Skocz do zawartości
Forum

Majóweczki 2015


Joasia21

Rekomendowane odpowiedzi

Duduska cierpliwości i siły dla Ciebie. Ja na ostatnim szczepieniu dostałam skierowanie do chirurga bo pediatra jąder w worku mosznowym nie mogła wyczuć. I na skierowaniu napisała zanik jądra.... bo takie procedury do nfz jak mi to wyjasnila. Ale wyobraźnia matki pracuje. Na szczęście wszystko było ok. I mam nadzieję ze u Ciebie też będzie w porzadku. Daj znać jak odbierzesz wyniki. Trzymam kciuki i za inne male Kobietki też. Ja pielęgnując mojego synka delikatnie ściągam skórkę, chociaż co mądra głowa to inna opinia. Ostatnio była pielęgniarka środowiskowa na patronazu i kazała do roku nic nie ruszać. A ta chirurg wtedy na wizycie kazała delikatnie sciagac. U starszaka sciagalam i jest ok to teraz robię tak samo.

Ewelina piękne te Twoje dzieła.

Ja dzis wprowadzając się powoli w nastrój świąteczny upiekłam keksa :)

Spokojnej nocy. Przespanej

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny wchodze do kuchni a tam kanapki maz zrobił!!kochany moj w myslach mi czyta.
Tanna wiedziałam ze ktos o tych pół godzinnych drzemkach pisał.nie wiesz czym to jest spowodowane?mysle ze nie jest zbyt mocno bodzcowany.przewaznie o tej samej porze spanko.próbowałam mu ominac pierwsza drzemke kolo 9-10 rano ale nie dalo rady.nie ma problemu z zasnieciem tylko ta pobudka po pol godz tez mnie to męczy.
Jesli chodzi o sprzęcik to nam lekarz tez nic nie kazał robić.ale jemu nie da rady nic ściągnąć.cos czuje ze tez bedzie kłopot z tym ale narazie sie nie nakrecam.
Pojechalismy obejrzec na zywo te plytki jakies 40km bo u nas ich nie ma.a tam kartka ze dzis i jutro nieczynne.w takich momentach zazdroszcze warszawiakom bo zawsze jak nie w jednym to w innym sklepie by było.a maz dzis specjalnie wolne wziął.no cóż byle do przodu.

Odnośnik do komentarza

Hej, witamy się i my po cyckowej nocy :-)
Wisienka to u nas podobnie z jedzeniem, choc ostatnio słabiej je.
Ale u mnie i tak juz w cyckach coraz mniej, nawet jak dłużej nie karmie.
Juli a może mąż tez czyta to forum ;-) ha! ha!
Attka wszystkiego naj na pół roczku dla Filipka :-)
Co do pól godzinnych drzemek - to właśnie sie obudził po pól godziny :-(

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Atka widzę że macie to materiałowe oparcie do fotelika? Sprawdza się ono bo nie wiem czy kupić a Ikei nie mam tu w okolicy tylko przez allegro muszę zamówić?
U nas ostatnie noce Kuba śpi mniej więcej od 20 do 6 rano ale nie było mi dane się długo tym cieszyć bo dziś wstał z mega kaszlem także jestem dosyć przerażona jak to się skończy :(
Najlepsze życzenia dla wszystkich maluchów świętujących swoje miesięcznice. My we wtorek kończymy już 7 mscy z tej okazji wchodzę wczoraj do pokoju z jedzeniem dla synia patrzę a jego nie ma w tym miejscu w którym go zostawiłam, mija kilka sekund i dopiero zobaczyłam a on leży pod stołem schowany. To dla nas krok milowy w jego rozwoju.

Odnośnik do komentarza

Witam... Nawet nie wiem co mam napisać... Nie chce mi się pisać o tym co u nas. Jestem na skraju wytrzymałości psychicznej. Mam dość. Zamiast być coraz lepiej to jest coraz gorzej. Noce są koszmarne, dnie nie lepsze. Jedynym pozytywnym zaskoczeniem była wczorajsza ponad dwugodzinna drzemka w ciągu dnia, oczywiście jedna i w dodatku na dworze. Zmarzłam jak gówno w przeręblu, ale czego się nie robi dla dzieci...
Walczymy też ze świerzbem u kota, biedny zawsze się coś do niego przyczepi mimo, że wychodzi tylko albo i aż na korytarz, który dzielimy z 5 jeszcze mieszkaniami. No i od czasu do czasu bywa u mojej mamy. Więc są tylko dwie możliwości zarażenia się czymkolwiek i on zawsze coś złapie.
Moje rzadsze pisanie wynika nie tylko z braku czasu, ale także z któregoś postu Dobrej Wróżki o rodzicach tabletowych. Nie chcę aby moje dziecko miało problemy z tymi sprzętami i dlatego raczej ostatnio unikam używania tableta i innych tego typu przy dziecku. A wieczorami zazwyczaj już jestem wykończona i chodzę wcześnie spać, zeby chociaż trochę pospać.
Trochę ponarzekałam, sorki... I tylko o sobie, świnia ze mnie, wiem, wybaczcie.
Podziwiam osoby, które cały czas od urodzenia dzieci mają fatalne noce, szacun!!! A może właśnie dlatego, że się od tego odzwyczaiłam właśnie teraz tak mi ciężko. Mówię sobie, że oby do Nowego Roku wytrzymać, potem może będzie lepiej a i mniej zajęć będę miała poza domem bo z końcem roku rezygnuję narazie z siłowni.
P.S. Kocham moje dziecko!!!:-P

