Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, jakie łóżeczko ma wymiary. Na początku będę kładła małą w rożku, żeby się nie rozkrywała, albo nie zarzuciła sobie kołderki na buzię co by utrudniło oddychanie... a noworodki śpią bez poduszki, jedynie z tzw. klinem pod materacem czyli np. podłożoną poduszką, ale pod materac zeby był lekki spadek, a nie pod główkę.

Kurczę, ja tak właśnie rozmyślam o wózku i nie mam pojęcia jaki wybrać... tyle tego jest! Podoba mi się Solam Leather & Linen od samego początku ... ale nie mogę go nigdzie znaleźć stacjonarnie w Lublinie, a w ciemno nie chciałabym kupować... pewnie skończy się tak, ze pójdę do Smyka albo gdzieś przetestuje te wózki, które mi się podobają i ten który spisze się najlepiej zagości u nas w domu :)

Tak samo jestem niezdecydowana na monitor oddechu... nastawienie mam neutralne, sama nie wiem czy jest potrzebny, a tani też nie jest... chyba sobie daruję...

Za to nianie prawdopodobnie kupię, żeby jednak móc się ruszyć gdzieś z sypialni np. coś zjeść, albo zrobić obiad, pranie, posprzątać itd... ale już to widzę, że przez pierwsze kilka dni będę się bała zostawić malutką nawet na minutkę, żeby powiedzmy skoczyć do toalety :P Sama się siebie boję hehe :D

Też macie dziś takiego lenia? Miałam w planach dokończyć sprzątanie, ale jakoś średnio mi to wychodzi... byłam na chwilę na mieście coś załatwić i małe spożywcze zakupy zrobić, a teraz leże w łóżku i chyba nie wstanę... wiem, że narzekam, ale moje lenistwo i zmęczenie się powiększa, a nie wiem czy to takie do końca normalne ;/

ps. Megi- super brzuszek, jesteśmy na podobnym etapie, a u mnie w porównaniu do Ciebie płasko :(

Odnośnik do komentarza

Fakt jest taki ze ja juz mam prawie + 9 kg ale jak narazie wyglada wszystko idzie w brzuch i piersi . Moja mama przy pierwszym dziecku tez tak miała pierwsze szedł brzuch a potem 2 metry dalej ona :)
Carolineee
Pewnie lada dzien ci wybije zobaczysz wstawiaj zdjecie zobaczymy co tam kryjesz :)
Marysia
Biedna nie martw sie i tobie tez urośnie kochana :) albo będziesz miała przez cała ciąże troszke lżej z mniejszy i mniej do dźwigania ważne ze bobo jest zdrowe :)

Jak by ktos chciał co mnie zdziwiło zamówiłam cały zestaw łóżeczka z pościela materacem itd na Ebayu niemieckim a zestaw jest wyprodukowany w Polsce z polskiej firmy i tu wam wstawiam stronę moze którejś cos będzie odpowiadało akurat ;)
http://www.darland.pl

Odnośnik do komentarza

a ja właśnie otworzyłam paczuszki dla mojej Niuni... poczułam się jak w niebie, całe pudło ciuszków mi się nazbierało....
jakość i ceny ciuszków w c&a no szok..... rewelacja... już przymierzam się do kolejnego zakupu...
no dla siebie niekoniecznie dobrze trafiłam bo nieco za duże... ale albo zwęży mi krawcowa albo siostrze sprzedam a ja jeszcze raz zamówię sobie :)

Odnośnik do komentarza

a ja niby tak dużo ilościowo tego mam ale co chwila mam w głowię czy oby wystarczy mi, czy nie za mało mam na 56....
pocieszenie to, że siostra da całą wyprawkę ciuszków po swojej córce która praktycznie nie chodziła w tych małych bo urodziła się duża więc już ma mi szykować wyprawkę....
teraz się skupię na wyposażeniu pokoiku :)
czy wy tez dziś takie jak śnięte ryby chodzicie.... nareszcie w domku.... zjem i się kładę....
jedyne co mi się chce to gazowanego piciu..... a mam taka oranżadę prosto z mazur ekologiczna bez konserwantów prosto od producenta więc się będę delektować... raz na jakiś czas i gazowanego można się napić

