Skocz do zawartości
Forum

Skarby Styczeń 2015


Rekomendowane odpowiedzi

Anna.Lee Witamy :) co kraj to obyczaj .. ale za to z tą położną po porodzie to całkiem wygodnie musi być , jeśli masz okazję to czemu nie spróbować :) Dużo zdrówka, walcz z choróbskiem !
Ania19 wydaje mi się, że to normalne, każda ciąża przebiega inaczej, niektóre już czują ruchy, niektóre mają linie na brzuchu a Ty chyba jako jedna z pierwszych masz wydzieline z piersi ;) Masz to tylko w nocy, czy w trakcie dnia też?

http://www.suwaczki.com/tickers/bhywi09k297tmlkh.png

Odnośnik do komentarza

Linda24 jakiś jest, ale chyba przez to, że jedyny czuje się jak bóg i ma raczej nieciekawą sławę. Do tego tutaj potrzeba skierowania do ginekologa!! Najpierw lekarz rodzinny stara się rozwiązać problem (głównie googlując). szkoda gadać.
Położna - z jednej str mi się podoba, a z drugiej - obca kobieta. I nie mam wyboru. Tzn mam - rodzić w PL :-) wtedy to inna historia.. Poważnie to rozważam.
Ania19 : rzeczywiście to b szybko!
Pozdrawiam dziewczyny.
ps: czy któraś z Was robiła amnio? USG genetyczne? Może poruszałyście ten temat, ale ja dopiero brnę przez 263 str :-) są bardzo ciekawe i z perspektywy osoby "postronnej" są świetnym przeglądem nastrojów i procesów zachodzących w ciałach i duszach.
Świetna lektura!

Odnośnik do komentarza

Kurcze dziewczyny, gdzie jest Bumblebee? Martwie sie o nia.
Anna.Lee tutaj tez id tak sobie chyba nie daloby rady umowic sie do ginekologa. Ja pierwsza wizyte mialam w pakiecie a potem sie okazalo, ze mam cyste no i poszlo. A rodzic w Polsce chyba bym nie chciala, sama nie wiem... Prowadzic ciaze tak, ale rodzic... Chyba nie:)
A co do prenatalnego to chyba wszystkie robilysmy usg, czesc (w tym ja) robila tez badanie z krwi, ale chyba zadna nie robila amniopunkcji. To zabieg wykonywany kiedy te dwa pierwsze wskaza na grupe ryzyka. O ile dobrze pamietam :)

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Linda24 to gdzie mieszkasz? Poród w Pl ale tylko w prywatnej klinice na tzw. dzień i godzinę...
O amnio pytam bo sama robiłam, i chciałam zapytać o efekty i doświadczenia po. I do tego słyszałam, że w PL na drugi dzień robi się usg żeby potwierdzić, że wszystko ok, ale tutaj to oczywiście "jeśli nie krwawisz tzn, że wszystko poszło dobrze".. Jutro mam spotkanie w klinice genetycznej pod kątem pląsawicy huntingtona (występuje w rodzinie ojca dziecka), bo o negatywnym wyniku na zespół Downa wiedziałam już na drugi dzień po badaniu. Troszkę mi się nie podoba, że nic mi nie mówią, ale może to tutaj normalne.
No i nadal nie czuję ŻADNYCH ruchów, a podobno na tym etapie wszystkie kobiety już czują... Podejrzewam, że we własnym kraju czułabym się zagubiona, a tutaj to już w ogóle.

Odnośnik do komentarza

Hej dziewczyny ja juz po wizycie :-) wszystko dobrze wyniki mi sie poprawily, mam brac nadal leki z powodu bolu brzucha ale skad on sie bierze to nie wiadomo bo generalnie wszystko wyglada idealnie. :-) Dzidzia ma juz 13 cm od glowki do dupki :-P a usg polowkowe mam dopiero 8 wrzesnia, bede wtedy jakos w 22 tyg, ale teraz na tydzien wyjezdzam a tak ciezko znalezc jakis termin ze szok :-) najwazniejsze ze wszystko w porzadku :-)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Anna.Lee a czemu robilas odrazu amniopunkcje zamiast testu PAPPA jesli moge spytac? Tak robia u Ciebie? Te ktora robia u mnie i w Pl sa nieinwazyjne i przez to bezpieczne... Ja mieszkam w Szwecji. Daj znac jak jutro po badaniach, mam nadzieje, ze wyniki beda negatywne, trzymam kciuki:) U mnie tez jest haslo, ze poki nie krwawisz do takiego stopnia, ze musisz zmieniac podpaske co godzine (!) to wszystko git. Dziwne maja podejscie, tez bardziej podoba mi sie polska opieka, ale co zrobic... No i nie wiwm jak u Ciebie,ale u mnie nie ma szans na zwolnienie mimo pracy dosyc ciezkiej czysto fizycznie. Co do ruchow to sie nie martw, wcale nie jest tak, ze wszystkie juz czuja. Mysle, ze tak do 22 tygodnia nie ma sie co martwic, tak gdzies czytalam.
olenka ciesze sie bardzo, ze wszystko jest dobrze! A gdzie uciekasz? Jakies male wakacje? A dzidzia jaka juz duza:) Masz fotke? Czytalam gdzies ze w 20 tyg bobas jest mniej wiecej rozmiarow banana :D Duze te nasze dzieci!