http://s4.suwaczek.com/201505065565.png

Odnośnik do komentarza

Mamusie dziewczynek bardzo proszę nie wpadajcie w panikę bo być może nic się nie dzieje. Może i dobrze że taki problem poruszyła myszeczka na forum bo jak widać nie wszyscy lekarze oglądają tam dziewczynki :( dlatego proponuję poprosić o to przy wizycie kolejnej. Wisienka spokojnie może nic się nie dzieje. Jak coś cię niepokoi to może podejdź do przychodni i powiedz co i jak.ja tak poszłam w dzień co były szczepienia i full małych pacjentów.poprosiłam powiedziałam co się dzieje i nie wiem co mam robić i przyjęli nas. A maść smaruje bezpośrednio na miejsce gdzie sklejone. My też od początku waciki i woda i się przyplatalo :/

Kamila Elżbieta fajne te przepisy muszę zrobić :) ja wczoraj robiłam rogaliki pycha ;)
Ma_gorka to prawda co lekarz to opinia.moja siostra ma 2 miesięcznego synka i też polozna co innego lekarz co innego a w szpitalu jeszcze inaczej jej mówili co do siusiaka u małego.
Sylwunia no i pięknie :) Kuba jeszcze nie raz Cie zaskoczy :)

Dla solenizantow miesiecznicowych buziaki ;)

http://s8.suwaczek.com/201506014956.png

Odnośnik do komentarza

Dominika chyba cos w tym jest ze jak sie nie jest przyzwyczajonym to ciezko to zaakceptować. My chyba juz przywyklysmy do niespania w nocy i jak zdarzy sie 3-4 godziny snu pod rząd to ja uznaje to za dar niebios ;)
U Ciebie to na pewno chwilowe, nie martw sie. Lenka cudownie sie rozwija, zdrowo i to najwazniejsze! Jeszcze trochę i wszystkie nasze maluszki beda dluzej spały.
U nas dzisiejsza noc podzielona na dwie tury. Zanim sie polozylam po 1, moje dziecko sie obudziło na kupę ;) po czym zebrało jej sie na zabawę wiec poszłam spac cos ok 2.30, ale pospalysmy do 6 wiec jest ok. Potem jeszcze krótka drzemka i moge powiedzieć ze dzis jestem wyspana.

Odnośnik do komentarza

Ja tez staram sie pisać tylko jak Hania nie widzi, inaczej nie daje mi skorzystac ani z tel ani z komputera. Teraz jestesmy na spacerku, Hania spi a ja nadrabiam forum. Byłyśmy na kawie i pączku w cukierni i wracamy do domu bo niedługo jedziemy do mojej 3-letniej chrześnicy na urodziny.
Ela ja ostatnio zauważyłam ze wlasnie po tych dłuższych przerwach w ciagu dnia mam jeszcze naprawde sporo pokarmu, czuje sie niekiedy jak prosto po porodzie kiedy było go duzo ;)
Attka ja nie pomogę bo u nas dziennie 2-3 kupki i to meega duze. Najlepsze zyczenia dla półrocznego Filipka!
Ja juz tez powoli czuje nastrój swiąteczny, wczoraj zamówiłam juz trochę prezentów dla chrzesniaków, a do tego wybrałam rodzine z czwórka dzieci, którym pomogę przed świetami i przygotuje paczki.

Odnośnik do komentarza

Wisienka, u nas do tej pory też było kilka dziennie, a ostatnio coś się zapchało. Dziękujemy za życzenia.
Ela dziękuję za poradę. Niestety z piciem wody jest bardzo słabo, bardziej dla zabawy i chyna tu jest problem. Dałam dzisiaj doraźnie czopek i poszło, ale pani w aptece kazała mu dawać probiotyk przez jakiś czas. Gratuluję wygranej potyczki z Wiktorkiem. ;-) Ja też nigdy nie reaguję na próby zabawy w nocy.

