Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Adaszelki, jeśli chodzi o ciemieniuchę to jest taka narośl na główce maluszka, złuszczający się naskórek itp. Stosuje się na to ciekłą parafinę albo oliwkę. Moja siostra przy trójce dzieci odkryła, że nie trzeba bawić się z oliwką, wystarczy umyć głowę szkraba szamponem z Bambino i problem sam znika. Przy regularnym stosowaniu nie powraca :)

Śniadanko śniadankiem, ale musiałam zjeść loda na deser i smutki od razu przeszły :D ponadto od kilku dni wprowadziłam sobie mini dietę (jem wszystko, ale w mniejszych ilościach i przede wszystkim nie podjadam między posiłkami), bo jak stanęłam na wadze to zaniemówiłam. Piję 2-3 razy dziennie pokrzywę i już widać efekty, bo troszkę spadło na wadze. Najważniejsze, że nie przybieram w zastraszającym tempie. A brzuch mam ogromny.

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Hej Dziewczyny :)

Katee94 śliczny brzuszek i przyrost wagi też chyba dobry ani za dużo ani za mało. U mnie już 8 kg na plusie przeszło.

Co do tych kosmetyków do pielęgnacji Maluszków to ja zamierzam kupić oilatum soft do kąpieli i smarowania, ale jak to się sprawdzi zobaczymy. Używałam przy pierwszym bobasie i było ok. Z tym, że to będzie lato i nie wiem czy też nie będzie to zbyt "ciężki" balsam do pielęgnacji. U nas króluje AZS, ale liczę jeszcze po cichu, że może Maluszka nie dopadnie. Strasznie to uciążliwe schorzenie, u starszego Synka już tak się rozniosło, że maść sterydowa nie pomaga na długo ;/ Któraś z Was Mamy zmaga się z AZS u swoich pociech?

Co do samopoczucia to ja od kilku dni odczuwam rozdrażnienie i ogólnie bezsilność. Może to ta pogoda tak działa. Całą noc bolał mnie kręgosłup więc dodatkowo się nie wyspałam.

No i zaczął się kwiecień czas będzie leciał chyba szybciej ;) jeszcze dobrych kilka tygodni i będziemy tulić nasze pociechy :)

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kati, mojej makej na ciemieniuche pomagal szampon z hippa. Wiec to wszystko zalezy. Nie znam skladu kremu bambino, wiec sie nie wypowiem.
Oliatum soft uzywalam na poczatku (miala bardzo sucha skore), tak na prawde pomoglo dodanie olejku migdalowego do kapieli, potem juz dodawalam lyzeczke masla shea obie opcje sie swietnie sprawdzaly.
Przeciwslonecznie to wiekszosc kosmetykow jest dla polrocznych dzieci, ja mam zamiar leciec z maslem shea bo ma naturalne filtry a oprocz tego bede malego oslaniac;)

Odnośnik do komentarza

A któraś z Was jeszcze o EMOLIUM pytała. Używam w tym momencie u Starszaka i wg mnie na lato może być zbyt tłusty i za ciężki, ale to moje odczucie. Wcześniej używałam balsamu i kostki myjącej z La Roche-Posay Lipikar i byłam zadowolona bo jest dużo lżejszy i wg mnie bardziej skuteczny. Nie wiem tylko czy można Go używać od 1 dnia życia - trzeba by doczytać. Jak skończę EMOLIUM to wracam do Lipikara.

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć:)

benq linomag bobo a+e jest w wersji z cynkiem i bez:) Ten zielony linomag i zielony linoderm trochę różnią się składem, ale oba są tłuste - linomag jest trochę bardziej rzadki (są przeźroczysto - żółte za sprawą wazeliny w składzie). Ja na sam początek stosowałam linoderm zielony i czerwony, później linomag albo linomag bobo. W razie odparzeń mustelli i sudocremu. Teraz dostałam od teściowej pierwszy raz calmapherol baby (z tlenkiem cynku i z emolientem) więc będę testować. Bephanten jest bardzo dobry, nie ma cynku, ale jest dość drogi. Jak poszłam na zdjęcie szwów po drugim porodzie to dostałam kilka promocyjnych opakowań bephantenu - ufarciło mi się, zaoszczędziłam ładną sumkę:)

Zazdroszczę dziewczyny, że Wasze maluchy już ułożone główkowo:) Ja nie wyobrażam sobie nie rodzić SN - ale mamy jeszcze trochę czasu na obrót i mam nadzieję, że to nastąpi niebawem:)

kati ja mam teraz bambino krem pielęgnacyjny pierwszy raz- mąż kupił do pupci (był przekonany, że est dedykowany tej części ciała), ale mnie się on nie widzi w tej roli. Zaszkodzić pewnie nie zaszkodzi, bo jest do twarzy i ciała, ale ja tam wolę linomag albo linoderm.
Powodzenia w dietce:)

Z tymi kremami to jest tak, że jednej z Nas będzie zależeć na dobrym składzie bez Peg-ów, Parabenów, itp. a inna nie będzie tego brała pod uwagę jako priorytet, tylko będzie patrzała czy pomaga i służy Naszemu dziecku, czy nie.