Odnośnik do komentarza

Część dziewczyny dawno mnie nie było więc dziś nadrobiłam zaległości w waszych postach w sobotę wyjechałem ns wakacje do Karpacza pogoda nawet dopisuje więc trochę zwiedzamy okolice ,mały czasem daje czadu w brzuszku a czasem jest cisza jak makiem zasiał ,zdjęcia waszych brzuszkow super mój mały ale sama jestem okrągłą jak beczka . Pozdrawiam z Karpacza wszystkie mamusie.

Odnośnik do komentarza

Carolineee ja też tak mam. Dziś złapał mnie taki dół, że nie miałam ochoty na NIC. Nawet mąż mnie irytował swoimi pytaniami. Prawie zrobiłam mu awanturę
Megii śliczny brzuszek;) Ciekawa strona, pobuszuję na niej
KariKari gazowaną to piję tylko wodę mineralną
Na kolację zrobiłam sobie pyszną sałatę grecką. Zjedliśmy z apetytem. Poprawiłam jeszcze kanapką i jestem full. Ledwo co siedzę.

Odnośnik do komentarza

Hej,
to się ostatnio rozpisałyście. Ładne brzuszki na fotach. Ja sobie zrobiłam akurat w niedzielę rano zdjęcie, ale jeszcze nie miałam weny wrzuci do komputera.
Lenson - współczuję zalania domu. To się musiałaś wściec...
Za kilka minut wyciągam ciasto z jeżynami. Tak mi się o zachciało coś upiec.
Ja dzisiaj mimo dziwnej pogody słońca przeplatanego z deszczem miałam bardzo dobry nastrój cały dzień. W pracy było spokojnie, jakoś tak dużo energii miałam. No i strasznie się cieszę, że w tym tygodniu ostatnie dwie nocki mnie czekają i koniec pracy na zmiany! :D W końcu będę miała max 9 godzin dziennie bo od 26 tygodnia ciąży przysługuje mi taki czas pracy. Trzeba się tylko jeszcze dogadać kiedy idę na urlop, bo chciałam od pierwszego grudnia odejść.

Czy macie często te "niebolesne" skurcze macicy (Braxtona-Hicksa)? Bo u mnie od paru dni czuję bardzo często, minimum kilka razy dziennie. Faktycznie nie jest bo może bolesne, ale przyjemne też nie takie uczucie napięcia. A wtedy w środku jakby strusie jajo mi ktoś włożył.
No i cieszyłam się, że mnie jeszcze więzadła niby nie bolały. Ale jak dzisiaj wstałam z sofy to chwycił taki ból w pachwinie aż się zgięłam w pół.

Dobra, rozpisałam się a tu ciasto wyciągać trzeba, bo będzie zaraz węgiel. Dobrej nocy :)

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Carolineee Megi piękne brzuszki :)

JA tez dzis zaszalałam i nakupiłam tych ciuszkow znów dla małej :) 2 siaty juz wszytko mam pajacyki kaftaniki spioszki połspioszki body z długim i krótkim skarpetki kombinezon zimowy 2 szt spiworki cieplutkie 2 :) znowu zapomniałam o czapeczkach :)
Butelki tez zamówione już i smoczki na wszelki wypadek gdyby były potrzebne :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

kurczeeee ! napisalam i sie usunelo :(((

Dzieewczyny dzieki za wsparcie ! Sasiad gbur, najwieksze prentensje do nas za to, ze to On nas zalal ! Sprzatac to chyba jeszcze jutro bede :(( ale nie moge sie denerwowac, bo dzidzia najwazniejsza a dzis znow nerwowo od rana. Byłam na krzywej cukrowej, ale z tych nerwow niestety 40 min przed uplywem 2h wszystko zwymiotowałam i jutro czeka mnie kolejna wyprawa i powtorka :( na sama mysl robi mi się znow niedobrze, ale bede walczyc.

