Skocz do zawartości
Forum

Grudnióweczki 2014! :)


Carolineee

Rekomendowane odpowiedzi

Grudzień nadejdzie... szybciej niż się spodziewamy... chociaż tak jak Olusia ja też juz chcę grudzień i mieć swoją Królewnę przy sobie...
moja Niunia dziś zaczęła się prostować więc czułam ją mega nisko w podbrzuszu i jednocześnie się zaparła o żebra by jej było wygodniej i by więcej siły użyć :)
W końcu się ogarnęłam i doprowadziłam do właściwego stanu.... siedzenie w domu mnie rozleniwia...
najgorsze, że nie wiem sama co bym zjadła... masakra... zero pomysłu, zero chęci do zrobienia czegokolwiek i LEŃ....
jedyne czego mi się chce to szampana - hihi właśnie piją w tv.... mmmmm pychota... przed ciążą urządzaliśmy sobie z mężusiem wspólne kąpiele z szampanem truskawkami lub w zależności od sezonu innymi owocami... świece.... dawno tak nie było... i chyba czas to nadrobić :)

Odnośnik do komentarza

Hej Mamy!:) Wow! Ale dziś jesteście aktywne:)
Dziękuję jeszcze raz Kochane za komplementy :) Potraficie poprawić nastrój... :). Nie spałam dziś od 1 do 6 rano i jestem wykończona.. Zaczyna mi dokuczać coraz bardziej żołądek :(( Aż się boję jeść.. Chyba za ciasno mają wszystkie moje wnętrzności i coraz mocniej to odczuwam:/

Carolinee
Świetny wózek! Ostatnio widziałam jakąś mamę z podobnym (albo może nawet taki sam) i naprawdę świetnie się prezentuje! / Też czekam na paczkę z gemini :) i widzę że w moim koszu praktycznie to samo było co w Twoim:P

Lenson
Ja do brodawek kupiłam Maltan. Już zaczęłam używać żeby zahartować :)

mimi_88
Mój na wyjście ze szpitala ma po prostu "new baby" więc to chyba odpowiednik rozm 56. a większe odkupiłam od kuzynki, ale gdybym miała tylko jeden kupić to kupiłabym pewnie 62 albo 68 żeby nie wyrósł z niego do końca sezonu.
/ Ale śliczności ze smyka:)

KariKari
To wspaniale że szyjka się nie skróciła:) Więc warto się oszczędzać:) Zazdroszczę że zobaczyłaś buźkę swojej Królewny:) Mój Niuniuś nie chciał się ani razu pokazać :/ a próbowaliśmy na trzech wizytach.. Aleee słodkie stópki Twojej dziewczynki!!:)

Jem truskawki
Witam serdecznie nową mamę grudniową!:)) Ja też z kujawsko - pomorskiego :)

madziara
Mam nadzieję że nie rozczaruje Cię więcej Twój mężczyzna. Trzymam za Was kciuki mocno:)

111magda
Oby szybko się poprawiło.. trzymaj się dzielnie:*

Vanesa
Ja też dołączam się do życzeń!!:)

Rudaopole
Też nie będę sterylizatora kupować:)

aasiak
Ale przystojniaczek!:)) super że wszytsko dobrze!:))

Marta A
To dobrze, że już wszystko ok. Może faktycznie się przemęczyłaś.. Zmieniasz kolor czy tylko odświeżasz?:)

Madlenka
Cieszę się że u Was wszystko jest ok:)):)

olussssia7
Gratulacje:). Nooo oby do tego grudnia nam szybko zleciało...

miłego popołudnia kobietki

http://fajnamama.pl/suwaczki/sbigd5v.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny dziękuje za wasze opinie odnośnie pasa poporodowego:)
Aleksandra
Powiem tak witaj w klubie ja z żołądkowa tak mam od jakis 2 tyg ale jeszcze troche i juz dolegliwości nam mina:)
Kari
Faktycznie twoja córcia nogi na do szpilek stworzone i super Zdjatka. Moja tez twarzy bardzo pokazać nie chciała na ostatnim usg ale miałam tylko 3d a 4 D wyglada o wiele lepiej :)
Rudaopole
Super ze juz wróciła i wszystko jest dobrze:)
Aasiek
Jednym słowem przystojniak :)
MartaA
Teraz trEba odpoczywać i powstać ze juz ciężej nam przychodzi wysiłek i pozniej czasem odbija sie to :/ ale tez rozumiem ze cieżko tak leżeć :) ale fajnie ze jest czas dla siebie zeby zadbać o siebie i dobre samopoczucie:)
Jak piszecie ze wasze dzieciaczki w 31 tyg waza 2 kg to sie troche uspokoilam bo myślałam ze tylko moja dZidzia a tak wyskoczyła przed szereg i obawialm sie ze gdzieś moja wina ale teraz juz mi lepiej :)

