Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

Ciesze sie, ze u Was maluszki ok- ja dalej czekam na usg I sie stresuje troszke ( jeszcze tydzien ).

Ja nie pracuje I czasami siedzenie w domu mnie drazni troche, ale teraz nie mam wyjscia :)

Gosia 74 super, ze optymistycznie patrzysz na wszystko teraz I napewno niedlugo bedziesz sie cieszyla z ciazy :)

Ja czuje sie ogolnie dobrze- mdlosci pojawiaja sie sporadycznie ( oby to bylo ze wzgledu na wkraczanie w II trymester, a nie z innego powodu ), piersi malo juz bola, a I czasami krocze mi dokucza (tzn. lekko pobolewa czasem). Za to apetyt mam taki, ze nawet moj sie smieje ile dzieci w brzuszku wykarmiam:P Boje sie stanac na wage, ale obstawiam, ze kolo 5-6 kg do przodu juz mam.

http://www.suwaczki.com/tickers/82do6iyer4y0b9x1.png

Odnośnik do komentarza

Gosiu, na razie nic nie wiem. Na infolinii mimo uwiezytelnienia dowiedzialam sie tylko, ze mojego podania nie ma w systemie... Boje sie ze go zgubili a ja nie mam poswiadczonej kopii bo wypelnialam recznie w okienku... Masakra jakas. Przelaczyli mnie do oddzialu Zus a tam pani wziela pesel i numer telefonu i powiedziala ze zaraz do mnie zadzwonia. Czekam juz druga godzine...

Gosiu jak przerywalas chorobowa to po przerwie ponownie wypelnialas ZUA??? Nie wiem czy wystarczy ze znow oplace trzy skladki, jakby byla odpowiedz negatywna?

Odnośnik do komentarza

Ale musze sie Wam pochwalic. Wczoraj juz taka zalamana placzaca caly dzien i ledwo ledwo zyjaca klade sie do lozka, a moje dziewcze urzadzilo mi koncert zyczen!! Jak zaczela spiewac sto lat!!! To smielismy sie z mezem z dobre pol godziny...
A sto lat w niedziele spiewalismy dziadkowi na imieniny przez Skype... Jak ona caly tekst zapamietala? Nie wiem...
Ale wykon byl bossski;)

Odnośnik do komentarza

Cześć!

Trochę mnie nie było, dużo do nadrobienia (przeczytania), chyba nawet nie podołam.
Miałam napisać już Wam wcześniej, ale jakoś nie miałam natchnienia...

Pierwsze USG miałam robione w 12t4dc wyniki przy CRL 6.0 miałam NT 2,93, kość nosowa słabo widoczna, prawidłowy przepływ w DV i reszta parametrów prawidłowa, lekarz skierował na test PAPP-A na podstawie tego USG - oczywiście zrobiłam.
Kolejne USG u jednego z lepszych lekarzy w 12t6dc kość nosowa prawidłowa, NT 2,0 - 2,3 reszta parametrów prawidłowa (pisałam Wam o tych wynikach i wynikach z pierwszego USG). Lekarz polecił czekać na wynik PAPP-A i zweryfikować jeszcze jednym USG za tydzień, polecił lekarza który jego zdaniem jest najlepszy w USG w Warszawie (docent Węgrzyn). W 13t4dc pojechaliśmy na trzecie USG, CRL 7,3, kość nosowa prawidłowa, NT 2,6, reszta parametrów prawidłowa. Zdaniem lekarza nie ma nic niepokojącego, ale jak już zrobione zostało PAPP-A to też dobrze. Przyznam, że uspokoiłam się już po 2gim USG.

