Skocz do zawartości
Forum

"Tola ma tablet"


Margeritka

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałyście już o tym zdaniu z elementarza? Robi na Was wrażenie, czy Waszym zdaniem to po prostu znak czasów? Podobno dziś dzieci szybciej uczą się obsługi smartfona lub tabletu niż wiązania sznurowadeł...Mam nadzieję, że odezwą się też mamy, które widziały ten podręcznik i powiedzą, czym jeszcze może zaskoczyć (o ile dla kogoś to zdanie Tola ma tablet może zaskoczyć).

Odnośnik do komentarza

dziewczyny czasy sie zmieniły wiec i system nauczania musi ulec zmianie przecież na dobra sprawę jakby dzieci uczyły się dziś tego czego my 20-30 lat temu to nigdzie by pracy nie znalazły takie są realia tablety i inne cuda techniki są na porządku dziennym więc nie wyobrażam sobie by szkoła w dzisiejszych czasach nie uczyła dzieci obsługi komputera czy innych urządzeń nas to może dziwić ale musimy się z tym pogodzić że nasze dzieci uczą sie czegoś innego niż my oby tylko nie zapomniano ich nauczyć posługiwać się długopisem :D to taka moja mała dygresja

Odnośnik do komentarza

olzako wydaje mi sie ze to od nas rodziców zależy co i kiedy dzieci robią u mnie dzieci mają i tablety i komputery i smartfony i nie mogę powiedzieć że tylko to ich interesuje wręcz przeciwnie Natasza ma 6 lat i po tablet sięga tylko wtedy kiedy naprawdę nie ma co robić i z kim bawić raczej wybiera towarzystwo i zabawę z dziećmi z sąsiedztwa a jednocześnie potrafi posługiwać sie tabletem i telefonem niestety w dzisiejszych czasach nie da się od tego uciec informatyka jest na porządku dziennym już w szkole podstawowej dzieci mają taki przedmiot to trochę tak jak kilkadziesiąt lat temu na wsi pracę koni w polu zastąpiły traktory i też starej daty ludzie nie mogli sie z tym pogodzić dziś to normalne

Odnośnik do komentarza

Ja miałam informatykę dopiero w gimnazjum, moja młodsza siostra od 4 klasy podstawówki, a teraz dzieci już w pierwszej klasie mają zajęcia komputerowe. I to jest znak czasów. Technika idzie do przodu i system nauczania się do tego dostosowuje poprzez dodatkowe zajęcia. Ale to wcale nie znaczy, że w elementarzu muszą się znaleźć takie zdania, jak "Tola ma tablet". Jeżeli dzieci uczą się obsługi tabletu czy pogoni za nowinkami technologicznymi w domu, to w szkole powinni pokazywać jakieś alternatywne wartości. Przecież szkoła też wychowuje nasze dzieci. Dlatego uważam, że to zdanie jest nie na miejscu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...