Skocz do zawartości
Forum

Kwietniówki 2015


Rekomendowane odpowiedzi

kala_s
Cześć dziewczyny,
Gratuluję najpierw wszystkim nowym mamom. Kurcze jakoś nie mogę ogarnąć teraz tego forum.u! Zaglądam a tam 10kolejnych stron :-)
Niestety musze się przyznać ze przeszłam na mleko modyfikowane :-( miałam mało pokarmu a mała to co zjadła zwymiotowala wiec skoczyło się tym że od wypisu ze szpitala jeszcze bardziej spadła. teraz jak była położna to po mleku sztucznym przytyła tak ok 30g na dzień. Poddalam się poprostu i ciężko mi z tym ale wole żeby mała przybrała na wadze niż chudla. Z ulewaniem mamy cały czas problemy, noszę ja pół godziny, położę i czasem po pół godziny jej sie uleje, wiec cały czas leży na boku a powinnam ja kłaść na plecach bo głowa jej się płaszczy :-(
Juz nie wiem co mam robić chyba i mnie dopadła jakaś depresja poporodowa. Juz praktycznie nie śpię bo przez to ulewanie ciągle się cudze czy wszystko ok. A mieszkam z babcia i ona ciągle nie bujaj jej, nie łez z nią, nie siedz przy niej bo nic z domu nie zrobisz :-(
Na dodatek pojawił mi się po porodzie problem ze wzrokiem. Zawsze miałam krótkowzrocznosc ale teraz coś się dzieje i dzisiaj do okulisty, wiec panikuje no i małej się udziela.
Wczoraj mała była werandowana, a dzisiaj chce ja wziąć na spacerek.
Jeżeli chodzi o kąpiele to mała krzyczy w nieboglosy, potem uspokaja się jak jest juz otulona ręcznikiem ale jak dochodzi do kremowania to wtedy jest krzyk a musze bo małej się łuszczy skóra.
Powiedzcie mi jeszcze kiedy byłyście pierwszy raz u lekarza pediatry?
I druga sprawa mojej małej odpadł pepuszek juz po tygodniu i został tylko taki mały strupek w środku, ale dzisiaj tak się wiercila i musiała go chyba sobie zerwać, bo na body i na około pepuszka była krew i tez się tym martwię czy to normalne czy nie :-(

Kochana nie przejmuj sie opiniami innych .Ty jesteś matką i Ty wiesz najlepiej co dobre dla Twojego dziecka.Co do ulewania sie to ja jestem po cc i rzadko podnoszę córcie po jedzeniu do ulewania,jedynie co to pilnuje by leżała wówczas na boku a jak leży na plecach to pilnuję,żeby miała głowę skierowaną w bok.Dzieciom nie ulewa sie na zawolanie.Tak to bym ześwirowała zwłaszcza w srodku nocy.Co do pępuszka to gratuluję,że tak szybko odpadł,mojej córci odpadł dzisiaj i ma pod spodem jeszcze strupki i krew i na dodatek małą ropną rankę,ale spoko to wyschnie i odpadnie,podobnie jak u Twojej córeczki tylko nadal nie wolno przykrywać tego pieluszką tylko wietrzyc ,oczyszczac tą krew i inne brudy,prysnąc octenisept a jak trzeba tak jak dziewczyny piszą ,spirytusem potraktowac to dziecka nie boli bo to nie jest tak unerwione.Kąpiel najlepiej pół godzinki po jedzeniu.Dobrze jak malutka jest wyciszona,przemawia sie wtedy do dziecka delikatnym glosemi powolutku zanurza...wtedy czerpie przyjemnosc.Są też dzieci,które nie lubią wody...Jak wyszłam ze szpitala zgłosił nas mąż do ośrodka zdrowia,tam wypełnilismy deklarację położnej,pielęgniarki i lekarza pediatry.Położna była u nas raz z wizytą.Po czym wyznaczamy teraz wizytę u pediatry wiec po niedzieli pojdziemy do lekarza,ponadto chodzimy się ważyć raz w tygodniu,wagę zapisują nam w książeczce zdrowia.Ponadto szpital powinien wysłac do waszej przychodni info ze urodzilo się dziecko i wtedy przychodzi położna.

