Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

olenka1991 moj Jasiu tez tak sie rzuca jak ryba w wodzie. Ale to u paru dziewczyn juz wystepowalo, wiec chyba to normalne :)
marlenek My ustalilismy tak samo :) Wiadomo, chcąc nie chcąc wiekszość rzeczy będę robić ja, bo i karmienie....no i mąż w pracy. Ale po poludniu będzie nadrabiał, tak żebym miała choc trochę czasu tylko dla siebia, albo mogła zabrać psy na spacer i odpocząć psychicznie :P A pewnie sie to przyda
Linda24 Rozmawiałam ostatnio z przyjaciółką i ona doradzała mi elekryczna ( ma 3 miesiecznego synka), karmi piersią, ale mowi,że zwłaszcza na początku jej sie przydawała i mówiła mi,żeby już od szpitala żeby zabrać, bo zaczynaja już sie nawały pokarmów, a jeszcze dziecko tak dużo nie pije... no ale elektryczna,bo wygodniejsza i szybsza.... głownie o to chodzi, a pewnie taką poleca, bo taką ma :P

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

Linda24,moniqqq mi koleżanka też polecała elektryczny laktator mowiła że dużo lepszy od ręcznego. Ona kupiła na początku ręczny ale miała problem z odciaganiem pokarmu nie szło jej to i w dodatku jak zassała to niekiedy myślała że jej cycek odleci z bólu.Elektrycznym podobno szybciej wygodniej i bardziej komfortowo bo ustawiasz na takie parametry jak ci wygodnie i nie boli tak bardzo.

http://www.suwaczki.com/tickers/85993e3kr6fb4k0y.png

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczynki, Nina od wczoraj popoludnia dostaje juz 60 ml pokarmu na dobe w przeplywie, zwiekszali jej codziennia przeplyw o 0.5 ml tak ze ma 3ml/h x 5h godzina przerwy itd. Przedwczoraj wieczorem pomagalam w zmianie pampersa i mierzeniu temperaury pod pacha :). Jak znajde czas to wrzuce zdjecie jej pampersa obok linijki, jest mni-mini :), razem z brzegami zabezpieczajacymi ma 11,cm x 10 cm. Wstaje codziennie z rodzinka okolo 6:15 odciagam mleko dla Ninki, Marc idzie do szkoly, Zosia i Antosia do szkoly, a ja gdy Toska wyjdzie o 8:15, ogarniam kuchnie, proboje nadrobic forum, a teraz ide spac, gotuje obiad. O 11:30 jade do szpitala do Ninki :). Pozniej wracam ok 16:00, cos jemy i jedziemy do Ninki. Wracamy kolo 21:00 i ja zwykle ide spac. Mam ciagle problemy z chodzeniem, po prawie 5 tygodniach w lozku, ale z kazdym dniem jest lepiej. Najsmiejszniejsze, ze wszyscy masazysci chcieli mi plecy masowac, a ja mam problem tylko z nogami, miesnie, stawy :).
Anne.Lee historia wieszaczkow niesamowita :)

