Skocz do zawartości
Forum

Lutówki 2015 :)


Rekomendowane odpowiedzi

Gość maalenstwo

kasixa ja oprócz luteiny nic więcej nie dostałam, lekarz nic nie mówił o magnezie i nospie więc chyba nie mogę stosować na własną rękę. Witaminy Omegamed pregna biorę od początku ciąży, później doszła jeszcze wit. D3, a od miesiąca biorę Euthyrox na tarczycę, bo jeden z wyników mam lekko zaniżony. Z miesiąca na miesiąc robi się tego coraz więcej... ale czego się nie zrobi, żeby dzidziuś był zdrowy i miejmy nadzieje donoszony...

Jeśli chodzi o wyprawkę to powoli się kompletuje. Łóżeczko zamówione i czekamy na dostawę :) Ciuszki już częściowo poprane, ale muszę przygotować jakąś listę, żeby wiedzieć czego mi brakuje i skupić się na konkretnych rzeczach. Z kosmetyków dla dzidziusia nie mam jeszcze nic. I co ważne wózka też jeszcze nie mam... ale jestem w trakcie "polowania" na niego ;)

Na rozstępy smaruję się rano Masłem zwiększającym elastyczność skóry w ciąży - Perfecta, Sexi Mama, bo nie jest tłuste, szybko się wchłania i spokojnie można szybko założyć ciuchy. A na noc zwykłą oliwką z Babydream fur Mama. Na razie nie mam rozstępów (poza starymi na pupie z okresu dorastania) i mam nadzieje, że tak pozostanie ;)

Odnośnik do komentarza

asiamularczyk - na rozstępy smaruję się właściwie od początku ciąży oliwką johnson's baby na wilgotną skórę 2 razy dziennie, a w drugim trymestrze dołączyłam bio oil i teraz na przemian raz jedną oliwką raz bio oil rano i wieczorem. Rozstępów nie mam :) oby tak zostało, ale muszę przyznać, ze odczuwam swędzenie na brzuchu.
Też tak macie?

Aha i czy pijecie kawę z kofeiną w ciąży????

Odnośnik do komentarza

Walentynka ja kawy nie piłam przez połowę ciąży bo mnie odrzucilo teraz pije jedną małą w filizance.ja mam kilka ciuszków i też mam właśnie zamiar kupic jakiś proszę dla dzieci i poprac bo w moim przypadku nie wiadomo kiedy się rozsypie :(:(łóżeczko mam tylko trzeba jechać do kuzynki po nie.a wózek kupuję używany ale śliczny butelkę mam jedną Polki co.jeszcze pościel kosmetyki i kilka ciuszki mi pozostało kupić no i kilka pieluch tetrowych. Na rozstępy mam krem z Rosja na A na noc smaruję oliwka bambino

Odnośnik do komentarza

hej kochane mamusie ! :)

ja wprawdzie mam termin na 03.03.2015 ale wg rodziny bedziemy się bawić juz w lutym , toteż skusiłam sie pisać z Wami mamusie.

jak samopoczucie u Was?
ja po : przewymiotowanych : 4 pierwszych miesiacach , potem kolejnym miesiacu z bolem glowy . teraz ciesze się z 6 i 7 miesiaca bez wiekszych dolegliwości.... ( oprocz pobolewaniu pleców ale to normalne teraz)

cieszymy się na naszego dziudziusia bardzo bedziemy mieć córeczkę Kornelkę :)) tato wybierał imie , ja zawsze marzyłam o Milence ale dałam się przekonać :)

co do wyprawki to szykujemy się po mału ... ubranka szukałam z tak zwanej drugiej reki i powiem wam ze są niczego sobie ( bo co taki maly czlowiek może zniszczyc w ubraniu) jedynie poprzez pranie i prasowanie ale starałam sie wybrać co najlepsze.
łożeczka i wózki ogladam na allegro , myslimy o łożeczku http://allegro.pl/lozeczko-dzieciece-drewniane-bukowe-olivier-nowosc-i4806525829.html takim co wy na to ?
Natomiast jeśli chodzi o wózek to napewno wielofunkcyjny ... podejrzewam ze nowy bo cieżko dopaść coś używanego w ogolnie dobrym stanie i ok cenie.
a Wy jak z tymi sprawami :)) buźka !!

