Skocz do zawartości
Forum

Czerwcowe fasolki 2015


Gość Gosia 1 czerwcowa

Rekomendowane odpowiedzi

Aniaradzia pytanie odnośnie ekg holtera.

"Rytm zatokowy miarowy, okresowo przechodzący w tachykardię zatokową, przerywany pojedyńczymi przedwczesnymi pobudzeniami nadkomorowymi i komorowymi".

177 pojedynczych pobudzen nadkomorowych przedwczesnych
59 pojedynczych pobudzen komorowych przedwczesnych

Chodzisz do kardio więc pewnie wiesz co i jak. Mi internista nic poza tym nie napisał (czy mam isc do kardio czy co) tylko sie podpisał pod wynikiem z komputera i od pielegniarki otrzymałam taki wynik. Nie wiem czy robić coś dalej czy nie ale chyba nie?

Zwykłe ekg wyszło bardzo dobrze.

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Witam

Troszke mnie nie bylo, ale u mnie z dwojeczka dzieci to zawsze cos do zrobienia jest, a potem to zmeczona I czesto juz mi sie nic nie chce.
U nas ok. Wtedy co pisalam, ze czuje kluseczka/kluseczke to juz sama nie wiem. Czasem cos czuje jakby cos pukalo lub ruszalo sie, ale to sie zadko zdarza I nie wiem czy to dzidzius czy jelita ( mam czasem klopoty z wdeciami itp.).
Zaczynam sie troszke martwic, a polowkowe mam dopiero 28/01- bede wtedy w 20 tyg 2 d.
Mi sie dzis snilo, ze urodzilam synka:)))))

Gratuluje Wam, ze wizyty wyszly w porzadku I z maluszkami jest ok. Gratuluje synkow- ja mam przeczucie, ze tez bedzie synus u mnie.

Dokuczaja mi troszke wiezadla- zwlaszcza rano I jak dluzej siedze, to potrzebuje rozchodzic wszystko zanim moge normalnie chodzic. Dokucza mi czasem kregoslup I sutki mnie pieka (sa bardzo wrazliwe, czasem pobola ).

http://www.suwaczki.com/tickers/82do6iyer4y0b9x1.png

Odnośnik do komentarza

Co do wozkow to u mnie musi byc- my niezmotoryzowani, wiec duzo chodze lub autobusem jezdze. Na razie mam upatrzony wozek firmy Koral. Jest ok I w przystepnej cenie ( wiecej dzieci juz nie planuje)- po moich 2 dzieciach nie mam nic- wszystko oddalam. Zakupilam juz jednak od znajomej kolyske z materacem w przystepnej cenie:))))

http://www.suwaczki.com/tickers/82do6iyer4y0b9x1.png

Odnośnik do komentarza

Gorzka Czekolado, zrob kontrole transaminaz czyli aspat i alat i ggtp i jeszcze poziom albumin. W ciazy wszystko sie szybko zmienia a na wynikach z lipca to w ciazy jeszcze nie bylas;) te badania to tak bardziej "na wyrost" zeby wykluczyc przyczyny wewnetrzne tego "tycia". Watroba czasami powoduje zastoj plynow w organizmie a takze niedobor albumin.
Co do tych przedwczesnych skurczow komorowych to norma jest do dwoch tysiecy na dobe. Ale przy uczuciu palpitacji i przyspueszonym tetnie lekarz moze Ci wlaczyc isoptin w niewielkiej dawce. Ja biore 2x1/2 tabletki 40 mg. Tetno sie unormowalo:)

Kati Slonce, ty bierzesz o ile dobrze pamietam to magnezin 200. W poprzedniej ciazy przeliczalam dawki magnezu wlasnie na magnezinbo byl najtanszy bez b6. Iwyszlo mi ze powinnam przyjmowac 3x3 tabletki a maksymalnie nawet 3x4 tabl.
Tak ze na razie zwieksz sobie do 2x2 tabl i zobacz przez kilka dni, jak nie pomoze to stopniowo zwiekszaj dawke. Spinanie brzucha trzeba usunac na tym etapie ciazy ciagle spinanis nie jest norma. Na braxtona jeszcze za wczesnie.
Ilosc magnezu w preparatach zlozonych jest niewielka, wiec praktycznie sie nia nie przejmuj.
Przy kolejnych badaniach krwi zbadaj sobie poziom magnezu i potasu, sprawdzisz czy nie masz niedoborow, bo przy Twoich nerkach trzeba uwazac na potas. Wiec lepiej to monitorowac:)

Odpowiadam dopiero teraz bo padlam wieczorem jak maz wrocil z zajec. Popoludnie sam na sam z Danusia konczy sie kompletnym wyczerpaniem. Chyba musze zaczac organizowac pomoc na weekendy... Ehh przez Ktosia moja speawnosc spadla o 90%;)

Odnośnik do komentarza

blue odnośnie Twojego snu o narodzinach- mi się ostatnio śniło, że urodziłam kreta. Prawdziwego kreta. No i musiałam kupić mu klatke. Mówię Wam zrycie kompletne w tych snach ;)

aniaradzia zrobię te wyniki przy kolejnych badaniach w pakiecie.