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Linda no takie mini wakacje na dzialke jade z siostra :-) obie dzisiaj po wizycie jestesmy u niej wkoncu serduszko bije 6 tydzien i termin na 6 kwietnia czyli w sumie 3 miesiace po mnie :-P niestety ja nie mam zdjecia bo mi ostatnio Pani doktor juz nie daje dopiero na polowkowym bede miala troche foteczek :-) ale chociaz sobie poogladalam... :-) taka juz duza jest ze myslalam ze 13 cm to ma cala, ale jednak bez nozek :-P ale sie ucieszylam ze i z dzidzia i u mnie pod katem ginekologicznym jest okej :-) balam sie troche ze te dziwne uczucie w pochwie jakby cos tam bylo to efekt skracania szyjki bo gdzies tak wyczytalam ze tak moze byc ale badala mi dokladnie szyjke i mowi ze jest idealnie no to chyba jest :-D

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

olenka no jak Pani doktor tak mowi to napewno tak jest! Ja postanowilam na wszystko mowic "uroki ciazy" tzn na kazde klucie, bol, skurcz, szczypanie, uciskanie i co tam jeszcze. Jedyne co musze sprawdzic to ten pepek. Dzis rano wszystko zniklo a po pracy znow zaczelo bolec, ale nie mam juz guzka. Nie wiem o co chodzi. Dowiem sie za tydzien, nic sie nie dzieje :) Super, ze sobie odpoczniesz :) A jak sprawy ze wspolnym mieszkaniem? Cos sie zmienilo?

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Linda24 czyli tak jak tu: wszystko kurde naturalnie... Eh.
Ja miałam test krwi w 16tc i wyszedł za wysoki ten tam współczynink, więc zaproponowali kolejna badania krwi z wynikami za 3-4tygodnie, a przy nadal wysokich i tak amnio, albo amnio na drugi dzień i wyniki na zespół Downa w 24h. Do tego resztę genetycznych badań, bo cały czas ten huntington się plącze, mimo, że ojciec dziecka zrobił sobie badania i wyszło, że jest 100% zdrowy. Wybrałam więc amnio. Jutro przekonam się ostatecznie czy było warto... 18.08 połówkowe połączone ze sprawdzaniem serca itd. A i tak tylko dlatego, że troszkę podkolorowałam choroby w rodzinie (wstyd mi).
Ja pracuję w biurze, mogę pracować w domu,ale moje praca jest b stresująca. A mimo to chybabym oszalała gdybym poszła na zwolnienie. Ale przy fizycznej pracy to już całkiem inna historia. Masz szanse na zwolnienie? Albo chociaż taryfę ulgową...? Mam nadzieję, że tak. Pracować nie zawsze można i nie zawsze można pozwolić sobie na nie-pracowanie. Życzę zdrowia i mam nadzieję, że uda Ci się z tą pracą.

Odnośnik do komentarza

Lewel witaj również :-)
co do ich studiów to przysięgam, że nie wiem. Jak pobierali mi krew to przyszła pani i rzuciła się do mnie bez rękawiczek! Bez mycia rąk, bez niczego, wstała od komputera i dawaj mnie kłuć. A przecież klawiatury to jedne z największych siedlisk bakterii w naszym codziennym środowisku. Po krótkiej "wyminie zdań" znowu sobie wygooglowała i tylko zrobiła minę. Przyszła lekarka i po przeczytaniu artykułu na ekranie długo mi tłumaczyła, że UWAGA : kobiety w ciąży często miewają wahania nastroju, katastroficzne myśli i ogólną skłonność do przesady... Takie krótkie podsumowanie.
Z innej beczki : do 34tc można latać? Czy któraś z Was słyszła to na żywo? Bo ja tylko "wygooglowałam" sobie ;-)