Megi, Carolinee ale super brzuszki !!!

Olusia, glowa do góry, kiedys musi byc dobrze. W razie czego masz nas i zawsze mozesz sie tu wyżalic.

Jeszcze raz dziekuje za Wasze slowa otuchy. Jakos tak lżej mi sie zrobilo :*

Odnośnik do komentarza

Niewiem od czego mam zaczac chyba od tego ze czuje sie swietnie,upaly mi sprzyjaly,niepuchlam wcale i do teraz mam taka Energie ze moge göry przestawiac! Zrobilismy z mezem 9 tys km czyli jakies 10 razy od Stuttgartu do Wroclawia! Bylismy w röznych krajach a wiekszosc w Turcji przy 40 stopniach goraca! W aucie niemialam zadnych problemöw siedzenia czy ucisku pasöw,wszystko normalnie tylko Klima mnie zalatwila bo jak wyszlam po 2 dniach jazdy z auta zlapala mnie odrazu Angina i meczylam sie z nia przez tydzien czasu,oczywiscie czeste przystanki na siusiu i rozprostowaniu kosci.Zwiedzilismy duzo pieknych miejsc,wlazlam nawet na wielka gore wapniowa gdzie splywala woda,bylo pieknie (wysle zdjecie) duzo chodzenia i zwiedzania no i oczywiscie latanie po sklepach,kupilam piekne ciuszki dla Semiego troche do domu troche dla siebie,nawet przywiezlismy kafelki ze soba do wc! Auto zapakowane jak u cyganöw ale jechalo sie bardzo fajnie tylko teraz jak wracalismy stalismy 6 godz na granicy w Kroacji a raczej na autostradzie do granicy bylo okolo 20 km korku,myslalam ze sie wsciekne bo gdzie zrobic siusiu na autostradzie gdzie stoja tysiace aut wkolo! Meza ciagnelam wszedzie gdzie sie dalo zwiedzac,zakupy,morze,göry,basen itd möj biedny juz nienadazal za mna ciagle zmeczony i tylko möwil " co z ciebie za ciezarna wez wkncu usiadz i odpocznij troche" to sie smialam bo przy mnie gasl!Wczoraj przyjechalismy po 2 dniach drogi a dzis juz cala chalupa wysprzatana,obiad na stole,pranie sie pierze,zakupy zrobione! Ja zawsze möwie ze odpoczywac bede jak umre! Ale nieraz sie przyznam tez dopadaja mnie takie chwile ze musze sie polozyc na chwile.Möj Semi buszuje strasznie przewaznie wieczorem ,dzis bylam u ginekologa jest wszystko dobrze w czwartek ten test na cukrzyce. (wysle juz dokancze za chwie bo sie boje ze niewysle i znöw pisanie od nowa)