Odnośnik do komentarza
Gość milkaaaaa

Witaj ~kkkk - co do łóżeczka to bardzo ładne, nie wiem tylko czy takie samo nie jest taniej w sklepie Mieszko - tak mi się coś kojarzy ale pewna nie jestem a tam kupiłam moje i było tańsze niż na allegro, jak masz ten sklep pod ręką to porównaj ceny aby nie przepłacić. Ja mam na oku używany wózek wielofunkcyjny (ten z przekładanymi częściami na stelarzu) za 400zł - na zdjęciach i w opisie jak nowy a i odbiór u mnie w mieścinie także muszę się umówić i obejrzeć. Imię śliczne a Milenka jeszcze ładniejsze ale jak tak czytam to będą same Kornelie a mi się 11 lat temu Julia podobało i tak ochrzciliśmy córkę a teraz same Julki...nawet nie wiedziałam, że to imię było na topie. To samo teraz z imieniem dla synka- córka skonsultowała się dzisiaj w szkole z koleżankami i oznajmiła, że najlepiej Filip (wcześniej chciała Adama) a to imię też ostatnio popularne. Tak czy inaczej dla dziewczynek jest dużo ładnych imion a dla chłopców niestety nie...
Jutro czeka mnie dentysta bez znieczulenia, mam nadzieję, że gładko pójdzie...

Odnośnik do komentarza

Beata!!! - o matko, w koncu poznalam kogos kto tez nigdy w zyciu nie mial zgagi :D mnie rowniez mala dopadla w ciazy, pierwszy raz po soku z pomaranczy i jak sie od razu polozylam, o matko. pali pali, na szczescie tylko ze dwa razy mialam zgage:)

Walentynka - skoro tak, to w takim razie musi byc jeden z normalnym objawow bycia w ciazy, a juz myslalam, ze mam jakies zapalenie pecherza czy cokolwiek;)
Co do kawki, pije od samego poczatku, ale odrzucilo mnie od czarnej. Wypije tylko z mlekiem i taka pijam. Dokladnie to sypana, dwie lyzeczki i mleko.
Zazwyczaj pijalam takich dwie dziennie, ale teraz ograniczylam do jednej a zamiast drugiej pije Mama Coffee, to zbozowka smakowa;) mi bardzo smakuje!
Swedzenie brzucha? jak najbardziej. Jak tylko wlasnie swedzi to lece po krem :D

kkk- czesc! U mnie roznie z samopoczuciem, czesto placze, ale z ciaza jest wszystko ok takze od razu sie tym pocieszam:)
fajne lozeczko, ja zaluje, ze nie wzielam z szuflada teraz, bo tak patrze to i lepiej wyglada i praktyczna taka szuflada. posciel mozna pochowac, pieluchy, co tam sie chce.

Na rozstepy..ciezko cos polecic, wszystko zalezy od czlowieka. Ja tych ciazowych rozstepow mam malutko, na brzuchu jeden maly, na piersiach troche wiecek..ale wyskoczyly chyba juz w lipcu i kurde nie zdazylam ani zaczac sie kremowac ani nic..
A stosuje oliwke babydream fur mama zaraz po prysznicu na mokra skore. A potem gdy sie klade to jeszcze balsamem sie smaruje, a brzuszek jeszcze to ilekroc mi sie przypomni i balsam pod reka.
A ktos kto chce cos kupic i ma troche kasy to polecam Palmers i Tolpe:)
Z Toply mialam antycellulitowy i dzialal fajnie, takze mysle, ze na rozstepy tez sie sprawdzi.