http://s3.suwaczek.com/201411304565.png

Odnośnik do komentarza

AgaPo masz racje tylko obowiazki wzywaja mimo ciazy takze na odpoczynek jest malo czasu ale staram sie jak moge zreszta juz musze!!
Aleksandra farbowalam tylko odrosty swoim kolorem.
Olussia gratuluje zdanych egzaminöw!
Kari szampan to möj ulubiony Alkohol i przed ciaza pilam prawie codziennie lampke lub 2 jak widze w telewizji jak pija to mi slinka leci jeszcze z Aperolem albo Hugo niewiem czy to znasz z syropem z dzikiego bzu,limetki,swieza mieta,troche wody mineralnej i löd! Pila bym lirami no ale dlugo jeszcze nie wipije juz 8 miesiac abstynecja i pözniej karmienie piersia tez sie nieda ale jak sie skonczy to tak zawale banie ! Ale tak sie möwi jak juz dziecko bedzie raczej na taka balange sobie niepozwole ale od czasu do czasu sobie nieodmöwie! Albo kieliszeczek Soplicy orzechowej mniam....
Megi na tej liscie masz napisane ze albo tylko kminkowa herbata (kümmel) albo ta 2 na twojej liscie ta co ci pisalam Fenchel- Kümmel-Anis a ty kupilas tylko( Fenchel )koperkowa! Niewiem czy ona tylko starczy ale dokup kminkowa zawsze mozesz razem zapazyc albo jak möwisz kup ta z lidla . Megi znalazlam recepte 2 tyg temu w jakims czasopismie o tym Tiramisu gruszkowym i mi tak chodzila po glowie i dzis zrobilam stoi w lodöwce by dojsc do siebie,bardzo prosta w robocie,dam znac jak wyszlo.

Odnośnik do komentarza

Ha! Zakończyłam walkę z burakami! :D Jeszcze tylko jutro wpakować w słoiki i wsio...

Kari- Tobie się chce szampana mi w sobotę się chciało czerwonego wina wytrawnego, tak bardzo, że czułam jego smak w ustach! :) Boska ta Twoja księżniczka!

olussia- Gratulacje :-* Co do bólu żeber to strasznie Ci współczuję, ale do Grudnia co raz bliżej, jakoś damy radę. :)

Madlenka- Super, że wszystko ok! ;)

Aasiak- Piękny szkrab super, że wszystko ok. 2kg to kawał chłopaka już :)

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

A mnie naszło na słodkie i przejrzałam stronkę z której zawsze coś tam piekę i wychodzi i znalazłam Stefankę :) Akurat wszystko miałam i już zrobiłam, szybko poszło! Teraz się studzi i za 2-3h powędruje do lodówki, na jutro jak znalazł : łapcie przepis: http://www.mojewypieki.com/przepis/stefanka

Polecam przepisy na słodkości z tej strony, zawsze mi wychodzą!

Kurcze, narobiłyście mi smaka na szampana i wino... a mi się chce jeszcze baileysa albo sheridana...( język na wierzchu i ślina kapie po bluzce... :D )

Co do picia alkoholu podczas karmienia to można raz na jakis czas pozwolić sobie na lampkę wina, albo szampana ( tak, tak! można!) może mnie za to nie skrytykujecie, ale jak napijemy się wieczorem po ostatnim karmieniu przed snem, a w nocy damy 1-2razy odciągnięte wcześniej mleko lub mm, a sciągniemy pokarm z piersi ( niestety do wylania) i nakarmimy dziecko dopiero rano to będzie ok :) Jak 2-3 lata karmią niektóre kobiety piersią, to myslicie ze nic nie piją? :P

Ja zamierzam karmić min.3 miesiace, ale max 5 miesięcy. Wiem, że pokarm mamy jest najlepszy, ale chciałabym coś robić, a nie tylko siedziec z dzieckiem i mieć problem z zostawieniem dziecka np. z dziadkami, więc wstrzymam się z alkoholem całkowicie, a potem nie omieszkam delektować się winem, które niedawno sobie zakupiłam właśnie na tą okazję :D

Mam nadzieję, że nie zostanę z linczowana za moją wypowiedź...