Odnośnik do komentarza

Moja Pani ginekolog sie zdziwila ze wogöle nie puchne i ze niezbiera sie woda u mnie bo prawie wszystkie jej pacjetki teraz strasznie przybraly wody od ciepla jak jej powiedzialam ze wlasnie przyjechalam z 40 stopniowego kraju i lezalam na sloncu to sie zdziwila,ja oczywiscie sie ciesze ze tak bylo a nie inaczej no i mnie zwazyla 8 kg plus takze przybylo mi w ostatnim miesiacu tylko ponad Kilo o dziwo bo w hotelu jadlam 3 razy dziennie ! Ale wchodzac chyba na ta göre spalilam wszystkie Kalorie he..he..no i powiedziala ze teraz od 26 tyg zacznie sie naprawde tyc i przybierac na wadze bo dzidzius bedzie teraz szybko rösl ! Takze az sie juz boje! Ktöras pisala o przesadach ja akörat mam ochote na slodkie i bedzie chlopczyk,nic kwasnego niejem co do ochoty na sex ja tak samo pierwsze 3 miesiace wogöle niemialam ochoty a teraz to sama sie lasze do meza ! Co do wyprawki mam prawie wszystko,meble i wözek zakupiony moge w listopadzie odebrac,ciuszki ,kosmetyki,lözko podrozne mam, brakuje mi kolderki i posciele,podgrzewcz,pape elektryczna i nianie elektryczna,zastanawialam sie nad nia i chyba kupie bo mamy 3 pietrowy dom,niebede synka samego zostawiac dlatego kupilam te podrözne lözko by ciagle przy mnie bylo ale boje sie w nocy ze moge nieuslyszec jak placze chociasz dziecinny poköj bedzie kolo sypialni ale jakos mi to da wiecej spokoju chyba. Do szkoly rodzenia zdecydowalam sie niechodzic bo kolezanka mi möwila ze w szpitalu pokazuja jak sie karmi,jak sie kapie i pielegnuje i ze to samo jest na tych kursach takze odpuszcze sobie zreszta nasze mamy czegos takiego niemialy nawet zadnej opieki i daly same jakos rade tym bardziej ze intuicja matczyna podpowie nam co i jak mamy robic! Do smoczka bede sie starac nieprzyzwyczajac albo wogöle unikac. Niby juz duzo mam ale zawsze cos mi sie jeszcze przypomni ze jeszcze to czy tamto trzeba jakos niema konca tego.

Odnośnik do komentarza

Carolineee,Meggi piekne brzuszki ,Lenson wspölczuje zalania mieszkania i zwiazanej z tym robota! Ja jak pomysle ze czeka mnie jeszcze przeprowadzka to az mnie przekreca!Rudaopole odpoczywaj dobrze ci to zrobi!
Ktöras z was martwila sie ze malo przybrala i ma maly brzuszek dla pocieszenia moja kolezanka przez cala ciaze przytyla 8 kg brzuch wywalilo jej dopiero w 8 miesiacu ale jaki brzuch! Az niemoglam uwiezyc ze moze byc brzuch tak duzy,ona chuda drobna i taki wielki brzuch takze zalezy to od ciala i genöw kazda ma inaczej moja Mama przytyla z moja siostra 22 kg a ze mna 8! Takze nic na to nieporadzimy te ktore maja i beda malo mniec niech sie ciesza bedzie mniej do zrzucenia a te ktöre maja zaduzo albo beda mialy za duzo szybko zrzuca nieznam zadnej ciezarnej by jej te wszystkie kg po urodzeniu zostaly jedne potrzebuja wiecej czasu inne mniej!(sory za gramatyke ale pisze tak by mozna bylo zrozumiec bo mam niemiecka testature)

Odnośnik do komentarza

MartaA, super, że tak na wakacjach dobrze się bawiłaś! :)
Ja się martwiłam tym, że mało tyje bo waga mi skacze 1kg w góre i w dół i w sumie to jestem na zero... ciekawe jak teraz będzie, zważę się za tydzien moze :) Ja szczuplutka nie jestem, brzuszek jak na razie jak widać, nie za duzy no ale nie liczę na wielkich rozmiarów bębenek, bo jak wdałam się w mamę, to będzie mały :) Moja mama ze mną przytyła 10kg, a zrzuciła 17kg po samym porodzie :P Śmiałam się ostatnio z niej, że się ze mną w ciąży odchudzała hehe :)

Gabi- dobrze, że nie tylko ja tak mam... bo już zaczynałam się martwić... eh, ja też warczę na wszystkich, a z mężem jak się nie kłóciliśmy to ostatnio ciągle spięcia są, ale postanowiłam to zmienić i się częściej przytulam :P

