Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Surikatko i Tetide trzymam kciuki za szybkie i bezbolesne porody :)

Grgosia współczuję infekcji. Może mleko miód i czosnek coś zdziałają? Bo już nie bardzo jest czas na jakieś leczenie skoro w poniedziałek szpital. W razie czego tam Cię podkurują.

Benq śliczny Karolek :-) a co do ekspozycji na słońce- jeśli jest żółtaczka to warto kilka minutek dziennie. Ja też staram się unikać słoneczka z dzieciątkiem ale przecież podczas spaceru jest to niemożliwe w 100% :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Gratuluję kolejnym mamusiom, niestety nie spamiętałam już imion, kojarzę aniaradzię - sporo przeszłaś ale teraz już do przodu.

U nas dalszy ciąg nawału pokarmu, sutki odpadają z bólu mimo kapturków ale dajemy radę. Mała jest całkiem grzeczna i dzięki Bogu bo mi puścił jeden szew i jak chodzę strasznie szczypie i boli, o siedzeniu mogę zapomnieć. Przedwczoraj miałam kryzys fizyczny, wszystko mnie bolało, przepłakałam pół wieczoru.
Krwiak niestety na główce córci jest duży a lekarz nie był w stanie sprecyzować ile może potrwać wchłanianie, mam obserwować bo powinien się zmniejszać, bardzo się boję ale jestem dobrej myśli.

Pozdrawiam Was wszystkie i życzę powodzenia rodzącym i oczekującym, a mamusiom siły i cierpliwości.

http://www.suwaczki.com/tickers/iv09p07w7qeniegr.png

Odnośnik do komentarza

Kasiu, warto to pokazac pediatrze. On da skierowanie na rehabilitacje, ale terminy wiesz sama jakie sa.
Dlatego warto umowic sie prywatnie z rehabilitantem. W warunkach domowych mozesz z tej strony mniej preferowanej umiescic cos co przyciaga wzrok, ale trzeba tez zmieniac polozenie tego czegos (np czarno bialej maskotki) na druga strona i na wprost zeby zadna pozycja sie nie utrwalala...

Odnośnik do komentarza

Kati1991 nie jestem do końca pewna bo nie specjalizuję się w rehabilitacji niemowląt, ale to co kojarzę ze studiów to występuje fizjologiczna asymetria bodajże do 2 lub 3 miesiąca życia i jest to jak najbardziej normalne jeżeli utrzymuje się dłużej powyżej 4 miesiąca to już powód do niepokoju. Może skoro woli lewą stronę to coś tam jest takiego że go interesuje? Jakaś naklejka na łóżeczku, wstążka, dźwięk czy cokolwiek innego. Spróbuj na początek zmieniać mu strony, np. Po jednym karmieniu na prawym boku, po kolejnym na lewym boku i tak na zmianę. Dodatkowo zmieniaj co tydzień stronę łóżeczka w sensie jak masz łóżeczko jednym bokiem w stronę ściany to jeden tydzień głową w stronę ściany a kolejny w stronę załóżmy okna. Dodatkowo ważne jest w jaki sposób pielęgnujemy malucha, trzeba go obracać na dwa boki, polecam filmy na you tube Piotra Zawitkowskiego. Warto by było żeby malucha obejrzał specjalista, bo im wcześniej rozpocznie się rehabilitację tym lepiej. Jeżeli będzie potrzebna rehabilitacja to polecam metodę NDT-Bobath. A z ciekawostek powiem, że jeżeli spałyśmy/leżałyśmy w ciąży przeważnie na jednym boku to dziecko może mieć asymetrię właśnie w tą stronę na której zawsze spałyśmy:-)

http://www.suwaczki.com/tickers/relge6yd6h1k729o.png

Odnośnik do komentarza

Hej kochane dawno nie zagladalam ale tydzien lezalam w szpitalu a w tym tyg nabieralysmy sil z moja ksiezniczka
A wiec 01.06 godz 13.57 przyszla na swiat Julia Estera 49cm 3405kg
Czujemy sie dobrze ja po cc juz doszlam w piatek sciagneli mi plastry na szczescie szwy rozpuszczalne
Malutkiej odpadl pepuszek Jest przeslodka i straszny cycuch z niej
Cc bylo gorsze niz pierwsze no ale juZ po wszystkim
Pozdrawiamy