Odnośnik do komentarza

Linda no tak, tez musze sie przestawic na to :-P w szpitalu lekarz tez mowil ze jak macica boli to normalne i musi bolec wiec jak cos boli to ma prawo w koncu rosnie w nas drugi czlowiek wiec nie moze byc tak cudownie bez zadnych problemow :-D no ja nie mam pojecia jak z tym pepkiem, moj sie powiekszyl ale jeszcze nie zaczyna sie zbyt uwypuklac.. :-) jedynie co to zaczyna mi wychodzic ta linia od pepka :-) a co do mieszkania to narazie stoimy w miejscu bo czekamy az moj dostanie umowe o prace przez firme by jakies kroki podjac a ma dostac albo od wrzesnia albo pazdziernika. Ale napewno gdzies zamieszkamy razem, bez rodzicow :-P a Ty jak z tym mieszkaniem?

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

AnnaLee o Boże.... to spoko, zasady aseptyki i antysepktyki są im chyba obce! Powiem Wam, że jestem pielęgniarką instrumentariuszką, pracuje na Bloku Operacyjnym i takie zachowania są dla mnie nie do pomyślenia. Ja wszędzie widzę bakterie, zarazki, itp... Ale to też nie dobrze:) Po prostu w pracy się tego nauczyłam, sterylność przede wszystkim i na maksa:)

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3orjjgxtbcrb8j.png

Odnośnik do komentarza

Anna.Lee nie mam szans na zwolnienie niestety. Kolezanka z pracy jak w ciazy byla i ja w pol zlamalo w krzyzu to jej kazali tylko ten pas usztywniajacy zakupic i tyle. I musiala do pracy normalnie chodzic. U mnie to samo, probowalam na wszystkie sposoby zdobyc zwolnienie i nic. A na ulgi tez raczej nie mam co liczyc, bo pracuje w restauracji i sa dni, ze jestem sama, nie moge wtedy nie przesunac mebli czy nie podniesc czegos. Trudno, bede pracowac do listopada a potem zaczynam rok macierzynskiego... :) mimo, ze porod w styczniu. A co do amniopunkcji pewnie wybralabym tak samo jak Ty. Daj koniecznie znac jutro jak wyniki. A co do kolorowania chorob itp... czasem trzeba, szczegolnie jak ma sie doczynienia z pajacami.
Lewelku gdzie Ty te dzieci pochowalas??? Wogole nie widac, zebys miala w brzuszku dwojke! Slicznie wygladasz :)
olenka eee, u mnie tez nic sie nie ruszylo... To ktore ogladalam trafilo do kogos innego a na inne jeszcze nie dostalam propozycji. Eh.

http://s10.suwaczek.com/201501101770.png

Odnośnik do komentarza

Linda no mam nadzieje ze i u Ciebie i u mnie cos sie ruszy i wkoncu bedziemy mialy swoje wymarzone mieszkanka :-) wogole wrocilam dzisiaj po calym dniu chodzenia bo bylam i u lekarza i na zakupach bo juz wszystkie spodnie sa za male i na dzialke chcialam sobie kupic jakies legginsy i dresy i jeszcze spotkalam sie z kolezanka i bylam w macu :-P ale jakos dzis bez wyrzutow sumienia po tej super wizycie :-P i wracam do domu a moja mama do mnie z tekstem ze jakos uroslam przez ostatnie dni i teraz naprawde widac ze jestem w ciazy :-D no ciekawe musze wkoncu sfotografowac brzuchola bo tak na oko to mi sie wydaje ze za wiele nie urosl :-P

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9io4pz9j04gug.png

Odnośnik do komentarza

Dziekuje dziewczyny za troskę, u mnie wszystko ok. Mam gosci i teraz do konca sierpnia i początku wrzesnia bede miała ciagle kogos w domu wiec dlatego nie mam zupełnie czasu tu z Wami pisac...ale staram sie na bieżąco w nocy czy przed snem Was czytać!! Jesteście kochane!!! Lewel masz taki piękny brzuszek! Witam tez nowa mamę i znowu z za granicy :) Marti chyba Ty pytalas o te wiaderka?? Spokojnie mozna umyć dziecko, pupkę i wszystko tak samo nie ma co sie martwic o kikut z pepowiny. Mozna o tym wiaderku poczytać i pooglądać na youtube zeby sie oswoić ja jestem bardzo na TAK :) jutro lecę z rana na badania : mocz i krew a jutro tez jedziemy w gory na długi weekend wiec znowu zniknę Wam :( mowie sierpień mam bardzo teraz intensywny!! Całuje Was wszystkie i bede strala sie pisac :) zdrowka!!

http://www.suwaczki.com/tickers/8p3o9jcgwv63hqj2.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...