Odnośnik do komentarza

Dominika a próbowałaś na noc posmarować żelem na ból dziąseł . Ja ostatnio tak robię bo małej górne idą i się w nocy wierci. Żel naprawdę pomógł i mała spokojnie noc przespala. Co do kota rozumiem my mamy 4 psy i jak coś załapią to masakra. Najgorsze jest rozwolnienie:-)
Myszeczka dzięki za poruszenie tematu cipulek:-) ja nawet nie wiedziałam o czymś takim teraz przy każdej wizycie każe cipcie sprawdzać.
Ela jak moja mała w nocy się obudzi to ja udaje że śpię nigdy się z nią nie bawię i nie pozwalam mezowi do niej gadać. W końcu mała się nudzi i zasypia:-)
Wszystkim maluchom obchodzacym miesięcznice życzymy dużo zdrówka.
My dziś w SMYKU wydaliśmy 500 zł bo wreszcie kupiliśmy krzesełko do karmienia:-)

Odnośnik do komentarza

Dominika zaglądaj do nas. Chociaż na chwile :) dla kocurka dużo zdrówka a dla Lenki dużo spokoju i przespanej nocy dla Was obu :)

U nas noc też beznadziejna. Byłam u mamy. Spał ze mną w łóżku bo nie chciało mi się brać łóżeczka turystycznego i co? Sen od 19 do 22 a później pobudki co 1,5 godziny do samego rana. Matko miałam wrażenie że tylko oczy zamknę a On się budzi i że zaraz pęknie mu brzuch od cyca :/ masakra. Przecież jak można całą noc jeść - to na pewno nie po mojej rodzinie ;D
A Misiu u Dziadków dał radę. Leżał prawie godzinke na kanapie, wyciszył się. Potem poprzytulał się do babci i zasnął :) brawo babcia! :D

Sylwia ja byłam w Ikei i miałam tą poduszkę w ręku ale odłożyłam i w sumie żałuje.

Miałam coś wczoraj jeszcze napisać ale zapomniałam :p

http://www.suwaczki.com/tickers/atdcj44jg4siydgu.png

Odnośnik do komentarza

Jestem... Nie było mnie 2 dni jakąś padnięta bylam , nadrobiłam ale nie wiem która co.
Na facebooka udało mi sie dostać:-) Panifiona mi pomogła dzięki.
Hanka malutki pięknie się prezentuje w krzesełku.
Dzięki za odpowiedzi w sprawie siusiakow. Byliśmy na szczepieniu i ważylismy się 6870, przez 2 tyg przybral 230 g. Miałam nadzieję że może 7 kg zachaczymy no ale.... Powiedziała pediatra że może być, mogłoby być ciut więcej. Przy siusiakach nie kazała nic robić, chyba że przy siusianiu płacze albo ma zaczerwienione. Nie ma więc chyba nie będę nic robić. Powiedziała że w wieku 2 latek sprawdzaja.
Co do usypianie to Tymon też tylko przy cycu. W łóżeczku kładę go tylko w nocy. Muszę uczyć go żeby sam zasypial, tylko jak z tym cycem to zrobić. Czasami uda mu się samemu zasnąć ale jak jest bardzo zmęczony. W dzień zawsze daje mu cyca na leżąco na naszym łóżku i jak zaśnie tak go już zostawiam, nie przekłada do lozeczka.
Tymek też jak mnie widzi to się bawi, a zobaczy że wychodzę z pokoju to już marudzi.
Dzisiaj tak ładnie sobie siedział w Bujaczku, już coraz częściej bez podparcia.
Co do jedzenia to wydaje mi się że wcześniej ładnie jadł, buźka otwierał. A teraz zobaczy łyżeczkę to buźka zaciska i tyle. Śpiewam mu piosenki, pokazuje miseczke albo słoiczek i jakoś powoli zmęczymy.
Dobra daje cyca Tymcio i idę spać bo rano Łobuz się obudzi a ja bym jeszcze wtedy pospala.
Miłej nocki i przespanej.

monthly_2015_11/majoweczki-2015_39741.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5euum8xcey.png

Odnośnik do komentarza

Dzis jest 1:0 dla Wiktorka. Co 15-20 min chce cyca. Ja juz wysiadam. Nawet nie opłaca mi sie usypiać. Teraz nawet przysnął ale pewnie za chwile znowu będzie kwęk i musze dać cyca.
Kinia Tymcio śliczny, ale zapinasz go w tym bujaczku ? Pytam bo mam taki sam i ja na razie nie zapinam bo on nie probuje siadać. A co do wagi to teraz juz nie będą dzieci tak szybko przybierać na wadze.