Odnośnik do komentarza

8, ch

Melduję się jeszcze jako hipcio :) Byłam dziś w szpitalu. Skórcze się pięknie malują, Tatry :) Szyjka na 3-4 cm ale akcji jeszcze nie było. Umówiłam sie na poniedziałek na 9.00 na wywoływanie wilka z lasu :) Dostanę prostaglandyny. Na razie o oxy nic nie wiadomo bo skórcze są ładne.
Od powrotu do domu skórcze jak diabli. Padam już na pysk. Przed chwilą wzięłam paracetamol i sporo magnezu. Chcę się po prostu wyspać i odpocząć. Nie mam sił. Nie mam zamiaru wykańczać się dla skórczy, które nic nie wnoszą :)

Dziewczyny, Wasze dzieci są słodkie :)

http://www.suwaczek.pl/cache/17b721e0e2.png
url=http://www.suwaczek.pl/]http://www.suwaczek.pl/cache/480727b525.png[/url]

Odnośnik do komentarza

Kasiu, Monja juz pieknie wyjasnila o co chodzi z asymetria. Ja z doswiadczenia dodam, ze delikatna asymetrie na poczatku lekarze bagatelizuja, a potem moga sie zaczac klopoty. Konsultacja z rehabilitantem to wogole jest dobry pomysl, bo ta osoba pokarze Ci jak pielegnowac, nosic przebierac Aleksa tak by mu pomoc w rozwoju a nie zaszkodzic np poglebiejac asymetrie.

Nawet gdyby nic malemu nie bylo, to i tak chcialabym sie umowic z rehabilitantem bo kazde dziecko jest inne i przy kazdym warto zwrocic uwage na inne czynnosci przez nas wykonywane przy dziecku.

Pozdrawiamy jeszcze ze szpitala i zyczymy milego dnia a rodzacym szybkich sprawnych porodow.

Aneto, moje drugie cc tez bylo ciezsze, ale zbieram sie ladnie i nawet brzuszek z dnia na dzien mniejszy. W piatek byl na 6 miesiac wczoraj juz na 5 a dzis to taka mala pileczka 4/5;) wszystko coraz nizej schodzi wiec jestem dobrej mysli.

Darus jutro ma jeszcze zaplanowane badania wiec dopiero jutro nas wypisza, choc gdyby nie to to dzisiejsza noc moglibysmy spedzic juz w domku.
Ale nie ma tego zlego, co by na dobre nie wyszlo;)

Odnośnik do komentarza

Monja i Ania- dziękuję za cenne wskazówki! Jutro dowiem się jak to jest z tymi terminami do rehabilitantów na NFZ. Jeśli będą długie kolejki to pójdziemy prywatnie. Niby wszystko jest ok, ale wolę sprawdzić. Dzisiaj Aleks odwraca główkę równomiernie. Może tylko mi się wydawało- sama już nie wiem.
Bujaczka na razie jeszcze nie kupiłam także czekam na opinię pediatry :)

Aneta, śliczne dieciątko :)

Surikatko- ja miałam skurcze wychodzące poza skalę i nic nie czułam bo to były te przepowiadające. Za to porodowe już przy 60% zwijałam się z bólu :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

hej Dziewczyny,
moja kruszynka wlasnie skonczyla tydzien :) i jest przewspaniala :)

Odnosnie porodu sn - jesli macie mozliwosc skorzystania z wanny z ciepla woda to naprawde polecam (albo prysznic). Mi rozwarcie z 4 do 9cm poszlo w niecala 40 minut - i w wannie skurcze mniej bolaly :). A druga rzezca o ktorej warto wspomniec to tzn bloki wodne :) na bole krzyzowe - dziewczyny nprawde ulga kolosalana a nie wiaze sie z lekami :) chodzi o to ,ze wstrzykuja zel (na zasadzie pylnow fiziologicznyche, ktory powolutku sie wchlania) tuz pod skore w czterech punktach na plecach ... i na dwie godziny znacznie zmiejsza sie odczuwanie bolow krzyzowch :). Szczerz polecam dla dziewczy ,ktore odczuwaja bardzo bole krzyzowe. Samo wstrzykiwanie czuc troche jak urzadlenie przez ose - ale efekt jest naprawde odczuwalny.