Odnośnik do komentarza
Gość Marlenka20

witam was dziewczyny! dawno sie tu nie udzielałam pochłoneła mnie opieka nad malenstwem. Miałam termin na 5 kwietna a urodziłam 21 marca, mała pchała się na swiat wczesniej:) Czytając wasze posty widzę że w większości szpitali nie potrafia porzadnie zszyc kobiety po porodzie takze nie jestem sama. Lekarka ktora mnie szyła zrobiła to za ciasno z czego miałam problem z siadaniem i chodzeniem ciąglę mnie ciągnęło na szczescie na izbie trafiłam na super położna ktora najdelikatniej jak mogła zdjęła mi szwy i założyła dwa rozpuszczalne bo cos Pani doktor ominęła i źle wygladało. I druga sprawa co do karmienia piersią należe do kobiet które zwątpiły bo pokarm napłynął mi dopiero po tyg a moje dziecko nie umiało złapać dobrze brodawki co zakończyło się podrażnieniem do takiego stopnia że leciała mi krew. Położne w szpitalu traktuja kobiety które nie karmia piersia z jakiegos powodu jak najwieksze zło , nie ważne ze nie masz pokarmu że dziecko płacze z głodu że nie ma siły sie wybudzić ze snu, masz przystawiac i koniec. Położne z wielka łaska dawały mi mleko dla małej. Moja malutka jest prawie od początku na mm mimo moich checi do karmienia piersia i ładnie nabiera jest zdrowa silna a ja nie czuje sie jak wyrodna matka i nie dam sobie wmówic że robię źle .Także kochane nie martwcie sie nie jedno dziecko zostało wychowane na mm i znam przypadki ze takie dzieci są zdrowsze jak te karmione piersią.

Odnośnik do komentarza

Byłam dziś na kontroli u mojego ginka. Powiedział, że rana po cc ładnie zszyta, ale niestety moje tkanki mają jakąś tam tendencje do twardnienia, czy coś takiego i będę miała brzydkie zgrubienie w miejscu cięcia. Faktycznie czułam to od dawna, ale myślałam, że tak ma być. Powiedział, że trzeba laserem potraktować i wtedy będzie ok. Tyle tylko, że ten laser to przyjemność od 600 zł wzwyż. No i masz Ci babo placek...

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

To te nasze dziewczyny takie duże! Moja tydzien temu wazyla 3,6 kg. Ale nic dziwnego skoro tyle zbierają sily, hotel mama all inclusive! Zycze Wam i sobie szybkiego porodu! Mycie tarasu nie pomoglo, seks i pilka tez nie, masaże nie i juz mi sie pomysly kończą. Maz wlasnie kosi trawę, mam ochote mu zabrac kosiarkę ale moze jednak polezakuje na słoneczku:) Milego weekendu dziewczyny!

Odnośnik do komentarza

Kaseya
To te nasze dziewczyny takie duże! Moja tydzien temu wazyla 3,6 kg. Ale nic dziwnego skoro tyle zbierają sily, hotel mama all inclusive! Zycze Wam i sobie szybkiego porodu! Mycie tarasu nie pomoglo, seks i pilka tez nie, masaże nie i juz mi sie pomysly kończą. Maz wlasnie kosi trawę, mam ochote mu zabrac kosiarkę ale moze jednak polezakuje na słoneczku:) Milego weekendu dziewczyny!

Kaseya dzisiaj mija mój termin porodu :-S jadę na ktg do szpitala oczywiście z torbą bo gdyby ryby muszę ją mieć... też napastuje meża ale.on jest chyba za delikatny :-S zestresowany na maxa i zdenerwowany

Odnośnik do komentarza

Ja mam na poniedzialek, po wizycie u gin to serio myslalam ze to kwestia 2-3 dni a tymczasem to ja sie czuje na silach żeby dom wysprzatac(szkoda ze juz jest wysprzątany). Dzisiaj moze mi polozna ktg zrobi, mam dzwonic po 19 czy maja luzniejna oddziale bo we czwartek mieli duzo porodów i mowila ze jak czuje ruchy i ok to żeby do soboty poczekac.

