Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie dziś upał, ze mnie pot się lał strumieniami :( jak bym w piekarniku siedziała ;/ Wyszłam z domu jedynie po południu ale długo się nie nasiedziałam bo jakąś godzinke temu zaczeła się ulewa! Ale po takim dniu dusznym, że ledwo można było oddychać to musiało popadać i od razu inne powietrze! :)

Kupiłam wczoraj pyzy bo juz tak mi sie chciało takich z mięskiem, ale akurat trafiłam na średnio dobre i się zawiodłam :(
KariKari- narobiłaś mi ochoty na te lody czekoladowe... zjadłabym takie mocno czekoladowe z grycana, albo z carte dor om nom nom! :D
Ja robię pazurki żelowe, na naturalnych i przedłużanych i powiem Ci, że jak dam warstwe żelu potem ulubiony lakier i znów żel ew. jakies ozdóbki to super się to trzyma nawet 2-3 tygodnie :) Mi się nudza po tygodniu i zmieniam na inne, a obecnie nawet nie maluję bo non stop coś tam w domku robię, czy w kuchni, czy dziś trochę porządkowałam pokoik dla małej i przygotowywałam do malowania, jeszcze jutro dokończe i moze po weekendzie będzie się działać z malowankiem :)

Dostałam dziś awizo z ZUS-u i pewnie to wezwanie na kontrolę, jutro odbiorę na poczcie to się dowiem, no chyba, że to moja kaska przyjechała :P Ale wątpię... w sumie poleconym? Nie wiem jak przychodzi kasa do domu bo zawsze brałam przelewy na konto :D Pisało by, że przyszły pieniążki czy tylko, że polecony? Mam nadzieję, że mnie nie będą wzywać... a nawet gdyby to chyba mi nic nie zrobią?? Trochę się martwię bo nie wiem jak to wygląda... miała któraś z was kontrolę w ZUS-ie? :)

Dostałam też pocztą kod rabatowy do sklepu internetowego Smyka kod rabatowy: POCZTA 44 - gdby któraś chciała skorzystać bo u mnie na zakupy raczej się nie zapowiada, a kodzik daje 10% rabatu :) Dostawa pocztą 4,50 przy zamówieniu powyżej 60zł, więc chyba warto? :D

Odnośnik do komentarza

Kobitki powiedzcie mi jak to jest w końcu z tym farbowaniem włosów??? Można nie można? Jak można to macie jakieś sprawdzone farby?

Przed samą ciążą pierwszy raz zafarbowałam włosy na rudy, który aktualnie zmienił się w mysi szary... Oczywiście wytrzymałabym do końca ciąży, ale jeśli można to kupiłabym sobie 2 paczki farby i maman by mnie farbnęła. Zastanawiam się nad Garnier Olia. Wszyscy tak bardzo ją chwalą...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Caroline- prawdopodobnie by napisali, że to przekaz pieniężny, chyba. Nie jestem pewna, bo ja dostaje na konto. No właśnie wiem, że kontrolują skubańce... Moją znajomą z pracy 3 mesiące temu wezwali, ale nawet nie wiem jak to się skończyło. W ogóle to dla mnie jest bez sensu. Przecież nie każda z nas ma pracę w której może bez przeszkód pracować ile da radę... No ale cóż... taki kraj :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Carolinee a ile jestes juz na zwolnieniu? Masz 1,czy 2:)?
Nic sie nie martw - wszystko bedzie dobrze :) a skad wiesz ze awizo z zus? Bo zazwyczaj na tym kwitku nic nie ma od kogo list polecony.

Ja nie farbuje włosów wiec Ci nie pomogę, a widze dziewczyny ze wy normalnie malujecie paznokcie ?:) ja kiedyś gdzies wyczytałam ze nie powinno sie malować w ciazy i tak mi to zapadło w pamięć ze odkad jestem w ciazy nie maluje :P

http://www.suwaczki.com/tickers/f2w39jcgsmd4arhk.png

Odnośnik do komentarza

Madlenka- Tak naprawdę jakby poczytać w internecie różne artykuły to lista czego nam nie wolno była by bardzo dłuuuuuga... :) Myślę, że znalazłby się nawet zakaz oddychania bo to szkodliwe...
Ja też maluje paznokcie, jak mi się chce a, że ostatnio mi się nie chce... :D
Każda z nas ma swój rozumek i sama czuje co może a czego nie. A co do farbowania zdania są straaasznie podzielone. Bo w sumie to nie chodzi o samo farbowanie czy malowanie paznokci tylko o zapach/smród który się z tym wiąże. Tak mi się przynajmniej wydaje.

