Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

hej grudnióweczki :)

czytam was na bieżąco , ale znów brakowało mi czasu . w poniedziałek byłam u lekarza i nieciekawie się u mnie porobiło . Mój malutki ma już 2500 g :) a moja szyjka skróciła się d0 0,5 cm , dostalam luteine i mam lezec zeby chociaz te 2 tyg wytrzymac ... a mały bardzo się pcha bo okropnie napiera .
pozdrawiam wszystkie mamuski :) mam nadzieje ze znajde teraz wiecej czasu zeby się do was odezwać :)

http://www.suwaczki.com/tickers/p19urjjgta9vr12v.png]Tekst linka[/url]

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny jestem w 32 tygodniu i wizytę mam w poniedziałek a boli mnie co wieczór brzuch, takie klucie po prawej i lewej stronie a jak byłam ostatnio na usg 3.10 to mały jeszcze się nie obrócił główka na dół a teraz czuję go jakby tylko z prawej strony i jak kopie to strasznie boli i czuje aż pod biust te kopniaki,co myślicie??

Odnośnik do komentarza

Wiesz Monia dziecko może się jeszcze obrócić a może już się obróciło. Ja jestem troche dalej niż Tyale też nie zawsze czuje regularnie ruchy po obu str. Bole brzucha wieczorem to normalne. Nie wiem czy pracujesz czy nie ale po całym dniu co byś nie robiła to mięśnie sa napięte, jesteś zmęczona. I stąd te bóle. Mi lekarz mówił że jeśli twardnienie nie powtarza się częściej niż 10 razy to nie ma się czym martwić. A dziecko ogólnie ma coraz mniej miejsca i będzie coraz bardziej bolało wierz mi....

Odnośnik do komentarza

Hej Kochane:) Jestem tak wypompowana dziś (nie wiem po czym;/) że nie mam siły nawet Was poczytać... Nadrobię zaległości jutro mam nadzieję:) A póki co idę wziąć odprężającą kąpiel, może wróci mi odrobina energii... Z dnia na dzień jest coraz ciężej, myślałam że te wszystkie poradniki, artykuły i w ogóle kobiety w ciąży wyolbrzymiają dolegliwości III trymestru, ale teraz czuję na własnej skórze, że nikt nie kłamał i nie koloryzował :P niestety nie jest lekko:(.

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Aasiak dobre ;) szkoda ze facetowi zdjecia nie zrobilas haha.
Carolineee moj matetac nie pachnial gryka. Ja dobijam do 12kg. Strasznie duzo
Monia witam Cie na forum. Pytaj to odpowiemy. Jak sie czujesz? Znacie plec dziecka? Zdazy jeszcze sie obrocic. Moja wiercipietka jak szaleje to boli jedna i druga strona. Zebra po prawej stronie mam liczone na biezaco :)
MlodaFasolka ladny kacik. Nie jest za duzo tych naklejek
Asiek czasem czuje jak brzuch podarza za mna :) podczas przekrecania sie.
Paula nieciekawe wiesci masz. Odpoczywaj i lez kochana.

Odnośnik do komentarza

Ja byłam wczoraj na wizycie i wszystko dobrze :) szyjka długa, usg nie miałam robione. Teraz wizyty co 2 tyg.
Na początku materac się kładzie ze strony kokos. A będziecie używac klinu? bo co położna to inna opinia i sama nie wiem. Dzisiaj przyszła mi paczka z gemini, w niedzielę zamówiłam, zdziwiłam się że tak szybko przyszła.
Młoda Fasolka ładny kącik, widać że dziecięcy
Ja też mam czasami tak jak się przzękracam, ze brzuch za mną podąża

https://www.suwaczki.com/tickers/3jgxs65gujkf8gl1.png

Odnośnik do komentarza

Robicie mi smaka na te słodycze a dziś jeszcze nic słodkiego nie jadłam…. To mój sukces… ale właśnie męża wysyłałam do sklepu po czekoladę Wedla truskawkową i colę w szklanej butelce.
Młoda Fasolka – naklejki to dzieło twórcze twojego mężusia i wcale nie uważam by było za dużo…. Kącik dla dziecka musi być kolorowy :)
Paula20 to leż i odpoczywaj… zdrówka życzę… mam nadzieję i mocno kciuki trzymam za to byście jeszcze troszkę wytrzymali w dwupaku
Aleksandra to odpoczywaj i relaksuj się…. Na szczęście dolegliwości II trymestru niebawem nas opuszczą :)
Asiek też mam takie dziwne pobolewanie jak się przekręcam, ale to niestety nasz ciężar a raczej brak równowagi na ciele po prostu się przetaczamy z boku na bok :) takie małe słodkie słonice jesteśmy :)
Carolineee ja się też zastanawiam nad zmianą pościeli, ale właśnie pomyślałam o tym ile gimnastyki to będzie więc chyba mężuś to zrobi za mnie :)
Iza-Majka ja też nad planem porodu się muszę się skupić chyba, że z moją położna to omówię i wypełnię…. No mam jeszcze troszkę czasu…
Martaa89 super wieści po wizycie oby tak do 40 tygodnia wytrwać :)

Odnośnik do komentarza

Dzięki dziewczyny za odpowiedź, za tydzień wizyta mam nadzieję, że się wszystkiego dowiem :)
Gabi82 płeć znana od początku to chłopak oczywiście! nie mogło byc inaczej hihi :) Czuje się bardzo dobrze, nie pracuję , siedzę w domku ale codziennie coś jest do zrobienia i właśnie tak jak piszecie dziewczyny , że to może z przemęczenia na wieczór tak boli ten brzuch..
W każdym razie pójdę na usg i wszystko będzie wiadome :))