Nie mogę dziś spać, obudziłam się o 4 rano, czyli 2 godziny temu.... i tak leżę, przekręcam się z boku na bok i nie mogę usnąć... mój A obok śpi jak zabity, a ja nie mogę :( Mała też się obudziła i co jakiś czas daje mi kopniaczki :P

Co do tych skurczów Brightona, przepowiadających to ja chyba jeszcze nie mam... czasami coś tam mi się `zepnie` w środku, ale to raz na jakiś czas i na skurcze raczej nie wygląda :)

Dziś zaczynam 3 trymestr! Jupiii! :D Jeszcze 3 miesiące do powitania naszej księżniczki :)

Odnośnik do komentarza

Marta A witaj po wakacjach :) super, że odpoczęłaś i z tego co piszesz jesteś bardzo naładowana energią i tak trzymaj :)

miałam wrzucić fotkę brzusia, ale tak się zajęłam porządkami, że już padłam później i w końcu dobrze mi się spało... wczoraj wieczorem znów krew z noska poleciała, ale to pewnie z przemęczenia i wysiłku

Lenson - jak czytam jakiego masz sąsiada to bym chętnie do niego się przeszła i mu nawrzucała.... co za typ - widać nie ma co się z takim patyczkować - zgłoś do ubezpieczenia ten fakt, żebyś potem nie miała problemów

wczoraj zamówiłam mojej Królewnie kołderkę i podusię (wypełnienie oczywiście) a dziś zamówię jej pościel. No nie mogę powstrzymać się od zakupów dla Niuni....
już jutro moja wizyta i strasznie się cieszę... niech dzisiejszy dzień szybko minie

Carolineee - co do wagi to widzę, że wszystkie mamy tak samo, że waga skacze góra dół... u mnie znów 1 kg mniej... nie wiem jakim cudem ale mniej... moja Kruszynka pewnie pobiera więcej stąd nigdzie nie mam fałdek :)

Odnośnik do komentarza

Marta A super z tak pieknie znioosłas podróz i pobyt w ciepłych krajach :) Ja tez nei miałąm problemu z podróza nad morze tylko co 2 godz siku sie chciało wiec trzeba było przystanki robic :) NAd morzem tez sie wylegiwałąm na słoneczku całymi dniami z tym ze miałąm kapelusz i pareo :)na brzuszku :) Ogolnie teraz czuje sie tez super nic mi nie dolega i mysle ze tak zostanie :)
MOja Pani gin tez mnie sie pytała czy mi puchna nogi czy cos mowie ze nic ztych rzeczy powiedziała ze bardzo dobrze bo teraz własnie wchodzimy w ten okres gdzie wiekszosc kobiet ma z tym problem : )
Gdyby nie wystajacy brzuszek to teraz nie wiedział bym ze jestem w ciazy :) to chyba wynagrodzenie za 1 trymest gdzie wymioty i mdłosci były dziennie ! Jestem tez cały czas w ruchu nie moge usiedziec w miejscu po ki co chodze do pracy:)Wiadomo jak sie czasem przerobie to bola mnie nogi juz wieczorem ale tak to nic :)Jezeli chdzi o apetyt to jem normalnie nie mma zadnych dziwnych zachcianek i wilczego apetyty jem co 2 godz po troche bo tak organizm sie domaga dziennie w moim menu sa pomidory ok 6 szt dziennie prosto z ogródkaa:) uwielbiam je :) narazie mamm 7 na plusiee i mysle ze przez te 3 miesiace tez nie bedzie wiecej jak 7 :)10 po porodzie odchodzi wiec tylko 4 kg by zostały moja bratowa miała 17kg po porodzie odeszło 10 a teraz przez 2 tyg juz znowu 3 zrzuciała wiec zostały jej 4 kg fajnie karmi piersia i to jest dobra sprawa bo sie szybko zrzuca kg bo je wszytko gotowane nic smazonego zadnych zasmazek ciemny chlebek itd :)mała jest przesliczna :)
Zaliczyłam sniadanko i teraz biore sie za obiadek robie fasolke po brytonsku bo jakos mi smak przyszedł :)i zupe krupnik z duza iloscia potartych warzyw i kaszy :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Jestem po wczorajszym spotkaniu w polozna spoko babka starsza nie bede zajmować sie dalej szukaniem zostaje przy niej i tak z nią ogólnie przed porodem mam 16 spotkań w domu 10 zajęć u niej gimnastyka ale to w grupie z innymi mamami w każda środę w tym 3 z tatusiami a 7 jak sie chce . Gimnastykę zaczynam dopiero od października bo teraz juz jest pełno. Po porodzie przez pierwsze 10 dni będzie ze mną codziennie po pore godzinek potem jeszcze do 8 tygodnia ciazy mamy chyba 10 spotkać a do 8 miesiąca kolejne 10 w każdym razie bede miała po porodzie zapewniona opiekę i pomoc. Następne spotkanie z nią mam 2 września o 9 rano przyjedzie do nas i chyba będziemy sie juz powoli przygotowywać do wszystkiego :)
Ah i ważne podała nam pare szpitali w okolicy w których bym mogła rodzic i musimy sobie jechać z mężem i zobaczyć czy nam sie podobają.