Odnośnik do komentarza

Carolineee nikt nie będzie Cię bił za to :)
ja miałam w planach karmienie piersią plus odciągać laktatorem mleczko i niech mężuś też karmi bym mogła spokojnie wyjść z domku... ale boję się troszkę, że moja Gabi odrzuci wtedy pierś bo z butli będzie jej zwyczajnie wygodnie... no więc ja się nie nastawiam
chcę karmić minimum 6 miesięcy

Odnośnik do komentarza

KariKari – gratulacje udanej wizyty i samych dobrych wieści o twojej Królewnie :)
Vanessa – wszystkiego dobrego dla Was z okazji rocznicy ślubu. Oby jeszcze wiele wiele rocznic was wspólnych czekało.
Jem-truskawki – witaj :) Gratulacje córeczki Amelii. Co do wyprawki myślę, że nie ma co się nastawiać że kupisz od razu wszystko. Łatwiej kompletować stopniowo i możesz sobie dać czas na wyszukanie atrakcyjnych promocji i coś zaoszczędzić.
Aleksandra – pięknie wyglądasz. Szczuplutka i tylko ciążowy brzuszek wystaje ;>
AgaPo – ja o pasie ciążowym nie myślałam jeszcze, ale może mi się przyda... Za dwa dni pokażę brzuch lekarce rodzinnej, bo wygląda na to jakby mi się rozchodziły mięśnie proste brzucha. Strasznie mnie to niepokoi i w końcu zamierzam to skonsultować.
Megi – ja robię trochę inne kanapki. Smaruję zielonym pesto, na to pomidor i serek żółty + pieprz, sól... Pyycha :D
madziara – fajnie, że się odzywasz. Pewnie to tylko przejściowe, że się dziecko mniej rusza. Mocnych kopniaków już będziesz raczej czuła mniej, ale za to wiercenie się, obroty, wypinanie tyłeczka :p
aasiak – piękne to zdjęcie Natana :)
Madlenka – dobrze, że wszystko w porządku z maleńką. Będziesz spokojniejsza.

Lenson, ty byłaś na jakimś usg 3d albo orientujesz się gdzie można zrobić? Bo wygląda na to, że w przyszłym tygodniu jednak wyląduję w Gdańsku :D Jeśli szef szefów jeszcze mi podpisze wniosek o ferie. Myślałam, czy by nie spróbować zrobić fotkę 3d mojemu Antośkowi. Może będzie współpracował i się nie zasłoni rączkami.
Sprawdziłam już, gdzie jest Matarnia. Rewiduję teraz listę wózków, którymi byłam zainteresowana i tym razem nie odpuszczę sprzedawcom. Mam zamiar przetestować wózki dokładnie i chociaż wtedy z czystym sumieniem zamówię sobie wybrany model.

https://www.suwaczki.com/tickers/1usaanli21un7ohr.png
https://www.suwaczki.com/tickers/f2wl3e5englt40xe.png

Odnośnik do komentarza

Witam dziewczynki w sr było super dzis temat porodu wiec kazda była podekscytowana ::) 2 godz to trwało ale warto było :)
Bylismy z M na kolacji Włoskiej tawernie jdlismy tortellini pizze ale sie najadłam mała mnie teraz kopie z kazdej strony heheeh:) teraz patrzymy na mecz i pijemy karmii :)

Madlenka super ze wszystko ok:)

Carolineee ja tez mam zamiar karmic tylko max do 4 miesiaca nie dłuzej ....:)

Marta 89 mysle ze w przyszłym tyg pon wtorek mozemy sie spotkac :)

aasiak piekny natanek :)

Kari kari piekna modeleczke masz :)

Olusiaaa oby do grudnia tez juz odliczam gratuluje zdania egzaminu :)

Dzieki za zyczenia :)

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Dziewczyny, które miały dziś wizyzty - fajnie że wszystko ok. i dzieciaczki się dobrze rozwijają i rosną

Vanessa – wszystkiego dobrego dla Was z okazji rocznicy ślubu
Jem-truskawki – witaj w grudnowych mamuśkach, mam nadzieję, że spodoba Ci się u nas :)
Aleksandra – fajna piłeczka :)
aasiak – super zdjęcie Natana :)
Rudaopole- Super że wszystko jest ok. :)

Co do alkoholu to jakieś 3 miesiące temu miałam taki okres, że bardzo mi się piwa chciało i naprawdę nie mogłam się oprzeć, co prawda wystarczył dobry łyk i zachcianka zaspokojona :)

Co do karmienia piersią to chciałabym jak najdłużej,
mojego syna karmiłam krótko, bo 1,5 miesiąca a córkę 3 miesiące. Zobaczymy jak będzie teraz.

Carolineee - zgadzam się z Tobą na początku jest super siedzieć z dzieckiem, ale z czasem to można oszaleć, codzienna monotonia może przytłaczać :(
fajnie, że masz dziadków do których będziesz mogła zostawić dziecko...

