Skocz do zawartości
Forum

witam


Rekomendowane odpowiedzi

już dawno nie odwiedzałam tej strony,ponieważ nie miałam dostępu do internetu,teraz jak tylko mam okazje piszę do was bo mam mały problem,jestem za granicą,nie znam za bardzo języka a mój lekarz nie mówi po polsku,kilka dni temu miałam wizyte i lekarz mówił ze jest wszystko wporządku,pozwolił mi też leciec samolotem do polski bo go o to pytałam,ale już nie wiem co mam robic bo twardnieje mi brzuch i boję sie ze lot może to jeszcze bardziej nasilic,te twardnienia mam już od jakiegoś 17 tc,a teraz jestem w 27 tc,są bezbolesne,tym razem nie mówiłam o tym lekarzowi,ale mówiłam na przedostatniej wizycie i mówił ze to jest normalne jak nieboli i nie krwawie,dziewczyny prosze powiedzcie mi czy macie cos podobnego czy to jest coś grożnego,może to poprostu dzidzia tak sie wypina bo juz niewiem co mam myslec..

Odnośnik do komentarza

ja w drugim trymestrze zaczęłam brac no-spe bo mi ciagle brzuch twardniał (nie bolał...tylko twardy sie robił). nie wiem jak to ma się do podróży samolotem no ale myśle że chyba nic złego sie nie stanie....

szkoda że nie zapytałaś o to swojego lekarza... a nie możesz zadzwonić do jakiegoś co mówi po polsku i go zapytać.... albo przejdź sie do szpitala na izbe przyjęc i tam zapytaj... sądze że nie bedzie problemu żeby ci odpowiedzieli

Odnośnik do komentarza

nie wiem czy są tu polscy lekarze,a swojemu lekarzowi o tym nie mówiłam bo i tak bym się z nim nie dogadała,jestem teraz w Grecji a ten jezyk jest trudny i za bardzo go nie znam,dlatego chce zjechac do polski bo tutaj jest mi ciężko mój mąż zna język tyle co ja,a tobie często ten brzuch twardniał?nie którzy mi mówią że to dziecko tak się wypina i przez to brzuch twardnieje,ile razy bierzesz nospe,może ja też bym mogła ją brac bo akurat mam przywiozłam z polski,z góry dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza

iwona777
nie wiem czy są tu polscy lekarze,a swojemu lekarzowi o tym nie mówiłam bo i tak bym się z nim nie dogadała,jestem teraz w Grecji a ten jezyk jest trudny i za bardzo go nie znam,dlatego chce zjechac do polski bo tutaj jest mi ciężko mój mąż zna język tyle co ja,a tobie często ten brzuch twardniał?nie którzy mi mówią że to dziecko tak się wypina i przez to brzuch twardnieje,ile razy bierzesz nospe,może ja też bym mogła ją brac bo akurat mam przywiozłam z polski,z góry dziękuje za odpowiedz

słuchaj. no-spa napewno nie zaszkodzi.. ponoć nie można (nie powinno) sie jej brac od 37tc. ja brałam no-spe forte (2x mocniejsza od zwyklej) i bralam ja 2-3 razy dziennie...

a brzuch twardnial dosc czesto...a powiedz a kiedy on ci twardnieje... jak chodzisz?? odpoczywasz?? ja wstawalam juz z twardym... myslalam ze tak powinno byc no ale jak poszlam na prywatne usg to lekarka powiedziala ze tak nie powinno byc...

jak nie mialam tych mocniejszych to bralam zwykla... wtedy jak mi brzusio sie napinal... nawet do 4 razy dziennie.

a nie masz od niej ulotki ?? mozesz tez poczytac przeciez o nospie w necie

Odnośnik do komentarza

w sumie to ja prawie cały czas odpoczywam,bo w 14 tc miałam silne krwawienie od tamtego czasu minęlo juz prawie 3 miesiące ale lekarz nie kazał mi sie przemęczac moge na jakis krótki spacerek isc w domu nic nierobie tylko cos ugotuje,czasmi jest tak ze mam spokój cały dzien a innym razem to nawet może i do 10 razy dziennie sie napnie,a szczególnie wieczorem jak ide spac..
a co do tego krwawienia to lekarz powiedzial ze nic mi juz niegrozi i raczej sie to nie powtórzy i moge leciec do polski...
moja mama w polsce dzwonila na izbe przyjec i rozmawiała z ginekologiem ale lekarz byl tak nie miły ze nic mamie niepowiedzial,mówił ze mnie niewidzial,nie badał wiec nie moze stwierdzic co to za twardnienia..