http://www.suwaczki.com/tickers/km5smg7yrmq4dtnk.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Cześć Mamcie :) Witajcie przy piątku :) ale mnie ten smyk wkurza,gdzie nie wchodzę to ta reklama o 3 urodzinach, a już sobie obiecałam, że nie będę małej szmatek kupować, bo jest cała lista pozostałych rzezy i z niej muszę zacząć coś wykreślac, a nie tylko ciuszki i ciuszki.. A ta bluza tak mi się podoba :P http://www.smyk.com/cool-club-bluza-dziewczeca-rozmiar-74,p1098927518,ubranka-dla-dzieci-p a za tydzień Tom ma urodziny, szykuje mi się mała impreza i już siedze i rozkminiam co zrobić do jedzenia i jak siły rozłożyć bo pasowałoby mi okna umyć w przyszłym tygodniu. Teściowie nie kumają, że w 7 miesiącu nie bardzo mam ochotę stać pół dnia przy garach i kroić sałatki, a że to w dodatku Trzydziestka to muszę jakiś tort zamówić itp. ehh. nic to, zostal jeszcze tydzień więc jakoś dam radę :) dziś zamówiłam mu prezent, perfumki Diesla, będzie się cieszył :)
Madzia super, że ta Twoja dzielna dziewczynka je już więcej, chwila moment i będzie kluseczka :) do Świąt będzie już okrąglutki bobas :)
moniqq świetne kudłacze :) patrzą jakby wyczekiwały... spacer? śniadanko? :) Ale mówiłaś że teraz mąż chodzi na spacery, więc chyba to drugie :)
Daria nie ma to jak życzliwe koleżanki, które zawsze wesprą dobrym słowem :P mi się wydaje że nie ma reguły, co z piersi zostanie po karmieniu, ja po cichu liczę że będą fajne i okrągłe, a jak nie to karze Tomkowi na dr Szczyta odkładać i podciągniemy je w odpowidnie miejsce :P
Ania.Lee Ty tam nie brój za bardzo :D a jak Bronisław? przeszło mu?
Linda daj znać co na tych badaniach, czy coś nowego Ci doradzą? i już pojutrze oglądanie mieszkań, super:)
dagucci taaa, najlepiej, żebysmy były od czarnej roboty :P a oni tylko od zabawy i tulenia :D tiaaa. Moja kumpela z mężem ma układ, że ona wstaje do karmienia, a on do zmieniania pieluchy i koniec. I tym sposobem oboje są niewyspani, ale facet przynajmniej jest zaangażowany. A taki bobas na mleku samym to za bardzo śmiesdzących kupsztali nie robi, więc nie ma powodu, żeby siali popłoch, że się brzydzą czy coś :P
marlenek foczka fajna, moze tez sie zdecyduje :) jateż Tomka chce do wszystkiego, niech się angażuje, a co! Tak jak mówisz, dla nas też to będzie nowość, więc skoro my sie musimy nauczyć to oni też mogą a co... potem będę chciała wyjść na 3h, to co - nie zostanie z dzieckiem bo nie bedzie umiał pieluchy przebrać? :) muszę dbać o swoją swbodę i wolność :P
ehh, idę chyba pooglądać co w smyku :D

Odnośnik do komentarza

Madziu wspaniale, że wszytko idzie dobrze! Bardzo trzymam kciuki!!! :-) Dzielna mała Ninka :-) I Ty również :-) sybkiego powrotu do formy :-)
Moniqq jakie piese masz cudnowne! :-) Ja Cię!
Daria a Ty się zapytałaś uprzejmie co wszystkich obchodzą Twoje cycki?!? Czy oni powariowali?! Niech się odpie*** ! Może Ci zazdroszą pięknych piersi? Ja tez zawsze miałam duzy biust i wszyscy go zawsze komentowali, bo go delikatnie mówiąc "nie ukrywałam"... :-) Zawsze się zachwycali, ale chyba każdy jest ładny, trzeba go tylko pokazywać :-) Teraz mi piersi bardzo mało urosły, ale ludzie taktownie nie poruszają tego tematu. Polska to jednak Polska... Ja tam myślę o bierzących problemach niż o moich przyszłych piersiach. Na pewno będą ładne, a jak nie to zrobię sobie nowe! O!
A na ból pleców w ciązy moja mam, która ma nas pięcioro a jeden z jej dyplomów to pedagogika zdrowia (nie pytajcie kto to jest bo ja do dziś nie wiem...:-) ), doradziła mi żebym, mimo naturalnego odruchu nie wypinała brzucha. Mówi, że ból bierze się z ucisku kręgów i nerwów. starać cię schylać do przodu leciutko, przy każdej możliwej okazji. Siedząc też chociaż na trochę do przodu. A jak bardzo boli to zrobić delikatny skłon do przodu, żeby zmniejszyć nacisk. Przysięgam, że działa!! Robię to cały czas, teraz samo przychodzi naturalnie i powiem Wam, że odkąd zaczęłam nie mam żadnego bólu!! Wszystko odesżło jak ręką odjął. A jak jestem na zakupach czy gdzieś gdzie chodziłam za dużo i zaczyna mnie brać, to udaję na przykład, że poprawiam but albo coś i po minutce już jest lepiej. Spię też lekko zgięta do przodu. Mama mówiła mi też, żebym w razie wieczornego bólu poprosiła Roberta o krótki ale intensywny masaż dokładnie tego bolącego punktu, coby rozluźnic te mięśnie dookoła i też naprawdę działa!
Lindzia a zbroić zbroiłam :-) chyba zalałam woda przedłużacz bo jak podłączyłam czajnik to korki tak pieprz**, że chyba wszędzie było słychać :-) przedłużacz do wywalenia ... :-) A dopiero 10!