Pozdrawiam wszystkie swierze mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Dziękuję za wszystkie komplementy w imieniu Haneczki :)
beng -cudny Karolek,taki śmieszek kochaniutki :)
Aneta -Julia jak Laleczka :)
Tetide, Surikatka, Mooniak -Dziewczyny trzymajcie się, może już jutro będziecie tulić swoje Skarbeczki, wszystkie trzymamy kciuki!
Martyna -my wyszłyśmy ze szpitala na trzecią dobę a następnego dnia byłyśmy na krótkim spacerku więc jak pogoda ładna to nie ma co za długo siedzieć w domu bo wiadomo,że na świeżym powietrzu dzieciaczkom jest przyjemnie :)
Mam pytanko odnośnie kremów z filtrem jaki, z jakiej firmy jest przeznaczony od najwcześniejszych dni? Bo wiadomo,że na spacerku gdzieś tam do wózka czasem zajrzy słoneczko więc chyba warto byłoby czymś zabezpieczyć delikatną skórę Maluszka.
Pozdrawiamy i życzymy miłego niedzielnego wypoczynku! Dla części z Was to ostatni weekend w dwupaku!

http://www.suwaczki.com/tickers/mhsvkrhmmntc56fu.png

Odnośnik do komentarza

28dz
Aneto, księżniczka śliczna:)
Też już bym chciała kupić dla swojej cieniutką sukienkę i czapeczki, ale nie wiem jaka będzie duża.
Wczoraj nie wytrzymałam i kupiłam jej pierwszą lalkę szmacianą (a to męża miałam pilnować). Chciałam, żeby pierwszą miała od mamy. Mąż wybrał też monitor oddechu. Kupilismy też stelaż do zasłonki, żeby można było zawiesić na czymś zabawki nad łóżeczkiem (20 zl) i kamerkę.
Dzisiaj skończyliśmy 38 t.c., więc córeczka donoszona i teraz musi zdecydować się na przyjście na świat.
Dziewczyny rodzące trzymam kciuki, żeby porody was za bardzo nie wymęczyły.

Odnośnik do komentarza

26 ch

Dziewczyny piękne dzieci macie ! Są cudowne ! Zakochalam się w każdym z osobna :-)

Ja się melduje nadal ze szpitalnego łóżka :-( cisnienie mam ładne w normie, ale jeszcze nie obniżają dawki dopegytu. W weekend w szpitalu dyżur ma jeden lekarz od którego nic się dowiedzieć nie mogę :/ wiec proszę was o pomoc ... Czy to normalne ,ze boli mnie brzuch jak na miesiaczke dosyć mocno a skurczy brak. Mały ciągle śpi.
Gdy pytam się lekarza mówi pytania jutro do ordynatora :-(

Odnośnik do komentarza

witam się II dnia w szpitalu. Badanie nie wykazało jakiegokolwiek skrócenia szyjki - wciąż ok. 3 cm, więc cewnika nie można zamontować, a żelu podawać nie chcą dzień po dniu, szczególnie, że nie przynosi efektów. Podpisałam już zgodę na jutrzejszą cesarkę - dziwne uczucie tak się przestawić na inne rozwiązanie. Przez całą ciążę nastawiona byłam na idealny poród: odchodzące wody, skurcze, sn :) A tu taka niespodzianka. Ale przynajmniej czuję się spokojna, bo wiem co mnie czeka.
Anetka, księżniczka I klasa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...