Odnośnik do komentarza

szalwia
dziękuję za słowa otuchy :-) zawsze miło jak ktoś pocieszy. Mąż też mnie wspiera i nie ma za złe ze mała na butelce zresztą w tej sprawie cała rodzina mnie wspiera.
Pacia1010 marlenka20
mi w szpitalu lekarka powiedziała ze nie mam instynktu macierzyńskiego. Dziecko nic nie je, położna sprawdza mleko nie wypływa, ja już załamana, wszystkie noce co byłam w szpitalu nie spałam, próbowałam dostawiac mała w każdej chwili, dokarmic nie chcą a ta mi ze nie mam instynktu macierzyńskiego. No to już załamka na maksa. Jak oni potrafią w tym szpitalu zdolowac. W domu potem sprawdzałam laktatorem ręcznym i nic nie leciało.
Antjee
moja ma czkawke zawsze po jedzeniu i jak ją wykapie chociaż w pokoju juz goracąo żeby nie zmarzla, ja cała spocona a mała i tak dostaje czkawke.
Kupiłam koperek i daje jej zawsze do popicia z 10ml i często wtedy jej przechodzi.
MamaJG
ja karmie tylko butla i dostaje 90ml a wypija ok 60ml
Mam jeszcze do was pytanie jak wygląda u was polog? długo krwawicie bo ja myślałam że tydzień a potem jest inna wydzielina, a ja już drugi tydzień i cały czas krew więcej niż przy okresie. Tez tak macie?
Szwy na szczęście mam dobrze założone. Juz prawie w ogóle mnie nie boli także dzięki temu mam więcej cierpliwości dla małej bo mogę z nią usiąść, ponosić ja itd i nie jestem taka nerwowa jak mi płacze Tylko na spokojnie.

https://www.suwaczki.com/tickers/xrotyx8dtke0asvb.png

Odnośnik do komentarza
Gość Przeterminowana

U mnie równo dziś 2 tygodnie po porodzie, też cały czas krew, ale niewielkie ilości już po 2 tygodniach. Brzuch mi powoli też się obkurcza, ale do płaskiego brzucha sprzed ciąży mu jeszcze sporo brakuje.

Zbacie jakieś naprawdę dobre kremy na rozstępy? Tylko nie takie żeby uniknąć powstawania rozstępów a żeby trochę chociaż zamaskować te które już są.

Antjee .. ja tez mam chyba jedną brodawke wklesla, prawa. Znaczy chowa mi się ona, zawsze była normalna, i nie wiem czy to przez rany na niej czy przez co. Dopiero jak Mała trochę pociagnie to wychodzi albo jak ją chwilę laktatorem potraktuje to też wychodzi i po karmieniu się chowa całkowicie. Przejdzie mi to jak się ranki zagoja czy tak już mi zostanie?

Odnośnik do komentarza

mmeherisson
Byłam dziś na kontroli u mojego ginka. Powiedział, że rana po cc ładnie zszyta, ale niestety moje tkanki mają jakąś tam tendencje do twardnienia, czy coś takiego i będę miała brzydkie zgrubienie w miejscu cięcia. Faktycznie czułam to od dawna, ale myślałam, że tak ma być. Powiedział, że trzeba laserem potraktować i wtedy będzie ok. Tyle tylko, że ten laser to przyjemność od 600 zł wzwyż. No i masz Ci babo placek...

Ja też mam takie zgrubienie,jakbyna zszyciu zrobiły sie po jednej i drugiej stronie fałdki,ponadto cięcie jest dość wysoko,podobniez niektóre kobiety maja nizej...ale co tam,łoniaki zakryją a mąż wygłodzony i tak będzie miał ochotę he he he

