Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

AnjaPD
polecam serdecznie, ja jak byłam u swojego to wyszłam niezadowolona, dopiero później trafiłam do niego i stwierdziłam, że to jest to :) Facet jest konkretny odpowiada na pytania, trochę żartuje, dużo gada, i jest bardzo miły. Ja jestem bardzo zadowolona i jeśli nie ma się pomysłu na lekarza to uważam, że warto go wypróbować :)

Odnośnik do komentarza

Gratulacje olusssia7 :)
Ja się zastanawiam kiedy się wybrać na to USG. Mam kiepski dostęp do ginekologa. Znalazłam sobie dziś jedną babkę w mieście, ale trzeba mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. Jeszcze nigdy tu nie byłam u gina tutaj. Do tej pory tylko w Polsce. Nie wiem czy mam iść do swojego lekarza rodzinnego i błagać go o to skierowanie czy co... Nie wiem z kim pogadać na miejscu. Bo w końcu tutaj wyznają dobitnie filozofię, że ciąża to nie choroba. A przed 3 miesiącem nikogo też nie informuje się w otoczeniu... No bo duże ryzyko poronienia.
W pracy nic nie wspomniałam więc. Tylko próbuję się nie denerwować o ile to tylko możliwe.
Tak w ogóle to połowa 5 tygodnia a u mnie objawów tak jakby prawie nic... Dzisiaj nawet prawie w ogóle mnie brzuch nie bolał. Żadnych mdłości, żadnych zapachów... nic się nie dzieje... Powinnam się chyba cieszyć a się martwię :p

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Ja na pierwszym usg byłam jak moje maleństwo miało 5 tyg i chyba 2 dni i miało 0,15 cm a pęcherzyk miał 0,33 cm i biło juz serduszko . Teraz mam w poniedziałek następne i jestem ciekawe jak przez 4 tyg urosło :)

I pochwale sie moja fasoleczka :)

monthly_2014_04/grudnioweczki-2014_10342.jpg

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczyny rzezyłam dzis horror rano o 6 obudził mnie potworny skurczowy boj brzucha promieniujacy na krzyz poleciaąłm do ubikacji tam robiło misie niedobrze chciałam wymiotywacna usg ale nie umiałam oblały mnie poty i zemdlałam dobrze ze maz był w domu zadz do lekarki kazała przyjechac do szpitala ale plmien zadnych nie mam zrobila usg i powidziała ze wszytko ok dzidziusia juz dzis widziałam ma dzis 6tygi2dni 5.48mm a w srode był jeszcze sam pecherzyk nie było dokladnei widac serduszka ale w srode mam sie pokazac na usg znowu powiedziała zebym sniadanie jadla w łóżku zanim wstane i wypiła goracy napoj a ten bol to niby normalny ze w ciazy moga wystepowac takie bole silne wazne ze sie nie krwawi duzo odpoczywac i spowolnic tempo bo widzi ze za duzo energi mam ah ciesze sie ze wszytko ok ale co przezyłam dzis rano to jest szok dobrze ze maz był w domu.........

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Zadzwoniłam do mojej gin bo lekko brązowe plamki zamienily się w lekko różowe plamienie.fakt ze na wkładkę nic nie leci tylko przy podcieraniu. Kazala mi kupić duphason jest na receptę więc mialam problem bo nie chcieli mi sprzedac. Farmaceutka skontaktowała się z moja gin żeby sprawdzić czy nie kręcę. Jutro mam donieść receptę. Kazała mi wziąć od razu 2 tabl i wieczorem 2 tabl. Mam wizyte we wtorek ale umówiłyśmy sie, że przyjadę do niej jutro bo wyjątkowo jutro będzie w gabinecie. Nie powinnam się denerwować ale martwie się. Będę chodzić co chwile do wc i sprawdzać. Trzymajcie za mnie kciuki dziewczyny.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Wchodzę, czytam a tu takie wpisy. Będzie dobrze dziewczyny, dbajcie o siebie i odpoczywajcie.
magnoliam jak tylko będziesz coś wiedziała to daj nam znać.

A ja mam pytanie, co jecie od razu po przebudzeniu, żeby nie mieć mdłości? Bo ja dzisiaj zjadłam herbatnika, ale jeśli mam być szczera było jeszcze gorzej :/ może dlatego, że był lekko słodki...

Odnośnik do komentarza

Śniadanie jest najważniejszym posiłkiem w ciagu dnia i od razu po przebudzeniu najlepiej zjeść wielkie syte śniadanie kanapeczki , toasty , jajecznicę a nie bawić sie jakimiś krakersami i duperelkami.
Nawet jeśli ktoś nie potrafi od razu po przebudzeniu jeść to kwestia czasu codziennie po trochę więcej i za tydzien dwa wstaniecie i od razu automatycznie będziecie szły robić pożądane śniadanie .
Przed ciaza tez nie potrafiłam jeść z rana musiały minąć z 3 godz i dopiero a w ciazy ze względu na mdłości wszystko sie da.
Jem wielkie śniadania i nie mam ogóle mdłości i mam więcej siły na cały dzien.