Odnośnik do komentarza

A Wy o tych cyckach... nie straszcie ... wole sobie nie wyobrazac co zostanią z moich. Ale w sumie baby je mają po to, zeby karmić, a nie żeby nimi swiecic :D później sie kupi "pusz up" i tyle ;) a chłopy niech nie marudza, coś za coś :D
Juz sama nie wiem, czy kupowac laktator przed porodem jeszcze, czy dopiero jak zajdzie taka potrzeba.. ?
moniqqq labradorki ? :) śliczne :) a z tyłu forum :D
madzia nasze dzieciątko kochane :) już coraz wiecej je, to pewnie szybciej będzie przybierać na wadze :) i taki malutki pampersik :) za niedlugo juz beda wieksze :)

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

Marti ja sie skusiłam na smyka! Już mi mój mąż mówi, że tylko ciuchy kupuje i nic innego.. w sumie nie mam tego za duzo, tylko ze jeszcze mam dostac.. ach te baby :D
Co do ubranek to mogłybyscie swoje zmierzyc z rozmiaru 56, 62 i 68 od ramienia do kroku? Bo ja tych rozmiarowek nie lapie, co sklep to inaczej, nawet z tego samego sklepu maja inna dlugosc!

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

Linda Anna.Lee no w sumie nie zastanawiałam sie jak on w tej robocie funkcjonuje :D

Marti no ja mu dam czarna robotę...juz mu nagadalam ze na poczatku będę obolala wiec wszystko na niego spadnie, niech sie wprawia :p ajjj mnie smyk tez kusi... Ale narrazie sie powstrzymalam i zamowilam kocyk i właśnie ten przybornik z aventa o na tym się musi skończyć :p

klalaa mi się wydaje ze psiury to golden i wyzel :D moniq piękne mordy!!:D

madzia wrzucaj zdjęcie i pampersiaka i jego użytkowniczki :D

http://www.suwaczki.com/tickers/thgflhb8pi36qmsc.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, powiem szczerze, że nie wyobrażam sobie żeby facet się migał od czegokolwiek w domu i mówił, że to nie jego działka, że rąk sobie nie będzie brudził czy coś w tym stylu. No nie wyobrażam sobie tego.
U nas od samego początku wyklarował się podział prac. Np:
ja grzebię w brudach i nastawiam pranie - On wiesza
ja gotuję - On zmywa
On gotuje - ja zmywam
Ja ścieram kurze - On odkurza
Ja czyszczę łazienkę - On śmieci wynosi
I nie powstało to z jakichś awantur tylko samo - ze zrozumienia drugiej osoby, że nie może jedna zasuwać, robić a druga co..??? Nie ma podziału baba do garów a facet PAN. Oczywiście zdarzają się momenty, że mu się nie chce zmywać od razu a ja nie lubię jak coś w zlewie leży, to się zabieram za to ale zaraz biegnie i mnie wygania z kuchni :) czasem się dam wygonić a czasem już posprzątam :)
Np. ostatnio, gdy robiłam te rogaliki, to wrócił z pracy akurat gdy zagniatałam ciasto, przywitał się z kotami, posprzątał kuwetę, umył ręce i pyta w czym mi pomóc - no to rozbił jajo i smarował rogaliki a potem, gdy się już ostatnie piekły to posprzątał w kuchni a ja leżałam z nogami w górze bo od tego stania mnie bolały. Razem robimy i razem zajadamy :) Ile frajdy potem mamy z tego , że razem coś zdziałaliśmy.. :) Razem bałaganimy i razem sprzątamy, razem zrobiliśmy dziecko to razem się nim opiekujemy.. Ehhh ale się nagadałam :) Mam tylko nadzieję, że się to nie zmieni hehe :)

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Hahahahahaha :D KOBIETY!!!! Oszalałam ze śmiechu nadrabiając zaległości w czytaniu Was ;D Jesteście BOSKIE! A wymiana zdań Anna.Lee & Linda24 przy wtrąceniach Daggucii i reszty to już pewnik na zachłyśnięciwanie (?) się swoim śmiechem, gardłem i brzuchem :D :D :D i jeszcze te wszystkie cyckowe sutoplacki, niespanie w nocy i pierdząco-rodząca rzeczywistość zostały przerobione;))) Jak tu Was nie uwielbiać??

Ja już WOLNAAA!:D ...i nie wiem, co mam z tym zrobić, bo pomimo całej listy planów o tym, jak to dużo fajnego i wszystkiego będę działać, okazało się, że nic mi się nie chce. Dzięki ciążo! Naprawdę, dzięki. Choć jeszcze żywię się resztką nadziei, że nuda w końcu ruszy mój tyłek ku lepszej resztce przyszłości brzuchatego żywota.