Co do Zus-u to ja od połowy czerwca jestem na zwolnieniu i nie miałam kontroli, mam nadzieję, że będę dobrze wspominać tę instytucję, tym bardziej, że zawnioskowałam do nich o sprawdzenie poprawności wyliczenia otrzymanego zasiłku chorobowego, po tym jak kadrowa na 5 dni przed wypłatą zadzwoniła do mnie i oznajmiła, że źle mi naliczyła zasiłek chorobowy i w tym miesiącu dostanę 270 zł wypłaty zaniast 2100 zł, ale od następnego miesiąca będzie już normalnie wypłacany (żadnego przepraszam nie padło ani nic w tym stylu) więc jak napisałam do zusu w Warszawie okazało się, że jeden składnik który mi wzięli nie powinien być brany pod uwagę, ale powinny być brane inne składniki, które nie zostały ujęte.
Dziś dostałam do wiadomości pismo wysnane do mojego pracodawcy o przesłanie informacji z wyjaśnieniem co było brane do zasiłku i jakie składniki nie były brane i dlaczego.
Mają na to 7 dni na przesłanie informacji, więc zobaczymy co będzie. Pewnie jak kadrowa pismo zobaczy to będzie na mnie wściekła i będzie klęła na czym świat stoi, ale cóż...
mam nadzieję, że wyjdzie na moje...

Odnośnik do komentarza

olussia ja tez myslalam o tym pasie ale czytalam na röznych forach ze to nic niedaje zeby lepiej cwiczyc w domu codziennie 15 min miesnie brzucha,takze nic pozytywnego o nich niewyczytalam ,oczywiscie mozna spröbowac czemu nie,wysle ci stronke jak one wygladaja. Co do rozmiaru niewiem najlepiej zamöw po urodzeniu bedziesz miej wiecej wiedziala.
Rozköw moim zdaniem wystarczy 1 do 2 bo jak jeden sie ubrudzi mozesz zawinac w kocyk i miedzy czasie wyprac go albo zawinac w kolderke. Co do pojemniköw jeszcze sie niezastanawialam ale chyba kupie bo ja chce po porodzie trenowac i musze meza zostawic z wypompowanym mlekiem w razie czego. Co do pampersöw ja jeszcze niekupilam wcale bo dostane w szpitalu te pierwsze i wszyscy möwia by niekupowac jednego rodzaju pampersöw bo dziecko moze byc na nie uczulone zeby pröbowac rözne i wtedy zdecydowac jakie beda pasowac,takze mozesz kupic rözne do wypröbowania ale male paczki bo po co tracic kase i pözniej je wyzucac jak dziecko bedzie na nie uczulone.
http://www.amazon.de/s/?ie=UTF8&keywords=bauchwegg%C3%BCrtel+nach+geburt&tag=googhydr08-21&index=aps&hvadid=56415717432&hvpos=1t2&hvexid=&hvnetw=g&hvrand=3847309983109596072&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=e&hvdev=c&ref=pd_sl_98eapjna0v_e

Odnośnik do komentarza

Olussia- Co do pasa to jeszcze o tym nie myślałam. Czytałam o tym, ale nie wiem czy będę używać... Tak jak czytałam to nosi się go raczej na pewno po połogu i jak przestanie boleć brzuch. No i zależy czy będzie PN czy CC.

Tak mi się wydaje.

Ja pojemników do mleka nie kupuję. W razie czego odciągnę mleko do butelki i tyle. :)

A pampersy mam 2 paczki 1 new born pampersa zielonych i duży karton pampersów Dada rozm. 2

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9mg7y2yz7q0e9.png

http://www.suwaczki.com/tickers/9ltfxzdvgh2q7ta5.png

Odnośnik do komentarza

Kobity, ale Wy sie dzis rozpisałyscie !!! :P

Witam nowe mamusie ! :)) dopiszcie się do tabelki i zachęcamy do dyskusji !!!

olusssia, gratki za zdany egzamin do co pasa to nie pomoge, bo nie nastawiam się na niego :)
rożek mam jeden i chyba wystarczy. W razie wu owinę kocykiem :)
ja żadnych pojemników do przechowywania mleka nie mam w planach kupować. Najwyzej wyjdzie w praniu i mojego poprosze by pojechal kupić
a pampersy mam jedne i drugie :) zobaczymy, które sie spiszą..
ale dużo osób poleca, żeby się na dadę przerzucić w miare szybko, bo są tańsze i ponoć bardzo dobre. Ps. moja kuzynka pracowała w faryce pampersów (jest na L4- ciąża :D ) i mówiła mi, że dada i pampersy to jedna firma i są w tej samej fabryce w gdansku produkowane :)

aasiak, kari - genialne zdjęcia :))) super, że wszystko ok na wizytach !

aabalik - bardzo dobrze, że księgowa musi sie wytłumaczyc ! Nie pracuje za darmo, niech ponosi odpowidzialnośc za swoje błędy jak większość pracowników !