milkaaa - czemu bez znieczulenia?? W ciazy nie wolno czy jestes takim sadomasochista? :D

http://www.suwaczki.com/tickers/dxom3e5e9146gook.png

Odnośnik do komentarza

witam Was kobietki :)
ponieważ termin, kiedy nasze pociechy pojawią się "po drugiej stronie brzucha" ;) jest coraz bliższy chyba wszystkie zaczęłyśmy kompletować wyprawki.
Chciałam usłyszeć Wasze opinie na temat monitora oddechu. Jak uważacie - czy warto go zakupić? Osobiście mam mieszane uczucia, tzn. początkowo byłam pewna, że go kupię, ale po rozmowie z położną zaczęłam się wahać. Chętnie posłucham również Waszej opinii :)

http://www.suwaczki.com/tickers/eiktskjo4u4lyu0r.png

Odnośnik do komentarza

Czesc Sylvii :) Mnie też położna odradzała monitor oddechu ale kupuję go i tak ;)
Co do reszty jej rad to były bardzo sensowne i do większości zamierzam się stosować ale monitor chcę i już, dla własnego spokoju. Na pewno takie osoby mają ogromne doświadczenie ale nie ma co ślepo się zdawać na czyjeś rady, takie jest moje zdanie.

http://www.suwaczki.com/tickers/0d1yhqvk2i7ngr5d.png

Odnośnik do komentarza

Hello:)
monitor oddechu...nie zamierzam kupować, chyba, że maluch urodzi się za szybko wtedy przemyślę.

kkk - ja chodzę do szkoły rodzenia od 26 tc i jestem zadowolona. Na takich zajęciach mamy ćwiczenia fizyczne prowadzone przez położne ze szpitala, w którym będę rodzić (plus bo będę już je znała), dodatkowo omawiamy tematy związane z przygotowaniem wyprawki, porodem, pielęgnacją noworodka, karmieniem, ...Zajęcia mam 2 razy w tygodniu i jak najbardziej polecam:)

smyrna - 2 razy zamawiałam na allegro od sprzedawcy Health World i nie narzekam poza tym w miarę dobre ceny mają.

Odnośnik do komentarza
Gość milkaaaaa

Walentynka ja też kupiłam kilka rzeczy u HealthWorld i jestem przez nich nieźle znerwicowana, dzisiaj dostałam paczkę i okazało się, że brakuje 2 najważniejszych rzeczy. Pół dnia tam dzwoniłam i w końcu jak już łaskawie odebrali to odpowiedź była taka, że sprawę przekażą do działu reklamacji...porażka

Odnośnik do komentarza
Gość maalenstwo

kkk jeśli chodzi o szkołę rodzenia to ogólnie polecam. Na początku myślałam, że nie będę chodzić, bo kiedyś takich zajęć nie było i kobiety rodziły, natomiast z czasem zaczęłam się nad tym głębiej zastanawiać i nie żałuję, że się zapisałam. Nie chodzi nawet o naukę oddychania, bo nie wykluczone, że w trakcie porodu nie będę nawet o tym myślała, co o porady na temat opieki nad noworodkiem, jak np. kąpiel itp. Poza tym położna (a ja trafiłam na fajną babkę) mówi też co kupić na wyprawkę, co na pewno nam się przyda, a co sobie darować. I jak się okazuje niektóre z list wyprawkowych w poradnikach są mocno na wyrost i wiele rzeczy nie jest potrzebnych. Jak dla mnie są to fajne, a na pewno potrzebne porady.

smyrna jeśli chodzi o zakupy typu podkłady, pieluchy itp. to mi siostra poleciła aptekę gemini (internetowa apteka). Ponoć najtańsza apteka i mają tam duży asortyment. Sama sprawdzałam pewne artykuły i wychodzi taniej niż na allegro, ale to już sama musisz sprawdzić co ci się bardziej będzie opłacało i jak dużo produktów chcesz zamówić. Ja jak będę zamawiać to postaram się tak, żeby w tej aptece nie płacić za wysyłkę (chyba od 200 zł się nie płaci) a chce zrobić jedno duże zamówienie i za jednym "zamachem" kupić wszystko i mieć z głowy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...