Więc malowanie paznokci w dużym pomieszczeniu z otwartym oknem.
Farbowanie bez amoniaku w dużym pomieszczeniu.

Może.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Carolinee pewnie wzywaja cie na kontrole nic ci nie zrobia sprawdza czy w ciazy jestes i tyle ":) Mojej bratowej siostra pracuje w zusie na kontrolach :) to troche info mam:)

Dzis minoł mi fajnie dzien sprzatałam w domu byłam na rzeskach własnie wróciłąm ze s pacerku z mezem i teraz zjadalam sałatke z 4 pomidoryów z ogródka z jogurtem naturalnym i jajko na twardo z bułeczka :) najadłam sie ::)
dziewczynki macie w dzien i wieczorem wieksza wage niz rano ??

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Nawet nie wiem, po prostu dostaję zwolnienie, na początku miałam wpisaną w dokumentacje ciąże zagrożoną - nie wiem dlaczegooo....?!? No ale lekarz kazał odpoczywać i dał zwolnienie, bo mówiłam, że nie wytrzymuję już za biurkiem no i w hałasie. A nawet nie patrzyłam na zwolnienie tylko zaniosłam. A na zwolnieniu jestem 2 miesiące, teraz leci 3 miesiąc i 7 sierpnia mi się kończy. Zwolnienie pewnie to takie, że mogę chodzić skoro mnie wezwą, bo jak to że nie można chodzić to przyjeżdżają do domu... Okaże się jutro co to takiego :)
A co do tego skąd wiem, to mam fajnego listonosza który pracuje juz wiele, wiele lat odkąd pamiętam i zawsze pisze jak mandat, czy zus czy paczka itd. obok krateczki co do odbioru :)

Co do farbowania włosów to moja siostra cioteczna fryzjerka, która prowadzi swój salon mówiła mi, że w pierwszym trymestrze można farbować, ale oxydant daje się lżejszy, a po pierwszym trymestrze już normalnie można, rozjaśniać, farbować co się chce standardową farbą jak normalnie :) Co do paznokci to można malować, ale przy porodzie trzeba mieć czyste bo po płytce sprawdza się różne rzeczy :)

Odnośnik do komentarza

co do pazurków to ja lubię mieć ładne zadbane i pomalowane :) a robię zawsze hybrydę więc nie śmierdzi mi nic - gorzej z akrylem bo tam zapach kiepski jest i duszący.. jedynie wiem że do porodu lepiej pazurów nie mieć pomalowanych bo czasem położne patrzą na pazury czy nie sinieją bo to coś z krążeniem... no wiadomo później nie będę mieć czasu na pazurki więc korzysta teraz :)

co do włosów to rozmawiałam z moją panią doktor bo zawsze jej pytam jak mam wątpliwości i powiedziała, by 1 trymestr się wstrzymać a potem wiadomo nie co 2 tygodnie ani co 4 ale raz na jakiś czas można pomalować -teraz farby są takie, że dla nas w ciąży są bezpieczne
ja tydzień temu pomalowałam pierwszy raz od ojojoj kilku miesięcy i pytałam fryzjerkę a to znajoma i mówiła, że używają delikatnych farby, które są dla mnie bezpieczne....

Odnośnik do komentarza

Carolineee- Ja także mam w dokumentacji wpisane 'ciąża zagrożona' Ale to z tego względu, że leżałam z tym krwawieniem w 6tc w szpitalu. Jak później zapytałam o to mojego lekarza powiedział, że oni tak piszą bo to ma jakiś związek z NFZ czy jakoś tak. No, ale u mnie jeszcze było to krwawienie...
Nie przejmuj się na bank to nic strasznego. :)

Noo, to chyba mnie troche uspokoiłyście z tym farbowaniem. Do fryzjera mi sie nie chce isc i siedziec tyle godzin... Chociaż może... :D Zobaczę jeszcze.