Madzia75 Jak cudnie czyta się wieści od Ciebie! Z zapatym tchem:)) Też czekam niecierpliwie na fotkę Ninki. A przynajmniej jej pieluchy;)

Zrezygnowana co jak co, ale na pewno nie możesz powiedzieć, że "ciąża dupy nie urywa" :D Ale pocieszam się wszystkim, co napisałaś o powrocie do sexy kształtów. Zwłaszcza, że po Twoich fotach widać, że przed tą ciążą miałaś już niezłą figurkę!

Marti84 AAAAAAAA!!!!!!! Podjarałam się na maksa tym, co wrzuciłaś ze Smyka, bo to jest DOKŁADNIE pierwsza i najbardziej wymarzona przeze mnie rzecz, jaką nabyłam dla Marcyśki (a na którą bardzo długo się zasadzałam). Też trafiłam na promocję, ale nie tak świetną, jak ta! Bierz, bo to piękne jest :D I jeszcze rozczula mnie osłonka na suwak u góry, żeby Bobo sobie szyji nie pociachało:)) Że też komuś coś takiego przyszło do głowy!

Linda24 Też brałabym wioskę, zwłaszcza, że większość Was w domu jednak jest mobilna:) A do kiedy musicie (planujecie) się zdecydować?

Tak dla formalności powiem jeszcze, że wizyta u Ginki super. Morfo trochę poszła i nie chce się podnieść, ale poza tym pięknie wszystko idzie i nic mi nie dolega, więc oby do końca stycznia!:D

http://lb1f.lilypie.com/BeMTp1.png

Odnośnik do komentarza

Anna.Lee chodziło mi o długość plecków w body. Tez to tak napisałam mało jasno.. a długosc korpusu to z kolei zbyt ciezkie pojecie jak dla mnie w tym stanie :P
marlenek podziwiam inteligentne wychowanie męża :D masz nie tylko dobre podejscie do dzieci ;)
Bumblebee niech zyje wolnosc! :D ja pierwszy miesiac na zwolnieniu byczałam się, tak mi się nie chciało ;) w drugim miałam dużo wiecej energi i wiecej porobiłam, a teraz jest ten trzeci miesiac i zarazem trzeci trymestr, wiec no comment ;) Jak wyniki z morfologi?
Ja właśnie odebrałam i masakra: WBC 14 [norma 4-10], HGB 10,6 [11,5-16,5], HCT 31,5 [35-45]. Dodatkowo w moczu nabłonki i bakterie dość liczne, leukocyty 1-3 w p.w.

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

Ale zrobiłam porządki w papierach... powstała wielka siata podartych starych faktur, notatek i ulotek. A wsystko przez to że stwierdziliśmy, że nie bedziemy kupowac osobnej komody dla dzidźki tylko oddamy jej naszą, częściowo wykorzystną, nasze rzeczy P O U K Ł A D A M Y w segregatorach i damy do szafki a nasze komo będzie na JEJ rzeczy :) wszystko przez to że mamy mały metraż i jak kupimy łóżeczko, wózek, wanienkę to już kupę przestrzeni będzie zajęte, więc szkoda wstawiać jeszcze jeden mebel :) no:) a już prawie 13...
Anna.Lee przetestuje sposoby Twojej mamy na kręgosłup, jakoś zawsze odruchowo wspieram ręce na boczkach a brzuch wypycham do przodu. Trzeba będzie zwalczyć ten odruch :) do jakiego lekarza poszłaś?
MAdzia daj zdjęcie kruszynki koniecznie :)
klalaa ja gdybym mia łą wybierać czy kupić laktator przed czy po to zostawłabym to na PO. Teraz wybrałabym model i sprawdziła gdzie jest dostępny żeby mena posłać jak coś. A u mnie złożyło się że laktator dostałam od koleżanki, która kupiła i użyła może ze 2 razy więc problem odpada. co do rozmiarówek ciuszków to tak się składa że rozmiary nijak nie są logiczne... 68 z jednej firmy mam równe 68 z drugiej... obłęd.
dagucci no i dobrze :) sprawiedliwość musi być :D
marlenek mam podobny podział obowiązków, tylko z tymi garami to jakoś nie wychodzi, bo on musi się ZMOBILIZOWAĆ :P tzn. po obiadku trzeba dychnąc, żeby się ułożylo w brzuchu, a po godzinie można zmywać. A mi z reguły nie chce się czekać i wolę sama, ale żeby już było zrobione. głupia baba, ze mnie, zamiast cierpliwie czekać :D
Bumble fajnie że jesteś :) i super że u doktorka git! dzisiaj taka pogoda, zapowiadali że demot do działania może być powszechny w społeczeńśtwie, więc nie bierz do głowy :) zresztą, lenistwo w Twoim przypadku jest jak najbardziej zasłużone, w końcu pracowałaś do tej pory, to mozesz sie pobyczyć :) jaki rozmiar tej bluzy kupowałaś? bo wzielabym większa ale nie wiem, jak potem wyjdzie ze bedzie dobra na lato i bedzie jej za ciepło... hmm:)