Adaszelki Lilcia nie miała ciemieniuszki, Namirek miał. Główkę myliśmy tym, co ciałko. Po kąpieli używaliśmy oliwki na główkę i wyczesywaliśmy tą twardszą szczotką do włosów pod włos. To ma stymulować wzrost włosa i uniknąć pojawienia się ciemieniuchy. U Namirka jednak się pojawiła i wtedy świetnie spisuje się olejuszka firmy Skarb Matki, więc nawet jak się pojawi to tragedii nie ma - da się tego pozbyć.

Malutka ja miałam, np. olejek do kąpieli emolium (oilatum też) i mnie one nie podeszły, bo je się wlewa do wody do wanienki. I są tłuste, przez co nieraz otworzył Nam się korek w wanience i zaczęła się wylewać woda. Zaczęliśmy podkładać wiaderko pod wanienkę (mam na stelażu), ale z używania emolientów zrezygnowałam. Polecam za to np. krem na wiatr i mróz emolium:) Emolientów na co dzień nie ma co używać, jak nie ma problemów skórnych - takie jest moje zdanie.

ania90 przy emolientach nie trzeba już niczym nawilżać ciałka.

Aaa dzięki za info i pampersach dada w biedronce:) Niestety dzień wcześniej mi się skończyły dla Namirka i kupiłam 4 w regularnej cenie, ale już też zakupiłam 2 i 4 w promocji:)

katee już fajnie się zaokrąglacie, ale brzuszek i tak masz taaki malusi. Ty szczuplinko:):)

Mona ja też mam +8 kg i mam nadzieję, że przytyję do końca jeszcze jakieś 3, 4 kg. Poprzednio od 31 tc do porodu przytyłam tylko 2 kg, więc mam jakieś szanse:)

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Co do emolientów, to ja słyszałam, że nie powinno się ich stosować, jeżeli u dziecka nie występuje problem ze skórą.
Emolienty przeznaczone są dla skóry suchej, wrażliwej i alergicznej, zawierają więcej substancji o działania natłuszczającym. Jeżeli dziecko ma zdrową, normalną skórę, stosowanie tych kosmetyków jest zbędne, wystarczą zwykłe kosmetyki przeznaczone dla niemowląt. A poza tym po co przepłacać?

katee94 ale masz mały brzuszek.

Ja jestem w 31TC i 10,5 kg na +

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27578.jpg

monthly_2015_04/czerwcowe-fasolki_27579.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3ci09kk85zuodw.png

Odnośnik do komentarza

A właśnie zapomniałam napisać, to co aniaradzia - jeśli chodzi o kremy z filtrem przeciwsłonecznym to u takich maluszków nie powinno się stosować. Dopiero po 6 m.ż. Trzeba po prostu unikać bezpośredniego narażenia na słońce.
Pharmaceris wypuścił serię baby od chwili narodzin 50SPF+. A na przyszły rok, gdy Nasze maluszki będą miały rok to polecam, to co sroka, czyli top 3:
1. La roche posay Anthelios Dermo Pediatrics 50+AEROSOL
2. Bioderma Photoderm kid SPF 50+ mleczko dla dzieci
3. La roche posay Anthelios SPF 30 Kids mleczko

Miłosz ur. 13.07.2018 r., godz. 2.18, 3220 g, 55 cm
Gaja ur. 11.08.2016 r., godz. 8:20, 3530 g, 54 cm
Milan ur. 16.06.2015 r., godz. 4:35, 4060 g, 58 cm
Namir ur. 07.06.2013 r., godz. 16:35, 3650 g, 57 cm

Odnośnik do komentarza

Mamalina No ja tyle szczęścia nie miałam bo od 31 tygodnia do 38 przyszło mi jeszcze 7kg więc sporo. Teraz jednak jest trochę inaczej bo w innych miejscach rosnę i trochę wolniej. Nie chciałabym pobić poprzedniego rekordu ponad 17kg na plusie :)
Ja w poprzedniej ciąży miałam ułożenie pośladkowe Młodego, ale nie zechciał się już obrócić i musiałam mieć CC. Trzymam kciuki by Maleństwo jednak się obróciło. U mnie jest teraz w poprzek, a był już główkowo.