Odnośnik do komentarza

iwona777
w sumie to ja prawie cały czas odpoczywam,bo w 14 tc miałam silne krwawienie od tamtego czasu minęlo juz prawie 3 miesiące ale lekarz nie kazał mi sie przemęczac moge na jakis krótki spacerek isc w domu nic nierobie tylko cos ugotuje,czasmi jest tak ze mam spokój cały dzien a innym razem to nawet może i do 10 razy dziennie sie napnie,a szczególnie wieczorem jak ide spac..
a co do tego krwawienia to lekarz powiedzial ze nic mi juz niegrozi i raczej sie to nie powtórzy i moge leciec do polski...
moja mama w polsce dzwonila na izbe przyjec i rozmawiała z ginekologiem ale lekarz byl tak nie miły ze nic mamie niepowiedzial,mówił ze mnie niewidzial,nie badał wiec nie moze stwierdzic co to za twardnienia..

no to jakas swiania z tego lekarza. a kiedy bedziesz do polski leciec bo nie wiem czy nie doczytalam czy nie napisalas...

ja wziela bym no spe.... zobaczysz czy wogole cos pomaga... ja nie tak dawno mialam krwawienie i lekarz w szpitalu tez mi no-spe zalecil...

Odnośnik do komentarza

moj lekarz jest glupi.. nic mi nie mowil.. o tabletki sama sie prosilam....

ale inna pani doktor mowila bym odpoczywala wiecej.... no ale ja nie sluchalam stad mialam potem krwawienie... no i ostatnio nawet jakies dziwne uplawy...

tak wiec oszczedzaj sie... nie denerwuj... spokojnie pomysl moze twoja mama zadzwoni do innego szpitala i sie dowie na spokojnie co i jak.

Odnośnik do komentarza

iwona777
mam zaświedczenie od lekarz,bilet kupowałam w polskim biurze i sie pytałam,mówili że jak mam zaswiedczenie to nie ma rzadnego problemu

no to fajnie...
ciekawe jakie masz miejsce .. bo najlepiej jak bys miala zaraz przy wyjsciu... latwiej do kibelka, mozna nogi rozprostowac no i nie jest tam tak duszno....

a i w czasie lotu powinnas duzo pic.... najlepiej wody albo soku owocowego z woda....
no i nie zakladaj zadnych ciasnych skarpetek tylko cienke z jak najmniejszym sciagaczem i wygodne buty bo nogi ci moga spuchnac podczas lotu

Odnośnik do komentarza

no to miim zdaniem naprawde nie masz sie co obawiac... musisz po rpostu na siebie uwazac, nie przemeczac sie... no i wez no spe...zobaczysz czy jest jakas poprawa...

gorzej jak by ci brzusio twardnial i bys nie czula ruchow...to bys mogla sie bac...

a na kiedy masz termin?? moze zaklimatyzujesz sie na forum tak jak i ja i dolaczysz do dziewczyn ktore sa w podobnym czasie w ciazy...zawsze to razniej i mozna sie doswiadczeniami dzielic a i napewno sporo twoich niepokojow by rozwialy...

a do polski na stale juz wracasz czy tylko na swieta ??

Odnośnik do komentarza

Witaj iwona777!! Co do lotu samolotem to wedlug mnie mozesz leciec, mi tez twardnil brzuch od 17 tyg, a mieszkam w Anglii i ostatni raz lecialam samolotem w 24 tyg ciazy nic sie nie dzialo, tylko przed podroza wzielam sobie no-spe, wszystko bylo w porzadku, takze nawet lekarz nie mial do Ciebie zadnych przeciwwskazan czyli mozesz leciec. ja nawet nie mialam nic od lekarza zadnego zaswiadczenia nie pytali. W samolocie lepiej sie mi lecialo niz jazda z moim wujkiem, ktory po mnie przyjechal na lotnisko. Nie wiem jak dlugo leci sie z Grecji ale wydaje mi sie ze krotko ok. 2 godz tak?? Tak jak z Anglii.

http://www.suwaczek.pl/cache/11d7c04919.png http://s2.pierwszezabki.pl/013/0133599b0.png?2108
http://www.suwaczek.pl/cache/6c665484db.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...