Marta dodaj jakas fotkę jak uroslas :)
A ty masz juz polozna wybrana ?

Co do puchniecia nóg czy czego kolwiek to u mnie ani razu nic nie było mimo ze tez dużo chodzę a ostatni weekend to nawet z mężem zaliczylismy szczyt 770 m.n.p.m

Carolineee
Juz 3 trymestr ? Myślałam ze gdzieś dopiero ok 28 tygodnia sie zaczyna albo ? Wiem na każdym portalu inaczej podają a na jednym chyba było napisane ze od 26 tyg ale od poczęcia

Miłego dnia

Odnośnik do komentarza

Meggi ja niebede brala poloznej bo po co? jak pisalam wczesniej (mozesz poczytac) po urodzeniu pielegniarki pokazuja jak sie karmi,pielegnuje,trzyma itd w sumie to co sie uczy w szkole rodzenia.Po drugie nasze mamy niemialy czegos takiego jak pomoc czy przygotowania do porodu i daly rade takze wiem ze w kazdej z nas rodzi sie matczyna intuicja i kazda z nas bedzie wiedziala co i jak ma zrobic.
Pröbowalam wczoraj wlozyc zdjecia ale sie niedalo spröbuje teraz. Wstalam z jakims dziwnym bölem po prawej stronie na dole,chyba zle lezalam czy spalam,dodam ze tez dostaje czesto skörczöw w nodze teraz jak jechalam autem to dostalam 2 razy w nodze ze niemoglam jechac,musze kupic magnez.

Odnośnik do komentarza

Marta
Ja wzięłam bo zależy mi na tych gimnastykach a ona je prowadzi u siebie w ośrodku nauczy jak oddychać do porodu ćwiczenia pokaże wiec dla mnie to jest super opcja a druga rzecz moze ty tu masz do okola wszystkich znajomych a ja niestety nie a teraz w nowym mieście to juz całkiem jestem tylko ja i maz wiec odwiedziny co tydzien kobietki co sie zna mi dobrze zrobi przynajmniej se bede mogła z kimś pogadać :) wiem ze każda kobieta ma instynkt ale nawet rozmawiałam z moja mama na ten temat i powiedziała ze super sprawa ze ona by tez wzięła taka polozna.
Kazdy ma swoje zdanie ja sie na nią ciesze i bardzo chętnie sie dowiem od niej nowych rzeczy i wiem ze mam wsparcie po porodzie.
W szpitalu po porodzie jesteś obolała a tu jeszcze położne bedą ci wszystko tłumaczyć lipa a tak po paru dniach na spokojnie w domu wygodnie

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...