Czy któraś z Was straciła w ostatnich dniach apetyt? bo ja czuje się jak w I trymestrze z ta różnicą, że nie zwracam, ale mdłości mi towarzyszą :( i ani apetytu ani nic.

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Czerwcowy bąblu, nie dostałam pasków na mocz. Dzisiaj za to oddalam honorowo do badania i po południu powinnam mieć wyniki. Mam nadzieję, że wszystko będzie ok (morfologia, mocz i hormony tarczycy), bo już wkrótce przestanę ogarniać co mam robić, albo brać w ciągu dnia.
Mamalino, ja apetytu nie straciłam, ale mdłości mnie dopadają. (Przed chwilą zjadłam jogurt naturalny i pomogło). A jak u Ciebie żelazo?

Na poprzednim USG moja córcia też była ułożona pośladkowo. Mam nadzieję, że zdąży się obrócić.
Moja mama mówiła, że starsza siostra obróciła się w jej brzuchu już po terminie porodu. Tak więc nie tracę nadziei :)

Odnośnik do komentarza

A mi wczoraj przyszly zamowionesadzonki na balkon.wlasnie przesadzilam do wiekszych doniczek niech troche podrosna zanim wrzuce je w skrzynki. To dopiero z tydzien po swietach :)
A maz probuje wywiercic w scianach. Niby wielka plyta a wiercenie straszne. Juz trzy wiertla stepil... Ma zagwozdke jak to wywiercic. Coz ma jeszcze jutrzejszy dzien. Ja sie biore za skrecanie stolikow nocnych, bo Danusia spi i trzeba wykorzystac okazje.

Odnośnik do komentarza

Adaszelki, a jaki masz stosunek do tlenku cynku, bo chyba mi umknęło :)

Bambino to dobry krem, ale to okluzyjna forma pielęgnacji, więc trzeba w miarę świadomie się na to decydować. Dla maluszków B-panthen to świetne rozwiązanie, bo łagodzi ewentualne podrażnienia, ale nie wysusza (nie zawiera cynku), nie tworzy okluzji.
Linomag też jest bardzo dobry, ale znowu okluzyjny. Osobiście uważam za świetny do zagłębień w fałdach, podrażnionej pupki i okolicy odbytu, ale nie na co dzień.

Właśnie moja siostra chwaliła sobie Lipikar, o którym pisze Mona87, ale to chyba dla atopowców lub b.wrażliwej skóry, zgadza się Mona?

Ja nie będę nic na parafinie używać, jeśli Maluch nie będzie alergiczny. Dermedic mi się podoba najbardziej. Może dlatego, że znam jakość ich surowców (kiedyś z nimi współpracowałam).
katee94, gdzie Ci się schowała Malutka 1200? :)

Aniu z tymi naturalnymi filtrami masła shea to nie jest tak kolorowo, lepiej za bardzo temu nie ufać, bo to jest max SPF 4, jeśli grubo się posmaruje, a przecież będzie lato to nie zaklajstrujesz sobie Małego :) No właśnie tutaj mam problem z tą ochroną p/słoneczną, co można dla niemowlaka. Może Pharmaceris, o którym pisze mamalina...Muszę przeszperać sieć.
Udanych prac balkonowych! :)

Ania90 - bardzo zgrabny brzuszek :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Wyszłam dziś z domu po raz pierwszy od kilki dni. Ale wiało lało i żadnej w tym przyjemności-za to słoneczko zaświeciło jak weszłam do domu i teraz w najlepsze mnie wkurza przez okno :)
Przebrałam dziś ubranka po siostrzeńcu tak na szybko, bo popiorę i posegreguję dopiero po świętach u siebie - dużo tego. Mam jednak wrażenie, że zabraknie mi odpowiednich ciuszków. On się urodził w kwietniu, więc w czerwcu już używał większych ubranek chyba... kurcze to trudne przygotować wyprawkę odpowiednich ubranek ... a może przesadzam... Łatwiej mi w kosmetykach i pielęgnacji ciałka, bo na tym się znam :)

czerwcowy bąblu - zrobiłaś sobie jakiś kremik? :)

http://www.suwaczki.com/tickers/tb73i09k760n1xx3.png

Odnośnik do komentarza

Martyna677 te kopnięcia jakby w środku to zapewne dzidziuś Ci tam kopie we wnętrzności :) ja też tak mam że nie widać na brzuchu a w środku czuć. Odczyn combsa robi się w ciąży dwa razy. Raz na początku a później miedzy 28 a 32 tc.

adolina91 taka beta wskazuje na ciążę. Ale póki co jest to ciąża biochemiczna czyli taka której nie widać na usg :) ale jest więc GRATULACJE !

