mu do buzi i powiedział, że to osad po mleku. Pleśniawka ma to do siebie, że pod białym czubkiem jest skóra zaczerwieniona. Jeśli tak ma to możesz dezaftanem smarować. Jeśli jest tylko białe to prawdopobnie osad z mleka. Mój miał tego bardzo dużo jak piersia karmiłam, nawet na wargach miał nalot. Teraz karmie mm i na podniebieniu troszke ma czasem, ale niewile

Odnośnik do komentarza

Synek tez mial plesniawki jak mial 2tyg. Na poczatku myslalam ze to serek po mleczku a potem okazalo sie ze nie i dopiero poszlam do lekarza jak mial juz porzadnie caly jezyk w zakwicie. Nam dala na przemial do smarowania nystatyne i fiolet na roztworze wodnym. Dla tak malenkiego dziecka nic innego nie poleca. I szczerze to po samym fiolecie super przeszlo a malo kosztuje. A domowy sposob to taki ze smarowac moczem dziecka.

http://www.suwaczki.com/tickers/o148ha00o0x1sy1t.png
http://s3.suwaczek.com/20140614580120.png

Odnośnik do komentarza
Gość maleństwo00

Ja też polecam fiolet na wodzie, jest rewelacyjny mojej córci zaraz po nim przechodziła pleśniawka. Nystatyna też jest dobra tylko ze dłużej schodzi z tym leczenie i jest na receptę. a i pleśniawkę trzeba od razu leczyć jak jest mała nie jak się rozrosie po całej buźce. i leczyć do KOŃCA. Smoczek trzeba wymienić lup pożadnie wysterylizować i jak Karmi się piersią to pierś też się pędzluje. A przede wszystkim dziecko to boli więc, trzeba leczyć.

Odnośnik do komentarza

Nystatyna też jest dobra tylko ze dłużej schodzi z tym leczenie i jest na receptę. a i pleśniawkę trzeba od razu leczyć jak jest mała nie jak się rozrosie po całej buźce. i leczyć do KOŃCA. Smoczek trzeba wymienić lup pożadnie wysterylizować i jak Karmi się piersią to pierś też się pędzluje. A przede wszystkim dziecko to boli więc, trzeba leczyć.
??

We offer best quality Brain Dumps.com test papers and ccie colostate.edu materials.

Odnośnik do komentarza

Ma dobre działanie i jest polecana w walce z opryszczką jak również w walce z pleśniawkami. Aczkolwiek polecam na poczatku skonsultować jej użycie z lekarzem pediatrą. O ile oczywiście nie chodzi tutaj o Ciebie, ale o niemowlaka. W przypadku niemowlęcia trzeba wszystko obgadać z lekarzem:

https://konopnysklep.com.pl/kosmetyki/masc-konopna-900mg-cbd-30ml.html

Dobrze jesli również jest to renomowany produkt, jak powyżej.

Polecam rownież zastosować prewencję. Czyli dbać o higienę jamy ustnej dziecka. Powinnaś myć rączki, które dziecko wkłada sobie do ust. Nie powinno się tez malucha całować w usta 

Odnośnik do komentarza

My stosujemy AFTIN, na gazik i przemywam w buźce, nasza lekarka mówila że można też telikatnie TANTUM VERDE też najlepiej na gazik i przetrzeć w buźce, ja wole AFTIN.

Polecam zwrócić uwagę na to czy nie ma białego nalotu na migdałkach u dziecka: https://poprostuzdrowo.pl/bialy-nalot-na-migdalkach Z uwagi na to, ze taki nalot może świadczyć o jeszcze innych dolegliwościach. 

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...