Odnośnik do komentarza

Marti84 liczyły,że może podzielę się swoim śniadaniem z nimi :P I chyba tez musze w takim razie do smyka sie wybrac :) Przejrzałam wreszcie ciuszki i jeszcze jednak troche mi brakuje, wiec moge pokupowac co nie :D. U nas tez w weekend szykuje sie impreza z rodzicami i tesciami, bo tesciowie caly czas chca zobaczyc mieszkanie po romencie, wiec doszlam do wniosku,ze lepiej teraz,poki jeszcze sile mam :P i tez juz zaczynam myslec, co ugotowac.
Anna.Lee Dzięki :) A co do bólu pleców to robię to samo i też pomaga !
klalaa z lewej wyżeł niemiecki, a z prawej golden retriever :)
marlenek My tez mamy bardzo podobny jak u was podział obowiązkow i swietnie sie to sprawdza, licze,ze przy dziecku bedzie tak samo :) A rogaliki tez razem kleiliśmy, Łukasz ugniatał ciasto, jak wycinałam itp :P

http://www.suwaczki.com/tickers/43kt2n0ajsbauhb0.png

Odnośnik do komentarza

Marti , mam tak samo też nie lubię czekać aż się ruszy b odkładanie sadełka trochę trwa, więc ruszam sama - ale wtedy najczęściej mnie wygania :) Nauczyłam się też już , że nie wszystko ogarnie tak jak trzeba :) to juz pod koniec gotowania sprzątam w kuchni żeby zostały tylko te rzeczy, które widzi :) hehe śmieszne to. Ostatnio np zmywał naczynia, powkładał wszystko do szafek , powycierał, przyszedł dumny do salonu. Za jakiś czas idę po coś a tam o matko! zlew jak chlew! w sensie pusty ale z resztkami jedzenia i tłuszczu :) faceci :)
AnnaLee, a wiesz, że ostatnio właśnie zauważyłam, że jak się przykulę, zgarbię nieco to jest mi lepiej. Dorze wiedzieć, że to potwierdzone przez fachowca - oby tylko nawyk garbienia nie pozostał nam później :)
Klala, z badań wynika że masz anemię - podobno właśnie w 7-9 miesiącu najczęściej się jej dostaje.
Bumblebe, odpoczywaj narazie i się nie przejmuj nic nierobienie też jest fajne :)
Marti!! Bodziaki mają 62cm??
Moje rozmiarówka 62 z H&M mają w najdłuższym miejscu (ramię do zapięcia) 36cm, z Pepco rozmiarówka 62 ma 34cm. Nie kupowałam bodziaków w rozmiarze 56.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

moniqqq, moja siostra też ma goldenkę - cudowna jest. Taki totalny cielak :) gały ma wielkie i jak nimi spojrzy to padasz na kolana :) kocham :)
hehe, ja teraz przy okazji mierzenia tez przejrzałam i też mi przyszło do głowy by coś dokupić ale raczej się wstrzymam.
Razem mam 12 bodziaków i 12 pajaców, 3 kaftaniki, 3 półśpiochy, i 3 sweterki, do tego kombinezonik z polaru. 3 niedrapki, 3czapeczki kąpielowe. Ile Wy macie?

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Może któraś z Was ma fajny przepis (niezatrudny) na sernik? Mam ochotę zrobić na weekend. Najlepiej z kruszonką bo uwielbiam :)
A ja znalazłam w piwnicy 3 litrowe słoiki suszonych grzybów od mojej mamy z zeszłego roku (na wagę złota) i właśnie duszę wołowinkę w takim sosie.. do tego ziemniaczki albo kasza i buraczki zasmażane :)
jeść, jeść , jeść :)
Klala, no niestety wyciągają z nas co najlepsze ale w sumie dobrze, niech się rozwijają tylko żeby uzupełnić to było tak łatwo.

http://www.suwaczki.com/tickers/zem33e5ezp03lg0i.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...