Odnośnik do komentarza

Cześć Dziewczyny!
Ja jestem po wizycie. Lekarka powiedziała, że ciąża zdrowa jak rydz. :D
Moje Maleństwo ma już prawie 8mm. Widzieliśmy z mężem jak bije serduszko. Cudownie! :D
Jestem spokojniejsza. :) Mdłości mam okropne od wczoraj. Ale jakoś daję radę. Muszę zapisać się do lekarza państwowo, bo już prywatnie nie chcę chodzić. Mam szereg badań do zrobienia.
Mam coś dla Was. Mi wystarczyło 30 sekund i się rozpłakałam. Obejrzyjcie. ;)

Odnośnik do komentarza

Hej,
dla mnie Twoje wyniki są ok, odchylenia sa naprawdę niewielkie. Piszę tak, bo mam doświadczenie w tych wynikach, praktycznie co miesiąc mam różne robione ze względu na moją chorobę i przy takich minimalnych różnicach lekarz nawet nie zwraca na nie uwagi.

Darinka moje gratulacje, to teraz tylko się cieszyć :))
magnoliam też mam plamienia.. :/ daj znać co Ci lekarka powiedziała na ten temat, ja już do toalety się boję chodzić.. :/
monikam ja jem po prostu zwykłe śniadanie :) ale to dlatego że nie mam mdłości :) no może jakieś minimalne ale to dopiero wieczorem :)

Odnośnik do komentarza

olusssia7 polecam się ;) Ja też mam podobne wyniki więc luzzz...
Ja ze spaniem mam tak, że rano budzę się wyspana ok 7-8, a wieczorem max 21 i już ledwo patrzę :) wczoraj chcieliśmy obejrzeć film i walczyłam jak lew ale poległam i połowę przespałam :)
Z alkoholem to rzeczywiście jest problem, bo jutro mam się spotkać z siostrą cioteczną i ona mnie na piwo ciągnie :D co ja jej powiem ? Coś muszę wykombinować :P bo nie chcę jeszcze nikomu oznajmiać dopóki nie zrobię drugiego usg i aż zobaczę serduszko..

Odnośnik do komentarza

No mało co można brać poza żurawinką. Oczywiście powinnaś dużo pić, coby wypłukać się z tych bakterii.

Udało mi się załatwić sobie USG na czwartek 1.maja!!! Kurcze, już się nie mogę doczekać... Obym już mogła zobaczyć zarodka z bijącym sercem. W końcu to będzie połowa 6 tygodnia.
Jak wszystko pójdzie dobrze to za tydzień u lekarza rodzinnego pójdę założyć kartę ciąży i poproszę o te badania krwi.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Mnie już dobijają te bóle głowy... nie wiem o co z tym chodzi, za tydzień mam wizytę u lekarza to go podpytam. Miałam iść do lekarza wcześniej z tym niby stanem zapalnym, którego w ogóle nie czuję, nie widzę no nic, tylko na wynikach wyszło..., ale nie miałam czasu. Wczoraj jeszcze byłam na badaniach okresowych do pracy i lekarz powiedział, że mam się oszczędzać i siedzieć mniej przy komputerze, zdrowo się odżywiać itd. Przebadali mnie od stóp do głów, aż się zdziwiłam.. ekg,badania cholesterolu, ciśnienie kilka razy, waga, wzrost, okulista, pytali sie o choroby o ciąże itd. - ogólnie rzecz biorąc to sprawdzili mi prawie wszystko :P Nie zapisałam się na USG jak na razie, mam nadzieję, że wytrzymam do 23-25 maja... chciałabym już zobaczyć maleństwo, ale z jednej strony boję się, a z drugiej niecierpliwię... to będzie mniej więcej w 12 tygodniu i trochę, więc już powinno być dużo widać :)
Dziś organizujemy Grilla i w sumie to od tygodnia mam ochotę na grillowaną karkówkę, więc już nie mogę się doczekać! :) Miłego weekendu, nie martwcie się! Będzie wszystko dobrze z fasolkami, tylko musimy o siebie dbać! :)

Odnośnik do komentarza

Byłam na przyspieszonej wizycie u mojej gin w związku z tymi plamieniami. Od wczoraj biore duphaston, dziś już rano było dobrze a po południu znowu raz plamiłam na jasno różowo. Moja gin powiedziała, że nie mam się martwić, że tak się zdarza i w związku z tym, że jestem posiadaczką mięśniaka mogę mieć silniejsze bóle brzucha.
Widziałam dzisiaj dzidzię :) Ma 0,22 m i już biło serduszko - 117 uderzeń. Wzruszyłam się :) Może jutro wstawię foto :) Kolejna wizyta 8 maja, mają mi zrobić badania krwi.

http://www.suwaczki.com/tickers/km5svcqgdjty1h1q.png

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...