~madzius1st witamy na forum :)

Emiilusia7 jesteśmy w tej samej sytuacji :( więc Cię doskonale rozumiem. Zawsze mówiliśmy że będzie czas na kredyt na mieszkanie bo zawsze lepiej pozbierać kasę żeby mieć trochę gotówki na wkład własny. A później okazało się że trzeba kupić samochód wieć mieszkanie się przesuneło. Teraz trezba go spłacić więc nie ma mowy o odłożeniu na wkłąd na mieszkanie. I suma sumarum będziemy mieszkać prze rok z maliszkiem w jednym pokoju a później trzeba będzie wziąć kredyt na całe życie

ania90 w SR zazwyczaj oprowadzają po porodówce. Ale byłam oststnio u położnej to powiedziała że jak chce to mnie oprowadzi po porodówce osobiście. Więc myślę że wszystko zależy od podejścia personelu

malutka30 też się uśmiałąm jak napisałaś zaku[ie męża :))) Ale grunt że się wykazał w zakupach :)

~ewelka857 witamy na forum :) napisz coś o sobie żebyśmy mogły Cię lepiej poznać :) a czemu masz planowane cięcie?

katee94 jak pięknie różowo w Twojej szufladzie :)

Liiika aż mi łezki napłyneły do oczu :) dzielna ta Twoja córcia. Wszystkie trzymamy za Was kciuki :) nareszcie mogłaś przytulić swoją kruszynkę :) pewnie uczucie błogie co?

aniaradzia uważaj na siebie bo to nie ma żartów w naszym stanie :)

Gosia 1 czerwcowa u mnie też suwaczki nie działały ale dzisiaj już działają :)

kati1991 położna mi mówiła że z tym oczyszczaniem jest rożnie. Jedna szybko się oczyści a inna potrzebuje więcej czasu. Ale zazwyczaj takie najbardziej obfite krwawienie jest w pierwszym tyg - tak przynajmniej słyszałam.

Mamalina no właśnie nie wydaje mi się że jestem opuchnięta. Bardziej powiedziałabym że utyta ;)

benq4259 obydwoje z mężem jesteśmy wysocy więc mam nadzieje że raczej będzie długi niż gruby :) zawsze łatwiej będzie mu sie prześliznąć :)

aniaradzia dzięki za odpowiedź :) a idzie z tym jakoś walczyć?

A tu znalazłam testy podkładów poporodowych do majtek siateczkowych :)
http://inspiracjeonline.pl/podklady-poporodowe-porownanie-dwoch-marek/ oraz
http://www.hafija.pl/2011/02/test-podkladow.html

Nie wiem czy się opłaca ale chyba niektóre opcje są oplacalne więc wstawiam linka na pieluszki :)
https://www.feedo.pl/produkty/pampers?gclid=CKWxt6r21MQCFUnLtAodVzQACQ

Nie pamiętam czy już Wam już o tym pisałam ale są bezpłatne warsztaty dla Rodziców i przyszlych Rodziców na których będzie Paweł Zawitkowski. Warsztsty są w różnych miejscach organizowane. Sprawdzcie sobie w linku może akurat coś jest w pobliżu Was :) ja się już zapisałam :)
http://www.mama-wie.pl/

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Tetide Jeśli o Lipikar chodzi to raczej dla atopowców go zalecają, ale u mnie akurat wszyscy atopowi więc się sprawdza. Maluszka nie chciałabym od razu ładować emolientami bo po cichu mam nadzieję, że może ominie go ta paskuda AZS.
Zastanawiam się co tych kosmetyków hippa właśnie, ewentualnie penaten, ale nie czytałam za wiele na ich temat. Teraz ze składami kosmetyków trzeba się pilnować jak ze składem produktów żywnościowych niestety.

Nie pamietam, która z Was pisała, że używa ksylitolu, ale mam pytanie ponieważ używam cukru trzcinowego, cukier próbowałam zastąpić stevią, ale za bardzo zmienia smak jak dla mnie i nie podeszła mi. Jak sprawdza się w tej roli ksylitol? Chciałam spróbować, ale boje się, że podzieli los stevi ;)

Macie fajne zgrabniutkie brzuszki Dziewczyny. I pomyśleć, że dopiero co były pierwsze tygodnie ciąży, wyczekiwanie ruchów itd. a tu lada moment będzie czerwiec :) i rozwiązania. Ależ ten czas leci :)

]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...