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

o planie porodu czytałam, że warto jest go mieć by nie było w razie co niespodzianek, ale proponuję wypełniać ze swoim lekarzem prowadzącym bo np wpiszesz ze nie chcesz znieczulenia a w trakcie nie będziesz mogla wytrzymać to jak wredna położna to nie da... a lekarz wie jak wypisać i na pewno doradzi...
czy się ma samemu taki plan czy nie to podobno po przyjęciu do szpitala do porodu jak oczywiście jest czas to dają do wypełnienia tak to nazywają ankietę i to jest to samo co plan porodu bo taka sama zawartość

Odnośnik do komentarza

Ja juz farbowalam wlosy ze 4 razy farba bez amoniaku i wyczytalam ze mozna spokojnie taka farba farbowac a z paznokciami to normalka,mozna malowac.
Dziewczyny mozna fajnie obliczyc plec dziecka na babyonline ! mozna obliczyc dzien zaplodnienia czyli np u mnie bylo 13 marca (z moich obliczen tez sie zgadza).Ja zawsze liczylam 14 dni od poczatku okresu jajeczkowanie czyli 13 dnia wpadlam wedlug babyonline ,chlopcy powstaja pod koniec jajeczkowania czyli u mnie 13-14 marzec a dziewczynki powstaja 3 dni przed jajeczkowaniem czyli gdybym wpadla 10 marca byala by dziewczynka! Mi sie to sprawdzilo,policzcie sobie date zaplodnienia to bedziecie wiedzialy czy bylo to pod koniec czy na poczatku i bedzie wiadomo (niewiem na 100% czy sie u wszystkich sprawdzi) ale mi sie sprawdzilo.
Co do zachcianek widze ze wszystkie wcinamy lody i pomidory! Ja bym tez jadla dzien w dzien! Teraz sie wkurzylam bo mi sie tak zachcialo arbuza ze hej..wyslalam meza do sklepu bylo za 6 min 21 a sklepy u nas do 21 i wziol ostatniego arbuza ja uradowana i szczesliwa wzielam go rozkroilam a on w srodku splesnialy az mi prawie wybuchl! Masakra tak sie wku... ze myslalam ze zuce nim o sciane ! Taka mialam i mam dalej na niego ochote a tu taka niespodzianka! Wyslalam meza do tesciowej po arbuza bo niby ma ,jestem jakas dzis wybredna ale mi sie go tak chce!

Odnośnik do komentarza

MłodaFasolka włosy farbuje mi fryzjerka. Wie, że jestem w ciąży, więc dobrała mi inną farbę. Tydzień temu byłam na farbowaniu i było ok. Żadnego nieprzyjemnego zapachu nie czułam. Kosmetyczka pomalowała mi paznokcie vinylux'em. Nic nie czuć. W domu maluję na balkonie, bo mam zwykłe lakiery.
Zanim poszłam zrobić się na bóstwo zapytałam mojej gin. Powiedziała, że można. O hennę tez zapytałam, można
Vanesa nawet o ok 1,5kg więcej ważę wieczorem niż rano. Jak mnie ważą u mojego gin to więcej ważę :), bo zawsze jeżdżę do niej po obiadku :)
--
Jak oni niby na kontroli sprawdzają, że jesteśmy w ciąży. Nogi każą nam rozłożyć :) Przepraszam za wyrażenie. Nie mamy jeszcze tak dużych brzuchów
Dziś zaczynam 18tc :), ale ten czas leci

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie :)

Carolineee daj znać jak po kontroli.

ja wczoraj podczas kąpieli dziwną miałam przygodę - leżę sobie a tu w brzusio prawie pryz pępku takie uderzenie - nawet konkretne - zdziwiłam się i myślę, pewnie dzidzia :) ale za chwilę znów i jakby ktoś mi się pępkiem i pępowiną bawił do tego stopnia, że zaczęło łaskotać że myślałam że się zsikam.... więc chyba moje pomysłowe dziecko znalazło sobie fajną zabawkę :)

no ale czas na śniadanko :) dziś chlebek z wędlinką krakowską bo mi strasznie posmakowała i herbatka, a potem sama nie wiem co bym zjadła :)

jak tam Wasze dzisiejsze zachcianki?