Odnośnik do komentarza

kala_s
szalwia
dziękuję za słowa otuchy :-) zawsze miło jak ktoś pocieszy. Mąż też mnie wspiera i nie ma za złe ze mała na butelce zresztą w tej sprawie cała rodzina mnie wspiera.
Pacia1010 marlenka20
mi w szpitalu lekarka powiedziała ze nie mam instynktu macierzyńskiego. Dziecko nic nie je, położna sprawdza mleko nie wypływa, ja już załamana, wszystkie noce co byłam w szpitalu nie spałam, próbowałam dostawiac mała w każdej chwili, dokarmic nie chcą a ta mi ze nie mam instynktu macierzyńskiego. No to już załamka na maksa. Jak oni potrafią w tym szpitalu zdolowac. W domu potem sprawdzałam laktatorem ręcznym i nic nie leciało.
Antjee
moja ma czkawke zawsze po jedzeniu i jak ją wykapie chociaż w pokoju juz goracąo żeby nie zmarzla, ja cała spocona a mała i tak dostaje czkawke.
Kupiłam koperek i daje jej zawsze do popicia z 10ml i często wtedy jej przechodzi.
MamaJG
ja karmie tylko butla i dostaje 90ml a wypija ok 60ml
Mam jeszcze do was pytanie jak wygląda u was polog? długo krwawicie bo ja myślałam że tydzień a potem jest inna wydzielina, a ja już drugi tydzień i cały czas krew więcej niż przy okresie. Tez tak macie?
Szwy na szczęście mam dobrze założone. Juz prawie w ogóle mnie nie boli także dzięki temu mam więcej cierpliwości dla małej bo mogę z nią usiąść, ponosić ja itd i nie jestem taka nerwowa jak mi płacze Tylko na spokojnie.

Daj spokój,nie masz instynktu...he he he ja myślałam,że w 3 dobie po cesarce jak polożna powiedziala ze mi zabierze na trochę dziecko zebym się przespala,to że ja po stopach wycałuję i co ktos by powiedzial ze nie mam instynktu bo dziecko oddaje he he a ja myslalam tylko o tym zeby sie zdrzemnac choc chwilke bo nie mialam sily wstac z łóżka...
Krew oznacza oczyszczanie macicy jak leci to niech leci mi przestalo leciec po tygodniu ale to wznaczy ze po cc wyłyżeczkowali mi macice to nie mam takiego jak po sn.

Odnośnik do komentarza

szałwia

Ja też mam takie zgrubienie,jakbyna zszyciu zrobiły sie po jednej i drugiej stronie fałdki,ponadto cięcie jest dość wysoko,podobniez niektóre kobiety maja nizej...ale co tam,łoniaki zakryją a mąż wygłodzony i tak będzie miał ochotę he he he

Heh, z tym głodem to racja. Mój się na mnie obraził bo zapomniałam zapytać ginekologa czy już można... niby ważna kwestia, ale były ważniejsze ;-) Teraz mam wymówkę, że lepiej się jeszcze trochę wstrzymać - jestem tak padnięta póki co, że chyba bym i tak pod mężem zasnęła, (na nim też) i byłaby jeszcze większa obraza ;-)

http://fajnamama.pl/suwaczki/6toabre.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny a byłyście nacinane czy pękłyście czy obyło sie bez takich atrakcji? Mamie położna w pracy mówiła że ze szpitala w którym będę rodzić mało przychodzi ponacinanych ale są popękane..:/ Chyba wolałabym żeby mnie ktos kontrolowanie naciął niż martwić się że dziecko się nie dotleni albo pęknąć..
Podłączam się też do pyt o kremy na rozjaśnienie rozstępów. Wiem ze przy opalonej skórze są mniej widoczne ale nie wiem kiedy można na solarium iść.

Odnośnik do komentarza

~izabela94
5 dni po porodzie i ja ciągle zapakowana :( .nie mogę się juz doczekać :( . Żadne naturalne sposoby nie pomagają wiec leże do góry brzuchem i odpoczywam :) .są jeszcze jakieś mamy po terminie ?

Ja mialam termin na wczoraj, dzis bylam na ktg- zapis wyszedł prawidłowy, lekarz zbadal mnie na fotelu i powiedzial ze mam rozwarcie na pól opuszka! Ale pocieszyl mnie tym ze szybko to moze sie zmienić:) czekam z niecierpliwością na moja kruszynkę:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...