Jusia Klusia waga przed ciąży była w normie, ale jakieś 2-3 lata temu przeszłam ostrą niedowagę i zaburzenia odżywiania, które niby już są ok..

A czy któraś z Was pije kawę? Nie piłam w ogóle od początku ciąży, ale od kilku dni zauważyłam, że kawa z ekspresu (ustawiam go na najniższą moc i ilość) w połączeniu z 9/10 (1/10 kawy) spienionego mleka poprawia mi zdecydowanie nastrój. Nie wiem jednak czy przy mojej choleryczności nawet taka ilość jest ok? Jak myślicie jak to jest z taką kawką? Jutro sprawdzę jak bezkofeinowa z mlekiem smakuje, aczkolwiek ekspresu ze świeżo mieloną kawą chyba nic nie przebije :(

Ania czy Ty masz detektor Luvion? Bo właśnie zastanawiam się między nim a angelsounds. Macie jakieś doświadczenie w tej kwestii?

Szkoda, że wszystkie nie mieszkamy blisko siebie... Jest ktoś z dolnośląskiego?

http://www.suwaczki.com/tickers/qb3cjw4zpbvkd5r1.png

Odnośnik do komentarza

Czekolado, jesli chodzi o detektor to mam tylko stetoskop:) jakos widzac reakcje corci a teraz synka na kazde usg, sklaniam sie do tego ze maluchy slysza ultradzwieki, wiec wole im tego oszczedzic:) takie wysokie tony to zapewne nie mile dla ucha. Synek zawsze sie zaslania podczas usg tak jakby sie bronil. danusia robila to samo.
Ale oczywiscie detektory sa bezpieczne imozna ich uzywac. Tylko niestety nie pomoge Ci w kwesti wyboru firmy:)

Zazdroszcze slonca, u nas leje jak z cebra...
Kawe pije za zgoda kardio, bo dzien bez kawy jest dniem straconym;)

Odnośnik do komentarza

Dzięki Aniu, zwiększę dawkę i zobaczymy co się będzie działo. W ciągu dnia nie jest tak napięty, tylko w nocy. Wydaje mi się, że przez to słabiej czuję ruchy. Od kilku dni tak mam.

Dzisiaj na uczelni miałam luzik, nawet ciekawie prowadzone zajęcia były (chociaż drugi rok powtarzają te same przedmioty pod innymi nazwami). Ale jak wróciłam do domu to przeżyłam szok. Kosz na śmieci przewrócony, zawartość rozrzucona po całej kuchni i korytarzu, dwa kwiatki przewrócone. Myślałam, że ubiję kota! W tym mojego kochanego bonsaia, za którego dałam kupę pieniędzy. Oby korzeni mi nie pocharatał :(((((

A tak poza tym to siedzę już jakieś pięć minut i patrzę na swój suwaczek. I nie wierzę, że to już połowa :D

http://www.suwaczki.com/tickers/f2wlj44jpv60asct.png

Odnośnik do komentarza

Kati, gratuluje polmetka;) oby ta druga polowa bula mniej syresujaca od poprzedniej.
Skoro w nocy cie spina brzuch to magnez bierz glownie wieczorem;)

Gorzka Czekolado, kociaki czuja ciaze. Kot sasiadki mnie pilnuje. Jak sie czuje gorzej to siedzi na naszym parapecie:)
A odkad jestem w ciazy pozwala sie glaskac Danusi. Choc wczesniejsie na to nie godzil:)

Odnośnik do komentarza

Ja muszę kupić wszystko dlatego powoli zaczynam kompletować wszystko. Zaczynam od wyprawki do szpitala- kupiłam pieliszki flanelowe, szczotke do włosów, mokre chusteczki (5)bo była promocyjne opakowanie no i mam kilka rzeczy które dostałam na targach- czapeczke, śliniczek, myjki i płyn do kompieli dla skóry atopowej za zakupy w aptece ( termin ważności jest na tyle że bez obaw mogę stosować).

http://fajnamama.pl/suwaczki/1ow6m3e.png
http://fajnamama.pl/suwaczki/vfajssf.png

