Skocz do zawartości
Forum

Małe Marudy


Ulla

Rekomendowane odpowiedzi

Czasem działają bańki mydlane. Kiedyś w ten sposób pomogłam mamie małego dziecka w tramwaju. Dziecko niezwykle marudziło. Widziałam, że kobiecie było już trudno...Dziecko było w wózku. Chciało na rączki. Bezpieczniejsze było w wózku. Wyjęłam bańki (mam w zwyczaju noszenie baniek odkąd syn skończył 7 miesięcy, bo wtedy nam pomagały w trudniejszych sytuacjach) i zaczęłam delikatnie dmuchać (musiałam uważać na pozostałych pasażerów, którzy niekoniecznie chcieli być zlani płynem ;) ). Najważniejsze, że dziecko zaczęło się śmiać. Cieszyło to również pozostałych :)

Odnośnik do komentarza

ja przy "akcji maruda" u mojej Julii zawsze staram się zmienić temat kiedyś spróbowałam właśnie baniek to moja kochana maruda wylała mi tę zawartość na podłogę :D także u nas bańki odpadają :(
u nas zazwyczaj pomaga albo spacerek (nawet w deszcz), albo wyjazd na kulki ew robimy razem naleśniki (wtedy brudzenie się mąką i różne zabawy kuchenne) a jak to nie pomaga wtedy oglądamy Reksia

http://www.suwaczki.com/tickers/kjmn20mmu0okh9gs.png
http://www.suwaczki.com/tickers/9o2zvhpgkhvwrq18.png

Odnośnik do komentarza

Mamy listę dobrych zabaw dla maluchów i starszaków, które pomogą rozwijać wyobraźnię dziecka i dostarczą mu wielu ciekawych wrażeń :)
1. Podrzyjmy to - dzieci uwielbiają drzeć wszystko, co zrobione jest z papieru: stare miesięczniki, gazety, ulotki reklamowe. Szeroki, bezzębny uśmiech malucha wynagrodzi ci nawet bałagan, który powstaje w trakcie tej zabawy.
2. Wodne zabawy w pianie - ciepła woda, ulubione zabawki i mnóstwo, mnóstwo piany – to klucz do szczęścia niemal każdego dziecka, ponieważ dzieci kochają pianę! :) Do zabawy możesz wykorzystać bąbelkowy płyn do kąpieli i mycia ciała 2w1
3. Zabawa latarką - zgaś światło, zasuń zasłonki, weź latarkę i połóż się na podłodze obok dziecka. Czas na świetlny show: pokaż dziecku jak światło latarki tańczy po suficie i ścianach.
4. Domowa dyskoteka - włącz swoją ulubioną muzykę, weź dziecko na ręce i puść się w tan. Maleństwo będzie w siódmym niebie, zabawa ta zapewnia mu przecież wszystko, co lubi najbardziej: muzykę, skakanie i bliskość mamy.
5. Mały kucharz - upiecz ciasteczka (możesz z gotowego kruchego ciasta) i pozwól dziecku je ozdobić. Efekt na pewno będzie spektakularny :)
Życzymy udanej zabawy! :)

Odnośnik do komentarza

Na pewno każdy zna powiedzenie "muzyka łagodzi obyczaje" i u nas się to sprawdza. :-) Gdy któreś z dzieci kwęczy, jęczy i jest tak marudne że się wytrzymać nie da puszczam muzykę w radiu lub ulubione piosenki na "youtubie" i tańczymy. Małego biorę w ramiona i w zależności od tempa piosenki łagodnie kołyszemy się, podskakujemy, wirujemy po całym domu. Starsza córka najchętniej tańczy sama ale lubi też powygłupiać się z mamusią przy muzyce. Kilka chwil takich harców i moim dzieciom poprawia się humor.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...