http://www.suwaczki.com/tickers/17u9i09k995ttuhf.png

Odnośnik do komentarza

Jesteśmy umówieni my. Tak się wkrecilam w ta zabawę z robieniem bombek i innych ozdób ze każda wolna chwile wykorzystuje na kręcenie. Wczoraj zrobiłam cotton balls. Zaraz wam pokaże. Nam noc minęła dobrze. Pobudka była dwa razy. Teraz lezymy w łóżku i się bawimy. Tatuś w pracy. A my dziś co mamy w planach nie wiem jeszcze spacer jak nie będzie padać. Jutro mamy kontrolę u laryngologa.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :D
My na półmetku przeprowadzki. Ciężko jest to wszystko ogarnąć- tyle bezsensownych rzeczy nagromadzilismy przez te 7 lat że trudno uwierzyć! Ale w środę oddajemy klucze więc czuje presję. ..
U nas trochę lepiej ze spaniem- pobudka co 2-3godz więc jakby luksus ;-) malutka sama w dzień zasypia- bujanie na rękach ograniczone do minimum :-) na noc jeszcze różnie.
Odsetka opanowała obroty na plecy i brzuch :-) w końcu! sprawnie jej to idzie. Ale jak widzę jak Wasze maluszki siedzą i śmigają to oczom nie wierze!
Jutro idziemy do lekarza na ważenie bo M wlazl z m Odsetka na wagę i wychodzi że waży mniej niż miesiąc temu i się martwię :-( To powiem od razu żeby sprawdziła czy z wargami wszystko ok bo nigdy nie zaglądała. Nie wiedziałam ze takie rzeczy w ogóle są możliwe!
Dominika- nie strachaj!;-) używać tablet przecież możesz tylko Lence noe daj śmigać po necie :-P
Btw- już kiedyś miałam Cię pytać: bo pisałaś że neurolog kazał ograniczyć małej tv- podał czemu? Czy takie ogólne zalecenie?

Dużo zdrowia wszystkim :D
Dzieciaczki cuuudne!!!

 

♥️Najpierw mieliśmy siebie 💚 2006💛Potem mieliśmy Was💙 2015♥️ 2017💜2020❤Teraz mamy wszystko💜

Odnośnik do komentarza

Hej.
Dzisiaj pierwszy raz wzięłam Tymcia do kościoła tzn do środka. W lecie byliśmy parę razy ale zawsze na dworze staliśmy. A dzisiaj nawet wytrzymał. Rozglądam się bawił zabawka trochę gadał.na ogłoszeniach zaczął trochę marudzić.
Elżbieta zapisam go już. wcześniej też nie zapinalam. Teraz boję się żeby filolog do przodu nie zrobił więc zapinam

http://www.suwaczki.com/tickers/17u93e5euum8xcey.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny przepraszam że nie pisałam ale dół dół jeszcze raz dół....zresztą jak zawsze ostatnio... Oli ma zapalenie spojówek dostała krople z antybiotykiem już tydz dzień i noc trze oczy... Noce fatalne... Krystian gardło masakra jutro prywatnie do laryngologa bo na nfz terminy odległe a on migdały jak piłki pinpongowe bolą Go i lekarka stwierdziła że laryngolog raczej będzie chciał je usunąć....do tego coś oczy go bolą jak patrzy na światło....mam depreche bo już nie mogę słuchać na temat świat i jak idę do sklepu i widzę te wszystkie gwiazdory itp to wychodzę do tego dzieciaki coraz większe listy prezentów robią a mi się ryczec chce...ten rok to masakra u mnie...eh przepraszam za humor ale dzieciom nie będę gadać o tym..

Myszeczka ja też się przerazilm i kazalam sprawdzić Oli cytrynke troszkę od góry jej się sklejaja ale kazala tylko masciami tlustymi smarować

DW nie zazdroszczę przeprowadzki bo to jest najgorsze ale prztrwacie a efekt powalajcy gdy już będziesz urządzona :)

Wieczorem jeszcze zajrzę do Was na pewno i trzymajcie kciuki bo jutro na 9 mamy laryngologa...

Zimno jak cholera na dworze się robi a moja Oli tylko we wózku na powietrzu odpoczywa

Odnośnik do komentarza

Szczęśliwa mamusiu mi na zapalenie spojówek pomagały krople sulfacedamidum kosztują ok 8zl po 3 dniach przechodzilo.
Cieszę się że napisałam o przypadłościm małej i ze dzieki temu pytacie u pediatrow o wasze córcie. Ja się cieszę ze trafiłam do super lekarki która bez prosb sama sprawdza te okolice. Ale jestem zła ze żadna inna tego nie robiła.

Nasze szczęście przyszło na świat 20.04.2015 O godz 23.30

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...