Skocz do zawartości
Forum
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
natka-n

Czy chemia ginie w wysokiej i niskiej temp?

Rekomendowane odpowiedzi

dzień dobry
czy odpowie mi Pani na takie pytanie?
jeśli w domu jest ktoś chory na raka i przyjmuję chemioterapię, która jak wiadomo z człowieka ulatnia się poprzez pot, mocz itp
to jak to sie ma do przygotowanych posiłków
już bez wzgledu na to jaki reżim higieniczny jest zachowany (w sensie czy odpowiedni dla chorych przyjmujących chemię) bo tego nie wiem
ale czy będąc w ciąży i spożywając posiłki od takiej rodziny, które były mrożone a później odgrzewane, czy to jest dla mnie a w zasadzie mojego nienarodzonego dziecka bezpieczne?
w sensie czy chemia ginie na skutek mrożenia czy gotowania, tak jak np bakterie, czy toksoplazmoza?
pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Szanowna Pani,

Chemia to potoczna nazwa dla leków stosowanych w leczeniu nowotworów. One podobne jak każde inne leki po zmetabolizowaniu wydalane są głównie z moczem, z kałem (żółć), a w mniejszym stopniu przez skórę i wydychanym powietrzem.
Nie należy popadać w paranoję i panikę, gdyż z bardziej toksycznymi i w większych ilościach związkami spotyka się Pani na co dzień.

Posiłki w tym domu, jeżeli przygotowywane są w sposób higieniczny, a przede wszystkim ze świeżych produktów nie będą wpływać negatywnie na zdrowie i rozwój płodu.

Oczywiście że produkty poddane gotowaniu / pieczeniu/ smażeniu zawierają ,miej bakterii, gdyż pod wpływem temp. gotowania giną.
Produktów poddanych rozmrażaniu nie powinno się ponownie zamrażać.

Kobiety w ciąży powinny zdrowo się odżywiać jeść dla dwojga, a nie za dwoje. Ponadto należy unikać produktów z pleśnią np. sery pleśniowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

• Dodaj nową pozycję...