Mae - ja sie nie zdecydowałam na usg3/4D, szkoda mi było kasy, ale jak poszukasz w google to pewnie wyskoczy masa opcji :))
My byliśmy dziś w smyku mega store na matarni, bo chcieliśmy fotelik kupić, ale wiecie co? chyba nam cabrio fix nie pasuje do kanapy tylniej ;/ wystawał i nie był stabilny. Nie wiem co teraz... ;/
zamiast fotelika mój G kupił sprzęt mini hifi głupol :P ze niby dla synka, zeby mamusia mu muzyczke puszczała :D

ide chyba spac, bo mnie plecy bola od siedzenia ;//

Odnośnik do komentarza

Olussiaa janapewno zakupie pojemniki na mleko bo tez mam zamir ruszac sie z domu wiec bede musiała odciągać mleczko :)
Co do Pasa to tez o nim myślałam ale jak zobaczyłam bratowa tydz poporodzie to mi szczena opdła płski brzuch az niemozliwe był dosc spory w iazy wiec zobacze jak to bedzie u mnie cwiczyc napewno bede :)

Iczka witaj na forum :)

Kupiłam posciel na zmiane i kocyk i podusie Minky do wózka albo do łozeczka:) wklejam zdjęcia
wczoraj przyszło :)

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18491.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18492.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18493.jpg

monthly_2014_10/grudnioweczki-2014_18494.jpg

http://www.suwaczki.com/tickers/hchys65gl0qjl4xr.png

Odnośnik do komentarza

Ollusia co do pasa to ja nie będę używać, wolę sama naturalnie dojść do siebie a potem wziąć się za ćwiczenia.
Co do pojemników to wprawdzie mam z Tommee Tippee ale nie wiem czy się przydadzą bo jakieś takie małe są, bo cały czas się zastanawiam czy od razu uczyć mała iż piersi i z butelki ssać… czy nie rozleniwię jej i potem by nie odrzuciła piersi a ja chcę ją karmić… więc sprawa pojemników schodzi na drugi plan. Na pewno przydadzą się jak wprowadzę Małej marchewkę i inne papki wtedy tak jak dziewczynki piszą, przechowa się ładnie i w nich podgrzeje i po sprawie.
Pampersy – ja mam i jedne i drugie – trzeba przetestować bo każde dzieciątko inne i mogą inne pieluszki odpowiadać.
Ja mam jeden rożek i nie zamierzam kupować drugiego. Z informacji od doświadczonych mam wiem, że przydają się tylko po porodzie w szpitalu bo w domu jest ciepło i się ładnie dzieciątko przykryje kocykiem więc rożek idzie w odstawkę. No okaże się jak to wyjdzie w praktyce.
Iczka witaj serdecznie :)
Lenson – no to jak masz sprzęt grający to teraz bez przerwy musisz puszczać Maleństwu muzykę zgodnie z życzeniem tatusia :) po porodzie to taka chuda jakby anoreksję miała.... więc zanim któraś się na pas zdecyduje niech zobaczy jak natura zawalczy o urodę :)
Vanesa - masz identyczny minky co ja - piękny jest i milusi. ja nawet odważyłam się i uprałam by go odświeżyć i też superancko nic się nie stało z nim . Co do brzuszka po porodzie to ja jak zobaczyłam moją siostrę w dzień porodu to szok... brzuch no zginął sam, a tydzień
Ja już po śniadanku – o 7 się zawsze budzę głodna więc nie ma opcji spać dalej, trzeba wszamać coś :) Wstałam taka dziś obolała, że masakra, każda kość mnie boli, żebra, biodra…. I Gabi od rana szalała, co ja się ułożyła to ona kopa …. I tak w kółko jak rano psinka grzeczna to Gabi szaleje i na odwrót…. Czyżby się umówiły co do zapewnienia mi rozrywki…. One często się komunikują bo ja jak leżę to psinka kładzie się wtulona do brzuszka i potrafi po kilak godzin tak i wtedy kopniaki czuję…
Dziś do kina się z mężusiem wybieramy ale to dopiero na wieczór… i znów dziś nuda… już wyciągnęła książki więc muszę się czymś zająć
Miłego dnia mamusie :)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...