Odnośnik do komentarza

Niebyło mnie tylko kilka dni a tyle żeście naskrobały :) ale już nadrobione :)
Co do zakupów dla dzidziusia to wczoraj byłam w lumpku i znalazłam piękne ubranka, nic nie zniszczone i śliczny rożek. Zapakowałam wszystko żeby kupić ale poźniej pomyślałam sobie że jeszcze za wcześnie i żeby nie zapeszać z bólem serca wszystko odłożyłam :)
Muszę sie Wam pochwalić, że wczoraj poczułam mojego Synka :) tak mi się przynajmniej wydaje bo nigdy nie czułam takiego czegoś. Tak w okolicy kości biodrowej. To chyba dzidziuś nie?
A jak się czujecie? Mnie coś rozkłada :( Mąż mi bakcyla jakiegoś przyniósł do domu :(
Powiem Wam, że jak tak czytam wszystkie posty to nie ogarniam co u kogo się dzieje. Takie rozkojarzenie mnie wzięło :) niby czytam i wszystko wiem, a jak mam Wam gratulować to zapominam komu :)
Tak więc chciałam powitać nowe Mamusie w naszym gronie i pogratulować dziewczynom wiadomości o płci Dzidziusia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w3dqk3qzk9fgf5.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Kati ale ten czas szybko leci:)
Gorzka czekolado ja mam detektor firmy angelsounds i jestem z niego zadowolona, dobrze słychać i nie mam problemu ze znalezieniem serducha synusia;) Oczywiście potrzebny jest żel do tego, bo inaczej nic nie słychać.
Ja boję sie kupować tera cokolwiek, jest to spowodowane późną stratą dzidzi, chociaż z drugiej strony to co już kupiłam będę miała teraz, w końcu jeść nie woła. Na zakupy wybiorę się w 7 miesiącu. Jeśli chodzi o wózki to mi szkoda pieniędzy na nowy, jest tyle używanych ślicznych i niedrogich wózków, a nowy to koszt ok 1500 nawet do 3000 zł. Za te pieniążki wolę kupić mebelki do pokoiku synka:)
Gosia kluseczka gratuluję pierwszych ruchów;) Jeszcze trochę i będziemy ze łzami w oczach przyjmować kopniaki naszych pociech;)

http://www.suwaczki.com/tickers/atdc3e5ei6ibpnmb.png

Odnośnik do komentarza

Odnośnie zakupów dla dziecka ja też muszę wszytko kupić bo nie mam nikogo z aż tak małymi dziećmi. Odnośnie wózka ja chciałam kupić używany ale mój ubzdurał sobie że nie wiadomo czy taki wózek (gondola) nie stała w piwnicy koty w nią nie sikały szczury po niej nie łaziły i dziecko może dostać jakiegoś uczulenia. Poza tym jeżeli foteli kupicie używany a auto miało chociaż małą kolizje to taki fotelik się już nie nadaje a raczej nikt wam nie powie o tym że miał stłuczkę. Co do reszty wyprawki na pewno kupię używaną tzn. ciuszki

http://www.suwaczek.pl/cache/59cc43faa9.png

Odnośnik do komentarza
Gość chilli1986

Witam, to ja też dołączę do wątku :)

Mam termin na 4 czerwca, jestem w 20tyg.

Do tej pory przytylam ani kg (cały czas ważę 58kg przy wzroście 172cm). Biust urósł mi z C do E, brzucha juz nie moge wciagnac zeby nie bylo widac :) Za to mam wrazenie ze schudlam w udach (skadś się musiały wziąć te +2 rozmiary w biuście :>).

W ciąży wyszło mi podwyższone TSH, obecnie biorę codziennie Euthyrox N50 i TSH na poziomie 4,07.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny,
Kati gratuluję kochana połóweczki wczorajszej :)

Ja w nocy miałam dziwną sytuację, a mianowicie nie mogłam zrobić siusiu, czułam delikatne parcie na pęcherz, ale jak poszła się załatwić, to mały krótki strumień, i wrażenie jakbym nie mogła się wysiusiać do końca. Myślałam, że może mi się wydawało, bo później wszystko było normalnie.
Teraz znowu mam tak samo :( nie wiem co się dzieję :( od kilku dni biorę żurawit przez gina przepisane bo mam bakterie w moczu. Czy słyszałyście, miałyście podobne doświadczenie? Czy to normalne czy powinnam się zgłosić do lekarza?
Z góry dziękuję za odpowiedzi

http://www.suwaczki.com/tickers/relgtv73c8c0dfkw.png

Odnośnik do komentarza

Adaszelki, zapalenie pecherza moze byc tego przyczyna. W pozniejszej ciazy tez uciska dziecka na moczowody i pecherz.
Ja mam tak np przy tamponach i zawsze w ciazy, taka juz moja uroda. Do cesarki cewnikowali mni 30 min bo taki byl ucisk na cewke moczowa.

Witaj Chilli i rozgosc sie. Z tak wysokim tsh zglosilabym sie do endo na pilna konsultacje. Zrob tez sobie poziom ft4. Na moje oko trzeba zwiekszyc dawke eutyroksu. Ale ja jestem tylko doswiadczona tarczycowo pacjentka;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...