Skocz do zawartości
Forum

Rozliczenia PIT-36


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie
W związku ze zbliżającym sie okresem rozliczania sie PIT mam do was pytanie...
w związku ze nie pracowałam to nie miałam dochodów zatem czy mam się rozliczać z rozliczać dziecka?
Pytam jak to jest bo wiem że dziewczyna z mojego otoczenia ja jej dobrze osobiście nie znam ale wiem ze jest po rozwodzie i nie pracowała nigdzie i normalnie sie rozliczała a w dodatku Skarbówka wracała jej kase

Czy może orientujecie sie jak z tym jest?
Tak siedziałam i czytałam ale nic sensownego nie moge wyczytać...

http://www.suwaczki.com/tickers/klz9gu1r1avuguhd.png

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi sie ze jak nie masz pobranych składek to nie bedziesz miała co odzyskać ze skarbowego. A dziewczyna po rozwodzie może sie rozlicza z jakichś środków które dostaje na dziecko. Nie jestem jednak pewna i nie chcę wprowadzić Cię w błąd.

Odnośnik do komentarza

Jak pisze j_kaminska nie ma potrzeby rozliczac się z zerowego dochodu- to bez sensu. Jeżeli nie pracowałaś i nie masz żadnego dokumentu, myślę tu o pit 11, to nie ma sie co łudzic że skarbowy cos zwróci. Nie miałaś odprowadzonej zaliczki na podatek i nie bedzie zwrotu- nie ma podstawy.

Odnośnik do komentarza

Ale o jakim rozliczeniu mówimy. Przecież jak nie ma dochodu to nie ma się z czego rozliczyć. Jeżeli już bardzo ktos chce pokazać się w Skarbówce to nalezy złożyć deklaracje, że w danym roku rozliczeniowym nie uzyskano dochodu i nie będzie składany pit. Tak kiedyś robiliśmy z mężem, żeby pózniej łatwiej było wyciagnąć zaświadczenie o dochodach np, do świadczeń socjalnych. Chyba że teraz zmieniły sie przepisy, to zwracam honor:))

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...