Odnośnik do komentarza

Gabi Ja mam to samo popo łudniu 1-1.5 wiecej ale prawidłowa waga jest rano :)

Kari Kari ja tez jem wedlinke krakowska taka własnie podsuszana tez mi smakuje i tego typu wedlinki :) :)

Dzis na sniadanko jajecznica ze swojskich jajuszek ze szczypiorkiem :) pomidorki:)
a obiad Zimniaczki i rybka filecik w zalewie :) i zupa pomidorowa :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

to u mnie na drugie śniadanie paróweczka na ciepło potem owocka
a obiadek podobno pan mąż mnie na obiadek zabiera do restauracji gdzie właśnie dziś są świeże owoce morza i rybki.... mniam :)
a mam ochotę na krewetki podobno przepyszne mają

z dzisiejszych zachcianek to dziś będę pochłaniać samą bitą śmietanę :)
a wy jak tam?

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

Cześć dziewczyny udało mi sie wczoraj dojechać do lekarza :)
Nasz maluszek będzie na 100% chlopczykiem lekarz pokazywał nam jajeczka i siusiaka :) na dodatek mały ma juz grube uda ( u dziewczynek w tym czasie są wiele chudsze) ale to odziedziczył po tatusiu :)
Ma ok 31 cm wazy 450 gram a jego stopka ma 3,5 cm bozzzziuuu słodko ;) pięknie wywijaj raczkami i nóżkami na usg a w pewnym momencie zasłonił buzke :) łobuz nasz kochany ;)
Wszystko jest idealnie mały rozwija sie Perfekt i jesteśmy prze szczęśliwi :)
Wczoraj miałam pobierana krew musiałam oddać mocz i waga :)

Następne badanie za 4 tyg bede miała to badanie tolerancji cukru czy jak sie nazywa to z wypiciem płynu i pomiarom po godzinie.

A co do farbowania włosów ja juz to robiłam z 3 razy w ciagu ciazy ale zawsze farba bez amoniaku i wszystko ok.
Co do paznokci to dziewczyny poczekajcie aż ściągnięcie te całe żele akryle i inne sztuczne ci.lstwa
Ja robiłam 6 lat raz za razem nie cały rok temu przestałam i moje paznokcie to była jedna wielka katastrofa zniszczone cienkie łamliwe i do teraz czekam aż wkoncu odżyją. A po drugie sztuczne juz nie jest w modzie nie ma jak naturalne pomalowane ładnym lakierem i gotowe :)

Odnośnik do komentarza

Hihih jedziemy z męze popołudniu na Misto do ksiegowej i ta szae zamowic 5 tyg trzeba czekac wklejam zdjecie szafy :) wiec chyba tez zachacze o grycanki i znowu deserek owocowy zalicze z bita smietana zalicze:) tam maja taka dobra z automatu pyszna :)

Lubie nektarynki jesc bardzo :) i kiwi :)
Dodaje zdjecie szafy ma 258 m duza strasznie pojemna :)

monthly_2014_07/grudnioweczki-2014_13619.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza
Gość Megi1992

A dlaczego by miała nie pozwolić być mężowi ? Wkoncu to wasze szczęście razem.
Moj maz od pierwszej wizyty ze mną chodzi zawsze.
Widział naszego maluszka juz w 4 tyg pierwszy raz jak był tylko mała pulsująca kropeczka i tak co 4 tygodnie nie wyobrażam sobie iść bez niego. Ja teraz maluszka czuje jak kopie moj maz troszkę tez ale takim żywym przykładem ze mały jest we mnie to te usg :)

Odnośnik do komentarza

szafa superowa aż sama pomyślałam, że taka by mi do sypialni super pasowała :)
a meble Agata superowe mają i jakość dobra :)

co do wizyt na usg to ze mną tylko raz męża nie było - praca niestety i strasznie ubolewał i chciał zdjęcie maluszka, i ogólnie nie wyobrażam sobie by nie widział dzidzi zawsze razem ze mną :)
u mnie też wizyta tak jak u Vanesy w środę i też doczekać się nie mogę już :) będzie to 18 tydzień - konkretnie 17 i 3 dni i bardzo liczę na poznanie płci maluszka

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...