Odnośnik do komentarza

Hej :)
marysia - no właśnie ja nie mam ani usg ani w ogóle badania ginekologicznego. Przez całą ciążę tylko raz miałam "tam" w ogóle zaglądane kiedy byłam prywatnie w Polsce u gina. A to było 3 miesiące temu. Ani położna ani lekarz rodzinny nie bada mi szyjki. Każda wizyta to ciśnienie, waga, badanie moczu, mierzenie miarką jak duża urosła macica i tyle. Dlatego jeżeli mi szyjka się w ogóle skróciła to nie mam o tym pojęcia.
MłodaFasolka - fajne te naklejki :) Nawet jak Ci się nie podoba to nie gań tatuśka. Niech będzie dumny, że pomaga w urządzaniu kącika dziecięcego.
Monia09 - witaj w grudniowym gronie :) Gratuluję chłopczyka.
Paula20 - no to koniecznie musisz poleżeć. Oby dziecko jeszcze trochę w brzuchu poleżało. Jeszcze tylko trochę i może bezpiecznie wyskakiwać.
Iza-majka - będę miała bardzo podobny plan porodu.
Marta89 - to dobrze, że wizyta udana. Nie wiem czy będę używać klinu. Podobno jest zalecany. Myślisz kupować faktycznie klin czy używać zrolowanego koca albo ręcznika w tym celu?
asiek25 - przekręcanie się z boku na bok dla mnie nie jest bardzo problematyczne, ale na ogóle od razu jest protest ze strony lokatora w brzuchu. Mały potrzebuje chwili, żeby się dostosować do innej pozycji. I mamy pokaz siły - kto się podda, on czy ja :D Ale w ogóle jak się kładę do łóżka to boli mnie jakby cały brzuch.

Wiecie co, myślę że to jednak nie tylko hormony ale i ta jesień tak działa rozdrażniająco. Ciężko mieć motywację i dużo energii kiedy za oknem buro, pada, wieje itd. Szczególnie jak już teraz dobijamy do mety i ociężałość i bóle się tak dają we znaki.
Kurcze, muszę poćwiczyć intensywniej mięśnie Kegla. Aż wstyd się przyznać ale wczoraj się normalnie zsikałam na ulicy :/// Zaczęłam intensywnie kaszleć bo coś mnie w gardle zadrapało, no i spodnie mokre. Dobrze, że mam długą kurtkę i nie było widac. Dokuśtykałam do domu i od razu dół do prania....

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie
Z tym nastrojem to zgadzam się z Mae że niestety ciężar daje nam w kość. Nie ma się co dziwić, że jesteśmy zmęczone bo nawet najsilniejszy facet w pewnym momencie miałby dość… ale jeszcze troszeczkę musimy wytrzymać
Madziara z tą nadaktywnością Twojego Skarba to mi się wydaje, że to normalne bo na przykład zmienia pozycję i stąd te kopniaki.
Carolineee powodzenia na wizycie i czekamy na dobre wieści.

Ja wstałam z bólem pachwinach nie wiem dlaczego tak jest… aż musiałam wyżalić się mężusiowi że mi ciężko że chcę mieć to już za sobą.

Odnośnik do komentarza

Witajcie mamusie:)
KariKari wlasnie tez mi sie tak wydaje,ze chyba pozycje zmieniala. Zawsze jestem spokojniejsza jesli Was zapytam:) sama juz mam dosyc... czuje sie ciezka,lapie co chwile jakiegos dola. W dodatku od kilku dni strasznie boli mnie kosc posladka. Tak jak na rwe kulszowa.. dzis to mnie zlapal straszny bol promieniujacy od kregoslupa do brzucha... Jeszcze 2mce i juz wszystkie bedziemy tulily Nasze Skarby:)

Odnośnik do komentarza

A jednak mam trochę czasu, więc się odzywam :)

Już jestem pod badaniach, teraz czekam na wyniki i potem do lekarza :)

Nie śpię od 4.30... obudzona przez koszmar i ból pleców, przez który nie mogłam się w ogóle ułożyć, a jak akurat już mogłam zasnąć to zadzwonił budzik, 6.20 i trzeba było się zbierać na badania... brrr. -2*C, a ja zamarzłam! jak nigdy mi przy takiej temperaturze nie było zimno, tak teraz zacznę unikac wychodzenia na dwór.... brrr.

Miłego, słonecznego dnia! :)

Odnośnik do komentarza

Martaa cieszę się, że po wizycie wszystko w porządku. Klinu będę używać jeśli będzie ulewać się małej. Na sr pielęgniarka mówiła, aby klin kończył się na pupie. Kupie go jak będzie potrzebny
Carolineee mi mąż zabrania samej zmieniać pościel, zwłaszcza prześcieradła. Nie chce abym dźwigała ciężkiego materaca. Czekamy na wieści z wizyty
madziara moja czasem jak wyciąga się, to bardzo mnie boli. Zwłaszcza żebra jak je liczy :)
kowalcia ja też od kilku dni mam bóle w podbrzuszu. Czasem ciężko chodzi mi się. Tłumaczę to sobie dużą ilością jedzenia w kiszkach :) Sama nie wiem co to może być, a nie zapytałam się swojej ginki na wizycie. Zapomniałam
111magda te bóle nie są jak na @, nie mam też kłuć. Czuję jakby ucisk. Co to może być?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...