Skocz do zawartości
Forum

Rodzic po LUDZKU w Warszawie


VikiVi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziewczyny,
Szukajac informacji dotyczacych rekomandowanych szpitali oraz opinii swiezo upieczonych mam trafilam na bardzo przydatna strone: http://www.gdzierodzic.info/
Jak wiemy szpitale różnią się między sobą nie tylko organizacją oddziału, podziałem obowiązków między położnymi i lekarzami, liczbą oraz wyposażeniem sal.... ogrome znaczenie ma rowniez kontakt ciezarnej/rodzacej z personelem, poziom opieki, wszelkie czynnosci okolo-porodowe, pomoc, podanie znieczulenia, a potem juz wszelkie czynnosci kiedy maluszek juz jest na swiecie... jak polozenie noworodka na piersi mamy... czasem niestety to trwa za krotko, przyniesienie go potem do pierwszego karmienia... i pomoc swiezo upieczonej mamie w pierwszych krokach w macierzynswie...

Dodatkowo mam do was pytanie jakie macie doswiadczenia, co warszwskich szpitali, jak one traktuja swiezo upieczone mamy, jak prawa kobiety rodzacej sa respektowane, jak kobieta moze zadbac i starac sie aby byly one przestregane tak jak nalezy...

Na stronie Fundacji www.rodzicpoludzku.pl znalazlam wiele informacji, aczkolwiek jak macie jakies wlasne doswiadczenia oraz przemyslenia bardzo prosze o wasze opinie oraz porade... ktore warszwskie szpitale rekomendujecie pod wzgelem ludzkiego podejsca do mam?

http://parenting.pl/portal/po-urodzeniu-dziecka http://parenting.pl/portal/na-co-zwrocic-uwage-wybierajac-szpital-do-porodu

pozdrawiam!

http://www.suwaczki.com/tickers/ganndqk32u0x1az7.png

Odnośnik do komentarza

Witaj,
ja jestem dopiero w 7 tygodniu ciąży, ale już teraz rozglądając się za szpitalem i podpytując znajome doszłam do wniosku, że chyba jednak zdecyduję się na szpital na Żelaznej w Warszawie (mam nadzieję, że nic się już nie zmieni, co wpłynęłoby na moją ocenę).
Moja koleżanka, która jest już szczęśliwą mamą 2 latki, pomimo powikłań podczas porodu, wywołanych wysokim ciśnieniem i cesarskim cięciem, bardzo dobrze wspomina tam pobyt (w sumie leżała z Małą 3 tygodnie). Przede wszystkim wykwalifikowany i pomocny personel, nowoczesny sprzęt i ogólne dobre warunki na salach. Pomimo frustracji, jaka ją już pod koniec dopadała, do tej pory na wszelkie kontrole jeździ tam, więc chyba nie było źle:). Oczywiście, wszytko zależy od tego na kogo się trafi, ale to niestety tak wszędzie..

Odnośnik do komentarza

ja rodzę na początku lipca i też zastanawiam się nad Żelazną, zastanawiałam się nad prywatną kliniką, ale niestety nie na moją kieszeń. Z tego co widzę urodzę wcześniej, więc jak uda mi się dostać na żelazną podzielę się wrażeniami :)

Odnośnik do komentarza

My też na początku zastanawialiśmy się nad prywatną kliniką, jednak koszty jakie się z tym wiążą, są zdecydowanie za wysokie jak dla nas :(, szczególnie, że do gin chodzimy prywatnie, więc miejmy nadzieję, że wszystko będzie w porządku.

Odnośnik do komentarza

Zdrowie pociechy najważniejsze :) A powiedz mi proszę, bo może już to przerabiałaś :). W przyszłym tygodniu idę na wizytę kontrolną i się zastanawiam, czy jeszcze o coś powinnam dopytać swojego gin. Teoretycznie wszytko jest ok, (tylko jeszcze te nieszczęsne nudności, zmęczenie i dręczący zapach kawy - ale to chyba norma :(), nic mnie jakoś specjalnie nie boli, od samego początku przyjmuję kwas foliowy i się zastanawiam, czy na coś jeszcze zwrócić uwagę, np. właśnie w kwestii jakiś dodatkowych witamin..?

Odnośnik do komentarza

Juskaa, bardzo dziękuje za radę :) Na razie miałam tylko jedno badanie krwi i USG, więc teraz koniecznie zapytam się o badanie moczu. Kwas foliowy biorę od samego początku ciąży i na razie tylko tyle, stąd zastanawiałam się, czy coś jeszcze powinnam brać..

Odnośnik do komentarza

~Olia no widzisz, zależy od lekarza, mi dał "hurtowo" na wszystko, na grupę krwi, na wirusowe zapalenie wątroby, toksoplazmozę, hiv, różyczkę, i jeszcze na kilka innych, których medycznych skrótów nie zdołałam rozwikłać ;) Do tego mocz i cytologia :)
Najwięcej witamin potrzebne jest w II trymestrze, bo maluszek najintensywniej rosnie :)

Powodzenia !

Odnośnik do komentarza

Juskaa bardzo Ci dziękuję za pomoc i rady. Na początku przyszłego tygodnia mam kontrolę, więc przycisnę swojego gin, o dodatkowe badania - najwyższy czas i pora (tym bardziej, że jak na razie większość przyjmowanych składników odżywczych/jedzenia, długo w żołądku nie gości :( )!

Odnośnik do komentarza

Ja rodziłam na Żelaznej. Szpital wybrałam bo zależało mi na karmieniu piersią mojego maleństwa. Wszystkie informacje jakie zebrałam o tym szpitalu na stronie gdzierodzic.info się sprawdziły. Do tego dzięki nim mogłam mojego wcześniaczka karmić piersią.

Wcześniak też człowiek wcześniak i co dalej
i jeść też musi
wcześniak rozszerzamy dietę

Odnośnik do komentarza
Gość marciaaaaak

Hej dziewczyny, macie do polecenia fajny szpital oprócz Żelaznej? (nie przekonuje mnie niestety)? Nie musi być koniecznie placówka ze szkołą rodzenia, gdyż jestem już na kursie w internetowej prenalen, wiec sie obejdzie. Najlepiej miejsce, gdzie są super położne, bo jeszcze nie wybrałam swojej. Będę wdzieczna za info

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...