2 dni później odebrałam PAPP-A, zadzwonił do mnie mój ginekolog, kazał się nie martwić bo to wynik statystyczny... ZD ryzyko 1:66... Mam 24 lata ryzyko podstawowe z wieku wynosiło 1:986. Płacz, rozpacz, skierowanie na amnio. Nie zdecydowałam się, nie ze względu że nie chce wiedzieć a raczej z możliwości komplikacji, poronienia, w końcu to badanie inwazyjne. Zrobiłam test HARMONY, badanie DNA dziecka z krwi matki, wiarygodność 99,99%, błędne wyniki poniżej 0,15%. Dyrektor laboratorium synevo nigdy nie słyszał o błędnym wyniku tego testu (tak przynajmniej mówił w radiu Bajka, słuchałam dzisiaj audycji z 30 września). Test zrobiłam w NOVUM, próbki wysyłają do USA, tylko tam to badają. Koszt (niestety) 2 700 zł. Czas oczekiwania na wyniki 10 - 14 dni roboczych. Test zrobiłam w zeszłą środę, 26/11 czyli max 16 grudnia dostane wyniki. Zwariuje do tego czasu, zwariuje...

http://www.suwaczki.com/tickers/16udskjodlwx7wqn.png

Odnośnik do komentarza

Też dziękuje!
Mam nadzieje, że u Was wszystko będzie dobrze. Andziara masz problem z zusem? Nie wiem czy wyczytałam od początku, ale pewnie wszystko wyjaśni. Żona kolegi nie dostawała zasiłku przez 6 mc, pisali trochę pism do pracodawcy, i po 6 mc wyrównanie dostała. Ja jeszcze pracuje ale tylko do końca roku. Jestem zatrudniona w 2 firmach, w jednej od ponad 3 lat, a w drugiej hmm od 2 miesięcy - tutaj spodziewam się kwestionowania. Oczywiście pracować pracuje normalnie, z wykazaniem jakiś papierów etc nie będzie problemu, w najgorszym wypadku będę miała zawieszone na jakiś czas świadczenie ale i tak będą musieli wypłacić.

http://www.suwaczki.com/tickers/16udskjodlwx7wqn.png

Odnośnik do komentarza

Neela też trzymam kciuki za dobre wyniki ;)
Andziara najlepiej jak by ci poradził ktoś z pewna wiedzą wykup moze jakąś poradę bo jeden błąd i możesz dużo stracić... Ja wykupiłam na adwokatgalecka.pl 200 zl na pewno ci doradza.. Jak nie masz potwierdzenia to może być różnie będą sie chwytać kazdej sposobności aby ci nie wypłacić... Nawet powiedzą ci ze teraz gra a jak przyjdzie co do czego to mogą powiedzieć zupełnie co innego... Urzędnik nie odpowiada za nic są bezkarni moze cie wprowadzić w błąd... I nic nie będziesz mogla zrobić... Nie chce cię straszyć ale ja bym im nie ufała i dopytała fachowców w temacie

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Ja mam dg, z powodu bledu systemu zle mi naliczono dni chorobow i za bardzo obnizono podstawe. W zwiazku z tym odmowili mi wyplaty swiadczen. Pisalam pismo o przywrocenie ciaglosci skladek i wlasnie zadzwoniono, ze jest jeszcze nierozpatrzone, wiec 13 sie dowiem co i jak dalej. Ale dzieki temu mam nadzieje... Co prawda dalej sie obawiam odmowy, ale poki sa szanse to nadzieja tez jest....

Odnośnik do komentarza

Andziara trzymam kciuki aby było dobrze, ja na 16:20 do endo dam znać po wizycie co i jak :) ale jestem spokojniejsza.

Andziara i Gosia ja na L4 ide końcem roku najpierw biorę sobie krótkie L4 1-2 tyg, a później już do porodu co miesiąc L4, dam wam znać co i jak, czy będa mnie wzywać na kontrole eeee ja mam działalność 15 mc ale z nimi to nigdy nie wiadomo. Wy też piszcie choć na priv jak u was się sprawy toczą :) Czy robią jakieś problemy... oby jak najmniej

http://www.suwaczki.com/tickers/9f7janliywfnjikz.png

Odnośnik do komentarza

Neela trzymam mocno kciuki! Za Ciebie również Aniaradzia. Mam nadzieję, że te cyborgi z ZUSu nie będą kwestionować prawa do świadczeń.

Dziewczyny, jak wygląda wyciek wód płodowych? Bo wczoraj wieczorem miałam tak nieco więcej niż zazwyczaj wydzieliny i byłam w strachu, dzisiaj już jest ok ale niepokoi mnie to. Nie wiem co o tym myśleć. Na wizytę idę dopiero za tydzień w czwartek.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...